• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je 12 hodin v letadle v 18. týdnu těhotenství moc?

13. srpna 2013 
S pritelem resime dovolenou, radi bysme se podivali na Bali, popr.na Mauritius a resim, jestli je 12 hodin letu uz moc. Tehotenstvi zatim probiha ukazkove(tuk,tuk), gynekolog mi rekl, ze nez abych jela 12 hodin v aute do Chorvatska, tak at radeji tri hodiny letim do Recka. Jenze mame radi soukromi a v Recku jsme bohuzel nenasli nic, co by nam vyhovovalo. Holky, co jste leteli ve II.trim., napiste prosim zkusenosti :slight_smile:. Dekuji :slight_smile:
19. čer 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ve 20tt jsme jeli 12 hod do Chorvatska autem, mohli jsme si kdykoliv zastavit a protáhnou se odpočinout a i tak to nebylo nic moc.V letadle tak akorát projít se na wc , já bych neletěla nebo volila mnohem kratší cestu. :wink:
19. čer 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
podle mě se nedá vůbec srovnávat cesta autem a letadlem. Vůbec bych neriskovala 12 hod, let... myslím že se dá ještě 3-4 hodinky ale 12 hodin je moc...
19. čer 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, já lítám celkem pravidelně. Jsem ve 21.tt a zrovna včera jsem absolvovala let necelé dvě hodiny. Můžu ti říct, že už po hodině jsem nevěděla jak si sednout a co s nohama. Nohy mě brněly, tlačilo břicho - pořád jsem se snažila jakoby vytáhnout z trupu, mimi se proti tomu dlouhému sedu bouřilo. Dvanáct hodin bych určitě nedala. Neřeknu když někdo musí z nějakého důvodu letět, ale podstupovat to jen kvůli dovče.... No a jestli si to opravdu chcete dopřát tak v business třídě, kde si můžeš jakoby lehnout, jsou tam polohovací sedadla kde se dají dát nohy nahoru. Ale to už je hodně finančně náročný.
19. čer 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja letela ve 2. trimestru jen 2 hodiny do Bulharska a bylo to v pohode, ted poletim 3 hodiny do Turecka, vic bych asi nezkousela. Ne vzdy se to vyplati, i kdyz rizikovy je hlavne prvni a treti trimestr, a vim, ze se to i par holkam nevyplatilo.
19. čer 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
v 21.tt som absolvovala 9h let. Všetko prebehlo bez problémov. Chápem Vaše obavy, tiež som váhala, nakoniec som šťastná, že sme sa rozhodli letieť.. :slight_smile: Mala som bezproblémové tehotenstvo, napriek tomu ale bolo pre mňa podstatné, že sme leteli na miesto, kde by pri prípadných komplikáciách nebol problém so zdravotnou starostlvosťou.. V prípade, že sa rozhodnete letieť, prajem krásnu dovolenku v trojici.. :wink:
19. čer 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já osobně si to představit neumím nejen kvůli možnosti kdykoliv se protáhnout a ulevit zádům, ale i kvůli šíleným otokům nohou které jsem měla, a to jsem letěla vždy jen 3-4 hodiny na začátku těhu, natož v pokročilém stavu... :confused:
20. čer 2011 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
urcite ne, letet 12 h kvuli dovce?pri dlouhej letech je vysoky riziko trombozy i u ''normalniho cloveka'' natoz u tehotny. promin,ale vystavovat mimco riziku,kvuli tomu,ze chces na mauricius je zbytecne :confounded:
lete do spanelska,nebo i u nas je krasne :wink:
21. čer 2011 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
mám za sebou pár takových letů a jako těhotná si je neumím představit, po 8 hodinách mám pocit, že se zblázním, obzvlášť v ekonomické třídě :confounded: . Jestli už jsi takhle někdy letěla, a cítíš se na to, jdi do toho, jestli ale takovou zkušenost nemáš, opravdu nedoporučuju.
21. čer 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mela bezproblemove tehu i porod, fyzicky jsem se taky citila fit po celou dobu tehu, ale 12 v letadle mi prijde dlouho.V tehu potrebujes hlavne dostatek spanku a kvalitniho jidla.Ono to je 12 hodin letu + nejake ty hodiny k tomu nez se dostanete z mista na misto a to muze byt pekne vycerpavajici a hlavne stresujici.
21. čer 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, já byla v období 10. tt - 12. tt v Dominkáně, let trval 10 h, pak byla ještě 5 hod cesta mikrobusem k nám na hotel...a zvládli jsme to...lítání mi nevadí, dlouhé mi to zase tak nepřišlo...docela to i uteklo, jediné jsem měla doporučené od gynekologa, každou půl hodinu se projít, nebo cvičit s kotníkama...abych zabránila trombóze... měla jsem taky ukázkové těhu a bylo to bááájooo...takže za mě ano :wink:
21. čer 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každý se může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. :slight_smile:

Já jsem právě vytvořila články na téma 18.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, kdybyste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 18.tt a vložit ji zde http://www.modrykonik.cz/18-tyden-tehotenstvi/ a nebo se podívat na jednotlivé týdny v 1.trimestru a připsat zkušenost také k nim http://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-tydnu/ .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. :wink:

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska
13. srp 2013 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek