Femibion, Gravital, Gravimilk?

klaraslavickova
10. dub 2016

holky prosím o radu u první dcerky sem nebrala nic ale veřím že u druheho už to třeba je a tak me zajma co doporučujete ted beru femibion ale dochází mi a já ted váhám zda ho koupit znovu nebo je lepší nejaka levnjší varianta například gravital a nebo obyčejna kyselina listová?
lakal me gravital ale našla jsemr ecenze že po něm tehotne začali často najednou zvracet víc než předtím..případne stačí obyčejna listova kysleina z lekarny našla sem jednu co stojí okolo 100kč

vercik83
10. dub 2016

Já bych brala jen kyselinu listovou..

nupta
11. dub 2016

Já jsem se radila s doktorkou - resp. ona sama mi doporučila Femibion. Když jsem byla v prvním trimestru, nemohla jsem všechno jíst, tak jsem byla ráda, že vitamíny do sebe dostanu alespoň tímto způsobem. Někde jsem četla (na netu - takže nezaručuji), že nevolnost a zvracení podporují přípravky se zinkem...

kristynakollner
11. dub 2016

Mě bylo hodně špatně. ZA celý den jsem do sebe dostala třeba jen půlku chleba. Měla jsem koupený gravimilk. Pila jsem ho asi 1-2x denně hlavně když jsem cítila, že se mi dělá nazrvacení, tak mi ho přítel připravil a žaludek se zklidnil. Jenže ted ty nové mi moc nechutnají. Spíš by to mělo opačný efekt 😀. Brala jsem superfolin a ted jsem si koupila Elasti-q vitamins & minerals (90 tablet za cca 300Kč) - tam je ten zinek teda. S nimi jsem spokojená, protože nevím jestli je to tabletkama, ale konečně mi přestaly tolik padat vlasy 🙂. Mají i kyselinu listovou 800 a ProMimi DHA - s nimi nemám zkušenost

asa2
11. dub 2016

Já beru pouze kyselinu listovou a Jodid (mám problémy se štítnou žlázou). Podle mě záleží jestli ti je hodně špatně nebo zvládáš dostávat do sebe nějaké vitamíny z jídla 🙂

klaraslavickova
autor
11. dub 2016

Nevolnosti nemám vubec

asa2
11. dub 2016

Pokud jíš "normálně" tudíž dostáváš nějaký přísun vitamínu asi bych to neřešila 🙂 Známé co jsou nebo byly těhotné tak braly hlavně tu kyselinu listovou (v 1. trimestri 800mg a pak už jenom 400). Ale můžeš se pro jistotu zeptat svého gynekologa zda potřebuješ tyto doplňky 😉

smallinka
11. dub 2016

Femibion má v sobě naštěpenou kyselinu listovou pro ty, jejichž tělo neumí listovku štěpit samo....asi 45% ženských.....takže samožná listovka by byla k ničemu pokud by si tuto mutaci měla. Je dražší ale jako jediný umí štěpit listovku .....která je na začátku těhu důležitá.

martinides
17. kvě 2018

a hlavně ted ty nové mají navíc i vitamín D3, což je super dělení buněk a imunitu. Za sebe ho pouze a pouze doporučuji.

emilkamilka
2. říj 2018

a taky o jod. Má to v sobě hodně látek, ktoré jsou prospěšné jak pro ženu, tak pro miminko

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru