EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

konsa
3. pro 2009

naty, to jsi dobrá na poprvý 6,5! Jestli si dobře pamatuju, co tu psaly holky dřív, že daly napoprvý, tak je to dost slušný výkon 😉
eriano, tak to je fakt dobrý! mno, taky už ho mám doma, ale pravda je, že jsem si říkala, co na tom jako stojí 2tisíce! Výrodní cena je podle mě pár kaček.....

angel, aleela - vy už máte skoro vyhráno - závidim 😉
už se těšim až taky začnu....

davlu, jak je? Jak dlouho jsi se hojila po porodu (teda jestli vůbec)?....zvládlas to bez nástřihu, ne? A jak jde jinak maminkování 😀

davlu
3. pro 2009

Konsa, no jo zvládla jsem to bez nástřihu, ale bolavé tam dole to stejně trochu je... ☹ Teda bylo. Teď už o ničem nevím a vše se vrátilo do původního stavu... 😀

A pro povzbuzení...holky Táďa měl hlavičku po obvodu 37 cm 😲 😲 😲 (to je obr hlavička) a taky se to dá vytlačit bez nástřihu, tak pilně cvičte ať se brzy chlubíte mimískama i porodama... 🙂

eriana
4. pro 2009

Naty: Myslíš, že to jde málo? 😀 Vidíš, to mě nenapadlo. Tak pak poslouží klasický vaginální fisting 😀 😀

naty
4. pro 2009

eriana: to asi poslouží, ale to budu testovat leda až se dostanu na těch 10 balónkem...zatím je to spíš na: jen dva prstíčky strčím a hned zase půjdu... 😀

konsa: řekla bych, že jediný drahý, co na tom je, je patent...a to je asi tak všechno...ale buďme za to vděčné!! 😉 😵 ...jen sem se dívala do diskuze dopředu a tam stál před dvěma rokama ještě 1700,-, tož pěkně podražili... 😔

eriana
4. pro 2009

Naty: Hele to jsme se daly do tématu, což? 😀 Se chystám příteli změřit zaťatou pěst, stli jako vyhovuje 😀 Nebo jestli budu kupovat Epino 😅

naty
4. pro 2009

Ono zase s tou rukou to nemůžeš regulovat podle sebe, já bych se toho bála...tlak je rovnoměrnej a můžu kdykoliv ubrat a pak to tlačení...to si s tou rukou teda nedokážu představit... 😀 ...aby nás nesmazali za chvíli... 😕

delfi
4. pro 2009

ahoj holky koukám, že by tu někdo měl zájem i o použitý epino. Já ho prodávám tak kdyby měl někdo zájem napište do IP. Jinak přeju pohodový porod bez nástřihu - já ho měla taky 😉

eriana
4. pro 2009

Naty: Dobrá, tak už toho asi necháme, abychom si nevysloužily ban 🙂 Každopádně jak tak čtu, tak to nebude úplná zbytečnost... Přemýšlím, zda k tomu ještě masírovat i hráz? Asi ano, aby byla elastičtější, samotné Epino takové zázraky neumí 🙂

crawler
4. pro 2009

eriana: já myslím, že epino umí zázraky 😉 každopádně já se masírovat chystám - k epinu jsem dostala i olejíček, tak uvidíme, ale ta masáž - pokud má být správně provedená, aby měla smysl, tak je dost náročná, tak nevím, jestli vůbec budem vědět jak na to 😉 Jinak o fistingu jsem tady relativně nedávno psala a zakladatelka této diskuze ze mě málem udělala neslušnýho čuňáka, takže pssst ;-DDD Ale rozhodně si myslím, že epino v tomto směru posluží lépe - přeci jenom mnohem dokonaleji simuluje dětskou hlavičku🙂

eriana
4. pro 2009

crawler: Teda teda, začínám nad tím zázrakem vážně přemýšlet 🙂 Asi si ho nadělím k Vánocům🙂 A masáž asi taky budu praktikovat, aspoň nějak zapojím do děje nastávajícího otce, bude mít radost 😉 Mám tyhle masážní olejíčky ráda, většinou hrozně příjemně voní, docela jsem na tu aromaterapii a tyhle alternativy 😵
A na Tvou radu už tedy fisting nebudu zmiňovat, když je to málem trestný čin 😀 Taková příjemná věc, hm hm 😀

naty
5. pro 2009

Já k tomu masáž přidala včera poprvý (zapojila sem manžu 😵 ) a myslím, že to šlo i líp...a zjistila sem, že bych klidně mohla přifouknout dál, ale nevytlačím ho, to už bolí, tak nevím,jak to dělat správně? Jestli přifouknout jen tak, jak zvládnu vytlačit, nebo víc a pak vždycky na vytlačení upustit...ono je to tam rozepsaný jako dvojí cvičení - napínací a simulační (?), ale pokud to nevytlačím, tak to podle mě nemá takovej význam, tak nevím... 😒

crawler
5. pro 2009

naty: bohužel nemám zkušenost, ale myslím, že bys neměla tlačit přes bolest - já bych před tlačením ufoukla...myslím si, že časem a cvičením to půjde líp a líp a už nebudeš muset ufukovat🙂 hodně štěstí!🙂

eri: tak tak - ať se tatínek pěkně zapojí - však na tom má jisté zásluhy 😉

mahulena
5. pro 2009

holky, prosim, poradite mi, od jakeho tydne tehotenstvi se doporucuje cvicit?
Moc bych to chtela zkusit..., diky

naty
6. pro 2009

mahu: je tam psáno 2 - 3 týdny před termínem... 😉

delfi
6. pro 2009

eriana: nechci tě zklamat ale ta masáž hráze rozhodně není nic příjemného nebo dokonce jak si někdo myslí, se fakt nedá použít jako předehra k sexu 😀 aby ta masáž měla význam, musíš jí dělat až do mravenčivýho pocitu při tom roztahování a upřímně manžu bych k tomu z tohoto důvodu nepustila-on totiž neví jak moc může ještě roztáhnout aby mě to nebolelo. i když uznávám, že provádět tu masáž přes to obr břicho je výkon, hlavně když to tak šíleně klouže. a jelikož se epino nemá používat s olejíčkem (asi kvůli ztenčení toho balonku) tak nelze spojit masáž+epino za sebou. já teda vždy dělala epino ráno a masáž buď potom nebo jindy.
naty: já teda nafukovala jen tak jak mi to vytlačení dovolovalo, ale v návodu píšou že máš při bolesti ufouknout. mě ale docela pomáhalo, když jsem vytlačovala hoooooodně pomalu (ke konci potom vyklouzl sám a rychle, ale to už byla ta užší část) a když jsem cítila, že to pomalu začíná bolet tak jsem to začala prodýchávat a přestala tlačit a ono se to dole povolovalo, takže jsem nakonec ufoukávat nemusela.

eriana
6. pro 2009

Delfi: nechci vypadat jako sexuální maniak 😀 Vím, že ta masáž není nic moc, už jsem to sama zkoušela, podle návodu na netu. Jenže já mám dlouhý nehty a ne gelový, svoje přírodní, takže jsou trochu ostřejší než gelovky a nechci se poškrábat, takže proto bude masírovat přítel. A myslím, že i tím, že zvládám fisting mám tu hráz trošku roztaženější než holky co tohle nepraktikují, takže mám trošku "náskok" 🙂

mahulena
6. pro 2009

ju, naty, diky za info. To je parada, ja se "bala", ze uz je ted u me pozde.
kdyz to tak ctu, tak je to ale docela kumst, no, snad to budu umet... 😖 😎
vsechny jste mely novej nebo hodne i pouzitej?

naty
7. pro 2009

Já bych brala i použitej, ale zrovna ho nikdo neprodával, tak sem si koupila novej a pak ho zas pošlu dál... 😉

A s tou masáží...já to dělám zároveň. Když na epi-no použiješ kondom, tak se olejíčků netřeba bát...a dokonce sem slyšela, že oleje, který máme na mysli my, tomu nevadí, vadí tomu nějaký ropný, minerální...nevím, něco takovýho...Masáž jako předehra teda není nic moc, ale může se zvrhnout... 😵 😀

rybka17
7. pro 2009

baby neviete ci sa EPI pozicat aj niekde na slovensku?

eriana
7. pro 2009

Ono se prý vůbec nemají používat minerální oleje.. Kdyy chtěl někdo mazat něčím obyč a ne speciálním na masáž hráze. Protože minerální oleje vysušují.. Jak pokožku, tak asi škodí i té umělé hmotě.

alikaa
7. pro 2009

naty a ked pouzivas na balonik kondom aj ho nejako pred tym preplachnes? lebo kazdy kondom ma na sebe urcity lubrigant alebo nieco mazlave. To neskodi tomu baloniku?

mahulena
7. pro 2009

naty, super, jestli budes prodavat, prosim vzpomen si na me a treba napis IP, uvidis, zda si vzpomenes🙂, ja si te taky budu nejak hlidat🙂
kazdopadne, masaz me nelaka, myslite, ze tim to "zkazim" a nebude epi-no mit takovej ucinek?...

crawler
7. pro 2009

mahu: já si myslí, že k porodu bez epizotomie stačí někomu jen epi, ale někomu nestačí ani epi spolu s masáží...těžko říct, ale než se do toho nutit - radši bych spoléhala taky jen na epi 😉

naty
7. pro 2009

mahu: já myslím, že dobře provedená masáž třeba ten proces zelastičnění urychlí, ale bez ní to určitě jde taky!! 😉 Zkusím nezapomenout, ale radši se připomeň, kdoví na co pak budu myslet... 😵

Jinak ten kondom nepřeplachuju,akorát pak umyju epi v teplý vodě, ale tohle by právě měly být ty oleje a lubrikanty, co tomu nevadí...pokud bych objevila známky poškození, dám varování!! 😉

delfi
7. pro 2009

eriana: to já si nemyslím, že bys byla sexuální maniak 😉 jen že jsem si původně taky představovala, že to bude pěkná předehra a ono houby 😀 a pokud zvládáš fisting tak to fakt máš náskok, já bych se bála, že mi tam ta ruka zůstane 😀
naty: no je fakt, že s tím kondomem by to vadit nemělo. ty olejíčky - je pravděpodoný to co říkáš, ale já to radši neriskovala, než bych ho poškodila.

naty
8. pro 2009

no, i v předu někde v diskuzi sem četla, že když si ho holky půjčujou z půjčoven, tak někde náhradní balonky nemají, takže to řeší takhle...já bych zas na druhou stranu měla blbej pocit z toho, kdybych ho tam neměla...jako jestli sem ho dost umyla a tak... 😀

delfi
8. pro 2009

naty: no jasný, že pokud máš epino půjčený tak ten kondom je lepší 😉

meix
8. pro 2009

ahojte, nechystate se holky nektera behem 2 tydnu epi prodavat? POkazde to hned propasnu, jakmile nekdo pordava, jsou hned pryc, kdybyste nektera prodavala, pisnete mi prosim prvni do IP strasne bych ho chtela, ale novy si nemuzu dovolit. dik

crawler
8. pro 2009

a holky nevíte, čím třeba epino dezinfikovat? Mě se nechce pak pořád kupovat kondomy a tak jsem si říkala, že lepší by byla dezinfekce, ale nevím jakou, abych balonek nepoškodila... 😒 nevíte?

naty
8. pro 2009

V návodu je napsaný:
EPI-NO musí být pečlivě vyčištěn jak před prvním použitím, tak po každém dalším použití, přičemž je nutno řídit se následujícími pokyny. V případě přerušení používání přístroje na dobu delší než týden, vykonejte prosím ještě dodatečně čištění a dezinfekci.
- Nafouknout balonek asi desetinásobným stisknutím ruční pumpy.
- Důkladně vydrhnout a umýt balonek v teplé vodě se saponátem (min. 40°C, po dobu 1 - 2 min.). Ruční pumpa nesmí být po čištění mokrá.Vniknutí vody může nepříznivě ovlivnit funkčnost přístroje.
- Opláchnout balonek pod tekoucí teplou vodou a nechat úplně vyschnout na čisté podložce bez vláken a chloupků.
- Pro závěrečnou dezinfekci doporučujeme očištění balonku 70% roztokem isopropanolu z Vaší lékárny. Používejte přitom látku, která nezanechává vlákna a chloupky, nebo zdravotnický tampon namočený v alkoholu.
- Přístroj musí být důkladně vysušený a do dalšího použití uložený v tašce v příslušném obale na čistém a suchém místě.

Takže tak... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru