EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

michaelarackova
17. led 2014

Holky, prosím, neprodáváte některá návleky na epino?????

andyinka
17. led 2014

Ahoj holky, včera jsem poprvé cvičila s epinem. Nevím, jestli úplně správně, ale snad to nijak jinak ani nejde, návod jsem četla 🙂 Vevnitř jsem zvládla asi 10 zmáčknutí, při vytláčení ven jsem musela upustit a podle tabulky to bylo tak 4, max 4,5. Velikostně vypadalo jen jako v základním stavu. Diskuzi jsem pročítala, povzbuzují mě vaše pokroky a pak zprávy od maminek, které úspěšně porodily bez nástřihu. Sice si to teď nedokážu představit, že by se mi mělo někdy podařit víc, ale věřím vašim úspěchům, snad mi to taky půjde!

kazunomiya
17. led 2014

@andyinka Ahoj, ja som zacala cvicit nedavno, asi pred tyzdnom, zo zaciatku som mala dost obavy, ci stihnem nacvicit dost (esteze som zacala s predstihom). Ja si meriam obvod balonika a na prvy krat to bolo len 15cm, teraz som na 18,5. Ide to asi tak centimeter za dva dni, mozno casom rychlejsie, to neviem... aj som si tu citala ako to babam islo a zdalo sa mi ze vacsinou zacinali na vacsom cisle, ale ten pocit neuveritelnosti, ze sa dostanu na tych potrebnych 30 cm, mali na zaciatku snad vsetky co sem pisali 🙂
Inak ja som zacinala cvicit tak ze iba s dezinfikovanym, potom som si kupila aj lubrikacny gel a je to o nieco prijemnejsie, takze to urcite odporucam. A dufam, ze sa nam obom podari nacvicit dost na to, aby sme mali lahsi porod 🙂 Ale to snad urcite, staci aj nieco, netreba sa nutne dostat az k tym 30 cm, myslim, ze cvicenie je dobre aj z inych stranok 🙂

egiginka
17. led 2014

@janista83 @kristy46.... baby jak sa vam dari, asi uz stiskate svoje babatka??? aky ste mali porod, tka vam zavidim,,, mna budu hospitalizovat sobotu, lebo sa vobec neotvaram a som uplne nezrela na porod:( a pondelok zacnu vyvolavat,,,a ked nie tak cisarsky.... :(

bobozoziliny
17. led 2014

Ahojte. Ak by bol zaujem, predavam epino s lub.gelom, dezinfekcnymi stvorcami, kt mi ostali.

andyinka
17. led 2014

@kazunomiya Díky za reakci, jsem ráda, že je tu někdo, s kým se můžeme vzájemně povzbuzovat 🙂 Dívám se, že máš termín o týden později. Doufám, že stihnu nacvičit aspoň něco. Jak píšeš, lepší jak nic 🙂 Zkusím příště měřit metrem, doufám, že se nezhrozím 😀

egiginka
18. led 2014

@andyinka , urcite sa nebojte,ze nenacvicite. Zaciatky su tazke, ale potom to ide strasne lahulinko. Ja som mala uz na Vianoce nacvicene a este som nerodila :(,, hacik je v tom, ze som sa na Vianoce poranila a v kuse potom krvacala a uz to nebolo ono, tak vobec netreba silit ani moc do predu, kludne staci zacat 14 dni pred terminom, ( ja uz vyse tyzdna prenasam) a zacala som civcit dva tyzdne pred Vianocami.... a trochu to lutujem, som mohla fakt zacat az na Vianoce. Vela stastia pri cviceni , je to sranda* a usepchy velmi tesia🙂

alushenka
18. led 2014

@andyinka urcite stihnes nacvicit 😉 a i kdyby to bylo driv, tak porad lepsi aspon neco, nez vubec nic 😉

holky, taky se do toho musite pokazde tak premlouvat? mne se posledni dobou vubec nechce, ted jsem i par dni vynechala a zas mi chvili potrva, nez se dostanu tam, kde jsem pred tim skoncila... ale ta vyhlidka rychleho porodu bez nastrihu je povzbuzujici, takze hura do toho 😉 hodne sily a pevne vule vsem 😉

modellook
18. led 2014

Kdyby měl někdo zájem prodávám epino za 1200,- používané jen s kondomy 🙂 a včetně několika desinfekčních čtverečků 🙂

janista83
18. led 2014

Ahoj baby,

dne 14.1.se mi narodil syn, porod začal přirozeně po odtoku plodové vody,která mi prdla o půl druhé ráno a ve 12:52 byl prcek na světě, využila jsem epidurální anestezie, která mi neuvěřitelně pomohla,rodila jsem bez nástřihu a s jedním kosmetickým stehem, nad kterým doktorka mávla rukou a řekla, že to ani našití nevypadalo, 3 hodiny po porodu jsem seděla a na druhý den, jsem cítila jen konečník.Cvičte, cvičte, cvičte!!!!

egiginka
18. led 2014

@janista83 gratulujem. Sa tesim ako si to zvladla. Ja stale zatvorena. Od pondelka vyvolavat budu inak cisarsky. Kvoly tej infekcii som uplne.vysusena a necvivim lebo som velmi krvacala. Tak snad sa zahojm do.vtedy a dufam,ze sa vobec otvorim.Nie som nadsena tou sekciou. Drz sa aj s malym ! Aky bol velky ?

janista83
18. led 2014

@egiginka ahoj, ty jsi ještě tady??? jsem jim tam zůstala, v pondělí jsem byla na ko a řekli,že mi udělají oxytocinový test,aby věděli, že je malý ok, no a jak jsem měla jít ráno domů z porodky, že mi testy všechny vyšli ok, tak mi tam prdla voda a už jsem jim tam zůstala 😅 😅 😅

malý měl 3220 kg a 50 cm,ale čoveče nevím kolik měl přes hlavičku,změřím ji a pak dám vědět 🙂

a víš co mi říkal v den porodu, že to na porod nevypadá, jsem nebyla vůbec otevřená a můj čípek byl polotuhý a 1 a 5cm, vůbec nechápal, že mi praskla voda...ale nakonec jsem se celkem rychle otevřela a ikdyž malý byl celkem nahoře, tak jsem ho vytlačila,byla to fuška, ale nakonec jsme to zvládli 😉

cerimi77
18. led 2014

ahojte, ja som nevydržala už a včera som začala aj ja cvičiť s balónikom, som na dala na prvé cvičenie obvod 19cm, ale teda ak pozriem na ten meter a že 30cm, tak sa mi to zdá úplne nereálne 😀 😀 😀 😀 i keď ja mám za sebou pôrod, pri ktorom som pretlačenie hlavičky že absolutne nevnímala, necítila, neregistrovala, to bola už tá najlepšia fáza môjho pôrodu 😕 🙂

cerimi77
18. led 2014

@egiginka ak by som pri prvom pôrode, cvičenie odkladala až na 14dní pred pôrodom, tak by som balonik ani z krabice nevybrala 😕 takže teraz som pre istotu začala skôr, ale jasné, že teraz môžem zasa naopak aj prenášať 😕 .... ale dúfam, že nie 😀

egiginka
19. led 2014

@cerimi77 a tak jasne; ale vacsinou gynekolog sa zmieni, ci je predpoklad rodit skor. kamoska mala uz v 36 padnute brucho a skrateny krcok , tak ona uz skorej zacala a v 38 rodila

egiginka
19. led 2014

@janista83 tak to ani velky nebol; tak super aj mne by mohla prdnut. A si ma potesila, s tym ze to nevyzeralo a predsa... dom zvedava snad m to dneska.riadne chyti 🙂) a ziadne vyvolavanie nebude !a tesim sa ze bez nastrihu si. Snad aj kristy to zvladla. Ked porodim dam vediet

janista83
19. led 2014

@egiginka to dej, držím ti palce a neboj 😉

cajomilka
19. led 2014

@egiginka @janista83 Tak jsem s EPI-nem stihla cvičit týden a k ničemu mi to nebylo, rodila jsem neplánovaně císařem ve 38 tt 😒 Tak vám všem přeju, ať se vám to vyhne 😉 Ale teď už jsem ráda, že to mám za sebou a doma máme druhou krásnou holčičku. Jen váhám, jestli už EPI-NO zkusit prodat, nebo si ho ještě nechat a cvičit pánevní dno - nevím, jestli to má smysl, když jsem vlastně neměla normální porod. Zase dvě těhotenství se už můžou na svalstvu podepsat bez ohledu na způsob porodu, nevím... Co si o tom myslíte?

egiginka
19. led 2014

@janista83 dakujem🙂

egiginka
19. led 2014

@cajomilka , please ako si zvladla cisarsky? Ake to bolo, co si robila aby ta rychlo prestala boliet jazva? a co si robila aby si mala mlieko? ( mne to hrozi, pokial mi nezaberu vyvolavacky).

majak78
19. led 2014

@janista83 Moc blahopřeji!!! Tak super, že je to máš za sebou, někdy napiš, jak jsi byla v porodce spokojená.

figurka1985
19. led 2014

Ahojte babulky.
Chcem sa s vami poradit. Neviem ci cvicim spravne....
Cvicim s aniballom.zavediem ho dnu. Ale nedrzi mi tam sam. Musim si ho pridrziavat rukou. Iba niekedy vojde dnu tak,ze mi nevyklza... ked ale nafukujem, vnutri ma pri urcitom priemere strasne tlaci na konecnik... o tlaceni nie je ani reci.lebo tak ma tlaci,ze ho trosicku povolim,aby nebol takou velkou castou dnu.tym padom je ta najsirsia cast balonika na hradzi....ale dlho ho neudrzim....
Vy ale pisete o vytlacani... ja ho nevytlacam vobec.... ☹ keby som ho chcela vytlacit,musel by byt hlbsie. A to by asi moj konecnik nezvladol.... ani ja ☹
Kde robim chybu???

cerimi77
19. led 2014

@egiginka sú situácie, kedy sa pôrod nedá vopred predpovedať, resp. nič nenasvedčuje tomu, že by sa pôrod blížil a predsa... mne začala postupne odtekať plodová voda, pritom som bruško nemala ani nízko, žiadnych poslíčkov, žiadne tvrdnutie bruška, krčok držal ako hluchý dvere stále, aj keď som už bola v pôrodnici, pri slabom odtekaní plodovky sa ani maternica nepodráždi natoľko, aby začali kontrakcie, takže ma čakal vyvolávaný pôrod 😝

cerimi77
19. led 2014

včera som cvičila 2x a po poslednom vytlačení som mala obvod balonika 20cm, ale vyšlo zo mňa dosť vody, hneď ako som vytlačila balonik, tak to len tak vyšplechlo 😕 tak dnes už beriem pod seba aj uterák 😝

cerimi77
19. led 2014

@figurka1985 ja som zatiaľ cvičila len 2dni, ale čo som čítala spätne diskusiu, tak veľa báb si balonik dáva len tak napoly dovnútra a pridržiava si ho rukou....ja si ho rukou tiež pridržiavam, ale to skôr len pre istotu, vsuniem si o tam celý, nafúknem a vtedy nevykĺzne len tak, pár x si ho tam poposúvam hore dole a potom vytlačím von, ale to posledné vytlačenie (po každom vytlačení vždy dofúknem ešte viac) už bolo dosť nepríjemné, tak dnes určite nepôjdem viac, radšej ostanem niekoľko dní na rovnakej veľkosti 😕

figurka1985
19. led 2014

@cerimi77 jujky.ty mas este koooopec casu 🙂 ja som dnes dala horko-tazko 26cm. Zacala som aj s masirovanim hradze olejom.lebo som niekolko dni nemohla predcit 25cm... ide to strasne pomalicky... dufam,ze sa do porodu dostanem na tych 30 cm.... teraz so to neviem predstavit... musim ale pomalicky,aby som si neuhnala zlatu zilu....

cerimi77
19. led 2014

@figurka1985 som tu vyššie písala, že dcérka išla o 3t skôr, takže ak by som teraz začala až od ukončeného 36tt, tak by som mala na cvičenie len týždeň 😀 tak som pre istotu začala pred 2 dňami, ale možno budem teraz aj prenášať 😀 to človek nikdy nevie... ja si tiež neviem dobre predstaviť vytlačiť balonik s obvodom 30cm, fuj tajbl 😝 ale čo tu čítam, tak je to zo začiatku skoro pre každú pomaly utopia a postupne to nacvičia, ja si myslím, že aj keby sme sa nestihli dostať až na 30cm, tak pomôže aj akékoľvek cvičenie hrádze, ktoré teraz robíme, určite lepšie ako nič.. a ako by si si uhnala zlatú žilu? tak veľmi tlačíš aby si baloni vytlačila? veď si písala, že ho tam práve neudržíš a víde sám.... ja tým, že si ho zasuniem celý, tak ho musím naozaj vytlačiť, tak si zároveň trénujem aj tlačenie a správne dýchanie pri pôrode 😀

cajomilka
19. led 2014

@egiginka No já už to zažila dvakrát a asi mám štěstí, ale prostě jsem to zvládla pokaždý v pohodě. Nejhorší je 2. den po operaci, když tě převezou na šestinedělí, a pak už se to den ode dne zlepšuje. Poprvé jsem se rozkojila až 5. den, důležité je často přikládat miminko k prsu, i když z něj zdánlivě nic neteče. Taky jsem po litrech pila kojící čaj. Teď podruhé to bylo lepší, mlíčko se mi spustilo dřív. Jizvu si mažu mastí z dubové kůry a užívám Wobenzym, jinak nic zvláštního, až na nošení těžkých věcí (ale starší dceru tahám, prostě to občas jinak nejde...) dělám všechno normálně a o jizvě už skoro ani nevím. První 2 noci doma jsem si pravda vzala čípek proti bolesti Dicloreum, ale pak už jsem ho nepotřebovala. No ale někdo to má horší, důležitá je asi taky psychická pohoda při rekonvalescenci, tu já nastěstí měla 😉

figurka1985
19. led 2014

@cerimi77 presne tak. Aj maly uspech je uspech 🙂
Zlatu zilu? Totiz mna pri kazdom cviceni boli konecnik....ci tam je balonik cely,alebo nie. Ledysi som totiz mala problemy... preliecila som to mastickami a cipkami. Ale nikdy to nebude take,ako predtym.... takze aj ked netlacim,nafuknuty balonik vnutri mi tlaci na konecnik zvnutra.... teba vnutri nic neboli,ked mas balonik nafuknuty?

cerimi77
20. led 2014

@figurka1985 aha, tak ak si mala problémy s týmto už v minulosti je to iné, resp. že ťa balonik tlačí na konečník, mňa konečník netlačí, a jasné, že každé prifúknutie vnútri už cítim ako niečo nepríjemné čo tam tlačí viac a viac, ale tak o tom to je, že ten balonik by to tam mal trošku ponapínať, ponaťahovať a pomasírovať aj hrádzu, tým ako sa vytláča von, takže cvičiť sa má pomaly, ale nejaký ten pocit mierneho nepríjemného tlaku tam asi musí byť 😕 .. keĎ ho mám celý vnútri a nafúknem balonik pokiaľ mi to nie je veľmi nepríjemné, tak horšie bolo potom ho taký nafúknutý vytlačiť von 😝 takže ja by som možno aj zniesla vnútri aj väčší tlak ešte, ale to vytlačenie by už bolelo veľmi a nechcem si ublížiť a natrhnúť sa zbytočne, tak dofukujem opatrne 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru