Injekce na umrtvení u zubaře v těhotenství?

ruzicka06
11. črc 2018

Ahoj. Máte zkušenosti s injekcí u zubaře na umrtvení v prvním trimestru? Jestli se to jako může. Jsem po 2 samovolných potratech, nyní v 8tt, tak se snažím být ve všech směrech opatrná. Díky moc za vaše zkušenosti!

bartakova_veronika
11. črc 2018

@absintka19 nedoporučuje se to a v dnešní době je myslím i zakázáno pro těhotné a pro děti dávat amalgam

bartakova_veronika
11. črc 2018

@kacasa teď nevím co máte na mysli? tu co mi dávala po porodu? jestli ano tak se jednalo normálně o fotokompozit ...

bartakova_veronika
11. črc 2018

@gorda jo je to bolest čištění kanálku .. taky mi to jednou dělala a řekla že je zub umrtvený tak že nebude dávat injekci .. no cítila jsem to dost ale dalo se to přežít i bez inejkce ...

gorda
11. črc 2018

@bartakova_veronika neresim penize, ono zrovna me vic vyhovuje amalgan, bile plomby me v zubech tolik nedrzi, mam je pouze na viditelnych mistech. 🙂 ja to nejak vubec neresila, proste me bolel zub, byla jsem na zacatku tehotenstvi a umrtveni me nenapadlo uz vubec. Za cele tehotenstvi jsem pak nepotrebovala nic, jen jsem pro jistotu sla 2x na kontrolu. Podruhe jsem to stihla tak tak, za par hodin mi praskla voda a vsude jsem musela vysvetlovat, ze nervama ze zubare to urcite nebylo. :D

kacasa
11. črc 2018

@bartakova_veronika no.. nejakou jinou.. ne amalgam.. ale to co hradi pojistovna tehotnym

bartakova_veronika
11. črc 2018

@gorda tak já také neřeším .. amalgam mám také běžně i když si za něj platím .... bílé plomby mám též jenom na viditelných místech za které jsem si trošku musela připlatit ... v těhotenství mi stejně musela spravovat přední zuby, které se mi začali drolit takže jsem se bílé nevyhnula a po porodu mi dala automaticky nějakou bílou, kterou hradí pojišťovna protože amalgam mi dát nesměla ...

kacasa
11. črc 2018

@bartakova_veronika a vite jakou bilou? Jedna se mi o to.. jaka to je a jak vydrzi.. zrejme to tedy fotokompozit neni... u nas za to ted chteji 1500😳

gorda
11. črc 2018

@bartakova_veronika na ty kanalky se da napatlat cosi, par dni se pocka a vetsinou to zub "odumre", takze pak neni potreba umrtvit a je to bez bolesti i tak. Zubar mi to tak delal. Pro me super, injekce do dasni moc nemusim.

bartakova_veronika
11. črc 2018

@kacasa zalezi na lekari a na mesto 🙂 kazdy si urcuje cenu sam a take zalezi jak hodne toho davaji. Alespon u nas protoze i amalgam ma rozdilnou cenu. Jak se ale presne nazyva to vam bohuzel nepovim ale vydrzela my cca 7 let dokud se mi opet predni zuby nezacali vedle bile vyplne drolit kde mi musela je opravocat bohuzel. Za jednu jsem davala 500 kc takze 2500 delala mi horni a u kazdeho kousek akorat vzadu vic. Taky mi delala vsechny najednou takze to tak nejak rozprostrela aby to vyslo jakoby na 5 zubu i kdyz mi delala asi 3 nebo 4 + vzadu a ze stran. V tom tehotenstvi jsem mela vetsi dopad na zuby ☹

calvac
11. črc 2018

@ruzicka06 Ano,presne tuto situaci jsem zazila. Ptala jsem se vice lekaru a i sama jsem zjistovala a vubec to nevadi.

bartakova_veronika
11. črc 2018

@gorda no co si pamatuji tak mi tam akorat davala antibiotika a nechala otevrene nez to cistila, ale ja to citila i tak a bylo to neprijemne. I vrtani obcas citim a boli ale da se to bez injekce. Kdyz jsem sw k ni objednavala asi pred 9 lety tak mi injekce davala automaticky protoze vedela ze se zubaru bojim ale postupne mi je prestala davat a uz jsem si tak nejak zvykla i kdyz obcas trochu trpim

maru1989
12. črc 2018

@ruzicka06 Pro miminko je určitě horší, když jste ve stresu z bolesti, než kdyby se k němu případně dostalo nějaké krátkodobé anestetikum... Ale v případě zubů je to fakt jen lokální a nedostane se k němu nic...

ruzicka06
autor
12. črc 2018

@gorda Když já jsem srab i na vrtání plomby ☹

ruzicka06
autor
12. črc 2018

@bartakova_veronika Jo hodně to je. Ale taky je ten přístup tam a vše prostě o něčem jiným. U zubaře těch peněz nelituju.

ruzicka06
autor
12. črc 2018

@maru1989 Snad máš pravdu. No ale ženská je prostě opatrná asi no 🙂

ruzicka06
autor
12. črc 2018

@bartakova_veronika Tak čistění kanálků bez injekce jsem jednou zažila, jak jsem včera psala a myslela jsem, že se pos.....jak to bolelo.

gorda
12. črc 2018

@ruzicka06 Chce to parkrat zkusit bez umrtveni. Ta bolest se opravdu da vydrzet. Ja mela driv takovy figl, kdyz jsem se jako mala klepala v cekarne. Vzdycky rano pred navstevou jsem si rekla "tak a za chvili bude odpoledne a ja to budu mit za sebou a budu delat to a ono". A pozdeji jsem si tesne pred vstupem do ordinace stopla cas a docela me vzdycky prekvapilo, ze cela prohlidka, vrtani, plombovani a par vet se zubarem a sestrou az po zaklapnuti dveri, trvala treba deset minut. Takze kolik minut trvalo samotne vrtani a bolest. A sama sobe sem se nasledne vzdycky smala, jak se klepu kvuli par minutam. Pomohlo me to se prestat bat. 🙂

ruzicka06
autor
12. črc 2018

@gorda Tak zkusit bych to mohla 🙂

bartakova_veronika
12. črc 2018

@ruzicka06 tak jasný, kdybych musela tak bych si taky připlatila .. nechodíte náhodou k zubaři do prahy? tam většinou jsou ty ceny na úplně jiné úrovni než u nás 🙂

bartakova_veronika
12. črc 2018

@ruzicka06 já jsem to naštěstí bez injekce zvládla .. teď už mi žádnou nedává jen před 8 lety když jsem se k ní registrovala ... věděla že se bojím tak aby mě to nebolelo ... no občas trnu bolestí ale nějak to vydržím .... automaticky začne hned vrtat a žádnou injekci už mi necpe ....

bartakova_veronika
12. črc 2018

@gorda také jsem se ze začátku bála vrtání a všeho a vždy musela dávat injekci .. postupně mi jí přestávala dávat až mi jí přestala dávat úplně ... když bych jí chtěla tak řekne že to vydržím tu chvilku že to bolet nebude :D no někdy sebou cuknu ale jinak pohoda už .. na to jak jsem se bála před 8mi lety ... abych pravdu řekla tak jsem se tak bála že jsem minimálně 10 let k zubaři nechodila než jsem přešla k jiné ...

barchen
12. črc 2018

@ruzicka06 Může se, můj zubař řekl, že to přes placentu neprochází a je to lepší, než trpět případnou bolestí u vrtání, že ten stres je pro miminko horší. Dostala jsem jí také, vypadla mi plomba, ještě k tomu končící nevolnosti ale nechtěla jsem celé týdny čekat s dírou, bylo to citlivé i u pití. Já se zubaře nebojím, absolvovala jsem za "mlada" ledacos, takže ta injekce ani samotné spravování nebolelo. Pouze ty nevolnosti, no..😒

mirri7
12. črc 2018

Nevadi,jde o lokalni anestetikum

ruzicka06
autor
12. črc 2018

@bartakova_veronika Nn, jsem úplně odjinud než z Prahy. Ne vždy zastávám názor, že čím dražší věc, tím kvalitnější. Ale v tomto případě tedy jo. Vím, že si platím za kvalitu a přístup, který by mi jinde třeba nedali. Já asi vždy zůstanu u injekcí asi no 🙂

ruzicka06
autor
12. črc 2018

@barchen No já právě u zubaře taky už zažila kde co. X spravovaných plomb, čištění kanálků po odumřelých nervech, korunky...takže to samotné píchnutí injekce je pro to nejmenší 🙂

bartakova_veronika
12. črc 2018

@ruzicka06 tak zatím si nemohu za 8 let stěžovat a kvalita OK ... zatím 8 let nebo možná déle .. nevím jak dlouho jsem u ní vydrželo a nic nevypadlo 🙂 a přístup? úplně někde jinde než u předešlé zubařky, která dětem trhala zuby o kliku .. proto jsem přestala k zubaři chodit a neodhodlala jsem se až jednou kdy se mi udělal kaz a zub rostl do dásně ... hm tak jsem musela jít na vytrhnutí a od té doby jsem tam zůstala ... od doby co mi přestala dávat injekci nic jiného nečekám než menší bolest :D ale každý to má jinak .. někdo to cítí víc a někdo méně .. to i čištění kanálku je pro mě horší než vrtání :D

tasmyska
13. črc 2018

Holky tak jsem dneska byla na trhání osmičky a ani jsem to necítila. Jsem ve 29tt a bylo to fakt v pohodě 🙂 jsem zvědavá až to přijde k sobě😂🙈

ruzicka06
autor
13. črc 2018

@tasmyska Tak trhnání osmiček jsem zažila už 2x a kupodivu to nebylo nic hroznýho. Možná lepší pro mě jak vrtání kazu 🙂

bartakova_veronika
13. črc 2018

@tasmyska buďte ráda že jenom trhání to je pohodička ... já takhle byla na trhání stoličky a po umrtvení jsem vůbec nic necítila a že mi ta stolička blbě rostla ... udělal se mi kaz a rostla mi do dásně a měla jsem tam malý střípek, naštěstí to šlo ven bez jakékoliv operace, kterou musela podstoupit teta ... ta to měla horší než já ... a manželovi to musela jednu osmičku vysekávat a druhou vyřezávat .. takže měl 2x stehy ....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru