EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

petoska
1. únor 2014

@cerimi77 dekuju 🙂 tak treba se brz

petoska
1. únor 2014

@cerimi77 dekuju 🙂 tak treba se brzo dockas ;) jeste se te zeptam,jak dlouho ho udrzis vevnitr,ja tak 3 minutky,vic ne,pak se dere ven 🙂 ale to bude tim malym obvodem zatim .

mullerovaj
1. únor 2014

@cerimi77 A myslíš, že ten olejíček opravdu pomáhá uvolňovat, že by to pak s balonkem postupovalo rychleji ?

bobitka
1. únor 2014

@mandy20 Do teď jsem si myslela, že nejlepší vynálezy pro ženu jsou myčka, pračka a sušička, ale pokud porod zvládnu jako Ty, ráda tam EPI-NO přidám 😀
Velká gratulace k narození Zarinky a děkujeme za pochvalná slova k EPINU, je to motivace 😉

hanka.
1. únor 2014

Holky posledních pár týdnů to tu sleduji a čtu samá pozitiva. Novým maminkám moc gratuluji k miminnkům a pohodovým porodům. Já jsem dnes začla 34 tt. Jsem sledovaná v rizokové poradně pro malé množství plodové vody. Hrozilo mi ukončení těhotenství. Ale zatím malá roste, průtoky v pořádku, tak doufám, že to dotáhneme co nejdál. První porod jsem měla hrozný. Ruptury a revize. Proto pro druhý udělám maximum. Epi-no už mám doma a doufám, že ho stihnu využít.
@cerimi77 ty jsi taky měla první porod těžký?

cerimi77
1. únor 2014

Ahojte,tak už je Simon medzi nami,narodil sa dnes o 7:03h,meria 46cm a váži presne 3000g,bola som 37tt+4 🙂 až sa dostanem k pc,napíšem viac,ale cvicte poctivo😉

mullerovaj
1. únor 2014

@cerimi77 Tak to byl fofr. Moc gratuluji a zavidim, ze uz to mas za sebou.

bobitka
1. únor 2014

@cerimi77 Gratuluju!!! 🙂

soniamalinik
2. únor 2014

Ahojte, EPI-NO zatial nafuknem len na 8,5 cm priemer. Moj problem je, ze z toho slabucko krvacam, akoby som mala nejaku ranku vnutri. Stalo sa vam to tiez? Mozem ho dalej pouzivat? Inac ma nic nesvrbi.

petoska
2. únor 2014

@cerimi77 moc gratuluju 🙂 tak se ti to splnilo,ze by uz mohl ven ;). Tak doufam,ze byl porod rychly a bez nastrihu,jsem zvedava az napises 🙂

figurka1985
2. únor 2014

@cerimi77 ja odpadnem! To bola rychlovka!🙂
Zo srdiecka gratulujem! 🙂 A to som si myslela,ze skoro cvicis... 🙂
Aj ja som zzvedava na tvoj priebeh porodu 🙂 joj.idem hned aj cvicit 😀 vela mliecka prajem!

michaelarackova
2. únor 2014

Holky, začala jsem trénovat v pondělí, dostala jsem se z 15cm na 21cm a to už jsem musela vytlačovat, dnes jsem 35+0, mám zvyšovat, nebo ještě počkat, abych něco nepokákla?

rozzaarka
2. únor 2014

@michaelarackova teda ty jedes 🙂 🙂 my jedeme nakonec jen masaz hraze 🙂 a je to neprijemny?

chris_n
2. únor 2014

@rozzaarka ty budeš taky používat tuhle vychytávku? Já se na to nejak nechystám...

michaelarackova
2. únor 2014

@rozzaarka Ne,j de to! 🙂 Myslela jsem, že bude hůř! 🙂 Masáž mi přijde horší. Dneska 22cm! 🙂

rozzaarka
2. únor 2014

@chris_n chtela jsem, ale pak jsem to na chvili vypustila a ted uz se bojim, ze nema cenu to porizovat, protoze dr rikala, ze budeme rodit driv a nevim kdy 🙂 takze jen masirujeme hraz 🙂

rozzaarka
2. únor 2014

@michaelarackova masaz horsi? tak to je mazec 🙂 ten prvni den byla neprijemna, ale ted ty dve dalsi uz byly lepsi. Honza ma pak namozenej prst 😀 snad to k necemu bude 🙂

chris_n
2. únor 2014

@rozzaarka no, mě se upřímně nechce do ani jednoho 😀

rozzaarka
2. únor 2014

@chris_n tak vis co, v nejhorsim te nastrihnou a sesijou🙂

simona30
3. únor 2014

kupim epino balonik, piste IP.

izzabella
4. únor 2014

Ahojky všechny cvičenky s epinem. Včera jsem poprvé cvičila...dala jsem nějakých 18 cm, dnes jsem zvládla 21 cm, ale to bylo proto, že jsem se včera bála a šetřila se 🙂 Jak velké pokroky jste dělaly ze začátku? A za jak dlouho jste se dostaly na vytoužených 30 cm?

jaya
4. únor 2014

@rozzaarka Jo, masaz je horsi a zdaleka nepomuze jako epino. ☹ Pri prvnim diteti jsme masirovali a ja se potrhala, nastesti nic hrozneho, ale byla jsem sita a rekonvalescence dooost neprijemna. U druheho macka (4,125kg) jsme nemasirovali hraz, cvicila jsem sama s epinem a bylo to jako zazrak - ani prasklinka. Vsem doporucuju!!!

jaya
4. únor 2014

@izzabella Ja jsem se myslim na 30 ani nedostala a stacilo. Kazdopadne to bylo zezacatku hrozne, moc se to nehybalo a pak uz to jakoby povolilo. Cvicila jsem 4 tydny, stacily by 3, pak uz jsem to jenom udrzovalal a cvicila ob den.

kazunomiya
4. únor 2014

@izzabella ja som na zaciatku dala len 15cm a postupovala som asi pol centi denne, neskor to ide rychlejsie, len trosku vynechavam obcas daky den, tym sa mi to spomaluje, niektory den dam viac niektory den nic navyse, ale postupujem a to je hlavne 🙂 Dnes som sa dostala na 26cm a cvicim uz od polky 36tt tusim.. no ale ja sa nejak neponahlam. Kazdy maly kusok je pozitivny.

pollyanna
4. únor 2014

ahojte nemáte niekto navyše tie návleky na vaginálnu sondu? stačilo by pár ks, chcece sa mi kupovať celé balenie

izzabella
4. únor 2014

No já jsem moc zvědavá, jak to půjde, termín mám 2.3., tak snad stihnu natrénovat, ale zatím to teda není moc příjemný to cvičení.....nevěřím, že se někdy k tý 30 přiblížím, uvidíme no 🙂

kazunomiya
4. únor 2014

@izzabella to by si mala v pohode stihnúť aj s rezervou. 🙂 (i keď od 38tt je človek už nervózny, lebo vtedy to už môže byť hocikedy - teda, hovorím o sebe)

izzabella
4. únor 2014

@kazunomiya No až to přijde, tak to přijde, kdy máš termín Ty? Těch 26 cm závidím, to už je slušný výkon 🙂

rozzaarka
5. únor 2014

@jaya ja to budu muset zmaknout jen s tou masazi... dr rikala, ze budeme rodit driv a porizovat to treba na tyden mi pak prislo trochu bezucelove... tak snad preziju a kdyz to pujde s nastrihem, tak se to dobre zahoji 🙂 🙂

kazunomiya
5. únor 2014

@izzabella ja uz o nejakych 17 dni, ale teda ved uvidime kedy to bude naozaj. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru