EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

novako
14. kvě 2008

Ahoj holky! Tak jste mne nakonec tak nahlodaly, až jsem si Epi-no pořídila. A dokonce jsem je usmlouvala a poslali mi ho bez poštovného. 😵 Jen jsem se chtěla zeptat, kdy jste s epinem začaly a jak jste ho vydesinfikovaly. Ten roztok, který doporučují v návodu se totiž u nás sehnat vůbec nedá.

kocicatko
14. kvě 2008

Ahoj Novako, začínala jsem při ukončeném 36tt a desinfikovala jsem ho sprejem Desident, který je běžně k dostání v lékárnách 😉 . Tak hodně úspěchů a ať Ti "tréning" dobře jde 😉

alianka
15. kvě 2008

Novako, taky preju hodne stesti s Epinem. Ja zacinala tez nekdy kolem toho 36.tt. Jinak mi predevcirem ten balonek praskl, takze jsem si jej byla v POMADu vymenit a rikali ze se to stava bohuzel docela casto. Dali mi uplne novy cely, takze jsem spokojena. Je to asi tim, ze na ty pujcene je nutne navlikat kondomy a ty poskozuji strukturu toho materialu (aspon je to tak psane v navodu, ze by se kondom pouzivat nemel)... ale jak jinak to resit, ze?
Jinac ja uz jsem na 10,5cm, vic uz asi nedam, pac to uz jednak neupumpuju a pak ten balonek uz pak nejde udrzet vevnitr, tlaci se hroznou silou uz ven. Takze to dycky nafouknu pro formu na tech 10,5 a v pohode. Jsem ale rada, ze se zvysuje prumer, na kterem pokazde zacinam. Aktualne zacinam cca na 9,5, coz uz mi prijde docela slusne. No to kdyby mi nekdo rekl na zacatku, ze toho dosahnu, tak neverim 😀

kocicatko
15. kvě 2008

Ali, 10,5, to je úžasný - to z Tebe mimčo vyskočí jak po másle 😉 . Jinak už se s 1,5 spokoj - víc už určo nebudeš potřebovat, pokud Ti tedy neprorokovali obříka 😉 😉 😉 . Taky jsem si na začátku cvičení s Epi nem říkala, že 10 nikdy nedám, ale fakt je, že trpělivost a občas trochu zatnout zuby se vyplácí 😉 😉 😉 . Jeee, teď koukám, že čekáte Valerii - my zase máme Valeriana 😉 😉

alianka
15. kvě 2008

Koci, jojo, jsem s tim spokojena, ted uz jen bych fakt rada rodila, uz je to dlouhyyyy! 😎 Valerian je mooc krasny jmeno a dle Vasich fotek pro krasneho chlapecka 🙂

kocicatko
15. kvě 2008

Alianko, Valeriánek moc děkuje z pochvalu 😉 . Tak Ti držím pěstičky, ať se Valerie ohlásí co nejdřív a ať máš krásný porod. Pak nám sem dej určitě vědět, ju? 😉

novako
16. kvě 2008

Já jen chytám nerva, abych nezačala rodit dřív než se dostanu na těch 10 cm. Tak mi držte palce. 😀 Za jak dlouho jste se na těch 10 cm dostaly?

kocicatko
16. kvě 2008

Novako, nenervuj se... dřív by zase mimčo bylo menší, tak žádný strach... i s 9 se dá porodit bez nástřihu či natržení - 10 bývá fakt takové to maximum, ale už 9, je myslím na 99% záruka úspěchu 😉

sonenschein
19. kvě 2008

Ahoj kocky, normalne ste ma na Epi namotali, vcera som sa dostala k tejto teme prvy krat a dnes uz aj objednala. Dufam ze mi pride skoro lebo uz mam najvyssi cas na zacatie treningu.
Este si kupim zajtra ten cajik a nejake homeopatika, lanove semienka uz mam a zacnem s pripravou 😵

kocicatko
19. kvě 2008

Sony, držím palce, ať Ti Epi no brzy dorazí a následně Ti přeju hodně úspěchů s tréningem a pohodový porod 😉 😉 😉

sonenschein
20. kvě 2008

dakujem dufam ze skoro dorazi 😵

benitas
20. kvě 2008

🙂 ahojte, prosim Vas ako ste si to objednali? Ja som pozerala tu cesku stranku, ale nenasla som tak nijaky format na objednavku a ani cenu. Dakujem. 🙂

sonenschein
20. kvě 2008

Ahoj, ja som napisala na mail ktory bol v kontaktoch a cennik tam urcite je,
ja som si objednala aj tak len tu zakladnu verziu to uplne staci aj tak to lacne nieje 😉

benitas
21. kvě 2008

..........ano uz som nasla ten cennik. D.

sonenschein
21. kvě 2008

ako si sa rozhodla ides tiez do toho?
mne to zatial neprislo dufam ze do piatka, uz mam najvyssi cas.

benitas
22. kvě 2008

neviem ci otazka patrila mne... 🙂 Este som sa celkom nerozhodla ja som v 21 tt takze mi to este neponahla. Sonenschein ty sisi objednala tu jednoduchu verziu za 1 733,10 Czk? Drzim palce nech ti to cim skorej pride, uz mas naozaj najvyssi cas. 😒. Potom daj vediet.

sonenschein
22. kvě 2008

benitas, dik ved dam vediet zatial pa
..ano tu verziu za 1733,10
papa

novako
22. kvě 2008

Sonenschein: Jsou docela spolehliví. 4.5. jsem ho objednala a 9.5. jsem ho měla doma (a to v tom byl jedne den státního svátku).

Jinak mám za sebou první cvičení a zatím dobrý. Obávala jsem se, že to bude horší, protože o masáži hráze jsem četla, že to docela bolí. Tak doufám, že nedělám nic špatně. Začala jsem na 5 cm, ale těch 10 mi zatím přijde jako sci-fi. 🙂

petja
autor
22. kvě 2008

Ahojky děvčata! Jsem ráda,že tato diskuze slouzží svému účelu! Opravdu moc ráda vidím,že jsou ženy ochotné vyzkoušet,jak poznat svoje tělo a pomoct si tak snad i k lepšímu prožití porodu!

Sonnenschein:Poslala jsem ti receptík na nápoj do IP 🙂

Novako: Cvičení s Epinem není závod,ty sama jistě nejlíp poznáš,kdy už je hráz připravená,nmemusí být nutně na 10 cm,při porodu zapracují i hormony a emoce,které pomůžou k otvírání porodních cest,které potřebuješ mít připravené jako první! Ostatní přijde a epi-no každopádně pomůže!

Alianka: Vyzkoušej ten ricinový koktejl od PA Stadelmannové,v IP máš recept.Není to žádné šarlatánství,pokud není tělo k porodu připraveno nic se nestane,pokud ano,do 3-6 hodin přijdou stahy...

petja
autor
22. kvě 2008

kociciatko,omylem sem zaslala nápoj tobě,tak pro druhý porod třeba... 😉

kocicatko
22. kvě 2008

Petjo, to nevadí... Stadelmannovou sice taky mám, ale aspoň ten recept nemusím hledat, kdyby to po mě někdo chtěl 😀 😀 😀 .

Jinak stejně jako Ty, i já jsem ráda, že tahle diskuze se pěkně rozjíždí a že víc holek má možnost mít pohodový porod bez zranění díky včasnému tréningu 😉 . Tak jen tak dál a všem budoucím maminkám moc držím palečky!!! 😉 🙂 😉

sonenschein
22. kvě 2008

Dakujem Petja za receptik 😉

tak predstavte si ze uz mam prvy trening zasebou 😵
dnes mi epi-no dorazil, to je aka rychlost v pondelok som to objednavala a dnes je stvrtok - dodavka na Slovensko 😎

Zacala som tiez s 5cm mozno nieco pod 5 cm ale to som ani nesla na doraz, skor to bola taka skuska ale v pohode asi budem trenovat 2x denne uvidim.
inak pouzivate nejaky gel? Ja som si objednala Madellu ale tu budem asi pouzivat pri rucnej masazi po treningu su tam nejake vitaminy, nechcem poskodut balonik.

kocicatko
22. kvě 2008

Sony, myslím, že lepší je nepoužívat nic - mimčo Ti nikdo taky nebude gelovat, než poleze ven a přeci jen tam uvnitř nějaká přirozená vlhkost je 😉

lanka
23. kvě 2008

kocicatko - nechceš tím svým doporučením výše říct že masáž hráze jsi dělala "na sucho" 😕
U balonku to celkem chápu, ale masáž hráze?
Pravda já mám ještě čas.... ale nalákaly jste mě opravdu hodně... uvidíme.

sonenschein
23. kvě 2008

ahojte
kocicatko ta poznamka bola dobra 😀 ale mimco by malo mat vernix alebo ako sa to vola ale mas pravdu, ani nic nepouzivam zatial v pohode.

ozi holky ako ste postupvali so zvysovanim obvodu na 2x som na tom asi rovnako, nevadi ved som len na zaciatku
pekný dnik

kocicatko
24. kvě 2008

Lanka, masáž hráze je trochu o něčem jiném, když to místo vlastně třeš, ale používala jsem vždycky jen trochu olejíčku od Weledy 😉

Sony, já si myslím, že i dál to bude ok bez gelu, ono to klouže ven i bez toho 😉 😉 😉

sonenschein
26. kvě 2008

Epino gel nepotrebuje to mozem potvrdit 🙂

holky ako rychlo postupujete s natahovanim? Ja som sa za 4 dni posunula asi o 1,5 cm
..ale najskor som si myslela ze sa z tych 5 cm na zaciatku ani nepohnem, ale pomalicky sa to posuva som rada funguje to len to chce trpezlivost 😵

novako
26. kvě 2008

Sonenschein: 0,5 cm za den. Nemá cenu spěchat. 😉 (Aspoň doufám. 😀 )

novako
26. kvě 2008

Kecám a kecám. 😀 0,5 cm za dva dny.

sonenschein
27. kvě 2008

novako uz som sa zlakla 😅 0,5 cm za den by som nezvladla 😉
ok idem trenovat 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru