EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

dzejnyy
16. zář 2013

@zelvouska Já jsem u prvního nestihla skoro vůbec cvičit, mrňous se rozhodl vylézt pěkně fofrem v 37+2 tt. Ale měla jsem jen 2 malé stehy uvnitř. Na sex jsem měla chuť celkem brzo (3-4 týdny?), hodně jsem cítila potřebu se prostě zatulit 🙂 Ale vůbec nebyl čas a příležitost, byli jsme oba totálně vyčerpaný z nočního vstávání, malej se nechtěl kojit. Ale někdy za 7-8 týdnů jsme to zkusili. Ale chtělo to ze začátku lubrikant a radši jsem byla nahoře, to šití bylo ještě celkem dlouho cítit, resp. tedy tak, že mě to rušilo, ale že by to vyloženě bolelo, to ne.

dzejnyy
16. zář 2013

@daniela1983 Hlavně nestresuj. Já s prvním stihla zacvičit asi jen 3x a už se rozhodl vylézt na svět. Šel celkem fofrem (asi jen hodina citelných kontrakcí a 20 min nepříjemných, na 3 kontrakce byl venku, netlačila jsem). A měla jsem jen 2 pidistehy uvnitř. Takže kdyby to bylo pomalejší, tak uplně v pohodě. Takže neboj!!

stepanka115
17. zář 2013

@evelynba Jsem na tom stejně,do termínu 6 dní a nejvíc jsem dala 24,spíš se pohybuju na 23,ale četla jsem tady od jedný maminky,že i to jí pomohlo,že víc nacvičit nemohla,ještě balonek dost klouže,takže nemám ani natrénováno vytlačování 😒 Nenapadlo mě,když jsem si balonek kupovala,že cvičení je taková věda 🙂

daniela1983
17. zář 2013

@terryfox nie praveze tak som to myslela ze 30 cm tam 10 minut neudrzim, tiez tak snad ani nie minutu, tak sa bojim aby to malo efekt ked to neudrzim dlhsie

chimsee
17. zář 2013

@evelynba @stepanka115 kocky, ja mam tiez termin uz o chvilu, v podstate to uz moze kazdy den prist a tiez mam nacvicene malo. Ja som bola velmi dlho na 24cm, uz som si myslela, ze dalej to uz fakt nepojde a potom som dala jeden den 25 a druhy den 26cm, vcera opat 26cm. Ja si hovorim, ze je to vzdy lepsie ako byt bez epina na 16cm 😀 Takze vyznam to urcite ma 🙂

zelvouska
17. zář 2013

@terryfox jeeeee kez bych to mela alespon takove jako ty :D ja se toho strasne moc bojim :((

zelvouska
17. zář 2013

@dzejnyy jeeee zavidim 🙂) no já jsem prave dnes 35+3 a jsem hrozne naruziva do sexu tak se bojim ze me to po porodu neprejde :D :D :D :D proto se raději ptám ... přisla jsem v prosinci o mimi v 9tt a byla jsem na revizi delohy a uz 3ti den jsem hrozne potrebovala soulozit :D neslo to vydrzet ... diky tomu taky cekame nas nejvetsi poklad uz za pár tydnu mozna dni pokud se ji taky bude chtit drive ♥ tak snad Epinko opravdu pomuze a bude vse bez problemu 🙂) dekuji moc za nazory 🙂)

zelvouska
17. zář 2013

@chimsee uplne jako by jsi psala z me hlavy :D ja ted taky "stojim" na 23 a prijde mi ze to dal nejde... ale presne tak si rikam mnohem lepsi nez pocatecnich 16 :D :D alespon tak si usetrim popripade par stehu :D

dasty79
17. zář 2013

Jdu vás taky povzbudit: CVIČTE,CVIČTE,CVIČTE 🙂 Můj porod úplná nádhera!!!Nemám žádnej nástřih a to jsem se s Epinem dostala na 28cm.(přes kvasinky a odchod hlenové zátky apod. jsem to flákala)Ale i přesto se to vyplatilo.Mám jen 2 malé kosmetické stehy - jak se malý dral rychle na svět.Obvod hlavičky ještě nevím - ještě nemám papíry.Ale měl 3490g!Taky jsem pila maliník,dlabala lněné semínko a koupila jsem si i homeopatika před porodem 🙂 a můj porod byl velká rychlovka - ve 20:20 příjem a ve 21:49h byl brouček Filípek na světě 🙂 🙂 🙂 Pomohl mě hodně psychicky a na 2 kontrakce byl malý venku!!!!!Krásně sedím a všichni mě tady obdivují a říkají kdy přijdu zase rodit 😀
Opravdu cvičte,cvičte,cvičte 🙂 Všechny moc s Filípkem zdravíme a přejeme pohodové porody,jako jsem měla já 🙂

daniela1983
17. zář 2013

@dasty79 gratulujem uzas, super, dufam, v podobny priebeh. 🙂

dasty79
17. zář 2013

@daniela1983 ty máš nacvičeno ještě víc,takže určitě bude podobný nádherný porod 🙂a moc díky

stepanka115
17. zář 2013

@chimsee Dnes se to pohnulo 25.5cm,mám takovou radost a dokonce jsem ho i v pohodě vytlačila a dole necítím nic,tak už to snad nějaké bude,snad si ušetřím aspon pár stehu,opravdu to chce cvičit a cvičit 😀 :

stepanka115
17. zář 2013

@dasty79 tak to je nádhera takovej krásnej porod,VELIKÁ GRATULACE 🙂 taky baštím lněné semínko a piju maliník a mohu se zeptat jaká homeopatika to jsou?o nějakých jsem četla,že se začnou pít před a během porodu,ale do toho se mi nechce,už se vidím jak si vzpomenu na sále zapíjet prášky a ještě bych se jim tam počurala 🤐

terryfox
17. zář 2013

Čau ženy 🙂
Jsem zas přešlá, už mě to nebaví... Monitor se zase nelíbil, ani mě to nepřekvapuje, prý zúžené pásmo, tep lehce vyšší, ale ok... Dr. se moc nedařilo skrz UTZ najít pupečník, aby změřil průtoky, mlel si něco pod vousy, že ve 40tt holt už tam nemá moc plodový vody... Takže mě předává do péče porodnice, že se mě chce už zbavit 😀 Mám se tam na pátek objednat na přetočení monitoru kvůli tomu zúženému pásmu. A mám umýt okna a večer si "kleknout a nechat to manžela do mě pustit" 😀 Doslova to řekl takto! Prý mi to musí říct na férovku, že to sperma pomáhá 😅 Cervix score mám totiž 0 a jsem zavřená jak vrata do hradu 😠 Tudíž asi čas na další epitrénink bude, ale abych nebyla přecvičená 😀 😀 Líbil by se mi porod v pátek, to stihnu nacvičit určo těch 30cm 😉 Nijak jsme to dosud neřešila, ale trochu se bojím přenášení, případně pak vyvolávaného porodu...

kacenka1979
17. zář 2013

@terryfox čau tak to jsme na tom skoro stejně ja tp 20.9. Zavřeno cipek tuhý....úplně stejný rady jenže jaksi nepomáhají 🙂 takže nevím....uklizim jak magor a nic:-/ malej skratka ven nechce jinak bolesti hlavička narvana na kosti už zoufam....s epinem cvicim až teď dávám tak 25☹ předtím jsem nemohla kvasinky atd....takže hrozilo poranění...já doufám že snáď do pondělí!!! Litam do podolí každý 3 dny na monitory...už mě to nebaví....ani nevím vahovy odhad naposled ve 32 tt to bylo cca 2 kg...hlavička 8 cm trošku mě štve že zrovna v podolí se vůbec ultrazvuk nedělá...asi čekají na poslední chvilku

kacenka1979
17. zář 2013

@dasty79 gratulace a obdiv! Já dávám 25 ale snad stihnu 27 alespoň malej se coura...kvasinky zrovna léčím:-/ snad to trochu zabere pry hrozí vnitřní poranění....jaký si brala homeo prý jsouc nějaký přímo k porodu ...jiné už nestíhám...zítra jdu do lékárny snad by je mohli mít...budu se modlit🙂 malinik asi uz nemá cenu pár dní před porodem že?

stepanka115
17. zář 2013

@kacenka1979 holky,vy mě tady děsíte,jsem prvorodička,termín mám v neděli a moje doktorka mě už 3 týdny neprohlíží,ultrazvuk nemá,jen poslouchá srdíčko a posílá mě do porodnice na ozvy,v jakým stavu mám čípek to mi nikdo neřekl,akorát říkala,že mám hlavičku už pěkně dole,ani nevím kolik váží,ale mám dost malé břicho,když vidím jiný maminy,jak se valí 😖 tak já vypadám jak v 7.měsíci,mě nic není,ještě si to vyloženě užívám,akorát jsem včera už cítila lehký tlaky na spodek a vystřeluje mi taková hnusná bolest do třísel,tak doufám,že ještě něco stihnu nacvičit,ale na 30 se určitě nedostanu.Maliník bych určitě ještě zkusila,pila bych 3 denně,on neublíží,já ho teda piju od 36.týdne a prý je dobrý i po porodu na zavinování dělohy a kojení.

an3tka
17. zář 2013

Tak já si musím dát na tři dny pauzu, dnes mi na poradně řekla, že mám nějakej zánět, kterej se musí přeléčit, dostala jsem prášky na zavádění, tak cvičení musí stranou. Sekla jsem se na 24,5 cm, do TP mám 12 dní, tak snad to potom na nějakejch 28 cm aspoň nacvičím. Malá je prý drobná, odhad váhy je 2800g, tak snad ani tu hlavičku nebude mít nějakou obr..

kacenka1979
17. zář 2013

@stepanka115 buď v klidu u mě taky první mimco🙂 taky mám břicho malé....a vyšetření taky flakaj...jen ten cipek vím co a jak....jinak jak jsem psala natrénováno mám cca 24-25 snad ještě něco natrenuju...jinak tp mám v pátek...teď se jim nezdal monitor tak chodím po 3 dnech :-/ prý kdyby něco tak si mě tam budou muset nechat a kdyžtak vyvolat...nadšená tedy nejsem chtěla jsem porodit přirozeně🙂 budu se modlit aby dostal prcek rozum a do pondělí tu byl🙂 jinak strach mám taky ale která ho nemá že? Ale to teseni na broučka převažuje!!!!!!!

daniela1983
17. zář 2013

no uvidime co povie vo stvrtok doktor mne. asi sa ma tiez bude chciet zbavit a poslat aby som uz chodila na kontroly do nemocnice, ale mam to 60km, takze sa do toho nehrniem. asi skratka budem cakat co sa stane. pokusim sa nenechat zastrasit, lebo vyvolanie nechcem ani za svet. mimino same vie kedy ma prist, ja ho nasilu tahat von nenecham, chudaka maleho

betty85
17. zář 2013

Ahojky všechny nastávající maminky a podstivé cvičitelky. Chtěla bych se podělit o svůj zážitek při porodu a výsledek cvičení s epinem. V 17hod jsem začala vnímat, že mám nějaké pravidelné bolesti, že by to mohly být kontrakce. Ale byla to taková sranda ještě. Pak se to začalo po trochách stupňovat a pořád to bylo pravidelné, tak jsem šla do sprchy. Kdyby to byly poslíčci, tak se to uvolní a přestane. A když začínající porod, tak se to rozjede. A ono se to rozjelo. Do 22hod to ještě šlo a pak to byl nářez. Poslední hodina byla opravdu krušná, ale celkově to bylo rychlé. Za tři hodiny bolestí byla princezna venku. A v tu chvíli už nic nebolelo, jen radost a nepopsatelný nádherný pocit. No a ať se dostanu k tomu důležitému. Tak s epinem jsem cvičila pouze 14 dní, protože se Barunka rozhodla vykouknout na tento svět dříve. Nacvičila jsem 27-28cm, hlavičku měla po porodu 33cm. Na podruhé zatlačení vylezla hlavička, jedno ramínko, druhé ramínko a šup, zbytek tělíčka a Barunka byla na světě. Bez nástřihu, natrhnutí a ani jediného stehu. Je taky důležité jaká sestra asistuje při samotném porodu a jak Vám bude pomáhat. Ta moje byla úžasná.

betty85
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ircab
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
chimsee
18. zář 2013

Juchuu, ja som sa dnes opat posunula, 2x som dala 27cm a raz 27,5cm 😉 kedze som bola posledne 3 dni na 26, tak mam z dneska velkuuuu radost!

@betty85 skvely zazitok, Barunka je zlata 🙂

cerstvamamina
18. zář 2013

ahojte žienky zháňam epino nepredávate niektorá?

ircab
18. zář 2013

@cerstvamamina Máte ode mě zprávu 🙂

betty85
18. zář 2013

@cerstvamamina také prodávám, poslala jsem ti zprávičku.

smisek2011
18. zář 2013

Ahoj holky, s epi-no cvicim uz dva tydny ale posledni tri dny se vzdy dostanu podle jejich tabulky na 8-8,5 a dal mi to nejde :-/ kolik jste natrenovaly nejvice vy?

stepanka115
19. zář 2013

Tak dneska 27cm,už jsem myslela,že se nepohnu ze 23 a dokonce ho i vytlačím,začíná mě to cvičení i bavit 🙂.Najednou ze dne na den to šlo,takže vydržet,termín za 4 dny,kdyby náhodou,tak si myslím,že už jsem na tom docela dobře,30 asi nedám,dneska se mi objevilo krvácení,podráždil se mi čípek,ale divím se,že mi ale vubec nebolí spodek,mám ho ale zavedený celý,aby neklouzal.

k.savoy
19. zář 2013

ahoj holky, prodám epi-no, konkrétně EPI·NO Delphine PLUS - použité max. 4x, takže jako nové. Samozřejmostí byl vždy prezervativ a pečlivé omytí včetně dezinfekce. PC - 2949,- (je to ten "lepší"), nechám za 2300,- vzhledem k tomu, že je téměř nepoužívaný - přikládám dezinfekční čtverečky a prezervativy. Pokud budete mít někdo zájem, pište do zpráv, díky. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru