Jak často chodíte na ultrazvuk? Není škodlivý?

dendisa
24. led 2007

Ahoj holky,
chci se zeptat, jak často chodíte na ultrazvuk. Co jsem zjistila, že jsem těhotná, byla jsem u lékaře 3x. Pokaždé mi dělal vnitřní ultrazvuk. Všichni kolem mi říkají, že to je nějak moc často a manžel navíc někde slyšel, že ty vlny mohou narušit plod.

Lékař by snad měl vědět, co dělá, a neriskovat. Jak to máte vy? Opravdu je to škodlivé?

díky moc.

kvetinka7
31. kvě 2009

Drackumracku Katusko,ahoj! 🙂
Vy cekate miminko!To je bomba! Moc ti to preju. Ja jsem se driv jmenovala azhra,pak jsem si zmenila nick. Parkrat jsme si napsaly..takze znam tvuj pribeh..
tedy s timto,zatim,stastnym koncem ho neznam! Jsem za tebe moc stastna. 😵

dekuju moc za tvuj UTV .. ta 1.fotka je 6tt? Ja jsem uz jednou potratila,...a podle knizek by uprostred te bublinky uz neco melo byt.. a na mem UTv dosud nebylo..takze jsem opet skepticka,jak to dopadne..

dracekmracek
31. kvě 2009

prdelko knížkám nevěř,ale já tě chápu taky jsem to obrečela když byla jen dutinka,ale na té fotce jsem tuším 6+2 dny....neboj dutinka je základ,a počkáš si pár týdnů a už budeš vědět co čekáš 😀 držím palečky 😉

misicka85
27. čer 2009

Já byla za celé těhu na utz 10x u mého gynekologa, dělal mi ho při každé kontrole, za žádný jsem ani jendou neplatila 😉 Takže asi záleží na ochotě lékaře. kamarádka je v Kanadě a poprvé jde na utz ve 20tt!!!!! To bych se asi zbláznila! 😖

lilili2
29. čer 2009

Holky já taky chodím pokaždé co jsem na kontrole. A ptala jsem se mudr. na tu škodlivost utz a říkal, že to není v žádném případě prokázané. 😀

konja
29. čer 2009

tak mě dr dělala utz každou návštěvu v poradně. Vždy si zkontrolovala hlavně srdíčko a později i polohu mimi. Byla jsem klidnější, věděla jsem, že mimi je vpořádku a viděla jsem ho 😵 Byla jsem za ty časté utz ráda

coccinella
27. zář 2013

Ahojky,
našla jsem na internetu tento článek a z více zdrojů jsem zaznamenala, že ultrazvuky nejsou zrovna prospěšné miminku.. tak jen o tom chci informovat, obrázek si udělejte samy..
pá 🙂
http://medium.mysteria.cz/text_scr/2008_8_ultrazvu k.pdf

coccinella
27. zář 2013

Omlouvám se za špatně zkopírovaný odkaz, vkládám funkční:
http://medium.mysteria.cz/text_scr/2008_8_ultra...

iwciajagielska
22. říj 2013

Ahoj vsem,,,jsem v 6. tydnu a ted ve ctvrtek 24.10 jdu na UTZ a chci se zeptat ja probiha vnitrni utz? jdu tam po 1. dekujun moc 🙂

elana
22. říj 2013

@iwciajagielska strčí Ti do pochvy tyčkovitou sondu na které je navlečený hygienický kondom (obvykle bývá i lubrikovaný, ale není to rozhodně pravidlo), zapnou si obrazovku a už ultrazvukujou 🙂

iwciajagielska
22. říj 2013

@elana a neboli to? mam strach

elana
22. říj 2013

@iwciajagielska né, vůbec to nebolí, fakt se nemáš čeho bát. Jako není úplně příjemné to proniknutí sondy dovnitř (to je jako při pohl. styku, byť sonda je mnohem tenčí, má tak 2cm v průměru odhaduju), zvlášť pokud nebudeš uvolněná a budeš se bát, takže předtím zhluboka vydechnout, svaly povolit a bude to ok. Samotný uzv opravdu vůbec nebolí a hlavně-budeš tak zaměstnaná okukováním obrazovky (byť v 6.tt toho ještě moc neuvidíš), že na to myslet nebudeš.

iwciajagielska
22. říj 2013

Dekuju moc uz se cejtim lip :} jdu tam ted ve ctvrtek 🙂 do nemocnice v ceske lipe ....snad nebudu delat sceny ,,,zee to boli atd :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru