Fámy, pověry, fakta

nowe
19. led 2016

Holky něco k pověrám. Slyšela jsem,že kočárek by neměl být doma dřív, než se narodí miminko. Přináší to smůlu,no ale v čem? Další pověra o ní jsem neslyšela,že se s kočárkem nesmí na hřbitov. Proč? A poslední věc, že se v těhotenství nesmí mýt okna a dělat takový pohyby jako při mytí oken. Že se miminko může zamotat do pupeční šňůry. Jsem malá,takže jse furt pro něco natahuji. Myslíte,že to může vadit?

pt1981
3. únor 2016

Povery vznikaji z nevedomosti, nebo souhry nahodnych veci, ktere pak muzou vyvolat strach. Na druhou stranu, mozna babicky nasich babicek vedely vic, nez my dnes... Pred nekteryma vecima mam celkem respekt... Kocarek jsme meli cca 3mesice pred porodem, ale dali jsme ho na pudu, aby nebyl na ocich. S detmi se pry nema na hrbitov chodit do roka. Ja verim, ze deti citi energie a na hrbitove je jich hodne a muzou je rozrusit. Ke treti veci bych spis rekla, ze zvedani ruk hodne do vysky neni dobry, je to zatez na bricho.... Vse je jen muj nazor, tak snad tim nikoho nepobourim 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru