EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

lubilienka
31. kvě 2013

Uz treti den sa neviem dostat nad 24 cm. Mam zacat cvicit dva krat denne alebo co?

nevestapetulka
31. kvě 2013

Ahoj holky, rozbil se nám počítač, tak jsem se nedostala pořádně na net. Předevčírem jsem dala 27 cm, ale trošku jsem se poranila, tak jsem si dala den pauzu a dnes to zkusím pozvolněji. Včera jsme se byli registrovat v porodnici, kde budu rodit, prý preventivně nenastřihávají, jen když je to za potřebí, ale Epino neznají. Tak jsem trošku nervozni, ale v porodním plánu to mít budu. Ještě mě dost vykolejilo, že pokud chcete epidural, platí se za něj 2500,-!!! To mi přijde hodně přehnané. Chtěla jsem ho 100%, abych byla v klidu a porod si v rámci možností užila, ale za tu cenu fakt ne.

Jinak Epino budu prodávat už asi za 3 týdny, termín mám 16.6., tak zájemkyně můžete psát soukromou poštou.

iret
31. kvě 2013

Ahoj,
tak se pomalu hlásím do klubu. Zatím mám strach cvičit,ale jen co dovrším 36tt začínám! Snad to bude mít úspěch 🙂

@nevestapetulka tak držím palce,ať jim to předvedeš na jedničku! 😉

iret
31. kvě 2013

@miranda77 co tě překvapilo konkrétně???
A jinak se mi moc líbí Magdalena 😉 ,taky neznáte pohlaví??? No docela sranda teda 😀

miranda77
31. kvě 2013

@iret ne, ne pořád budeme mít překvapení ...
překvapil mě ten tlak na celý spodek ... nejdřív jsem myslela, že to prostě vůbec nedám (těch 10minut), ale pak to začlo trošku povolovat ... takže nakonce z toho mám dobrý pocit ... a taky jak se prcek při tom házel

miranda77
31. kvě 2013

@iret no jestli dopadne magdalena nevím, protože má svátek v červenci, to by chudětka měla svátek i narozeniny ve stejném měsíci 😠

iret
31. kvě 2013

@miranda77 no to je s tím jménem pravda,ale stejně se mi líbí a moc a asi bych i tak dala 🙂 , Vánoce jsou krásně za půl roku,takže to hlavní je od sebe-to myslím,je daleko horší pak.....
-no a jsem teda zvědavá, co to pak udělá se mnou a mimčem😀

susannah
31. kvě 2013

@lubilienka - spriaznena dusa z tehu kalkulacky 😉 ja cvicim 2x denne. Bala som sa, ze nestihnem nacvicit - kedze som sa zacala otvarat. Ale to svalstvo naozaj pomalicky povoluje. V navode je napisane, ze sa moze aj 2x, tak ja cvicim takto. Zacaka som minuly stvrtok, to som sa dostala na 5.5 a dnes sa mi podarilo 9! Mne pomaha hlavne sa pri tom uvolnit - skus rozne dychat. Potom ten strasny tlak prejde a mozem este dofukat. A tiez dostatocne mnozstvo lubrigacneho gelu - cim klzkejsie, tym mensia sanca na poranenie. Drzim prsty😉 ja dufam, ze to stihnem dat na 10. Ale je pravda, ze aj ja som sa v jednom momente zastavila - tri dni som sa nemohla dostat nad 8. Takze treba len vydrzat 😉

anaj_janka
31. kvě 2013

@dulkagabulka ahoj. pomalicky už cvičím 🙂. Chcela som sa spýtat: na tehot. cvičení hovorili, že je dobré pit alchemilkový čaj, tu čítam, že aj čaj z ostružiny malinovej a k tomu ľanové semienka (ja mám tie vylúpané). Je možné to kombinovať? rano napr. šálku z malín a na večer alchemilky a pomedzi to dať lyžicku lanových semienok, inak nevadí, že sú vylúpané? díky 🙂

ratatooy
31. kvě 2013

@miranda77 ja mám svátek a narozeniny tyen od sebe a vubec mi to eva ty svatky se zas tak neslaví

dulkagabulka
31. kvě 2013

@anaj_janka vdylupane su sezamove...lanove su lanoved- tie , čo ja viem, nebyvaju olupane..takze kup lanove..
s tymi čajmi neviem ako to je..
a mam pre teba este niečo
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

anaj_janka
31. kvě 2013

@dulkagabulka díky. Pri čítaní týchto príbehov, mám vždy slzy v očiach.

dulkagabulka
31. kvě 2013

@anaj_janka ja som štastna, že nachadzam tie ženy a že su potom ochotne o tom pisat.. dava to nadej tym ostatnym

a tento je čerstvy, dnešny 😀 ..teda dnes pridany

dulkagabulka
31. kvě 2013

@anaj_janka je dôležité nájst niekoho, kto ta bude podporovat...nedovolit, aby ti pri pôrode robili Kristelerovu expresiu (ludovo to skakanie po bruchu)

anaj_janka
31. kvě 2013

@dulkagabulka sestra má vyštudovanú PA, tak tam bude so mnou 🙂. Len ma čakajú ešte konzultácie s primárom ... a nie že by som po tom túžila, aby mi skákali po brušku, ale prečo to nie je dobré, kvôli roztrhaniu?

dulkagabulka
31. kvě 2013

@anaj_janka nie je to prišli bezpečne

martinkaarastik
31. kvě 2013

máte alebo budete mať niektorá epino na predaj? ak ano, prosim IP. dakujem, Martina 🙂

evkafi
31. kvě 2013

baby, kde ste kupovali epino? da sa kupit aj v kamennej lekarni?

susannah
31. kvě 2013

@evkafi ja som ho objednavala z perinbaba.sk a za 2 dni som ho mala doma - osobne sme si ho vyzdvihli. Aj ked by to posielali, tak za par dni ti to urcite pride 😉

evkafi
31. kvě 2013

@susannah a objednavala si ten klasicky ci ten plus?

susannah
31. kvě 2013

@evkafi ja mam plus a som velmi spokojna. Na tlakomere pekne vidim pokroky, ked cvicim cviky na posilnenie panvoveho dna 🙂

evkafi
31. kvě 2013

@susannah citam,ze aj po porode sa tento da vyuzit len nechapem ako ...

susannah
1. čer 2013

@evkafi po porode su svaly panvoveho dna oslabene. Aby znovu ziskali svoju pevnost, tak je potrebne cvicit. Aby potom nedochadzalo k inkpntinencii mocu a podovnym problemom

evkafi
1. čer 2013

@susannah takze ty to chces vyuzivat aj po,ze?

susannah
1. čer 2013

Chcela by som, aby som bola co najskor fit. Myslim, ze sa to ma pouzivat znovu cca 4 tyzdne po.

alyssa.anna
2. čer 2013

holky já Vám tak závidím, jak Vám ti jde. Já jsem tady asi největší tragéd, co se odře na 16cm a nemůže se za boha dostat dál. Mám z toho depku ☹((

miranda77
3. čer 2013

@alyssa.anna ... no neboj nejsi v tom sama 😀 ... já se uklidňuju, že se při porodu o větší roztažení zaslouží i hormony ...

susannah
3. čer 2013

@alyssa.anna to mas pravdu, ja si tiez hovorim, ze hormony este zaucinkuju a viac sa to roztiahne 😉 Nevesaj hlavu, ved mas este kopu casu. Ja som so sebou uz konecne spokojna. Podarilo sa mi vcera nacvicit na 9,5! A to som sa bala, ze nenacvicim, kedze som od minuleho pondelka otvorena na 2 prsty, doktorka nam povedala, ze nevydrzime ani do piatku a pozri, uz je pondelok a este stale som 2 v 1 😀 skus zmenit polohu, v akej cvicis. Mozno to pomoze 😉 Uz som to tu pisala, ale mne pomaha, ze si epino nafukam, predycham, uvolnim sa - ten tlak prejde a znovu trochu dofukam. A poslednych 5 minut uz nedofukujem, aby sa to malo cas roztiahnut. A skus aj caj z malinika 😉

alyssa.anna
3. čer 2013

@miranda77 Tak ty máš ještě časík, já být Tebou tak ještě chvilinku počkám. Ale snad máš pravdu a bude to pak při porodu lepší.....ale stejně to asi bude docela bitva, jsem z toho docela vyklepaná

alyssa.anna
3. čer 2013

@susannah No držíte krásně 🙂 A taky ti to ze začátku tak nešlo? Já to měřím krejčovským metrem obvod a prostě se nejsem schopná se dostat přes 16cm ☹ Rozhodně zkusím prodýchávat a možná nakydat i více gelu. Jinak maliník piju 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru