Jak dál po mimoděložním těhotenství? Otěhotnět hned?

machulca
11. kvě 2012

Ahoj holky, prosím o radu, před patnácti dny mi byl laparoskopicky odstraněn pravý vejcovod z důvodu mimoděložního těhotenství. Žádné komplikace nebyly, druhý vejcovod je prý v pořádku. Menstruaci jsem dostala třetí den po zákroku. Dnes jsem byla na kontrole u svého gynekologa a ten mi řekl, že se máme snažit otěhotnět hned, aby se nestihly případně vytvořit srůsty i na druhém vejcovodu, sportovat můžu prý taky hned... Většinou se píše, že se s dalším snažením má počkat 3 měsíce..Nemáte někdo podobnou zkušenost? Děkuji a přeji hezký víkend.

llenka_li
22. bře 2017

@uznevimcozaheslo kdyz se to povedlo pred tim takhke rychle, povede se to znovu brzy 🙂 držím palce 😉 co jsem tak četla zkušenosti, mile me překvapilo, ze holky otehotnely i s jedním vejcovodem dost rychle...tak v to taky doufám. Tento měsíc uz to skoro vyšlo 🙂 nevim, proč to zase nedopadlo..

veruf
22. bře 2017

Tak snad se nám všem postesti, ha si teď objednala Gynex a nějaký čas na plodnost a udržení plodu, Tak jsem na to zvědavá. Můj přítel byl už na kontrole spermousu a ná je pěkně ciperny, tak snad zamakaj a dostanou se kam mají. My jsme s přítelem trošku blázni, my by jsme chtěli hned dvojčata 🙂 on je z dvojčat jeho lanka taky, tak snad 🙂😅

veruf
22. bře 2017

Omlouvám se za chyby píšu rychle za jízdy a ta T9 si tam haze co chce. Ma tam byt ze přítele mamka je z dvojčat taky 😉

uznevimcozaheslo
22. bře 2017

@llenka_li Když jsem byla na odběru HCG, které mimochodem stoupalo jako u klasického těhotenství, nabírala mě jedna strašně hodná sestřička. Rozbrečela jsem se jí na křesle, vysvětlovala jsem jí situaci a ona mi říká:" Já Vám něco povím. 20 let let jsem dělala na gynekologii a sledovala takové případy, jako je ten Váš.Věřte, že příroda je mocná a veškeré potraty, mimoděložní těhotenství atd. mají své opodstatnění. Prostě příroda to tak nechce a tak si poradí jinak. "Slabí" jedince prostě nechce a věřte tomu, že i toto Vaše trápení a komplikace má nějaký význam." Nevím, možná to zní divně, ale mě to v tu chvíli strašně pomohlo. Když jsem pak přišla do nemocnice a slyšela jsem, že den před tím tam byla maminka, která přišla o miminko v šestém měsíci těhotenství, tak jsem vlastně byla ráda, že je to tak rané stadium, že jsem si ještě k miminku nestihla vytvořit takový vztah....

uznevimcozaheslo
22. bře 2017

@veruf Dvojčata jsou super, taky bych je brala. 😀, ale přítel by to asi nedal. 😀

llenka_li
22. bře 2017

@uznevimcozaheslo tak tohle je urcite pravda, s tim souhlasím, jen je to vzdy zklamaní 🙂 ale jinak nemam strach, ze se nepovede. Dávám nám čas do leta, a pak bychom navštívili CAR...jen jsem nedockava, uz bych chtela nosit brisko, přítel se hrozne těší ;) a shodou náhod nám ted oznámil jeho táta, ze čeká s mladou přítelkyni miminko 😄

llenka_li
22. bře 2017

@uznevimcozaheslo ja bych dvojčátka nechtěla, musi to byt šílený mazec 🙂

uznevimcozaheslo
22. bře 2017

@llenka_li Ze začátku jo, ale pak vyrostou do věku, kdy si spolu hrají a vystačí si. 😀 Myslím teda alespoň, jen je nefér, že pobíráš jen jednu rodičovskou, ale v tomhle směru je podpora státu nulová... ☹

veruf
22. bře 2017

Mazec to asi bude, ale kdyz uz, tak už. Ja když vidím, jak kolem me každý hlasa, ze čeká rodinu, jsem z toho smutná a říkám si sakra kdy už taky přijde. Teď mám po ovulaci, tak snad. Makali jsme na tom jak jen to slo😅 ja si taky říkám, ze to tělo vi kdy je ten správný čas. Také jsem si říkala, ze počkáme do června a pak už to začneme více řešit. Ja už se těšila jak budu v létě běhat s pupkem a ono furt nic🙈 přítel ten už se nemůže dočkat. Vždy když to dostanu je zklamaný

uznevimcozaheslo
22. bře 2017

@llenka_li No a takhle se dělaj zmatky v těch příbuzenských vazbách. 😀 No, tak přišla řada na mladou paní a teď je řada na Tobě. 😀

veruf
22. bře 2017

@uznevimcozaheslo to také nechapu, když ma někdo dve miminka cili dvojnasobne výdaje. Ze příspěvky jsou stejné jak u jednoho. Ale s tím se člověk musí smířit.

uznevimcozaheslo
22. bře 2017

@veruf Zase má dvojnásobné štěstí a to je víc... 😀

llenka_li
22. bře 2017

@uznevimcozaheslo urcite se taky dočkáme, no..ale jsou to vtipné životní situace. Chvili mi to bylo líto, ale ted uz to vidím pozitivně ;) Však ono se zadari i nám, všem tady...jen to chce čas 😂🙈

llenka_li
22. bře 2017

@veruf taky ni ted prijde, ze vsichni kolem nas čekají...tak držím palce, aby se tento měsíc zadarilo. Ja mam akorat MS, takze si jeste počkám a urcite dej vedet ;)

veruf
22. bře 2017

Dám vědět, take držím palce😉

llenka_li
11. dub 2017

U nás zatím nic...testy zase negativní a před námi 3.mesic snažení od laparo, 7. od začátku snažení. Jsem smutná :( S oběma vejcovody to šlo vždy na poprvé :( Někdo nějaké nové pozitivní zkušenosti s otehotnenim po mimodeloznim?

samettka
12. dub 2017

ahoj holky,
chci se s vámi podělit o můj příběh s dobrým koncem🙂
S manželem jsme se shodli na přání mít tři děti....První jsem počala 7 měsíců po svatbě, kdy jsme ještě neměli bydlení a nečekali jsme to🙂 V 7.tt jsem začala krvácet, ale mimi se udrželo a po pohodovém těhotenství se nám narodil v září 2014 krásný chlapeček.
Další plán zněl - po dvou letech další drobek...no synáček byl velká přísavka a já chtěla pauzu mezi kojením a těhotenstvím, termín jsme tedy posunuli, v jeho 1,5 roce jsem přestala kojit, 3 měsíce doplňovala vitamíny a detoxikovala se a v červnu 2016 na první pokus otěhotněla...bohužel v červenci zjištěno mimoděložní těhotenství (konec 7.tt), laparoskopicky mi odstranili pravý vejcovod, levý vejcovod shledán v úplném pořádku. No co už, stane se, hlavně že mám ještě jeden vejcovod, říkala jsem si... Dočetla jsem se, že další těhotnění je doporučováno hned (než se stihnou vytvořit v břiše srůsty) nebo s pauzou 3-6 měsíců. Co doktor, to jiný názor.
Počkali jsme tedy šestinedělí a pak se v plodné dny s manželem jednou milovali, pro jistotu, ale žádné extra snažení se o mimi. Když jsem v září dostala v termínu menses, myslela jsem, že to nevyšlo, nevadí, za dva měsíce se to třeba povede. Před další ovulací mě ale napadlo udělat si těhu test a hle, dvě čárky. Něco je špatně. Podtrženo, sečteno, 7 týdnů po operaci jsem opět otěhotněla a nakonec z toho bylo další mimoděložní těhotenství. V říjnu 2016, na konci 7.tt další laparoskopie, vybrečela jsem si, aby mi doktoři nebrali automaticky vejcovod, ale pokud to půjde, pokusili se ho zachránit a já tak měla šanci na přirozené otěhotnění. Vejcovod mi tedy nařízli, embryo odsáli. V nemocnici mi lékaři řekli, ať s dalším početím počkáme půl roku. Týden po operaci má gynekoložka prohlásila, ať kašleme na dodržení šestinedělí a okamžitě otěhotníme, než se vytvoží srůsty na poškozeném vejcovodu. A teď si vyber...Ta druhá operace s možností ztráty fertility (během 3,5 měsíce jsem ze zdravé "plodné" ženy s přáním mít další děti byla skoro neplodná) mi značně pocuchala nervy, tak jsem usoudila, že chci půl roční pauzu a neřešit žádné těhotnění, a na jaře, až si dám nervy do kupy, se uvidí...S manželem jsme se začali chránit a já si začala vyřizovat lázně.
Lázeňská léčba přes pojišťovnu mi nakonec nevyšla, neb v době, kdy jsem musela nastoupit, měly lázně odstávku. Jako samoplátce jsem si tedy zaplatila alespoň týdenní pobyt s procedurami na podporu plodnosti a odjela si odpočinout (super relax, lázně všem doporučuji!), s tím, že po lázních dáme všemu volný průběh. V lázních gynekolog řekl: nikam s otěhotněním nespěchejte, aspoň půl roku si dejte pauzu. A po návratu z lázní, v únoru 2017 (3 měsíce od druhé operace) na testu dvě čárky...museli jsme počít nečekaně týden před odjezdem do lázní, kdy jsem fakt neměla mít plodné dny🙂 Díky Bohu mimi je v děloze a zdárně se vyvíjí, začala jsem 2.trimestr. A moje gynekoložka řekla: No kdybyste počkali půl roku od operace, pak už by vám otěhotnět nešlo...🙂

Tak snad náš příběh dodá odvahu a naději, přeji vám hodně štěstí a krásných dětí! 😀

veruf
12. dub 2017

To je dobře, ze po všech těch problémech a trápení Vám to dobře dopadlo. Ja jsem po odstranění vejcovodu 7 let, tak se těch srustu také obávám. Makame na tom tak snad se zadari 🙂👍

mendy84
19. dub 2017

Ahoj tak pořád se nedaří dnes jsem byla na gynde doktor mi dělal ultrazvuk a folikul mám na pravé straně to je dobrá správa protože levej vejcovod už nemám tak mi doktor dal pregnyl tak sem zvědavá máte zkušenosti s pregnylem

veruf
19. dub 2017

@mendy84 mam to stejné, nemám pravý vejcovod a na ultrazvuku mi doktorka řekla, ze vajíček tak mám hromadu a vše vypadá, ze je v pořádku. Ale sedmi měsíc a nic 😒 ještě druhý měsíc beru Gynex a přijde mi, ze mám rozhozenou jak menstruaci, tak ovulaci. Dříve ms po 27-28 dnech teď 20-21 😨

llenka_li
19. dub 2017

Já začínám 4.mesic, 3 MS za mnou a zatím taky nic, tak snad to přijde brzy. Tento mesic jsem vysadila úplně všechno, neberu už ani listovku a netestuju už ani ovu...

llenka_li
11. kvě 2017

Tak holky, zitra to budou 4 měsíce od laparo, 3 měsíce snažení...❤️ snad budou silit, jsem 10dp...ten tycinkovy je 25 a taky ukázal ☺️

veruf
11. kvě 2017

Gratuluji 🙂 já už také přestávám vše brát 7měsíců snažení, snad se také dočkám

majda1982
16. kvě 2017

ja mela laparku ted 5.5. A pry se muzem snazit hned. V cera jsem prestala krvacet a nevim zda se to bere jako ms nebo ne. K lekari jdu 26.5

missi88
8. črc 2017

Ahoj holky, jsem ráda, že jsem našla tuto diskusi. 4.7. jsem prodělala laparoskopii kde mi odebrali levý vejcovod a udělali revizi dělohy kvůli MT. Doma jsem od čtvrtka a příští týden jdu na stehy. Chtěla bych se Vás zeptat, kdy jste se začaly snažit o další mimi, kdy jste měly "první" sex po zakroku, zda jste dodržely doporučené 6ti nedělí? a jestli máte zkušenosti po MT s kapickami Gynex nebo podobnými přípravky? Uvažuji o jejich používání. Moc vám děkuji za odpověď 🙂

uznevimcozaheslo
8. črc 2017

@missi88 Ahoj,ja mela take letos v lednu operaci kvuli MT,take levy vejcovod fuc.6-ti nedeli jsme dodrzeli.Doktorka mi rekla,at pockame na dve menstruace.Prvni jsem dostala par dni po operaci,cca do tydne a druhou uz klasicky.Dr.rekla,ze nemame na nic cekat a pokouset se hned,ze otehotneni bude sice tezsi,ale ne nemozne.No a dnes rano delany test...

missi88
8. črc 2017

@uznevimcozaheslo To moc gratuluji, to je paráda 🙂 A brala jsi nějaké vitamíny nebo tak? A to MT bylo tvé první těhotenství? Me právě ano :(.

uznevimcozaheslo
8. črc 2017

@missi88 Nebylo,mam uz 6,5 letou holcicku.🙂Nic jsem nebrala,jen kyselinu listovou....🙂

uznevimcozaheslo
8. črc 2017

@missi88 Jediny,co muzu doporucit a co jsem pouzivala a byla to pro me naprosta novinka byly ovulacni testy a ty mi hodne pomohly.Jsou to Benu testy.

missi88
9. črc 2017

@uznevimcozaheslo Děkuji moc. Kyselinu listovou jsem začala brát ve čtvrtek 🙂. Držím palečky ať je s miminkem vše v pořádku 👶 ❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru