Jak dál po mimoděložním těhotenství? Otěhotnět hned?

machulca
11. kvě 2012

Ahoj holky, prosím o radu, před patnácti dny mi byl laparoskopicky odstraněn pravý vejcovod z důvodu mimoděložního těhotenství. Žádné komplikace nebyly, druhý vejcovod je prý v pořádku. Menstruaci jsem dostala třetí den po zákroku. Dnes jsem byla na kontrole u svého gynekologa a ten mi řekl, že se máme snažit otěhotnět hned, aby se nestihly případně vytvořit srůsty i na druhém vejcovodu, sportovat můžu prý taky hned... Většinou se píše, že se s dalším snažením má počkat 3 měsíce..Nemáte někdo podobnou zkušenost? Děkuji a přeji hezký víkend.

llenka_li
9. črc 2017

@uznevimcozaheslo moc moc gratuluju, i já leden laparo a dnes 13tt ;)

Holky jde to, nebojte se 🙂))

missi88
9. črc 2017

@llenka_li To ráda čtu, že to jde takhle rychle🙂 a moc Ti gratuluji 👶 🙏 ❤ Mohla bych se Ti zeptat zda MT bylo tvé první těhotenství? a když Ti pustili z nemocnice splnila nebo krvácení jsi? Nebo pak až po nějakém týdnu přišla MS? Koukala jsem, že jsi užívala různé "preparáty" Gynex a tak máš s něčím dobre zkušenosti? Děkuji moc 🙂

llenka_li
9. črc 2017

@missi88 mimodelozni bylo mě 3. a 1. nevydařené tehu...dvě děti už mám. Za 4 měsíce od zákroku jsem našla dvě čárky, snažit jsem se začali hned po 1.MS, ale mne dělali i revizi dělohy, takže 1.MS přišla až za 5.tydnu, měla jsem sestinedeli. Jinak jsem po návratu z nemocnice nekrvacela, jen mě občas bolelo břicho...ale je rozdíl, když dělají revizi a když nedělají. Když ji nedělají, tak nějaká jakoby MS přijde hned par dnů po zákroku, a pak uz normalne, ale když dělají revizi je to jinak.

missi88
9. črc 2017

@llenka_li Mě revizi dělali také, a právě teď jen sem tam maličko špiním.

uznevimcozaheslo
9. črc 2017

@llenka_li Gratuluji!🙂

llenka_li
9. črc 2017

@missi88 to bude normální, takhle co jsem nacetla, tak holky v tom sestinedeli různé spinily i trochu krvacely, tělo se docistuje...a MS ocekavej za 4-6tydnu od zákroku..🙂

missi88
9. črc 2017

@llenka_li Děkuji moc za informace. Tohle bylo mé první těhotenství tak sem z toho celá nějaká smutná a proto hledám informace.

llenka_li
10. črc 2017

@missi88 byla jsem smutna, i když to bylo tehu třetí...ale uvidis, ze za par tydnu bude psychicky lip a za par měsíců budeš zase tehu, neboj ;)
Po jaké době jsi otěhotněla?

missi88
10. črc 2017

@llenka_li Právě že rychle asi po měsíci snažení. Prášky jsem tedy nebrala už 2,5 roku, ale přítel to do té doby vždy uhlídal. Tak snad se zadaří znova a doputuje vajíčko kam má 🙂

llenka_li
10. črc 2017

@missi88 tak pokud jste takhle plodní, tak jsi do 4 měsíců zase tehulka a tentokrat už bude vše v pořádku 🙂)) hlavně se tím netrap ;)

missi88
10. črc 2017

@llenka_li Snad máš pravdu 🙂, kéž by to tak bylo 🙂.

missi88
4. zář 2017

Holky, mám na Vás prosbu, 2 MS od operace jste dostaly kdy? 1 jsem měla cca po 5 a půl týdne od operace, a druhou nevím kdy čekat. Také po takové době nebo jako sem to měla před operací?

uznevimcozaheslo
5. zář 2017

Mel by se Ti po te prvni MS normalne nahodit cyklus tech 28 dni nebo kolik mivas....🙂

lilinka3185
5. zář 2017

ahoj holky,
tak jak vidím a čtu, tak názory na to, kdy otěhotnět po mimoděložním těhotenství jsou různé. já prodělala mimoděložní před 3 měsíci.. odstraněn vejcovod, bez revize dělohy. mně říkali lékaři, že minimálně 6 měsíců počkat, ať se vše zahojí, jak má, snižuje se tím pravděpodobnost samovolného potratu.. ale jak tak čtu, tak příroda je opravdu všemocná a u každé z vás to funguje jinak. tak čekáme dle instrukcí. nějaké podpůrné cvičení jste nezkoušely některá?

uznevimcozaheslo
5. zář 2017

@lilinka3185 Me doktorka rekla,ze neni na co cekat,ze at to zkousime hned po druhe MS.Rikala mi,ze at pocitam s tim,ze to bude dele trvat -otehotnet a jak se pak divila,kdyz jsem ji za pet mesicu navstivila.🙂Zadne cviky nebyly,jen jsem zobala listovku a po sexu zadecek nahoru a ovulacni testy.🙂

ovecka14
15. říj 2017

Ahoj, chtela bych se zeptat, zda je v poradku treti den po odstranění vejcovodu krvácení? Cítím se docela dobře,ale dnes prave krvacim jako menstruace.. Revizi mi nedělali.. Dekuji.

uznevimcozaheslo
15. říj 2017

@ovecka14 myslim,ze jo,podle me jsi dostala MS,ja ji taky dostala asi do peti dnu od odstraneni vejcovodu.Telo se vraci do normalu a zacina bezet v klasickych kolejich.Gratuluji!

siima12
4. zář 2020

Ahojky v červnu jsem byla na operaci mimoděložního těhotenství. Byl mi odebrán pravý vejcovod, a v levým jsem měla cystu, tu praskli. Vše je teď v pořádku na gyndě mi řekli že by mi profoukli levý vejcovod. Aby se neopakovalo 2 mimoděložní. Myslíte že budu muset z novu na laparku nebo to dělají i na gyndě?

lucifer8
17. zář 2020

@siima12 Ahoj, v červenci jsem byla na odstraneni leveho vejcovodu a na pravem jsem mela cystu. dr rikal pockat dve menstruace a od zari se snazit. Ze pri operaci koukali, ze to vypada, ze je druhy vajecnik v poradku. Rikal, ze by se snazil trictvrte roku a pak pokud by se nezadarilo, tak teprv pak by resil profuk vejcovodu. Myslim, ze se to dela pres laparku v nemocnici.... Ale to je jen odhad.

siima12
17. zář 2020

@lucifer8 Děkuji na profuk jdu na gyndu ambulantně 😊

lucifer8
18. zář 2020

@siima12 aha, dej prosim vedet, jak to probihalo. Dekuji

siima12
18. zář 2020

@lucifer8 Určitě dám😊

siima12
24. zář 2020

@lucifer8 Dneska jsem tam byla, takovou bolest jsem nikdy nezažila.☹️ Jinak jsem průchozí prý to šlo krásně 😊 a čípek prý hodně zjizvený. Měla jsem 2 operace s čípkem. Tak čípek roztáhli, a zítra klidně se můžeme snažit🌸 to mimoděložní bylo skrz čípek

lucifer8
24. zář 2020

@siima12 Tak super, ze je vse v poradku, tak drzim palce, aby to vyslo, co nejdrive, my se snazime prvni mesic, a ted o vikendu bych to mela dostat, tak uvidime....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru