EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

1890
2. dub 2014

@rambouskova2 já pořád nic otevřená na 2 prsty vše měkké udělal mi toho hamiltona a odešla mi zátka fakt hojná jinak břicho jak beton a dnes 4x na velký. Podle ultrazvuku prý termín 9, tak se třeba dočkám do termínu. Už fakt nemůžu

culianka
2. dub 2014

Milé maminky, pokud byste některá měla zájem, mám na prodej EPINO Delphine, používaný 4 týdny...Skutečně malý zázrak, malá měla 4180g a porodila jsem ji bez nástřihu či jakéhokoliv poranění...Více v mém albíčku 🙂

linda9
3. dub 2014

Ahojte, prosim o radu. Kupila som si aniball, ale nikde neviem zohnat nelubrikovane kondomy alebo navleky na sondu. Neviete, kde by som ich mohla co najrychlejsie kupit? Dakujem 🙂

lucia_hlinkova
3. dub 2014

dievcata, musim sa pochvalit. dnes 29.5cm 🙂 a termin o 10 dni. mohol by sa maly vypytat skoooor 🙂 vy ste ako na tom? cvicite? dari sa?

gellerka
3. dub 2014

@linda9 Já koupila toto:
http://www.zdravotnicke-materialy.cz/eshop/guma...

Za pár dní byly doma a fungují dobře - dávám na ně ještě lubrikační gel.

gellerka
3. dub 2014

@lucia_hlinkova Tak to seš šikovná, to už bude pohoda. Určitě ještě dáš 30 cm, ale i kdyby ne, tohle už je dostačující rozměr.

Já v úterý měla na balónku trošku krev a to sem ani nedala maximum, co předtím, tak jsem včera necvičila. Ale když jsem si dala intimku, tak nic. Teď jsem cvičila znovu a zase krev a dokonce už u 25 cm, nedala jsem se a cvičila dál, u 27 cm už krev netekla, tak sem měla radost. Nakonec jsem dala 27,7 cm a zase krev, trošku víc. Tak jsem to pořádně vysprchovala a do neděle si dám pohov. Ale žádnou trhlinu jsem nenašla, myslím, že mi jen praskla nějaká žilka někde na kraji. Taky je možný, že jsem se v úterý trochu škrábla, zkoušela jsem poprvé i trochu masáž hráze, předtím jsem to jen lehce pomazala olejíčkem.
Tak hlavně doufám, že to fakt nic není a brzo se to spraví. Řekla jsem si, že cvičit budu až v neděli, do te doby se to snad vyléčí. Každopádně je to skoro 28 cm a tak jsem celkem v klidu, že je už hodně nacvičeno.
Taky mě to nijak nebolí a tak, tak snad je to opravdu jen žilka nebo škrábnutí.

rambouskova2
3. dub 2014

@1890 Křížové ne, ty až v porodnici byly to pravidelné bolesti jak při menstruaci, nebo střevní chřipce a vraceli se cca po 10 minutach a pak 5min.... Tak co už ????? Napiš až porodíš, jsem moc zvědavá... Já už bych ti to tak přála, mě se hrozně ulevilo, když jsem porodila...

cassis1
3. dub 2014

Čauky holky, tak malá Laura je na světě, 28.3, 52cm, 3200g.....bohužel vám nemůžu předat zkušenost s epinem neb patřím k těm které si to nakonec nemohly vyzkoušet po 14ti hodinách snažení všech zůčastněných dopadl porod císařem....to už tak někdy prostě je, člověk koupí drahou věc, nacvičuje, nacvičuje a pak to ani nevyužije....tak se držte a doufám budete mít samé pozitivní zkušenosti. A to jsem v závěru nacvičila na 31cm.....

1890
3. dub 2014

@linda9 já použivám normální kondomy a pak jen utřu balonek.

1890
3. dub 2014

@rambouskova2 To víš, že ještě ne. Pořád 2v1. Dnes jsme s tátou zkusili i to miluskování, tak uvidíme 😉 .Jinak nacvičeno už 33cm. Tak moc bych rodila, i když mám kapku i strach. 😲

1890
4. dub 2014

Tak ani miluskování nepomohlo, vzdávám to a budu čekat do toho 17.4 na vyvolání, myslím, že se mladá sama nepohne. V úterý jdu na kontrolu, tak uvidím, ale myslím, že to bude bezezměn.

vestran
4. dub 2014

prosim poradite mi od kdy a jak cvicit? jsem 34+4 predem dekuji, nechce se mi prochazet pres 600 stranek

rambouskova2
4. dub 2014

@1890 Jo to nám pomohlo při Terezce 🙂 Chudinko, vůbec ti to nezávidím. Držím ti palečky..... Já už jsem tak ráda, že to mám za sebou. Neboj to zvládneš, když já tak ty tuplem...

rambouskova2
4. dub 2014

@vestran od 36 týdne 🙂

1890
4. dub 2014

@rambouskova2 tak stále nic už jsem se smířila s tím vyvoláním 17.4. 😕

lucia_hlinkova
4. dub 2014

@gellerka mne sa stalo to iste. dva krat take slabe krvacanie, ale akoby zvnutra, ziadna trhlinka ani nic. potom som citala niekde, ze to moze byt prasknutou cievkou vo vnutri. lebo to tam teraz mame prekrvene dost a ze sa moze slabo krvacat pri hocijakom tlaku na stenu vaginy alebo krcok. ze napr.aj po sexe alebo vysetreni sa moze objavit krv. tak som to potom nerieila. pokial to hned po cviceni prestane, tak to asi nie ej problem. ja som tiez potom na gatkach ani na intimke uz ziadnu krv nenasla, takze hadam ok... drzim palce 🙂

rambouskova2
5. dub 2014

@1890 Hele a to by si šla až 17? Vždyť máme stejný termín, ne? Na vyvolávačku jsem měla jít 10.4.. A to mi myslim, že mi stanovoval primář porodnice, když mě vyšetřoval.

1890
5. dub 2014

@rambouskova2 termín podle menzes 1.4, ale podle ultrazvuku je 9.4 takže vyvoláývačka 17.4. Dnes mě teda bolí pěkně spodek a nemůžu ani chodit. 😖

rambouskova2
5. dub 2014

@1890 a máš je pravidelně? Já jsem vyjížděla do porodnice, když se mi bolest vracela po šesti minutách.

1890
5. dub 2014

@rambouskova2 nemám to spíš , jak mi leží hlavičkou v tom vchodu a vrtí se začali mě bolet i záda, ale nic pravidelného a hrozného. Určitě se nedočkám a budou mi to vyvolávat ☹

july11
5. dub 2014

Ahojte, mam na predaj malo pouzivany (vzdy s kondomom) balonik EPI-NO DELPHINE PLUS (rodila som predcasne). Rozdiel medzi EPI-NO a EPI-NO DELPHINE PLUS je, ze pri EPI-NO DELPHINE PLUS vidite svoj pokrok v cviceni. Mna to neskutocne motivovalo - po kazdom cviceni som si uvedomovala, ze porod hravo zvladnem. Povodna cena 117 eur, teraz 89 eur. Ako darcek pribalim aj 24 ks nelubrikovanych kondomov a ak chcete, aj isopropanol, ktory sluzi na dezinfekciu tohto balonika.

rambouskova2
5. dub 2014

@1890 tak na to přestaň myslet. Zkus se něčím zabavit. Já jsem tak nechtěla rodit 29, abych udělala Teušce úžasnou oslavu a porodila jsem 😀 Myslím si, že kdybych chtěla 29 porodit, tak neporodim. Snad jsem to napsala srozumitelně, to víš ještě doznívá těhotenství 🙂

miilada
5. dub 2014

Ahojte baby, trapia ma niektore konkretne otazky. 1. Mavate palenie pocas a chvilu po cviceni? (pouzivam latex. kondomy, no nemala som na ne nikdy alergiu) 2. Nevybieha z vas balonik? Ja si ho musim pridrziavat. 3. A trochu ma znepokojuje, ze pri kazdom cviceni musim ist od malych obvodov, aby som sa neporanila. Vy zacinate pri cisle, kde ste posledne skoncili? 4.Neprehnali ste niekedy pocet nafuknuti, ze potom pri dalsom civceni ste mali bolest uz pri zavadzani balonika a museli ste si dat 1-2 dni pauzu?

1890
5. dub 2014

@rambouskova2 zabavuje mě mladej , a až moc proto bych už ráda rodila a kapku si odpočinula od domova.

rambouskova2
5. dub 2014

@1890 tak s tím ti musím dát za pravdu. V nemocnici jsem si hrozně moc odpočinula. Ale když mi řekli, že tam zůstanu o den dýl, tak jsem nevěděla co budu dělat, už mi chyběl ten zápřah. Je to paradox, ale na druhou stranu Romek uznal, že si neválim šunky a že starat se o Teu a o domácnost je opravdu náročný. 😎

gellerka
5. dub 2014

@miilada Ahoj, tak já bych odpověděla takhle:
1. někdy trochu po cvičení nepříjemný pocit mám, ale za chvíli to přejde
2. já mám anibal a s vyézáním balónku problém nemám, vylézá jen jak ho zavedu, jakmile začnu nafukovat, je to ok. Ale u epina psal snad každý, že vypadává
3. neznepokojuje vůbec, procvičeje se elasticita a je to o tom, postupně dosáhnout roztažení, ani u porodu to není hned naráz a postupně to povoluje. Já vždycky začnu na nižším čísle a až na 2.-3. pokus dosáhnu předchozího výkonu
4. zo se mi nestalo, když mi vytlačování nejde nebo bolí, upustím trochu. Pokud dám při cvičení o 0,5-1 cm víc než den předtím, končím

Tak snad ti to trochu pomohlo 🙂

miilada
5. dub 2014

@gellerka Dakujem Ti 🙂 Ja mam tiez Anibal. A asi mam kratsiu posvu, kedze mi vylieza - tak si ho pridrziavam rukou a potom sa snazim ho vytlacit proti sile ruky, aby som si precvicila samotne vytlacanie. No a s Anibalom, kedze je vacsi ako Epino, mam trosku problem s jeho zavedenim (teda aspon s tym prvym zavedenim pri kazdom cviceni). Cize ju mam asi aj uzsiu ;)

1890
5. dub 2014

@rambouskova2 jj jí jsem na tatínka , taky zvědavá, ale jeho rodiče bydlí vedle nás takže to moc náročný mít nebude. Jinak záda pořád boli a podbřišek taky, ale myslím, že z tohonic nebude.

hankaa11
5. dub 2014

@vestran jsem na tom stejně celé číst bych ani do porodu nestihla 😀 a začnu cvičit od 35-36tt jen musím proštudovat pořádně jak cvičit 😉

rambouskova2
5. dub 2014

@1890 hele, ale to je divný jestli tě furt takhle bolí břicho a záda. Řekla jsi to doktorovi?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru