Jak se vypořádat s otcem dítěte

zuzanaraf146
17. čer 2019

Ahojky je mi 19 let a jsem ve třetím měsíci těhotenství , nebylo to plánované s otcem dítěte jsme spolu netvořili pár . Když jsem zjistila ze jsem v jiném stavu a oznámila jsem to otci dítěte reagoval hur než špatně , nejdříve vůbec nevěřil ze je dítě jeho potom vůbec nepřipadalo pro něho v úvahu ze by se stal otcem nechtel si ani připustit tu možnost ze si dítě nechám vyhrožoval nadával a doslova mě vydíral a nutil jít na interupci , řekl mi například ze si mám dat horkou vanu a litr vina . Nebylo ani trochu možné s nim diskutovat , dítě nechce zkazila bych mu život a jestli si ho nechám vezme mi ho protože ho já vychovávat nebudu . Po te co mi vyhrožoval ze mi zničí práci bude mi dělat peklo tak jsem mu na vše kyvla aby byl klid, nalhala jsem mu ambulantni řešení potratovými pilulky ma které skočil a byl od něho klid dále už se vůbec neozyval . Teď jsou to už přes dva měsíce a on stále nic netusi ví to jen blizsky lidi ostatním to tajim aby se to k němu nedostalo brzy se to ale dozví buď az bude dítě na světě nebo az to na mě bude hodne poznat . Nechci aby byl on otec nebo měl roli v mem nebo dítěti životě, bojím se jeho šílený reakce co všechno mi muže udělat dítě mi vzit a nebo mi komplikovat život , má na něho právo pokud zazada o testy genetiky ? Jak se tomu dá vyhnout nebo udělat cokoliv proto aby uvěřil ze dítě není jeho nebo si prestal nárokovat . Do toho jeho životní styl kdy je denní poživatel marihuany a do ledna bral steroidy (dítě jsme počali zacatek dubnu) a nedej bože mi pak ještě řekl ze při tom aktu byl na jistých návykových látkách ceka mě první screening a geneticky testy a já trnu co se muže objevit když z jeho strany je to takhle zlé. (Já nejsem ani kuřák cigaret) prosím o jakékoliv rady dekuji

sudylichozrout
17. čer 2019

@zuzanaraf146 vubec se neboj, nema pravo na nic, pokud ho neoznacis jako otce ditete v rodnem liste. Mohl by zazadat soud o urceni otcovstvi, ale to by udelal pouze tehdy, kdyby dite chtel a ty mu v tom branila. To, ze sis detatko nechala, je tvoje vec a on nema vubec zadnou paku, jak te donutit se ho vzdat. Ted uz na pozrat jit ani nemuzes a cokoliv dalsiho by byla z jeho strany vrazda, unos... A dlouho by si posedel. Spis se te snazil donutit k tomu abys ho ditetem v zadnem pripade neotravovala a protoze je to primitiv, tak videl cestu ve vyhruzkach a nuceni k potratu.
Spis si do budoucna trochu srovnej hlavu, abys nevlezla do postele s kazdym idiotem v okoli.
To, ze bral nejake drogy diteti nejspis neublizi.

konidana
17. čer 2019

@zuzanaraf146 kdyby ještě doslo k nejakemu kontaktu, tak co treba tvrdit že nakonec nevis zda je jeho, ze muze byt jineho..

tulikiss
17. čer 2019

@sudylichozrout ale ona ho v rodnem liste nemuze oznacit jako otce, bud by musela mit souhlasne prohlaseni, nebo po narozeni jit pres soud a zadat urceni otcovstvi..

@zuzanaraf146 jako problemy ti po porodu muze nadelat ,ze te bude tahat po soudech a zadat urceni otcovstvi..ale asi by bylo dobre mu pripomenout pokud bude vyhrozovat, ze s pravama prichazi i povinnosti a to v podobe alimentu na dite a i vyzivne na tebe.

tulikiss
17. čer 2019

@sudylichozrout jo a projistotu si schovavej vsechny doklady o zaplacenych vecech na dite a v prubehu tehotenstvi(screening,...) v pripade ze by chtel uznat otcovstvi tak mas narok na proplacnei poloviny techto nakladu.

sudylichozrout
17. čer 2019

@tulikiss jo, to je asi presnejsi. Myslela jsem to tak, ze kdyz on dite nechce a nebude ani v RL, nema k nemu zadna prava. To by musel chtit prava mit, resit to pres soud a mit i povinnosti.

sudylichozrout
17. čer 2019

@tulikiss ja ne 🙂

tulikiss
17. čer 2019

@sudylichozrout aaaa mas pravdu to je tak, kdyz u toho clovek jeste vybaluje nanuk a odpovida na milion dotazu dcery 😀 😀

sudylichozrout
17. čer 2019

@tulikiss Uplne v pohode, nic se nedeje 🙂

sinicka
17. čer 2019

Napisu ti sokromou zpravu. Mela jsem to podobne.

bamak
17. čer 2019

@zuzanaraf146 řekla bych mu, že ses spletla a není jeho. Neuvadej ho v rodném listů. Nemyslim si, že by měl zájem o dítě, spíš nechce platit alimenty. Ale ty se smír s tím, že nebudeš mít na žádné peníze od něj nárok.

zuzanaraf146
autor
17. čer 2019

@sudylichozrout Já dělam učitelku v mateřské školce a k dětem mám vztah nedokázala bych si miminko vzit , není to tak ze bych spala s každým ale po delším vztahu jsem přestala brát antikoncepci a začala jsem se vídat nezávazné s tímhle klukem trvalo to půl roku nikam se to neposunulo protože nic vaznyho nechtel ani vztah natož dítě .. jinak dekuji za odpověď 🙂

anny87
18. čer 2019

Dlouhá léta jsem já i otec mého dítěte brali jiste navykove látky a on stále kouří marihuanu (už před těhotenstvím jsme s jistýmy látkámy nadobro sekli) a malá je zdravá. V tehu jsem byla na genetice a vše ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru