Jméno Antonie...

lucca0
25. kvě 2023

Ahoj holky, čekáme třetí dceru. První je Elena, druhá Tea a třetí bude nejspíš Antonie. Mě i chlapovi se líbí, jen mě nahlodává tím, že jí budou říkat Tondo... Ale přece... Na každý jméno se dá něco najít, ne? Počítám, že prostřední bude zas čajíček... 🙄

Jinak kdo máte Antonií doma, jak ji říkáte? Mě se Dívčí jména málokterá líbí a Tonička mě chytla hned. Prostě to jméno musí pro mě být " páni, takhle fakt chci, aby se jmenovalo moje dítě"

jahodi
25. kvě 2023

já teda měla morče, ale byla to Toňka 👍

lovemusicsun
25. kvě 2023

Znám jednu Antonii, říká se jí Toničko, Tonďo nebo Tončo. Jsem na to jméno zvyklá, v tom základním tvaru Antonie se mi líbí, ale ty zdrobněliny mi přijdou strašné.

emillyhk
25. kvě 2023

@lucca0 Jméno je to krásné, líbí se mi i k těm ostatním. Otázka zní, jak dceru budete oslovovat vy doma, Antonie, Tonička, Tony? Okolí většinou oslovuje stejně, i když výjimky se najdou (syn je Teodor, všichni oslovujeme Teo, tchánovci Tedy 🤷‍♀️). Takže pokud se vám jméno líbí, je to pro vás srdcovka, kašlete na názory ostatních 😊

zelenaesmolda
25. kvě 2023

@lucca0
Antonie se mi libi ale odradilo me to,ze by ji stejne rikali Tonicko a to se mi nelibi.

sorboni30
25. kvě 2023

@lucca0 Toničko, Toninko, Toni.. pěkne jméno 👍

antoinet
25. kvě 2023

Je to nádherné jméno! Sama jsem ho (i vzhledem k mému nicku 😀) hodně zvažovala.

la_lilloise
25. kvě 2023

Dcera svoji kamarádce říká Tonička nebo Tóňa.

rebe
25. kvě 2023

Máme Toničku u dcery v školce. Všichni jí říkají Tonička, ona si říká Tóňa. Je to krásné jméno.

ondul
25. kvě 2023

Krásné jméno! Zdrobněliny se mi líbí, variant jde vymyslet strašně moc.

lucca0
autor
25. kvě 2023

Je to krásný jméno a hodí se mi právě i k jménům dcer. 🥰 Okolí mě od něj neodrazuje. To spíš na Teu se vůbec netvarili a snažili se mi ji rozmluvit. 😁

veronicka89
25. kvě 2023

Mě se Antonie líbí , Tona ,Tonička vůbec...to by mi vadilo

Anti je blbý
.jediné Anny to se mi líbí ale to asi moc lidí používat nebudou 🙂

saralinda
25. kvě 2023

Toničko, Tončo

rencinka87
25. kvě 2023

@lucca0 syn ma spoluzacku a rikaji ji vsichni “Tonicka” a libi se mi to moc 😊

jannym
26. kvě 2023

Dcera ma na zusce spoluzavku Tonicku

shirilka
26. kvě 2023

@lucca0 Mám syna Antonína, kdyby býval holka, byl by právě Antonie. Variant je milion jak oslovovat, jak malé dítě, tak puberťáka a pak dospělého.

katerina_j
26. kvě 2023

@lucca0 máme Antonii a člověk toho vymyslí hodně 😁 Tondo jí za ten rok a půl nikdo neřekl. Je to nejčastěji Tonička, Toni. Já jí říkám Toninko. Aby si zvykla na písmeno A na začátku, tak i Antonínko. Děcka v rodině jí říkají Tončo, Tončí…

biscuit
26. kvě 2023

@lucca0
Antonie byla moje babička a jméno se mi líbí moc! Chtěla jsem dát holčičce, ale manžel byl proti, tak máme Simonu 🙂 Pokud oba souhlasíte, neváhejte 🙂

gruyerre
26. kvě 2023

Proč by ji proboha měli říkat Tondo? 😀 Budou ji řikat tak, jak uslyší, že jí řikáte vy, později tak, jak se jim ona představí.

vodnarka2013
26. kvě 2023

Já bych ji říkala Any 🤷🏻‍♀️ Tonda by me ani nenapadla

bubbi
26. kvě 2023

jedna známá je Antonie, teď už je to paní v důchodu a celý život jí říkají Toňa... No, jinak je to krásné jméno a jestli se vám líbí, tak do něj jděte. Ale musíte počítat i s tím, že lidi (a hlavně děcka) jsou vynalézaví, takže se pak může ujmout jakákoli varianta 😅
(Malý příklad - naše dcera je Iva, ve škole na ni jeden spolužák začal volat Ivane a už to jelo)

lucca0
autor
26. kvě 2023

Pro mě je to jedina možnost, jak dceru pojmenovat, to jméno jsem si zamilovala ve všech variantách, příteli se taky líbí, souhlasí, jen právě říkal, aby ji neříkaly děcka pak Tondo. Jenže já myslím, že na každý jméno, se dá něco vymyslet 🤷🏻‍♀️😁

te_reza
26. kvě 2023

Tonička je moc pěkný a Tonda na holku náhodou taky dobrý, nevšední 😁

kupi
26. kvě 2023

Máme Antonii v rodině, teď ji bude 6, říkáme ji Toni, Tonicko, Toninko, chodí na fotbal a tam ji říkají Tondo.

piggy123
26. kvě 2023

Říkat Antonii Tondo by mě na první pohled nenapadlo, ale i tak mi to nezní špatně. Jinak Antonie je krásné jméno, měli jsme ve výběru pro holku (máme kluka). Líbí se mi v základním tvaru Antonie, ale pak i Tonička, Toninka, Ani, Antoni, Aninka, Anuška, Toni… ❤️

veruuu_kubesovic
26. kvě 2023

Moje babička se jmenovala Antonie, říkali jsme ji babi Toni nebo Tonička, hodně se mi to jméno líbí dodnes...

daasqua
26. kvě 2023

Mně u ní jako první naskočilo Tončo a Tonko. Tondo mě nenapadlo.

izz76
26. kvě 2023

Jednu Antonii 8letou máme v okolí,vrstevníci ji říkají Tony, rodina Tonicko,Tóňo,Tonko. Mě se to jméno nelíbí,ale každý máme jiný vkus.

lentilkah
26. kvě 2023

Mela jsem spoluzacku Antonii a nikdy jsem neslysela, ze by ji nekdo rekl Tondo. Nejcasteji byla oslovovana jako Tonicka.

gdpr
26. kvě 2023

Moja kamoska je Antonie a vsetci ju volame Tonka inak to s tym ako ju budu volat by som sa netrapila. Napriklad mala je Isabel (so S a nesklonuje sa) a raz jej ucitelka v MS povedala Izabelko a ona hned na nu, ze já sa volam Isabel 😂 takze deti si v tom vedia urobit poriadok ked im niekto povie inak meno a nie su na to zvyknute. A co sa tyka starsich tak tam na kazdom mene sa da najst nieco.

purplerain
26. kvě 2023

Mám Antonii a říkám jí Toni, Toničko, Tondí, Tonči, Tonko, Tondulko....a když mě štve, tak Tondo🙂 Pravda ovšem je, že na všechna jména lze najít nějakou hloupou variantu nebo můžou děti vymyslet blbou přezdívku, to si nevybereš. Takže bych se řídíla tím, co se vám líbí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru