Jsem potřetí těhotná. Pořád se nemůžu rozhodnout

hmvpapir
7. led 2015

Ahoj, potřebuji vaše zkušenosti, vaše názory. Já mám stále pořád velké dilema. Před silvestrem jsem se dozvěděla z těhotenského testu, že jsem těhotná. Mám už doma ale 2 dcerky (3 roky a 15 m). 3 děti jsme tak nějak vždycky chtěli, ale ne teď, ne tak brzy. Máme navíc malý byt 2kk a nemáme možnost většího. Věřím, že i v 5 by se to tak nějak dalo, toho se nebojím. Největší strach mám, jestli dokážeme uživit všechny 3 děti. Manžel má sice nadprůměrný plat, ale ne každý měsíc. I tak je víc v práci než doma, teď by asi musel být v práci více a děti by asi skoro vůbec neviděl. Bojím se, že by nějak trpěli i děti. Já nevím, taky jsem ze 3 dětí. Nemuseli jsme mít všechno. Pořád zvažujeme potrat, ale to moc nechci. Pořád nevím, jak se rozhodnout. je to velký risk. Proto vás všechny prosím o vaše zkušenosti se 3 dětmi, nebo i ty, které potrat podstoupily. Dneska odpoledne jdu k lékaři, hrozně se bojím...
Děkuji za vaši ochotu.

veraakubik
8. led 2015

Urcite bys to zvladla-mluvim z vlastní zkusenosti..Mam zlaticka 3 a 4 v brisku-jsem sice na zacatku,ale davaji mi zabrat nevolnosti a unava..A manzel?Pracuje v Nemecku kde je 3-4dny,pak jezdi na 3 dny dom.Podotykam,ze mame baráček,topime kotlem na drevo-zadny plyn a na zahrade psa,takze celkem dost povinosti.Navic podnikam a ještě mam cas zajit si na nehty,nebo jet po nakupech a uprimne-kdyz je manzel doma tak si říká uz abys zase ,jel!Miluju ho,nikdy bych ho nevymenila,ale jsem zvykla,ze si všechno udelam sama,obstaram,postaram se..On není doma,deti slapou jak hodinky a ja max. v pul 8 sedim na gauci u telky s cajem-deti v postýlkách,uklizeno a věci pripravene na druhy den.Je fakt,ze uz mam doma deti veltsi-8,6 a 3 a pul roku,ale jsou to draci,ale fungujeme..Jak je manzel doma,tak ja nevim,ale proste tady to nejde,deti zlobi,ja nemam nic hotovo a to mi namzel pomaha-kdyz potrebuju tak jde a udela,ale rezim bez nej proste zvladam lip.. 😉 Neboj se toho,urcite to zvladnes!a k tomu aby deti nebo manzel nestradaly-u nas to fungovalo dřív když delal tady v cr a byl denne doma byly často hadky,nerozumely jsme si a hlavne jsem si nemely co rict-takhle se jeden na druhyho tesime,deti se tesi a urcite nestradaji..

luccy.luccy
8. led 2015

@veraakubik Mám to hodně podobně. 🙂 jen děti mám dvě a manžel je řidič kamionu. Když jsem doma sama vím, že spolehnout se můžu jen sama na sebe, máme režim, vše hotový, když je manžel doma, všechno je vzhůru nohama. 😢 Člověk to prostě zvládnout musí, ať má děti dvě nebo pět. 🙂

hmvpapir
autor
8. led 2015

@hmvpapir Blbě jsem to počítala, dnes jsem teda 6+3tt podle ms

hmvpapir
autor
8. led 2015

@veraakubik No to je furt víc doma, než můj manžel 😀. Musím se přiznat, když není doma, tak taky je všechno klidnější, ale zase když si řeknu, tak mi s něčím pomůže. Ale většinu dne stejně prospí, páč má tu práci fakt náročnou.
No všude je to jinak. A všichni se vždycky diví, jaktože mám tak hodný děti 😀, jakto že se 2 dětma zvládám ještě koníček - šití. A je to přesně o tom režimu. Ale hlavně učím děti, aby byly samostatný. Nestojím jim furt za zadkem. 🙂 Je to o přístupu k tomu všemu.

sarriku
8. led 2015

@hmvpapir to maly miminko toho samo moc nepotrebuje jen prso a lasku. Zacne toho vic chtit az v tom skolnim veku. Deti po sobe budou dedit obleceni tak proc by se mel tatinek vic honit? Ostatni deti trpet nebudou pac si vyhrajou vsichni spolecne. Neboj se. Ted mas srdce na pulky. V te jedne je strach ale v te druhe uz tise drime laska proto se porad ptas. Chces slyset ujisteni ze se to zvladnout da. Da se to zvladnout. Litovala bys v pripade ze bys vase treti potratila. Za par let az byste na tom byli.lip rikala by sis ze jeden clen rodiny vam bude uz do smrti chybet u rodinneho stolu. Na vsech fotkach. Nechat si dite nemuze byt nikdy spatne rozhodnuti tak to tak ber a stuj si za svym ditetem i pres neprihodne podminky. Vzdyt ono za to nemuze ale uz se to stalo. Je tam a roste.

sarriku
8. led 2015

@hmvpapir staci aby mel doktor min kvalitni utz a nemusi tam jit videt dobre. Pockej za tyden uz tam bude bobanek i s bijicim srdickem🙂

hmvpapir
autor
8. led 2015

@sarriku díky 🙂 🙂

hmvpapir
autor
8. led 2015

@sarriku Je koukám, že máš Pepíčka, my zase Pepinku 😀 🙂

sarriku
8. led 2015

@hmvpapir za co dekujes? 🙂

hmvpapir
autor
8. led 2015

@sarriku Nevím, za tvoje slova.

sarriku
8. led 2015

@hmvpapir mas z toho dalsiho utz strach?

klaarka
8. led 2015

Já vám držím palce. Za mě tedy - nechoďte na potrat. Takhle to má být, to miminko si vás našlo.
Já osobně jsem byla taky třikrát těhotná. Jen při druhém těhotenství nám miminko v 8.měsíci v bříšku umřelo. Byla to hrozná rána a je stále. Ale vynahrazuje nám tu ztrátu človíček, který přišel jako třetí. Ze začátku těhotenství jsem měla malinko horší výsledky screeningů a to hlavně kvůli věku. Noc před screeningem, kde mi měli plod znovu změřit jsem nespala a přemýšlela, co budu dělat, když mi řeknou, že je něco špatně. Šla jsem tam s rozhodnutím si miminko nechat za každou cenu. Už jsem ne vlastní vinou o miminko jedno přišla a tohle nedám za žádnou cenu. Naštěstí jsem nakonec nemusela nic takového řešit.
Někde tam nahoře jsem to měla napsané, že to tak je a má být. Nechápu a nikdy nepochopím, proč já, proč tohle (myslím ztrátu druhého miminka). Buďte ráda za zázrak, který si Vás našel a hýčkejte jej. Vše se dá zvládnout. Třeba si partner najde práci blíž k domovu nebo s lepší pracovní dobou, v jiném oboru.. Cokoliv. Nikdy nevíte, co bude zítra. Jak tvrdí klasik, děti se rodily i za války a lidé to zvládli.

vera_vila
8. led 2015

@hmvpapir Já tak nemyslela teď, ale právě až budou děti větší. Meli jsme už v byte také tak. Uvidíš, co ukáže ultrazvuk za týden. Ale myslím, že to Dítě chceš.

saminomimino
8. led 2015

já to nevidím jako žádnou tragedii,dítě je dar,pokud jednou další chtete nevím co řešit,nechat si ho je jasná volba,potrat v takovém případě mi příjde jako totální malichernost a k dotazu..
Já s třetím dítkem otěhotněla 5 měsíců po porodu druhého dítětě a jiná varianta než nechat si neexistovala a to jsme nikdy další dítě neplánovali,nakonec se nám to zalíbilo a mám už čtvrté.. 😉

saminomimino
8. led 2015

@hmvpapir manžel má průměrný plat,přídavky nebereme a já mám rodičák 6 tis a uživíme zatím v pohodě i 4 děti, psa a 2 kočky,neprohrabáváme kontejnery a kupodivu si žijeme na dobré úrovni a od huby si netrháme ani dětem,přiměřeně,život je o priopritách,je jasný že početnější rodina se musí uskromnit,ale to neznamená že přestane žít,vše jde,jaký si to uděláš takový to máš,navíc dětem trochu skromnosti nzaškodí,když vidím ty rozpatlance něterý lituju je už teď

primaska
8. led 2015

@noprecejaef Aha, školka.. tak tím se to vysvětluje. Já myslela, že se to dá zvládat i s home officem. Díky moc..

primaska
8. led 2015

@nov777 Díky za odpověď.. můj rošťák už přes den nespí, večer chodí spát dost pozdě (celkově má hodně malou potřebu spánku) a ani nemáme nikoho na hlídání a sám si nevyhraje, tak jsem přemýšlela, jakže se to dá zvládat..

nov777
8. led 2015

@primaska Nas prvorozeny byl podobny typ. Tak placena pani na hlidani se da sehnat vzdycky, ta nase je taky placena.

jandulinkaa
27. led 2015

My máme už 2 děti (dcera 5 let, syn 19 měsíců) a po Novém roce jsem zjistila, že jsem těhu. Antikoncepci ze zdravotních důvodů brát nemůžu a třetí jsme už neplánovali. Byl to pro nás celkem šok, první myšlenka byla, že si to nenecháme, šla jsem na gyndu, dr. mě objednal na miniinterupci, kterou jsem po 3 dnech neustálého rozmýšlení a probírání s manželem zrušila. Ze začátku to bude asi mazec, syn je dost živý, až se mimi narodí (když vše dopadne ok), budou mu 2 roky, ale vše se dá zvládnout. Dokonce jsme měli už zaplacenou letní dovolenou u moře 🙂! V pátek mě čeká první UZ a už se na třetí moc těšíme 🙂

tarra27
27. led 2015

@jandulinkaa udelala jsi dobře. Já bych třetí brala hned 🙂

ondravojta
27. led 2015

Dobrý den máme doma 3 děti 12,8,a 1 rok 😀 a myslím si že je rozdíl 1 dítě a potom už je jedno jestli 2 nebo 3.Zvládnout se to určitě dá 😉 a hlavně o čem ten život je o dětech ne 😎 a pokud uživíte v pohodě Vás 4 tak to bude o.k

luissi
3. bře 2015

U nás 14l,7l a třetí v břííšku 😉

naxii
21. kvě 2015

Tak u nás 17,13,9 a 6 🙂 poslední dvě vlastní a zřejmě tedy naše páté na cestě🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru