• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hamiltonův hmat. Máte zkušenost?

4. listopadu 2013 
Ahoj holky máte něktrá zkušenost s Hamiltonovým hmatem? Nabídne ho doktor sám nebo si mám říct, že bych chtěla, aby mi ho udělal? Děkuju za rady. :grinning:
23. srp 2007 v 07:19  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Suki, já někdy kolem 37. týdne šla do poradny a doktor se mě ptal, proč jsem tak zdrcená a já mu řekla, že už jsem unavená atd., že už bych to chtěla mít za sebou a on řekl, že mi pomůže, no, a udělal asi ten hmat... Ale rodila jsem až za 14 dní, takže nevím, jestli mi pomohl.
Pokud ho chceš udělat a máš vstřícného doktora, myslím, že by Ti ho udělal, záleží na doktorovi...
23. srp 2007 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Děkuju-já už jsem 41. týden, tak bych to už chtěla mít za sebou :wink: zeptám se, jak půjdu na kontrolu. Děkuju
23. srp 2007 v 07:26  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemáš zač, a přeji včasný a co nejrychlejší porod.
23. srp 2007 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
roza: to ti ho udělal takhle brzo? A to nevadí?
23. srp 2007 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kaci, byla jsem 37 + něco, takže už 38. týden, a to už je v pohodě...
23. srp 2007 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si myslím, že mě ten hmat urychlil nástup porodu. Ve středu jsem byla na prohlídce a doktorka mě řekla, že jsem na 1 cm otevřená a jeslti k tomu porodu chci pomoct,tak jsem řekla, že jo. No a ve čtvrtek ráno mě odešla zátka a večer jsem začala rodit.
Suki, skus se doktora zeptat, za to nic nedáš :wink:
23. srp 2007 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Děkuju, určitě se zeptám, protože, zatím to moc nevypadá, že by se mělo něco dít :angry: Třeba to pomůže, ale jdu tam až v pondělí, tak do té doby se může zase stát cokoliv :grinning: :wink:
23. srp 2007 v 10:10  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
roza: myslela jsem, že právě doktoři nechávaj až do nějakýho toho 40 týdne a pak něco podnikaj....
23. srp 2007 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já byla dneska poprvé n kontrole v nem. Mám dneska termín. A myslím, že mi udělal Hamiltona, ale nejsem si jistá, protože mi to neřekl. Při vyšetření mě to bolelo né nějak hrozně, ale nikdy mě vyš. nebolelo. Nejdřív mě odezinfikoval a pak štoural. Ted už jsou to dvě hodiny a pořád mě bolí podbřišek a lehce jsem špinila, to také nikdy dřív nebylo. Tak co myslíte???

No hlavně aby to pomohlo. :slight_smile:
23. srp 2007 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Adelin možný to je, když jsi i krvácela, ale myslím že by ti to měl aspoň říct potom. Budu na tebe myslet, taky jsem v termínu tak čekám co bude. Snad už to taky začne. Drž se :grinning:
23. srp 2007 v 10:49  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Suki nápodobně snad už to nebude dlouho trvat a ty naše klíšťátka se pustí. :grinning:
23. srp 2007 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
adelin, je to možné. Mně můj doktor také neřekl, co udělal, ani předtím, ani potom. V úterý ráno jsem byla na prohlídce, probíhalo to naprosto stejně jako u Tebe. Pobolívání nepřestalo, v noci jsem nemohla spát, ale pořád mi vůbec nedocházelo že by už porod mohl začínat, měla jsem úplně zatmnění :slight_smile: Ve středu večer a v noci mě břicho pobolívalo po devíti minutách :slight_smile: a pak najednou střih, bolelo pořád a jeli jsme do porodnice.

Tak se drž, a ať je všechno v pořádku :slight_smile:
23. srp 2007 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adelin, mě doktorka taky neřekla, co přesně dělá. Jen mě upozornila na špinění až slabé krvácení a že mě bude pravděpodobně bolet podbřišek.
Tak držím palce, ať to máš co nejdřív za sebou :wink:
23. srp 2007 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myska a pomohlo to???
23. srp 2007 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže vy řikáte, že když přijdu ve 38 tt k doktorovi a řeknu mu, že chci porodit dřív (např. kvůli tomu, aby dítě nebylo moc velké), ať mi udělá Hamiltona, tak to udělá? A buď to pomůže nebo ne? Rozjede se to vždycky po tom prvním Ham. nebo se to musí dělat víckrát?
23. srp 2007 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kacabka těžko říct, to asi záleží na doktorovi. Já bych to zas tak neuspěchávalala-miminku je u tebe dobře. Šla bych do toho až, když neporodíš do ukončeného 40.týdne. :wink:
24. srp 2007 v 09:29  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, prosím Vás, co přesně dělá lékař při Hamiltonovi? :confused:
24. srp 2007 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, mě doktor udělal Hamiltona v úterý a pořád se nic neděje, jenom sem dva dny špinila a odchází mi hlenová zátka, akorát dneska mě víc bolí v podbříšku, tak sem zvědavá, kdy to bude :wink:
24. srp 2007 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hamilton je oddělení čípku od děložní branky prstem, je to prý trochu nepříjemné až bolestivé, ale prý se to dá vydržet.
24. srp 2007 v 09:47  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže se to dělá předtím, než odejde zátka? Potom by to už nemělo smysl?
24. srp 2007 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to nevím, jestli to má nějakou spojitost s odchodem zátky.Ale myslím, že ne.
24. srp 2007 v 10:43  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adelin, jak jsem psala, mě to pomohlo, hmat mě udělala ve středu a ve čtvrtek jsem začala rodit. Termín jsme měla o týden později.

Kacabacka, musíš být aspoň na 1cm otevřená.

Zdendo, tak třeba už je to ONO :wink:
24. srp 2007 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Taky si o to řeknu, hned jak půjdu v pondělí na kontrolu, jestli teda do té doby neporodím :grinning: Už mě to čekání nebaví. A taky už mám termín :wink: Snad to pomůže, malé se za námi nějak nechce. :cry: :slight_smile:
24. srp 2007 v 11:11  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ste ma motivovali, lebo mne dr povedala, ze maly sa nechysta ani z daleka tak na buduci tyzden ju poprosim ci mi to tiez neurobi aby som sa netrapila... :wink:
24. srp 2007 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jsem se dnes ptala, jestli mi neudělají toho hamiltona a doktorka, říkala, že se to snaží udělat všem, ale bohužel u mě to nejde :frowning2: mám čípek moc vysoko, tak se tam prý nedostane, takže jestli se do pátku něco nestane, tak jdu na vyvolání. :wink:
27. srp 2007 ve 22:48  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mě odcházela zátka asi 3 týdny před porodem, a asi 2 týdny před porodem mi dělal doktor Hamiltona...
28. srp 2007 v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hamilton moc boli - mna mozno najviac z celeho porodu, mi slzy tiekli a zatinala som zuby... No... porodila som o 16 hodin po nom. Ale porod sa spustil az potom, jak mi pichli plodovu vodu.
28. srp 2007 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mě to teda bolelo, ale asi tak jako nešetrné vyšetření, sice jsem cítila tlaky dost dlouho, ale šlo to, k porodu to absolutně nemůžu přirovnat.
28. srp 2007 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě udělala doktorka Hamiltona v den termínu,to bylo pondělí,upozornila mě,že udělá něco,co mě bude asi bolet a můžu potom i krvácet(že to byl Hamilton jsem se dočetla až z lékařské zprávy),tak jsem se těšila,že bych mohla porodit ještě ten den(manžel měl narozeniny,to by byl dáreček),ale nakonec jsem porodila až v pátek.Bolelo to jen trochu a nekrvácela jsem skoro vůbec.
31. srp 2007 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky tak už to mám za sebou a jsme doma z porodnice-konečně. Máme krásnou holčičku Nikolku-3300 a 50cm.Jsme moc šťastní.
4. zář 2007 ve 21:01  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 6
Tvůj příspěvek