HCG 2610j. Je to moc nebo málo?

onno
11. kvě 2007

Ahoj jsem po prvním ivf-icsi a jsem těhotná.Teď jsem v 5tt+2.Dneska mě poprvé brali krev a mám 2610j.Volala jsem pro výsledky a více mi neřekliZaváděli mě jedno emryo.Chtěla bych se zeptat jestli je to dost?A nebo zas moc.Vůbec tomu nerozumím.Moc děkuji za odpověď.

lauritka
20. kvě 2007

ja skoro 5 🙂 ale idem do centra teraz v lete a idem na IVF tazke uz necakam dalej 🙂 dosla mi trpezlivost 😀 mas nejake priznaky ???? 😉
nemas nahodou zvysenu teplotu? telesnu myslim

matrinka
20. kvě 2007

nemerala som si, ale necitim ze by som mala teplotu...priznaky, no hlavne ma nebolia prsia tak ako ma vzdy velmi boleli uz 10 dni pred MS. Ale to ruzove spinenie ma znepokojuje, no ved uvidim...
5 rokov je dost, ale hlavne je ze si to zacala riesit 😉 drzim palce, urcite to vyjde..a kolko mas rokov?

lauritka
20. kvě 2007

😝 10 maja som uz mala 34..takze nemam vela casu 😲

lauritka
20. kvě 2007

spinenie mozes mat miesto mrchy to je normalne,,hlavne na zaciatku.ale chod aj tak na krv k lekarovi a nech ta prezrie. 🙂

matrinka
20. kvě 2007

ja mam o mesiac 35 😝 a do 35 som chcela otehotniet, ale velmi skoro som zistila ze to take jednoduche nebude... ale ja uz jedno ditko mam 😉
Moj gyndos bude ordinovat az v juni, takze z krvi asi nic nebude...

lauritka
20. kvě 2007

😕 a to chces dovtedy cakat hmmm...no dufam ze nezacneskrvacat to by nebolo velmi dobre... a ze ti to spinenie prejde 😲 drzim palceky.
aj ja dufam ze uz v
35-ke budem mamicka 🙂

matrinka
20. kvě 2007

ved uvidim, ak zacnem krvacat tak to budem brat ako normalnu mrchu, a ak mi spinenie prejde tak do Juna vydzim 😉
urcite budes mamina, tiez drzim palce 🙂

lauritka
20. kvě 2007

dakujem matrinka 🙂 😲

aviril
20. kvě 2007

Ahojte.
Chcem sa spýtať. Už 3-4 dni mi mešká MS /čo mne meškala v živote len 2x a to mám 2 deti/. Spravila som si ráno test namáčací s citlivosťou 25jednotiek. A vyšiel negatívny. Cyklus mám 28 dní. Je možné, že hladina HCG ešte nie je dostatočná na zachytenie testom? Možno nie som tehu, ale toto napínanie ma ničí. Ďakujem.

tucniacik
20. kvě 2007

mozno sa ti vynimocne iba o par dni posunula ovulacia... klud... ak by si tehu bola, test by to uz mal ukazat...teraz ti nikto nepovie ci si tehu alebo nie, ostava iba pockat, a o par dni sa to ukaze.. drzim palce by to to bolo tak ako si prajes... 🙂

lia
31. kvě 2007

ahojte,

viete mi poradit niekto??ma niekto skusenosti s tym,ze mu pomaly stupa hcg??je to v poriadku??

brita
31. kvě 2007

Ahojte babenky. Som tu nova a rada by som poprosila o radu, ci mate podobnu skusenost. Na krvnom teste 14 dni po IUI mi povedali, ze vysledok je "medzi", to je divne slovo, ja viem, ale doktor povedal, ze ved to vyzera dobre - on je vzdy taky zlaty a cloveka povzbudi- a ze mam o 5 dni prist zase na UZ a krv. test. Prosim vas, stalo sa vam nieco podobne? Ja som citala na beta HCG test len take prispevky, ze bol bude negativny alebo pozictivny. Dakujem vam za pomoc.

tucniacik
31. kvě 2007

lia? co je to pomaly? ake si mala vysledky?
brita, netusim co znamena medzi...ako tehotensvo sa berie hodnota nad 5 - aspon mam taky pocit...

lenuliatko
31. kvě 2007

Lia, presne tak, čo je to pomaly? Ja s tým bohužiaľ skúsenosti mám, nebudem ťa strašiť, ale zo začiatku je to vždy neisté, hcg by sa malo každé 2-3 dni zdvojnásobiť, vtedy je to zdravé tehotenstvo. Napíš, aké si mala hodnoty. Pri pomalom raste je podozrenie na mimomaternicové tehu, ale to je dosť vzácne, cca 1%. Zatiaľ nestresuj, doktori ťa určite sledujú a budú ti robiť kontrolné odbery. Držím palce, nech je to dobré 😉

aaandrejka
31. kvě 2007

lia, kedy ti robili odber hcg? pretoze v ranych stadiach tehgotenstva sa ma cca raz za 2.5 dna zdvojnasobit... ved nech ti urobia kontrolny odber!

veva55
31. kvě 2007

tucniacik, ja som zase citala, ze hranica je 17 😕

Lia mala na 10-ty den od ET hodnotu 38, potom bola na krvi 14-ty den od ET a hodnota sa jej tusim zdvojnasobila, bola cca 78. Lius, dufam, ze nevadi, ze som odpisala za teba 😉

lia
31. kvě 2007

10 den po odbere som mala 38,na 14 den 78,v pondelok idem zase ☹

lenuliatko
31. kvě 2007

Mne teraz robili odbery na hcg a hranica bola 5 jednotiek. Nad 5 už je tehu. Ale je možné, že rôzne labáky majú trošku odlišné škály.
Tak to má lia ešte celkom dobré, je to pomalšie ale nie také biedne, ako bolo u mňa. Ja som mala 25DPO 824 a 27DPO 999,a tak to aj dopadlo 😔
Určite sa to ešte rozbehne a dobehne 😉

lia
31. kvě 2007

a prestalo sa ti vyvijat??

lenuliatko
31. kvě 2007

Mňa začali strašiť mimomaternicovým, ale neverila som tomu. Od začiatku som brala preventívne Duphaston, takže som ani nešpinila, nič. Keďže som mala zlé hodnoty, Dr kázala vysadiť a spontánne som potratila. V 4tt+3 mi robili sono a bol 4mm vačok, o týždeň žiadna zmena, takže u mňa sa tehu skoro prestalo vyvíjať a potratila by som aj skôr, nebyť Duphastonu. Čo ti na to povedali lekári?

lia
31. kvě 2007

este nic,lebo do centra si mame vzdy poobede volat a zdvihaju to tam sestricky,lekara ti nedaju 😖 .
duphaston je ale na podrzanie plodu,nie??ja beriem utrogestan a budem ho brat az do tretieho mesiaca.preco ti ho vysadila?? ☹
otehotnela si spontannym sposobom??

lenuliatko
31. kvě 2007

Vysadila mi ho preto, lebo sa to nevyvíjalo. Hodnoty mi šli hore strašne pomaly a už tomu nedávala žiadnu šancu. Bolo zbytočné Duphastonom udržiavať niečo, čo sa nevyvíja. A 2 dni po vysadení som aj začala špiniť a to mi hcg už začalo klesať. Za 2 dni z 999 na 921. To bolo min. piatok a v sobotu som začala normálne krvácať a vychádzali aj rôzne zrazené nechutnosti. V pondelok ma čistili.
A otehotnela som spontánne po 8 mesiacoch usilovného snaženia.
Viem, že si po umelom oplodnení, ale keď máš nejaký problém, mal by o tom s tebou pohovoriť aj nejaký lekár. Mala by to byť ich priorita starať sa o pacientky a aj s nimi konzultovať výsledky a možno ešte skôr tie, ktoré by mohli naznačovať nejaké problémy. Viem, v akej neistote si a že sa bojíš. Stále to mám v živej pamäti, ale neostáva nič, len čakať a veriť. Nie sú to strašné hodnoty, určite to môže byť dobré.

lia
31. kvě 2007

som rada,ze si mi napisala lenuliatko.je mi to hrozne luto,ze si dosla o babo 😔 ☹ .
ano,bojim sa velmi,ale dufam,ze sa to uz rozbehlo 😖 .oni robia utz aj 5 tt od transfer.cize az za dva tyzdne by som isla,ale skusim sa tam natlacit skor a hlavne pohovorit s lekarkou.lenze ona tiez s tym asi nemoze robit ,utros beriem 6x denne,tak sa len caka co bude kazdy tyzden 😖 .dnes som si robila dalsi test a tiez tam bola slaba / 😔

lenuliatko
31. kvě 2007

Z testu si nerob nič. Dobre som pochopila, že slabá druhá palička? Keď máš v krvi hodnotu len okolo 86 a test zachytí nejakých 25 jednotiek, nemôžeš čakať, že budú obe rovnako silné. Horšie by bolo, keby ti začala palička viac slabnúť, alebo by si mala test negatívny. Kto ti povedal, že ti hodnoty pomaly rastú? Len ti telefonicky oznámili hodnotu a povedali to, alebo si k tomu došla sama? Lebo mňa doktorka riešila okamžite a každý druhý deň, pri mimomaternicovom môže ísť o život a pri pomaly rastúcom hcg je na to podozrenie. Nejde mi do hlavy, že ťa nechali čakať.

lia
31. kvě 2007

po ivf som isla ako vsetky baby na 10 den na krv,vtedy mi povedala sestricka,ze som tehotnaaaa a ze mam hcg 38,este som vtedy nedava doraz,hlavne pre mna bolo ,ze mi povedala,ze som tehotna,ale pri druhom odbere krvi mi najprv,ze to je v poriadku/bez hodnoty hcg/,ale ze mam prist este o tyzden a na to som sa jej spytala na co,ved by to malo byt v poriadku ako povedala a ona ze troska pomalsie to stupa.som sa jej hned spytala,ze ako pomaly,aku mam hodnotu hcg??a ona povedala ze 78,ale ze niekomu to hned vystreli a niekomu to ide pomalsie,tak neviem 😖 .kazdy den rozmyslam,ci mam zavolat lekarke,ci mi nevie o tom viac povedat,ale uz asi vydrzim do pondelka do odberu krvi.a ty si mala normalne tehotenske nevolnosti??

lenuliatko
31. kvě 2007

Tak keď oni nestresujú, bude to v poriadku. Určite majú svoje skúsenosti, ja som ti hovorila len tie vlastné. A musíš uznať, že mne to šlo hore oveľa oveľa pomalšie ako tebe. Radím ti vyčkať do pondelka, predsa len, bude viac času, aby hodnoty pekne rástli a nebudeš zas v strese, keby to ešte nešlo tak rýchlo hore. Vyčkaj. Viem, že to bude dlhý víkend, ale prinesie to svoje ovocie.
Ja som začala nevoľnosti cítiť cca 7 DPO, to som vôbec nepripisovala tehotenstvu, ale ono to neprestávalo a 15DPO som mala pozitívny test. To bol piatok a hneď v pondelok som nabehla k doktorke. A vteda sa to začalo vytrácať, naraz mi nebolo nič. Boleli len prsia a tie dokonca stále viac, ale už vôbec mi nebolo nevoľno, nepálila ma záha a zas mi zachutilo sladké. A necítila som ani žiadne pichanie, či bolesť maternice. Vtedy niekedy sa to muselo zastaviť, takže to bolo fakt skoro, nestihol sa ani plodík vytvoriť.
Inak, ak budeš mať hodnotu okolo 1200-1500 už na UZV bude vidno aj drobčeka 😉

lia
31. kvě 2007

to by musela aj motyka vystrelit keby bola taka hodnota 😀
teraz neviem,ci lepsie byt doma v klude alebo radsej chodit po vonku cely den,aby som na to nemyslela 😖 .co to je dpo??vcera som sa na to niekde pytala a uz som aj zabudla 😅 😀

lenuliatko
31. kvě 2007

DPO=deň po ovulácii
Skús si tak pre seba vypočítať, akú hodnotu asi môžeš čakať. Od posledného odberu si každý tretí deň až do pondelka zdvojnásob predchádzajúcu hodnotu. Ktorý tt vlastne si?
Kľudne sa poflakuj ale aby ťa to nevyčerpávalo a aby si neublížila bábu. Alebo choď na návštevu, pozri si dobrý film, aby niečo odpútalo tvoju pozornosť a ani sa nenazdáš a bude pondelok.

lia
31. kvě 2007

mne sa to ale nezdvojnasobuje kazdy den,mne sa to zdvojnasobilo az na 4 den 😅 .no ved uvidime v pondelok,velmi pekne ti dakujem za info a prajem ti co najskor vytuzene zdrave babenko 😵 .

lenuliatko
31. kvě 2007

Zdvojnásobiť sa má každé 2-3 dni. Ďakujem, dúfam, že sa rýchlo podarí. V pondelok prídem nakuknúť, ako to dopadlo. Nech ti víkend rýchlo zbehne a hcg pekne rastie 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru