Hamiltonův hmat. Myslíte, že se rozjíždí porod?

sannymilova
17. čer 2020

Holky chci se optat včera mi delali hamiltnuv hmat v nemocnici , do hodinky přišli bolesti které jsou do teď a uz je to 22 hodin od hmatu a spineni které mám do teď, bolesti pomalinku sílí spineni ještě trošku je ... myslíte že se rozjíždí porod? A ze ten hamiltnuv hmat se povedl kdyz bolesti neustupují ? V noci jsem se furd prevracela ze spaní funela při každé bolesti co přijde 5x 6x do.hodinky ...Tak já nevím ale nezdá se mi ze by ty bolesti vymizeli ale jen je to děsně pomalý:(

majsina
17. čer 2020

@sannymilova asi ti nezbyde než čekat... Do porodnice se jezdí s kontrakcemi po 5 minutách. Já si u prvního stáhla aplikaci do mobilu na kontrakce a tam to bylo krásně vidět... A než to chytlo nějakou pravidelnost na odjezd do porodnice, trvalo to 24 hodin. U mě to přišlo necelý týden po Hamiltonu. Tak držím palce.

klokanka31
17. čer 2020

@sannymilova No já bych nečekala na kontrakce po 5 minutách. Já před měsícem rodila, začly mi bolesti, taky jsem v noci funěla jak jsem to prodýchávala, byly kontrakce po 12 minutách, po 7,pak zas po 9,po 15... Prostě nepravidelný. Trvalo to přes 20 hodin, a já myslela že to jsou teda jen poslíčci. I jsem měla bolesti jen v zádech, v břichu ne, tak jsem to nějak neřešila a jeli jsme na vylet do ZOO. Druhý den brzo ráno jsem začala zvracet, jsem se lekla že je něco špatně, tak jsem na manžela že radši jedem. On nevrlý že je nevyspalý jak jsem celou noc funěla bolestí, ale jeli jsme. Naštěstí, v porodnici se zjistilo že jsem otevřená už na 8 prstů a šla jsem okamžitě na sál. Ale i tam nechápali, že mám pořád nepravidelný kontrakce, ještě pár minut před narozením malé jsem je měla i po 10 minutách, tak mi pak hodili vyvolávačku aby kontrakce jeli nonstop za sebou. A malá vyběhla na svět ani nevím jak 🤗

hanih
17. čer 2020

@sannymilova Myslím, že to porod být může. Pokud se ti zdá, že bolesti trvají dlouho a nic se neděje, klidně se zajeď nechat zkontrolovat, jestli je všechno v pořádku.
@majsina S radou, že do porodnice se jezdí s kontrakcemi po pěti minutách bych byla opatrná. Já měla kontrakce po deseti minutách, při cestě do porodnice se to protáhlo na patnáct, sestra mi ještě stihla vynadat, že je mám dlouho po sobě, že mě pošlou domů, a doktorka mě hned hnala na sál, že rodím, a ani příprava se nestihla. Kdybych čekalana kontrakce po pěti minutách, porodím nejspíš doma...

hanulkaha
17. čer 2020

@sannymilova zkus si dat teplou (ne horkou) vanu a uvidis 😉 ale ja bych rekla, ze uz je to porod a radeji bych jela do porodnice, at te alespon zkontroluji... Radeji jet 10x zbytecne... 👊👊🍀

majsina
17. čer 2020

@hanih
@klokanka31 no tak já to měla asi standardně, 24 hodin nepravidelně, po 5ti minutách odjezd do porodnice a tam jsem porodila za dalších 14 hodin 😀. Jako jet tam můžeš, já měla po 8 hodinách od prvních nepravidelných kontrakcí poradnu a tam jen zkonstatovala, jo, porod začíná...jeďte domů a pokud nebude jiný problém tak až budou pravidelné a po 5ti minutách tak přijeďte. A píšou to tak i v pokynech porodnice...takže asi nic neobvyklého.

Ale chápu, že každý porod je jiný... Švagrová jela do porodnice, myslela že rodí... Doktor jí řekl že ani náhodou, ať jede domů... Přijela domu, hned bolesti jak krávy rovnou po 3-4 minutách, tak jeli zas a kluk za 4 hodiny na světě.

klokanka31
17. čer 2020

@hanih Taky mi přípravu nestihli dát 😄

klokanka31
17. čer 2020

@majsina No vidíš, a na mě zas na příjmu čučeli jak na blbce že proč jsem nepřijela dřív když jsem měla tolik hodin bolesti. Prý pravidelný kontrakce být nemusí...

puhelin
17. čer 2020

Mam zkusenost, ze kdyz Hamilton neboli, porod se rozjede. A taky mam zkusenost, ze muzu rodit, i kdyz kontrakce vubec nejsou pravidelne 🙂
Drzim pesti, at vse probehne v poradku 🙂

sannymilova
autor
17. čer 2020

Holky moc vám všem děkuji , zkouším to zaspat ale je to horší a častější tak jak tady uvádíte .. takže se balim a jdu to zkusit do porodnice... myslete na me uz se to fakt moc nedá :( pěkný den 🙂

hanulkaha
17. čer 2020

@sannymilova tak hodne stesticka 🍀 a at je vše v poradku 🙏 tesime se fotecku miminka 😊

jana_zofie
17. čer 2020

Taky jsem na pravidelné nečekala. Teda chtěla jsem, ale když už to bylo několik hodin naprosto nesnesitelné, tak jsme jeli, pro jistotu. Tam mě doktorka odvelela na porodní sál a čekali jsme a čekali a já už nemohla, byla jsem unavená, vyčerpaná, v porodním boxu jsem už byla dlouhé hodiny... nakonec jsem dostala něco na urychlení, oxytocin a tak. A mám pocit, že kdyby ne, tak nemám pravidelné kontrakce dodnes.
Hodně štěstí a dej vědět. Třeba za týden, až se trošku rozkoukáš :D Já první dny z malé nemohla spustit oči, natož někam psát.

sannymilova
autor
17. čer 2020

Holky fakt jste měli pravdu ... nepravidelné konstrukce můžou znamenat porod ;) jen co jsem sem dorazila uz me hnali na sál a malej byl do 1 hodinky venku... nas matyasek v 37 tt ma 3330g a 49 cm 🙂 všem nejvic děkuji :*

sannymilova
autor
17. čer 2020
majsina
17. čer 2020

@sannymilova super, gratuluji moc a závidím tak krásně rychlý porod 🙂

hanulkaha
17. čer 2020

@sannymilova 😍😍😍 gratuluji! Nadherny uzlicek stesti 💙 preji hlavne zdravicko 😊
A porod rychly, parada 👍 mela jsem to s kluky take rychle a malem jsme nestihli dojet, od prvnich vetsich komtrakci byli kluci za 3,5 hodiny a druhy za 3 hodiny na svete 😀

klokanka31
17. čer 2020

@sannymilova Krásný kluk, moc gratuluji🤗

gruyerre
17. čer 2020

Nejblbější a nejnebezpečnější rada ohledně porodu, která může být, zní: čekej doma, dokud nebudeš mít kontrakce po 5 minutách

@sannymilova gratuluji, je krásný

kaja2016
17. čer 2020

@sannymilova Jo to bude porod. Mela jsem to stejne, ale bylo to rychlejsi. Sli jsme se projit na par hodin, tim se to asi uspisilo. Uz jsi porodila? Jo aha, krasny mimco!

majsina
18. čer 2020

@gruyerre ráda vyřídím kolegům ve FN 😀

gruyerre
18. čer 2020

@majsina to určitě vyřiď. Ještě že já mám rozumnou gynekoložku, která mi říkala, ať nepočítám minuty mezi kontrakcemi, ale dám na svůj instinkt. I v porodnici byli všichni natolik chytří, že mě neposlali domů. Já totiž měla celou první dobu porodní kontrakce nepravidelné po 7-12 minutách. Voda praskla až když šla hlavička dítěte ven, takže kdybych se řídila tím úžasným návodem, cos tady zveřejnila, porodila bych doma na gauči.
A zakladatelka diskuze se naštěstí tvou špatnou radou taky neřídila 😁

klokanka31
18. čer 2020

@majsina Kdybych se podle tohohle řídila tak bych porodila doma.

klokanka31
19. čer 2020

@sannymilova Tak jak se Matyasek ma? ☺

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru