EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

lulii
10. zář 2012

Ahoj holky, nebudete některá prodávat epi-no? Po přečtení příspěvků jsem zjistila, že to prostě musím zkusit 😉 😀 Kdyžtak mi prosím napište do IP. Děkuju 🙂

lussinkaaa
10. zář 2012

@vivianaba dakujem krasne, velmi si ma povzbudila 🙂 a dnesne cvicenie zas o centimetrik viac, takze sa tesim a dufam, ze to pojde takto aj dalej, len aby sa mala nevypytala na svet skor ako nacvicim 30 🙂 aj ja ti drzim palceky, onedlho mozes zacat tiez 😉

oli26
10. zář 2012

Holky hlásím ze můj porod po epi-nu lahoda🙂
Měla jsem natrenovano 30cm posledni 2 dny jsem necvicila. Nejsem strihla a nemám nejmenší poranění. Hodinu po porode jsem byla naprosto fit. Malá měla 3,20 a obvod 33 cm. Epi-no mi moc pomohlo při tlaceni... Věděla jsem jak na to a hlavne jsem si věřila. Takže cvicte vyplatí se to!

eveluska
10. zář 2012

@oli26 tak uz je to tady! moooc gratuluju! 😵 posli nejakou fotku princeznicky 🙂

vivianaba
11. zář 2012

@oli26 blahozelam k dcerke aj porodnemu zazitku bez poranenia! Super motivacia pre vsetky epinacky 😉

vivianaba
11. zář 2012

@lussinkaaa no vidiiiiis, zase o cm viac, len tak dalej!
Ja idem v pondelok prvy krat k porodnikovi a podla toho co mi povie uz zacnem cvicit. Zatial masirujeme hradzu s manzelom a teda mozem povedat ze ma nesetri a prijemne to nie je, ale tazko na cvicisku, lahko na bojisku. Sama som zvedava ci mi teraz cvicenie pojde lahsie ako pri prvom, lebo tam to islo tiez pomalicky kym som dosiahla tridsiatku. Ale pomohlo, porodila som bez poraneni, nastrihu a sitia. Tak snad pri druhom to pojde tiez. Mam ale krcove zily na genitaliach tak snad nebude problem, preto cakam co povie porodnik. Citala som ale ze pri krcovych zilach sa nesmie robit nastrih bez ohladu na epino, tak snad je to tak a nechaju ma porodit normalne tak ako aj prve.

lussinkaaa
12. zář 2012

@vivianaba budem ti drzat palce, aby bolo vsetko podla tvojich predstav 🙂 Ja mam zajtra prvu poradnu s porodnikom, trochu neskoro, kedze som uz v 38tt, ale konecne som sa dockala, kedze som si vybrala prave jeho 🙂 , dufam, ze bude pristupny mojmu zelaniu, aby ma "strihal" iba ak by to bolo nevyhnutne pre zdravie babatka. Neviem ako to chodi, kedze som prvorodicka. Ale mam radost, ze epinovanie zatial ide ako po masle 😀 dnes 10-ty den cvicenia a 25,5 cm, uvidim, ako to pojde dalej 🙂

marquett86
12. zář 2012

Chci moc poděkovat za tuto skupinu...psala jsem sem nešťastná o radu jak a co dělám špatně 31.8. že dám max 20cm a teď po radách od vás jsem na krásných 27cm 🙂 🙂 Moc moc děkuji...ještě máme trochu času a snad se na těch 30-31cm dostanu, ale už teď jsem spokojená, protože dost ještě pomohou hormony 🙂 Jsem zvědavá na průběh porodu...snad bude vše ok!! Hezké cvičení všem 😉

vivianaba
13. zář 2012

@lussinkaaa krasne napredujes, normalne v dobrom zavidim, uz sa neviem dockat ako to pojde u mna. Prosim ta ake kondomy pouzivas? Lebo toto je posledna vec co stale nemam a neviem zohnat nelubrikovane. Niekto tu spominal primerosy ale vsetky co mali v DM su lubrikovane. A tie navleky na vag. sondu sa daju objednat len po 300ks ☹ Lubrikacny na vodnej baze uz mam, len tieto kondomy mi este robia starosti.
A kde budes rodit? Odporucam vopred sa dohodnut s porodnikom aby nestrihal, povedz mu ze cvicis ale rataj s tym ze lekari epino moc nemaju v laske, tak radsej opatrne. Moj bol voci tomu najprv nedovercivy ale ze ved skusime a podarilo sa aj pri prvom bez nastrihu a bez poranenia. Teraz idem zase k nemu a toto je hlavny dovod!

@marquett86 krasne postupujes aj ty, beriem si z teba priklad! Ja zacinam buduci tyzden cvicit a tiez si to tu este raz precitam ako baby cvicili aby som mala nejaky dobry 'cvicebny plan' 😀 Drzim palce a pekne cvicenie aj tebe!

vivianaba
13. zář 2012

Bratislavcanky epinacky mam dobru spravu - v jednej lekarni mi vysli v ustrety a objednali velke balenie navlekov na vaginalnu sondu (nelubrikovanych), takze ak potrebujete k epinu, daju sa kupit na kusy v lekarni Medpharmacentrum na Teslovej ul. v Ruzinove. Snad to niekomu pomoze, mne urcite, ved som aj vyssie pisala ze neviem zohnat nelubrikovane. 😎

aronek
13. zář 2012

Ahojky, hlásím, že 9.9.2012 se ná narodil syn Jiříček. Bohužel opět císařem 😢 Ale hlavičku měl 32 a já natrénováno 30, takže věřím, že bych to dala 😢 Budu prodávat epi-no, kdo by mněl zájem, písněte IP. JInak přeji všem cvičitelkám hodně úspěchu při trénigu a posléze co nejhladší porod 😉

moka
13. zář 2012

@vivianaba uz si si ich bola kupit? Lebo ja tiez budem onedlho potrebovat, ale som cca 60 km od Bratislavy. A z CR to vychadza draho...

zirafka87
14. zář 2012

Ahoj holky, prodávám EPINO, dalšího prcka plánujeme až tak za dva roky, takže pak raději koupím nové, než to své doma "sušit" 2 roky 🙂 Přiznám se, že kondomy jsem nepoužívala, ale desinfikovala jsem po každém použití velmi důkladně. Za mě obrovská spokojenost - natrénováno 32cm, obvod hlavičky 35cm (3,85kg a 52cm), jsem bez stehů a připadám si, jak kdybych vůbec nerodila 🙂
Kdo byste měl zájem, písněte na profil.

vivianaba
14. zář 2012

@moka ahoj este som nebola, len mi vcera volali ze ich teda maju (objednali to velke balenie iba kvoli mne lebo ze je to taky specificky tovar ze to bezne nikto nekupi). Som rada ze mi takto vysli v ustrety lebo nikde sa to fakt neda zohnat (jedine cez net sa daju kupit z nejakej firmy co dodava do nemocnic aj po kuse ale su sterilne, po jednom balene, drahe a ked objednas pod 50 EUR este si uctuju aj poplatok 7 EUR).
Dnes poobede mozno skocim do lekarne (ak mi vyjde cas) a kupim si nejakych 30 kusov, potom mozem napisat kolko stoja.

@zirafka87 krasne si to napisla, presne tak som si aj ja pripadala akoby som vobec nerodila. Tak si uzivaj mimco a o 2 roky sa tes na epinovanie. Aj ja teraz idem rodit po 2 rokoch a kupila som si nove epino, to povodne som posunula hned po prvom porode kamoske.

moka
14. zář 2012

@vivianaba a keby som Ta mohla velmi pekne poprosit, mohla by si aj mne kupit 30 ks a poslat postou? Peniazky Ti samozrejme poslem vopred. Velmi by mi to pomohlo 😉 Ja som cvicila aj pri prvom, ale nakoniec som mala akutnu sekciu. Teraz Dr. povedal, ze ak nebudu problemy, mozeme to skusit aj prirodzene, takze urcite zasa budem cvicit.

kassiopea
15. zář 2012

Ahojte, aj ja som si kúpila Epino Delphine plus, ale použila som ho iba 2x, lebo mi indikovali sekciu. Takže ak má niekto záujem o takmer nové Epino, ozvite sa 🙂

235
15. zář 2012

Ahojky 🙂 prodávám balonek epi-no,použila jsem ho asi čtyřikrát,jelikož víckrát jsem to nestihla,malá se narodila v 36 týdnu a císařem,mám origo krabici,taštičku,balení kondomu a dezifek. čtverečků.Poctivě jsem použivala kondomy a pokaždé důkladně vydezinfikovala,pokud má někdo zájem napište mi zprávu 😀

vivianaba
17. zář 2012

Ahojte epinacky, tak mam konecne doma nelubrikovane navleky na vaginalnu sondu! Daju sa kupit po kuse v BA v lekarni na Teslovej ul, kus stoji 22centov. Uz sa tesim na cvicenie, poobede mam prvu poradnu u porodnika a ked povie ze je vsetko ok zacnem cvicit. Mala je vacsia a myslim ze do terminu nevydrzime, tak aby sme stihli nacvicit zacnem uz na tom "makat". Drzte sa a pekne cvicte!

lussinkaaa
18. zář 2012

@vivianaba ahojik, trochu neskor sa ozyvam, a uz som aj postrehla, ze si uz zohnala tie kondomy, popravde, asi by som ti velmi neporadila, lebo ja som epino kupila uz aj s gelom a kondomami, u nas v lekarni som ich nezohnala, daju sa objednat len velke balenia asi 200 ks, este posledna moznost ma napadla kupit par kusov len tak od gynekologicky, ona ich pouziva na sono 🙂 Inak som bola trosicku nutena flakat cvicenie, ale uz som sa k tomu opat vratila, cvicim 2x denne a dnes doobedu krasnych 27cm, tak verim, ze to do terminu dam 🙂 Ozaj, moj porodnik o tom este nevie, teraz v piatok budeme mat viac casu na rozhovor, tak mu o tom poviem, ako si to predstavujem 🙂 Dufam, ze ma nezrusi na dve doby 😅 Drzim palceky pri epinovani 😉

karra
18. zář 2012

ahoj, pridavam sa k vam do klubu 🙂 epino uz mam doma, zacat cvicit sa chystam tak za dva tyzdne. Samozrejme mi nedalo a ako kazda, aj ja som ho cvicne nafukla. Ale po reakciach tu na fore som ocakavala megabalon a ono to zase take obrovske na tych 10 cm nevyzeralo. Uvidime, co budem hovorit, ked to budem mat na tych 10 cm nafuknute vo vnutri 😀 Drzim nam vsetkym palce

eficenka
18. zář 2012

ahoj holky, tak sem se konečně trochu šoupla.... začínala sem na 17 cm a nebylo možné dál...
asi po 5ti cvičeních sem dala včera 20,5 cm, takže na mě uspěch a doufám že už to půjde lépe a lépe, abych do porodu aspon tech 30cm stihla....

marquett86
18. zář 2012

Tak já hrdě hlásím, že jsem na 29,5cm měřeno krejčovským metrem....Snad už po víc cm ani netoužim, už bych si strašně přála, abych mohla zjistit zda mi cvičení k něčemu bylo 😀

vivianaba
18. zář 2012

@lussinkaaa ahoj, dik za odpoved, ja by som to s porodnikom urcite vopred prediskutovala, nenechala by som to na nahodu ze ved uvidi ze strihat netreba, lebo vela doktorov robi nastrih automaticky. Drzim palce aby bol v pohode a dal ti sancu. Ja som to mojmu pred 2 rokmi tak naservirovala ze nech to aspon skusime a on ze dobre.
Inak vcera som bola prvy krat u porodnika (znovu ten isty - po prvej dobrej skusenosti som vobec nevahala ist k nemu rodit zase) a pamatal si ma prave kvoli epinu, hovoril ze odvtedy taku mamicku nemal co cvicila "s balonikom", to som bola dost prekvapena ze je epinujucich mamiciek tak malo? Alebo o epine vie prilis malo zien? Ved ide o jednu z "masovych" bratislavskych porodnic kde sa teda otoci riadne vela mamiciek.
Akurat ze mne zacina hrozit sekcia kvoli krcovym zilam na genitaliach, tak uvidime ako rozhodne prednosta buduci tyzden sa to dozviem. Ale epinovat zacnem pre istotu, citala som viac pribehov mamiciek ze najprv im oznamili ze bude cisar a potom v porodnici predsa len presvedcili ze to zvladne aj prirodzene tak nech mam nacvicene.

@eficenka, @marquett86 - ste sikulky, krasne napredujete, urcite sa vyplati! Drzim palce!

bruni
19. zář 2012

Ahoj holky, nabízím Epi-no se zárukou do února 2014. Mně velmi pomohl hlavně psychicky jako příprava na porod, přestože bohužel nakonec skončil císařem. Kdo má zájem, pište do IP, cena 1700Kč plus poštovné.

katunka82
19. zář 2012

Ahojky... muzu se zeptat na kolika cm jste zacinali???
Jsu presne 33+0, takze mam relativne cas, ale uz si zjistuji co a ja a co nevidet zacnu taky trenovat 🙂

karra
20. zář 2012

@katunka82 ahoj, co som citala, tak baby niektore zacinali na obvode 15 cm, ale niektore aj na 24. Je to individualne. Ak uz cakas druhe mimi, tak asi bude ten obvod trosku vyssi. Ja sa chystam prvy krat vyskusat tento vikend. Tak potom dam vediet. Tiez mam este cas, tak na zaklade tych prvych pokusov sa rozhodnem, ci uz zacnem cvicit denne, alebo este tyzden pockam do toho 36 tyzdna..

katunka82
20. zář 2012

@karra 15-24cm... tak to jsu zvedaa kolik dam ja napoprvni.. cekam do pondelni kontroly a pokud Dr. rekne, ze vse nasvedcuje normalnimu porodu, tak jeste ten den objednavam Epino a jdu trenovat.
Sice cekam druhe dite, ale syn byl pro polohu KP narozen ciplanovanou sekci. Mala ma dobrou polohu, jen musime pohlidat jizvu a ja pevne verim, ze vsechno bud v poradku a ja mam pred sebou krasny prirozeny porod!

Budu drzet palce na prvni trenovani, potom poeferuj jak to slo a jestli radeji zacinas trenovat hned, nebo cekas do 36tt ;)

Vsimla jsem si, ze mame termin jen 5 dni od sebe, tak jsme na tom stejne 🙂

vivianaba
20. zář 2012

@katunka82 ahoj, uz si nepamatam na kolko cm som zacinala pri prvom, ale viem ze teraz pri druhom je to ovela povolnejsie a zacinam na vyssom cisle. Asi aj vdaka masazi hradze od 31tt. Mam zatial za sebou 2 cvicenia a ide to prekvapivo dobre, vcera som dala obvod 27. Meriam len tym prilozenym meratkom, lebo krajcirsky meter doma nemam, mozno si kupim 😀
Ja chcem natrenovat aj viac ako 30, lebo babo bude asi velke a mam krcove zily na genitaliach tak spravim vsetko nech ma babo cim vacsiu cesticku a netlaci na zily aby nepraskli. No a samozrejme s nastrihom neratam, ked sa podarilo pri prvom musi byt bez nastrihu aj pri druhom (a vraj pri tych krcovych zilach nastrih ani neodporucaju). ESte mi hrozi ze ma poslu na cisarsky, ale cim viac o tom citam tak snad nie, vraj to nie je dovod, dokonca hematologicka mi povedala ze cisarsky je pri varixoch rizikovejsi lebo tie varixy su urcite aj okolo maternice nielen na povrchu.

Vsetkym drzim palce!

katunka82
20. zář 2012

@vivianaba @karra A jake mate Epino, to s ukazatelem tlaku, nebo bez? At vim jake si koupit. Me se vic zamlouva s tim tlakomerem, at vim jakou mam "silu" ;)

vivianaba
20. zář 2012

@katunka82 ja mam to obycajne bez tlakomeru

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru