Jsem potřetí těhotná. Pořád se nemůžu rozhodnout

hmvpapir
7. led 2015

Ahoj, potřebuji vaše zkušenosti, vaše názory. Já mám stále pořád velké dilema. Před silvestrem jsem se dozvěděla z těhotenského testu, že jsem těhotná. Mám už doma ale 2 dcerky (3 roky a 15 m). 3 děti jsme tak nějak vždycky chtěli, ale ne teď, ne tak brzy. Máme navíc malý byt 2kk a nemáme možnost většího. Věřím, že i v 5 by se to tak nějak dalo, toho se nebojím. Největší strach mám, jestli dokážeme uživit všechny 3 děti. Manžel má sice nadprůměrný plat, ale ne každý měsíc. I tak je víc v práci než doma, teď by asi musel být v práci více a děti by asi skoro vůbec neviděl. Bojím se, že by nějak trpěli i děti. Já nevím, taky jsem ze 3 dětí. Nemuseli jsme mít všechno. Pořád zvažujeme potrat, ale to moc nechci. Pořád nevím, jak se rozhodnout. je to velký risk. Proto vás všechny prosím o vaše zkušenosti se 3 dětmi, nebo i ty, které potrat podstoupily. Dneska odpoledne jdu k lékaři, hrozně se bojím...
Děkuji za vaši ochotu.

nov777
7. led 2015

@hmvpapir Mam trileteho a dvouleta dvojcata. Doufam, ze se to pocita jako tri. Vypada to desive a kazdej se pta s hruzou v ocich, jaky to je. Je to v pohode. Cekala jsem to horsi. Dokonce normalne pracuju. Takze jestli se bojis, ze deti nezvladnes, to bych byla klidna. Je to hodne prace, ale zvladnout se to da. Pokud jde o financni stranku, to byste meli dukladne probrat s manzelem.

anjelita
7. led 2015

Rozhodne bych na potrat nesla. Mate v CR stesti ze je materska, porodny, skoly zadarmo a zdravotni pojisteni za ktery se plati fakt prd. Tohle vsechno jsou veci na ktery ted v zahranici dojizdim, protoze takovy "luxus" tady nemame, takze v CR bych do toho sla 🙂 Prece jenom je to vase miminko a jeste budete radi ze ho mate. My jsme taky jako mali skoro nic nemeli, ale to nam nebranilo v tom se prizpusobit a byt happy. Pokoj s rodicema jsme rozdelili skrini a s brachou jsme si uzili palandu. Kdyz nahodou jednou za uherskej rok nebylo na jidlo tak se holt zaslo do lesa na houby, nebo na ryby. Verim ze reseni se vzdycky najit da, vazne by mi bylo lito kdybych musela jit na potrat.

smirda
7. led 2015

@hmvpapir Na zkušenosti s tolika dětmi se můžeš ještě zkusit zeptat ve skupině "Maminky s více dětmi", tam budou mít asi velké zkušenosti...aktuálně se tam řeší, jestli mít čtvrté 🙂.

nita1984
7. led 2015

Nemám aktuální ani čerstvou zkušenost, ale manžel je ze tří dětí má dvojče a o 11 měsíců staršího bratra... jeden lékař, druhý právník, třetí profesionální voják... všechno slušní mladí muži, skvěle vychovaní... vzhledem k tomu, že tchán byl taky profík voják, byla tchýně na všechno sama a taky to šlo... drží palce ať už se rozhodneš jakkoliv

tarra27
7. led 2015

@hmvpapir na potrat bych nesla....lépe je menší věkový rozdíl mezi dětmi než větší, navíc menší může krásné nosit po větším...a jídlo je pro takto male v závěru od roka skoro stejne.....navíc já bych se psychicky s potratem nesrovnala....

Určité bych si miminko nechala....uvidis ze až po vyrostou, určité si často vzpoimenes a i se zastydis, o čem ze jsi to vlastně přemýšlela a budeš šťastná ze je mas všechny.....

Ze mas strach a obavy jak to zvladnete je naprosto normální, jsi zodpovědná žena ....ale i když někdy budeš unavená hotova, jen co po vyroste nejmenší, budeš šťastná ze je vidíš a ze jsi na potrat nesla.

Drž se! A neboj, bude to dobre....osobně neznám nikoho kdo by litoval, ze ma tři děti..... 😉

aklin
7. led 2015

Sice nemam osobni zkusenost s tolika detmi. Momentalne cekame prvni, ale manzel bude kvuli diteti menit zamestnani, aby s nami byl co nejvice. Kdyby si ho nezmenil, domu by prichazel az vecer, sice penize by mel slusny, ale co z toho, ze by maleho videl v dobe kdy uz bude spinkat. Jsme toho nazoru, kdyz to zvladli jini s mensim prijmem, zvladneme to taky. Byla by skoda jit na potrat, mit dite je dar. 🙂

eloana
7. led 2015

slozite rozhodovani, ale zadna ho za tebe nevyresime:(( mam 3 deti 8,5let 4,5 roku a 21mesicu . Nejmladsi syn je zlaticko...takze jsme to z toho celkem zvladli-myslim skloubit narozeni miminka do toho relativne maly syn., dcera do prvni tridy..... a rikam s cistym svedomim,ze bych nemenila...... z financniho hlediska -nejak extremne nesetrim,ale vychazime jen tak tak, jsem na rodicaku a nemam odpracovano,takze automaticky 4 leta varianta-z toho jsem jeste rok prisla o materskou u syna.(mela jsme 4 letou a nejmladsi se narodil kdyz bylo Jachymovi 2a 3/4).

raada
7. led 2015

Gratuluju, buď šťastná, že se vám třetí povedlo, když jste ho do budoucna plánovali a určitě si ho nenechej vzít, už by se nemuselo zadařit. Podle mě to určitě nebude žádná velká finanční zátěž navíc, určitě ne teď, oblečení, hračyk, vše po dětech, nebála bych se toho, já prosím za to malé miminko, vemte ho do party🙂

luckaamilan
7. led 2015

mam dve kamaratky kt. sli na potrat a strasne lutuju. pocitajte s tym, že to tiež budete mat asi stale pred ocami, ak dobrovolne pridete o miminko. Fakt si myslim, že radsej setrit a uskromnit sa, nez mat celozivotne vycitky. A holt ked ste si nedali pozor predtým, teraz uz je neskoro plakat a lamentovat. Mali by ste prijat fakt, zodpovednost a miminko si nechat. Urcite to financne zvladnete.

hmvpapir
autor
7. led 2015

@smirda díky, kouknu se tam.

lrg
7. led 2015

Pokud jste chtěli tři děti, tak nad tím přece vůbec neváhej. Prostě to přišlo, kdy mělo, ber to jako osud 🙂 Děti si spolu krásně vyhrajou a co se týče těch ekonomických záležitostí tak to určitě s nějakým uskromněním zvládnete, když to zvládáte teď. Myslím, že když už má ženská jednou dítě, tak ten případný potrat pro ní musí být hrozně traumatizující, protože už v tom nevidí jen "plod", ale živé dítě, které se mohlo narodit a být s ní. A znáš to, za pár let si řeknete, že je vhodný čas a ono už to třeba nepůjde a bude vás to mrzet, že jste to udělali.

evulina77
7. led 2015

@hmvpapir hele jdi do toho, celý život by jsi si vyčítala, že jsi to udělala. Naše třeťátko bylo taky neplánovaný, taky jsem se bála, ale jsem moc ráda, že je na světě. Všechno se zvládne a až bude potřeba nejvíce peněz, ty už budeš chodit do práce. Do té doby hodně podědí a vlastně nic nestojí...

pavcik
7. led 2015

Mám kamarádku, které je čerstvých 28 a má 3 dcery 7 - 5 - 1,5. Bydlí v malém bytečku. Manžel učitel co se otáčí a jelikož učitelství má více času, má další 2-3 zaměstnání. Zvládají, vy budete také.
Dle mě je to dar 😉 a prý se říká, že největší rozdíl je mezi 1. a 2. děckem. To třetí se prý už moc nepozná...tak nevím, nemám vlastní zkušenost 😀

damae
7. led 2015

Jako žena, která se snaží o potomka již více, jak 4 roky, ti doporučuju si případný potrat opravdu pořádně rozmyslet. Jestli jste 3 děti plánovali, jen to přišlo dřív, byla bych ráda, že vůbec přišlo.
Ale ani za potrat tě nikdo nebude kamenovat... Chápu tvojí starost, jestli se o děti dobře postaráš. Myslím, že už to, že to řešíš, znamená, že si určitě dobře poradíš.

primaska
7. led 2015

@nov777 Prosím tě, a můžeš mi napsat, jak se dá ještě pracovat s takhle malými třemi dětmi?? Já mám problém cokoli udělat s jedním, natož se třemi.. to si spolu hrají a ty máš tak klid na svoje věci? Anebo jak? Děkuji

hmvpapir
autor
7. led 2015

Tak to vypadá, že to rozhodl za nás. Prázdná dutina. Možná vzadu něco dr zahlédl. Uvidí se za týden, jestli z toho něco bude či ne.

noprecejaef
7. led 2015

@primaska Taky mam 2 deti. 3 a kousek roku a necele 2 roky. Pracuju normalne na plny uvazek. Je to narocne, ale jde to, kdyz se chce a cloveka to bavi. Ted cekame treti dite a plan je s praci vydrzet. Chce to dobrou irganizaci casu, dobreho zamestnavatele a dobrou skolku. A trochu sily vydrzet tezsi chvilky. pak je to v pohode 🙂

nov777
7. led 2015

@primaska Cast prace delam doma, kdyz spi po obede a kdyz jdou spat vecer. Za zacatku to bylo narocnejsi, ted se treba sami najedi a uz jsme temer bez plinek, takze je vic casu na domacnost behem dne. Dva dny odchazim do kancelare, par hidin, nez prijde manzel, mame pani na hlidani. A jo, kluci si hodne vyhraji spolu, treba u lega jsem paty kolo u vozu a zavazim jim 🙂 Do skolky zatim nechodi a v nejblizsi dobe to neplanuju.

sarriku
7. led 2015

@hmvpapir já myslím, že to, že to takhle řešíš, tak ti na tom záleží a chtěla bys sis miminko nechat, poslechni svoje srdíčko a určitě to dobře dopadne. Vždycky se to dá nějak schrastit, to nejlepší už přece máte a to sebe.
Zkušenosti žen po potratu jsou na stránce www.popotratu.cz

zuzka3112
7. led 2015

@hmvpapir ta prazdna dutinka-v kolikatem tydnu to je? Ja mela to same, ale po 14 dnech se objevil hrasek, pak fazolka... Bylo zkratka jeste moc brzy neco videt na utz...

happylenulka
7. led 2015

já tady na to mám jednoznačný názor. nechceš li další dítě, chraň se dopředu.... pokud jsi těhotná, tak už je pozdě to řešit, ne?

vera_vila
7. led 2015

tak jak jste se nakonec rozhodla? My jsme taky chtěli 3 děti, ale to třetí taky přišlo neplánovaně a dřív... Máme vysokou hypotéku, manžel plat sotva na vyžití, já jsem musela po mateřské hned do práce (na poloviční úvazek z domu, protože jenom z rodičáku a jeho platu bychom to neutáhli), když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem navyšovala úvazek, abych měla slušnou mateřskou a měli jsme z čeho platit hypotéku, syn byl na hlídání u babičky (naštěstí byla v té době nemocná a potom kvůli tomu odešla z práce - kromě jiného i ze zdravotních důvodů)... A vím už teď, že se opět po mateřské na půl úvazku zase budu muset do práce vrátit, protože prostě jinou možnost nemám...
Ale je fakt, že si nedokážu představit, že bychom se 3 dětmi zůstali v našem 2+1. Ale je fakt, že vy je máte blízko u sebe věkově, tak je to něco jiného, my jsme museli bydlení řešit kvůli nejstaršímu synovi, aby měl klid na učení a to by ve 2+1 opravdu už vyřešit nešlo... a třeba časem se vám podaří i najít bydlení větší...

sharissia
7. led 2015

Dieta je dar nech pride do akehokolvek poctu a hocikolko izboveho bytu. Tri ste chceli a cakas tretie. Pojdes na potrat a potom uz neotehotnies nad tym nepremyslas? Nemas dospele deti ze by to bol skok. Veci ti ostanu a ci varis pre 4 alebo pre 5 je jedno. Jedna postel navyse tiez predsa problem neni. Dakuj bohu ze ste zdravi a ze mozes mat tretie dieta

ladyhacek
7. led 2015

je to tedy 10 let zpátky, ale teta má 4 děti. Vždy chtěla velkou rodinu - dvě odrostlé 10 a 7 a tak se pokusili o třetí to vyšlo a pak hned otěhotněla (jsou od sebe asi 16 měsíců)- je věřící takže si ho nechali a myslím, že teď si to bez něj nedovedou představit 🙂. Strejda je občas po víkendech na brigádách.... zvládli to a mají se dobře.

barbarkaaa
7. led 2015

Budu na tři děti sama. Přítel má doma tátu ležáka a nezvládně víc...proto i to třetí, děti by nezvládnul a do třech let se to vyřeší. O děti bude postaráno i o dědu. je neumístitelnej. Nebojím se, nějak bude jsem taky pro to at nemají poslední modely hraček , ale ať mají navzájem sebe. Já jako jedináček trpěla. Jsme ve 2+1 ale mužem časem vyměnit byty . Ale nebála bych se toho ani tady. Dobrých lidí se vejde....

hmvpapir
autor
8. led 2015

@zuzka3112 Podle ms bych měla být první den 7.tt, uvidíme za týden no. To jdu na kontrolu, zda se tam něco nezměnilo...

hmvpapir
autor
8. led 2015

@noprecejaef S mou prací bych to zkloubit nemohla. Domácí práce mě ovšem taky napadly. A mám to i tak v plánu 🙂

hmvpapir
autor
8. led 2015

@sarriku Já se spíš nejvíc bojím toho, aby netrpěl nějak manžel a děti, že se vidí ještě méně než doteď. Nechci, aby se kvůli nám uhonil.

hmvpapir
autor
8. led 2015

@happylenulka Ano, je to naše chyba. Já už jsem si i měla dojít pro tělísko, ale furt jsem to posouvala, asi 2 měsíce, až jsme to zpackali. 😝 Můžeme si za to sami.

hmvpapir
autor
8. led 2015

@vera_vila Jo v našem malém bytě si to i dovedu představit, prostě se koupí poschoďovka a bude. Máme to rozdělený tak, že je pokojík pro děti a my s manželem spíme na rozkládacím gauči v obýváku, ani televizi nemáme, je to zbytečný 😀. Když byla nejmladší dcera ještě mimčo, do půl roka spinkala s náma v kolíbce. Všechno se opravdu dá. Bohužel větší byt pujde těžko, leda až pujdu do práce, až si stačíme něco našetřit či možnost hypotéky. Manžel má oficiální plat jenom sotva 5000,-, takže opravdu teď to nejde. Ale furt říkám, že nevíme, co bude za rok, za 5 let. Můžeme na tom být lépe o dost, nebo i hůře. Je to risk.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru