EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

zuzu1980
8. říj 2009

inac gratulujem k uspechom 😉

kukinek
9. říj 2009

Já včera začala cvičit 2x denně, ale nejde mi se přehoupnout přes 6,5 🙄 Už mě to štve. Nějak sjem se na tom zasekla...

mondulinka
9. říj 2009

tak ja vcera dala opet svych pres 10cm asi po 3 denni pauze... si rikam, ze jen tak rodit nebudu, takze casu dost 😀 me ani nevadi ten tlak na konecnik, ale ten tlak nahoru jako na hrdlo... i kdyz si rikam, ze kdyz tam zatlaci hlavicka a ja z druhy strany balonkem, ze se treba neco pohne 😀

lenki33
9. říj 2009

diky za tipy, no mne prave teraz tlaci same babo brutalne na konecnik, podrep by som vydrzala max par minut
tiez mi je najprijemnejsie na boku, aj ked zase vtedy mam problem balonik vytlacit
ako uplne najlepsie mi je ked stojim , len zase vtedy mi balonik moc vyklzava
pri nafukovani citim tlak na konecnik a pri vytlacani, mi to netlaci na hradzu ale skor hore smerom ku klitorisu 😖 no neviem na hradzi uz mam jednu brutalnu jazvu tak dufam ze sa mi nespravi teraz dalsia hore
som na nejakych 26cm obvod, tak uvidime ako to pojde v reali

mondulinka
9. říj 2009

ja jsem teda ani nezkousela to vytlacovat v jine poloze nez na zadech, uz proto, abych si zvykla, jak to bude pri porodu a nechci si to zlehcovat 😀

kvakulka
9. říj 2009

Lenkyi, já vlastně taky vlastně taky víc něco cítím nahoře u kliorisu, než na hrázi. Ale vytlačovat nějak ani nemusím, vyjede to úplně samo bez snažení.- vy holky nějak musíte tlačit?

zuzu1980
9. říj 2009

kukinek, neboj, to sa pohne, vsetky sme tak zacinali.

ja ten balon vobec nemusim tlacit,mne to klze von same, akurat ze ku koncu mam pocit ze ma roztrhne 😝

mondulinka, ja tiez dufam, ze ked tam vo vnutri hlavicka tlaci do balonu tak sa nieco pohne...

davlu
9. říj 2009

Ahoj holky. Jste se tady ale rozpovídaly 🙂 Tak to jsem asi jediná, která ten balonek musí tlačit. A myslím, že dost. Nafouknu a kdybych ho chtěla vyndat bez tlačení, tak by tam zůstal navěky. Musím se nadechnout a zatlačit hoooooooodně tak 3 vteřiny, popoleze, potom znova zatlačit a až když jsou venku tak 2/3 tak potom teprve jde ven sám a to ho zase brzdím... Ale zase se učím silně tlačit dolů do konečníku... Jinak gratulace k úspěchům 🙂 Kuki, hodně holek se zasekne na nějakém čísle a dlouho se nemůže posunout dál, ale nakonec to povolí, uvidíš...a všechny nás předběhneš... 🙂

zuzu1980
9. říj 2009

davlu, aspon sa ucis tlacit, ja teda neviem ale bud zo mna to dieta polezie same alebo zistim az pri porode ako tlacit... viem ze ako na velku, ale aj tak...

inac, teba tu uz nepredbehne nikto, ty uz mozes epino vymenit za fit loptu 😀 😀 😀 ale to je dobre, budes mat lahky porod, ved o to ide !

davlu
9. říj 2009

Zuzu, díky za podporu 🙂 Vždyť ty už jsi také na 10 cm 🙂 Už to máš tak za 2 týdny.... 😀 Kdopak asi porodí první...???

jarabica
9. říj 2009

tak ja to ani nevytlacam ani to neleze same 🙂 tlacit sa bojim, aby mi tam nieco neruplo, ale same by mi to tiez nevyliezlo... takze ja to trosku taham za tu hadicku a ked je to tak jednu tretinu vonku, potom to zacinam pridrzat, aby som si "vychutnala" to natahovanie hradze...
myslim, ze tlacenie zvladam, to som si natrenovala este pri prvom porode, mala bola na tretie potlacenie vonku...

pekny vikend prajem

bibes
9. říj 2009

Baby ja musim tlacit teda a dost. Do 8cm priemeru je to v pohode, to mi skor vybieha a musim ho pridrzat, aby zo mna nevyskocil. Ale vyssie ako 8 zacina prave naopak zaliezat dnu, vzdy ked prifukam tak vbehne dnu - ja nasledne trosku zatlacim, aby som ho dostala do spravnej pozicie, teda roztahoval hradzu a nie vnutro. Po dalsom prifuknuti je zase dnu, mam pocit ze aj pri dychani ho to posuva dnu, ked zalezie tak potlacim pomalicky nech kusok vyjde, ak by som ho mala tahat rukou za tu hadicku, asi by som ho skor odtrhla... takze to tlacenie je dost intenzivne ale snazim sa pomalicky tlacit.

lenki33
9. říj 2009

no tak mne epino vylieza same ked stojim, cupim, alebo polosedim /logicky mi z toho vyplyva ze vtedy by aj babo malo ist lahsie von
ked lezim na boku tak by som musela fakt tlacit aby to vyslo, ale tiez sa bojim ze mi nieco rupne, takze ho nesmiem dat moc hlboko aj ked v tej polohe mi tam sam zalieza 😅
tlacenie pri porode je v pohode a myslim ze je to cele ine, ako s epinom, tiez som porodila na 3 alebo 4 zatlacenia 😉
ja sa skor bojim prave toho ze porodnici (aj rodicky 😉 )to uz chcu mat rychlo za sebou a tlacia o 106, ale hlavicku podla mna treba skor trochu brzdit, podobne ako epino, inak je ten tlak velky a hradza nestiha reagovat

korina
9. říj 2009

DAvlu: Já musím taky tlačit a hodně. Když ho mám nafouklý na maximum, tak tam zajíždí strašně moc, tedy je tam zajetý úplně. Pak postupně vytlačuju a ještě přifukuju...

mondulinka
10. říj 2009

ja teda taky musim tlacit, kdyz uz mam nafouklo na maximum... jinak by mi vyklouznul nafouknutej mozna tak na 7 cm sam... ale to ho pridrzuju... kdybych ho pak nevytlacila, tak si ho tam muzu nechat a chodit s nim.. ale pak to desne tlaci smerem nahoru, takze ho rychle vytlacuju, aby byl aspon z casti venku a pak uz tlacim pozvolna...

lenki: toho se taky bojim, ze si to tady muzu korigovat sama a pak budu odkazana na doktora, co to povede a bude muset chranit hrazi a rikat, jak je potreba tlacit... ale mam pocit, ze oni kdyz videj hlavicku, tak uz se moc netlaci, ze uz to pak jde treba i samo ven... no uvidime...

crawler
10. říj 2009

ahoj holky🙂,

teda fakt vás hrozně obdivuju a už se sama těším, až budu moct taky začít epinovat 😀
Jen si říkám, že až odrodíte tak tu nikdo nový nebude... 😖
Jsem na vás všechny moc zvědavá, co bude psát za zkušenosti a pocity z vlastního porodu - už se asi těšíte až to budete mít za sebou, že? 🙂

kvakulka
10. říj 2009

Crawler- já už se teda moc těším, až porodím- ale ani ne tak proto, že bych se porodu bála a chtěla ho mít a sebou, ale už jsem z těhotenství trochu usoužená- hlavně poslední týdny jsou hodně znát- jsem sice už na mateřský, ale únava je velká, tak chvilku něco dělám, pak chvilku spím, no a tak se těším, až bude Loupežník venku a já budu mít prázdný břichoooooo! Je to chytře udělaný- konec těhu je tak náročnej, že na porod čekáš jak na smilování 😵 😵 😵
Jinak já byla včera nějak blbě odřená ze sexu, tak jsem neepinovala, protože mě všechno pálilo už asi při 6 cm- tak dneska se do toho zase opřu (himbajs- člověk si už ani zasouložit nemůže!! 🙄 🙄 )

mondulinka
10. říj 2009

crawler: neboj, zase se to tu obnovi a prijdou nove tehulky epinovatelky... 🙂 nemyslim, ze by to tu s nasimi porody utichlo 🙂 ja uz se teda taky tesim na porod... to spani uz neni nic moc a jsem cela otekla... mam 21 kilo nahore a uz mi z toho hrabe... clovek nemysli na nic jinyho :-P

davlu
10. říj 2009

Ahoj holky 🙂
Tak já to mám nějak opačně. Když jsem těhu nebyla a přišla jsem z práce, tak bych spala jak medvěd přes zimu...Ale teď mám sice už dááávno napsanou mateřskou, ale skoro každý den chodím do práce (podnikám-mám s mamkou květinářství). Odpočívat se mi nechce. Mám sílu na rozdávání. Když jsem doma, tak stejně přes den neusnu, naopak gruntuju celej barák od sklepa po půdu...takže jsem na tom vlastně líp těhu než netěhu. Ale ty noci ☹ Naspím tak 4 hodiny, ale asi mi to stačí...A na porod se strašně těším 😀

kvakulka
10. říj 2009

No, Davlu- já chci taky- ty jsi zázračná těhule!!! Já už funím jak stelná kráva, spím v noci i přes den... Přibrala jsem cca 14 kg (jsem ráno zjistila, že už jdu s váhou spíš dolů, neb mi vůbec nejede jídlo)- ale funím spíš z toho břichu než z váhy.
Jinak Davlu- máš pro malého vybraný krásný jméno- taky jsme o Tadeášovi uvažovali, ale nějak jsme se nakonec ustanovili na Jáchymovi🙂

jarabica
10. říj 2009

ahojte kocky, ja sa na koniec tehu ani obzvlast netesim, alebo ako kedy 😉 ... nakolko mam nejak stale co robit so starsou, vobec netusim co nastate potom... tiez uz moc nevladzem okolo nej chodit s tym brusiskom a kilami navyse... teraz este zo skolky doniesla sople, tak ked jej mam v noci vyfukavat sopel a vrtiet sa v posteli okolo nej, tak vzdycham ako lokomotiva... v noci som uz pocitovala aj nejake tie menstruacne bolesti, takze si myslim, ze by sa to mohlo tak po tyzdni rozbehnut...
epinujem teraz kazdy druhy den, nechce sa mi, nafuknem tych 9,5cm, tak som uz ovela kludnejsia ako zo zaciatku...
crawler, aj ja dufam, ze budeme vsetky hlasit "uspesne" porody a po nas zase pridu dalsie...

zuzu1980
10. říj 2009

davlu ja som na tom presne ako ty. Este minuly tyzden som bola v praci, takze to clovek nema cas rozmyslat kde ho co boli, potom doma upratat, navarit a vecer uz len zalahnem spat. Teraz ked som doma, par dni som upratovala a teraz uz velmi nemam co, takze sa len pozorujem, stale hladam kde ma co boli... Asi je lepsie mat nieco ine na praci... Ja uz tiez chcem rodiiiiit.

S epinom som vcera dala 10 a raz dokonca trosicku viac, asi tak 10,2. Ale to uz len prifukujem na konci ked epino ide von, lebo v sebe taku velkost dlho nevydrzim, au au au

korina
11. říj 2009

tak po dvou dnech necvičení jsem dala obvod 31,7 cm...Porod zatím nikde, tak se budu udržovat🙂

kvakulka
11. říj 2009

Korina- no gratulace- Zuzu- taktéž- jste velkokapacitní matky!!!
Já ted 2 dny v podstatě necvičila, protože jsem měla večer poslíky a při těch mi to tedy vůbec nejde- nafukování mě hrozně bolí v pánvi- je tam nějaký protitlak- no prostě to nejde... Tak zkusím dneska. A dám vedet 😵

zuzu1980
11. říj 2009

kvakul, aj mna to teraz boli, takze uz ani moc netrenujem, len par krat, narychlo, medzi 9,5 a 10 a stacilo.

kvakulka
11. říj 2009

Tak dneska mi poslové sali pokoj, takže jsem trénovala- no skoro 10 cm!!! Blbe se to měří- podle kartičky snad i víc než deset, ale při měření krejčovským metrem je to nějak 30 cm--- no ale hlavně- ani kapka krve, vůbec nic- pěkně jsem si to tam zocelila---hurááááá

bibes
12. říj 2009

Ahojte, tak dnes po dvoch dnoch pauzy som dala takmer 10, bolo to len kusocek tesne pod tou ciarkou. Pokusala som sa to zmerat aj po obvode, ale nejak sa neviem tym metrom trafit, aby to islo cez najsirsiu cast a rovno... pri kazdom merani iny vysledok 😀

korina
12. říj 2009

Kvakulka: No tak vidíš, už jsi taky velkokapacitní matka 😀 Ještě aby ty děti nebyly moc velkokapacitní.... 😲

jarabica
12. říj 2009

ahojte spolucvicitelky 🙂
tak ja som vcera po dvoch dnoch pauzy dala opat 9,5cm podla prilozenej tabulky, teda podla tych naznacenych ciarok... tak cela hrda som to isla prekontrolovat krajcirskym metrom, ze teda aky je skutocny obvod... skoro ma piclo, podla krajcirskeho metra som mala iba 26,5cm obvod... ako som to prikladala k tej tabulke, tak som to prikladala, muzovi dala pozriet, ale stale som tam videla 9,5cm...
ponaucenie, od dnes to budem merat len metrom, ta tabulka aspon v mojom epine je nejaka klamliva... takze do skutocneho obvodu 31cm maaaaaaam este kus prace... 😉

korina
12. říj 2009

jarabica: Taky myslím, že metr je lepší🙂 Dělám to tak od začátku. A neboj od 26,5 už to šlo výrazně rychleji. Zvlášť když to přifoukneš až to budeš vytlačovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru