Jak to máte s jídelníčkem v těhotenství?

sebkova
8. zář 2017

Ahoj ženské,

jak to máte s jídelníčkem? Jak se stravujete nechci úplně přibírat jen proto, že jsem těhotná. Ono je to sice fajn ale pak se o to víc musí člověk mordovat ve fitku😕🙂

Děkuji❤

ferrari
8. zář 2017

U první dcery jsem přibrala 21kg,ale vše jsem shodila do půl roka a těď jsem po druhé těhotná a nebudu mít tolik jsem 25tt a mam 7kg navíc jim méně nezž u prvni🙂

martiniquest
8. zář 2017

Jedla jsem, co jsem chtela a kolik jsem chtela. Nabrala 15,5 kg a rok od porodu mam o 7 kg min nez pred tehotenstvim. Necvicim, nedietim, kojim a nosim 🙂

purelove
8. zář 2017

Já jsem v 18tt a mám nahoře 6kg, možná už 7 😀 Ale nějak to neřeším ... Prostě když mám na něco chuť, dám si to. Snažím se nejíst úplně blbiny, a večer do sebe neházet kila čokolády :-P Ale zase se nehlídám.. Toho jsem si užila dost před těhotenstvím, a po porodu si zase užiju až až 😀 Vše s mírou, asi tak nějak 🙂

eva_sajdla
8. zář 2017

Myslím, že jsem v obou těhotenstvích jedla vcelku stejně, v 1. jsem nabrala 35 kg, ve druhém 15kg i aktivity jsem měla v obou dost (méně v tom druhém), takže o jídle to asi tak nebude. Ale pokud chceš nabrat co nejmíň, cvič co nejdýl to půjde a jez pravidelně a zdravě.

monaluza
8. zář 2017

To neovlivnite... Telo si samo rekne, na co ma chut a kolik potrebuje pribrat. Ja jsem z tech stastnejsich, tri tydny po porodu mam navrch jen ctyri kila ze trinacti nabranych (ale chci ubrat jeste dalsi tri, abych byla se svou vahou fakt spokojena), vetsi vyzvou bude to vsechno zpevnit 😉.

deaneira29
8. zář 2017

To se nedá ovlivnit já se na začátku těhotenství bála že hodně priberu, vždy jsem měla pár kilo navíc ale teď jsem 21tt a mám pořád ještě o kilo méně než na začátku těhotenství. Ale bříško už pěkně roste, doktor mi říká ať to neřeším že miminko si vezme co potřebuje, holt nechutenství a zvracení udělalo svoje 😉

mandarinkka
8. zář 2017

Ahoj,já jsem se byla na začátku těhotenství poradit u výživový poradkyně,jelikož se mi povedlo dost zhubnout po prvním porodu a nechtěla jsem to zas všechno nabrat zpátky,ale zas jsem nechtěla,aby mimčo jakkoli strádalo.. radila mi víceméně to,co všichni ví-rozumný porce,hodně zeleniny,ovoce,ryb.. pokud možno vynechat sladkosti,jíst pravidelně a nepřejídat se.. takže asi nic novýho🙂 každopádně stoprocentně jsem to opravdu nedodržovala,sladkýmu jsem často neodolala a teď jsem v půlce osmýho měsíce a nahoře mám 13 kg.. snažím se na to.moc nemyslet,jíst zdravě a věřím,že to po porodu půjde dolů🙂

gabcava
9. zář 2017

Jedla jsem na co sem mela chut,neomezovala jsem se...15kg hore a po porode mam puvodni vahu 😀

michaela6599
9. zář 2017

Jedla jsem to co jsem chtěla nijak jsem se neomezovala.Nabrala jsem 4 kg,dva týdny po porodu jsem měla dole 8 kg.Kamaradka si dávala pozor na co jo a nabrala 15 Kč takže si myslím že omezováním jídla si nepomůžes,i tak můžeš hodně nabrat.

malinkaelinka
9. zář 2017

Omezování vede k pribirani, je potřeba jist dostatečně, mít dobrý trojpomer makrozivin, dostatek minerálů a vitamínů... na FB skupinka Fitness Motivation, je tam plno holek, které se zdravě a vyvážené stravovaly celé těhotenství, vypadaly dobře s bříškem a po porodu o žádných kilech nahoře pomalu ani nevedely 🙂

luciebx
9. zář 2017

Ja v prvnim tehu jedla jak magor a furt sem se vymlouvala ze muzu. NOoo taky to tak dopadlo ze sem se pak musela mordovat ve fitku. Ted mi sice moc sladky nejede spis ovoce a zelenina ale I tak. Mordovat se urcite zase budu. Ono nekdy staci jist uplne normalne a proste telo tim ze nema poradny pohyb tak proste pribere. Ja jelikoz se mordovala posledni rok a pul ve fitku 3-4x tydne tak ted je to znat ze se max jdu projit ale to nestaci no. Takze ja jim kdy mam hlad snazim se spis vic davat zeleninu a ovoce nez cokoladu oplatky a tak ( samo ze zhresim ) ale neprejidam se zbytecne.

bonavoxa
9. zář 2017

Byla jsem v půlce procesu hubnutí po prvním těhotenství, kdy se mě kvůli extrémně náročnému dítěti kila držela roky, když jsem znova otěhotněla.
Pomohla mi určitě pravidelnost. Když si člověk zvykne na zdravější životní styl, tak už jen něco do pusy nevezme. Mám dny, kdy mám vyloženě chuť na něco nezdravého, tak v omezeném množství.
Hlavně se nestresovat, například návštěvy nebo dovolená, jim, co dostanu. Jednou mě trochu bílého cukru a mouky nezabije.
Zatím jsem nepribrala moc, horší je ten omezený pohyb kvůli čípku, takže ta ,,pevnost" těla není nic moc.
Jsem těhotná, vypadám jako těhotná, prostě přijímám ten dočasný stav a snažím si ho užívat. Ta silueta se prostě mění, znám svoje tělo, nečekám, že se svojí pevnou konstrukcí, budu vypadat jako instagramové modelky. Jsem si jistá, že k náročné dceři ještě druhé malé miminko, mi dá zabrat jako posilovna.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru