Horší výsledky triple testu DS. Měl někdo a narodilo se zdravé miminko?

aurum4
21. črc 2021

Ahoj holky, vysly me horsi vysledky na DS 1:260. V pondeli jdu na genetickou konzultaci kvuli dalsim testum. Chtela jsem se vas ale zeptat, jestli nektera z vas mela taky takove vysledky a jestli se vam narodilo zdrave miminko. Diky moc.

pampeliska1313
21. črc 2021

Sama v takové situaci nejsem, ale pochytila jsem, že spousta holek měla pozitivní výsledek a nakonec zdravá mimča.🙂 nevěšte hlavu, dopadne to dobře.🙂 Někdo měl třeba i výsledek 1:6 a měl zdravé miminko, až jsem začala mít pocit, že holky co měly výsledky pozitivní nakonec měly miminka spíš v pořádku, než někdo, kdo to třeba nechal osudu, protože mu vyšel lepší výsledek.

aurum4
autor
21. črc 2021

@pampeliska1313 ja doufam, ze to dopadne dobre. Je me 36, tak trochu doufam, ze vysledek je i zkresleny vekem. Ale do pondelka, moje nervy ...

aurum4
autor
21. črc 2021

@pampeliska1313 jo a jinak pampeliska je moje oblibena kytka 🙂

elizsebik
21. črc 2021

Ahoj, řeší tady jedna maminka právě taky teď, já ji pošlu odkaz, ona se ozve, jestli bude chtít).

Já právě mám známou je jí 37, měli riziko 1:4 ds, v dobnu se narodila zdravá Klaudinka ❤️

pampeliska1313
21. črc 2021

@aurum4 věk hraje dost roli. Vím, že s mýma “dispozicema” sem měla výsledek 1:2000 a z krve nakonec 8000. A to “jen” kvůli horšímu průtoku jedný cévy u prcka a i věku.. přestože mi ještě kousíček do třicítky chybí. Pořád je 260 hezký číslo, dejte pak vědět, jak to dopadlo, věřím, že to bude dobrý.🙂

aurum4
autor
21. črc 2021

@pampeliska1313 dam a dekuju 🙂

supermatka
21. črc 2021

@aurum4 ahoj, já jsem dnes pridavala podobný příspěvek. Mě bude v srpnu 34let prutoky mám asi nic moc podle Ultrazvuku v 13tt a kvůli tomu beru i léky. Vyšla mi pozitivní preklapsie. Jinak 1.screening dopadl hranicne negativně Down 1:567. Doktorka mi napsala integrovaný test, takže v 15tt jsem šla na krev dnes výsledky pozitivní na Down 1:90. Nechápu jak je to možné ale stalo se, čeká mě ještě zítra ultrazvuk na který mě doktorka objednala na základě ultrazvuku v tom 13tt.. Ještě zítra na genetiku a domluvit odběr plodovky. Končím 16tt. Můžu ti říct že psychicky jsem na tom fakt blbě.. To čekání je hrůza ale co se má stát stane se. Je mi líto našich dětí kteří se moc těší na miminko pro ně bude případný potrat stejně hrozný jako pro nás rodiče. Drž se!!

aurum4
autor
21. črc 2021

@supermatka ja mam na prvni ultrazvuku nosni kustku i sijove projasneni 1,3, takze ne tak spatne jako u vas, ale i tak se necitim dobre. Budu na tebe i miminko myslet a drzet palce, aby vsechno dobre dopadlo. Mas termin taky v prosinci?

supermatka
21. črc 2021

@aurum4 kustku miminko má také ultrazvuk byl dobrý. Jen šíjové projasnění 2,50mm. Termín 5.1 ale pokud bude vše ok vím že rodim v prosinci, u nás se rodí děti v 38tt 😂. Myslím že u tebe to bude ok. Věřím že i u mě když 1.screening byl negativní. Ale cervicek hloda....

kackavb
21. črc 2021

Ahoj. Já měla v 35 letech pozitivní 1.screening na Downům syndrom 1:270, utz v pořádku, ale horší výsledky krve. Kontrolní odběr krve pozitivni na DS 1:6. Mám krásného zdravého kluka. Přeju pevné nervy (ikdyž chápu, že to jde těžko) a hlavně zdraví.

aurum4
autor
21. črc 2021

@supermatka urcite to u obou dopadne dobre a v prosinci si pochovame nase miminka 🙂

aurum4
autor
21. črc 2021

@kackavb dekuju. No tezko se me ceka na pondeli a pak na vysledky. Nastesti mam doma dva maly rarachy a ty me moc casu na premysleni nedaji 🙂

kackavb
21. črc 2021

@aurum4 Tak to je dobře, ony ty děti někdy nenechají ani vydechnout, natož o něčem premýšlet🙂. Bude to dobrý, uvidíš.

aurum4
autor
21. črc 2021

@kackavb pro nas bylo tohle tehotenstvi docela sok a ted dalsi ..... no musi to dopadnout dobre.

kackavb
21. črc 2021

@aurum4 Určitě dopadne, myslím na vás.

izzylka
22. črc 2021

@aurum4 to riziko většinou dělají odchylky v krvy, pokud to vše nezapadá do tabulek...stačí fakt nějaká blbost 😊 pokud byl utz v pohodě ( nosní kůstka a šíjové projasnění), tak to bude spíš v pohodě 😊

aguu
22. črc 2021

@aurum4 měla jsem 1:100 a zdravá holka. Amniocentezu jsme nechtěli, platila jsem si Trisomy test a výsledky byly v pořádku 😉

supermatka
26. črc 2021

@aurum4 ahoj, tak testy máš za sebou? 🙂

aurum4
autor
26. črc 2021

@supermatka ahoj, ano. Vzpomela jsem si na tebe, ze ti musim napsat. Dnes me udelali odber plodove vody a pred chvili volali vysledky. Down vyloucen. Za 14 dni budou dalsi vysledky ohledne zbylych chromozomu. Ale ujistovali me, ze by mely byt take v poradku. Za 14 dni jdu jeste s miminem na kardiologii.
A co u vas? Bylas uz na testech?

supermatka
27. črc 2021

@aurum4 ahoj, mě to díky tvrdnuti břicha přesunuli právě až na tento čtvrtek.. No vidíš to jsem si říkala že se jich musím zeptat co se mohu dozvědět za těch 14dni ještě za jobovky 🤦‍♀️. Mám děsný strach z výsledků. Moc gratuluji a teď už si můžeš těhotenství užívat ❤️. Určitě kardio bude v pořádku, proč tě na něj posílají? Srdíčko podle Ultrazvuku bylo ok ne?

aurum4
autor
27. črc 2021

@supermatka doporucila nam to geneticka a byla jsem i s obouma klukama, manzel maji v rodine srdecni vadu, ale ani u jednoho z kluku se nepotvrdila, tak snad dopadne i ted dobre.
My jsme meli taky velky strach. Uvidis, ze vase miminko bude taky v poradku!!! Budu vam drzet palce!!! Jestli budes chtit, napis jak jsi dopadla.

klllarinka01
8. srp 2021

@aurum4 Myslim, ze to bude naprosto v pohide. Nam vyslo riziko 1:140, nizsi PAPp-a a vyssi hcg a vsechno v poradku. Synek je zdravej a uplne v poradku. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru