Jsem těhotná, ale nevím, kdo je otec. Nechat si dítě?

katkakaterina
23. led 2017

Ahoj,

cca před týdnem mi vynechala menstruace. Za dva dny jsem měla 6 pozitivních těhotenských testů....k doktorce jsem objednaná ve středu. Normálně bych se asi na miminko těšila, jenomže.....před vánoci jsme měli s přítelem docela kritické období. Probíhali nějaké hádky a my si dali pauzu. A já udělala tu největší blbost v životě. Vyspala jsem se s někým jiným. Bylo to po vánočním večírku, hodně se pilo, já byla nešťastná, doma to vypadalo na rozchod a prostě se stalo. Pyšná na to nejsem a vím, že to byla nehorázná blbost. S tím dotyčným jsme sice použili kondom, takže se neudělal do mě, ale co jsme tak poskládali ze vzpomínek tak přes nasazením minimálně dvakrát, třikrát "zajel" do mě bez ochrany. Bylo to dva dny před menstruací, kterou jsem dostala. Ve stejné intenzitě i délce. Po tomhle jsem měla velké výčitky, doma se to urovnalo, vánoce jsme oslavili a já si svatosvatě slibovala, že takovou blbost už neudělám (stalo se mi to poprvé v životě). S přítelem jsme spolu samozřejmě předtím i potom spali (přerušovaná soulož anebo s kondomem). Jenomže co se nestalo další měsíc měla přijít menstruace a nepřišla. Testy pozitivní a já teď nevím co s tím. Kdyby bylo dítě přítelovo, tak si ho necháme, jenomže tu jistotu asi nebudu mít nikdy. Je tu někdo, kdo řešil něco podobného? Ještě mám nejspíš čas jít na přerušení, ale to rozhodování je strašně těžké. Vím, že si za to můžu sama ☹

megynka13
24. led 2017

Opravdu se musím smát, když doktorka jí řekne, že tam spermie mohou vydržet a někdo tu napíše, že určitě nemohou. Vy jste snad studovaly zdrávku? Nebo fakt nechápu tohle "já vše vím nejlíp a vím to lépe, než doktorka". A že po sexu nemůže dostat ms, co je to jako za hovadinu? Jsou ženy, které ji mají třeba i do 3 měsíce. Proboha ...
Jinak tedy @katkakaterina samozřejmě ti držím palečky a jak většina píše, neříkala bych ani slovo, mě vždy podle doktorky přesně na den sedělo datum otěhotnění, takže věřím, že to podle toho zjistíš. Pokud si chceš být opravdu 100% jistá, tak buď jsou ty testy za 30 tisíc, nebo až se mimčo narodí, dají se udělat testy za cca 7 tisíc ... Jinak bych to ale určitě neříkala nikomu a věřím, že je to přítelovo ;)

lenusaak
24. led 2017

@megynka13 ja teda s klidnym srdcem muzu rict, ze ty spermie jsou kravina co ji mudr rekla. Zdravku jsem shodou okolnosti studovala i výšku, ale hlavne jsem dlouho navstevovala centrum asistovane reprodukce a diky testum a zakrokum, nas tam odbornici, kteři se spermiema pracuji denne narozdil od lekařky gyndařky, seznamili s životnosti spermii v tele ženy. Navic to pisou pomalu všude na internetu.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
mruk
24. led 2017

@megynka13 Ne, zdrávku jsem nestudovala ale mám manžela lékaře a kamarádky gynekoložky a opravdu mi to všichni říkají. A když jsme se snažili otěhotnět, tak jsem přečetla hodně odborné literatury (né populárně naučné pro budoucí maminky, ale odborné literatury pro lékaře, a všude uvádějí životnost spermií max pár dní. nejvíce 7 dní (viz i odpověď MUDr. Uzla http://www.planovanirodiny.cz/view.php?cislocla...), je opravdu nesmysl, aby to bylo 3 týdny....

mruk
24. led 2017

@ttm 👍,

katkakaterina
autor
24. led 2017

@lenusaak Moc děkuju za výpočet, já se v tom popravdě nevyznám bylo to vážně neplánovaně, načteno moc nemám....ona doktorka říkala, že to oplodnění vypadá na konec prosince začátek ledna což by odpovídalo i přesně mojí ovulaci, která vycházela na 31. 12. podle aplikace, kam si značím MS. Já mám právě cyklus pravidelný s odchylkou jednoho max dvou dnů a co na sobě pozoruji tak i v půlce cyklu přichází takový ten typický ovulační výtok. I proto jsem si říkala, že ty dva dny přes MS a ještě s kondomem se přece nemohlo nic stát, ale náhoda je blbec....každopádně jste mě celkem uklidnily u doktorky jsem byla zmatená jak včela, bylo mi trapně jí to vykládat, navíc to brala tak hopem, že jsem spíš jen zaregistrovala že říká ten pátý týden a že teda ještě není vidět embryo a pak u stolečku se sice se mnou dívala na ty datumy ale určitýho mi neřekla nic. Každopádně chápu, že mi na 100% nic potvrdit nemohla.

riga
24. led 2017

@megynka13 Tak to by v tomhle případě byly vyhozené peníze, já bych to neudělala. S další kontrolou se situace ještě potvrdí.

Navíc si nemyslím, že si ona doktorka myslela, že spermie mohou, byť za ideálních podmínek, vydržet 14 dní čekat ve vejcovodu. Myslím, že mezi Katarinou a Dr. došlo k nějakému komunikačnímu šumu a vylezlo z toho toto.
V tuhle chvíli to je ale nepodstatné, jde o tak jasné záležitosti, že to může na pravou míru uvést i laik.

isabelafuentes
24. led 2017

Poslys,vzdyt rikas,ze pritel dite chce,ty taky,tak neres nejaky ulet,ani zadne preruseni, a raduj se z tehotenstvi! 😊
Dite si k vam naslo cestu samo,to ma nejaky duvod,a uz nyni vnima tvoje pocity,tak se snaz,at citi radost a jistotu. A hlavne se ujisti,ze se pritel nikdy o uletu nedozvi (mail,SMS,facebook...)
Ber to jako novy zacatek vaseho vztahu a sanci od zivota 😊
Drzim palce!

riga
24. led 2017

@isabelafuentes "...a hlavne se ujisti,ze se pritel nikdy o uletu nedozvi (mail,SMS,facebook...)
Ber to jako novy zacatek vaseho vztahu a sanci od zivota..."

👍

leymea
24. led 2017

@msimankova psala jsem, ze zpozdena ovulace 🙂 proste je to nemozne 🙂

leymea
24. led 2017

@megynka13 ono kdyz se Ti dlouho nedari otehotnet, tak si toho zjistis opravdu hodne 🙂

leymea
24. led 2017

@lenusaak krasne jsi to napsala 🙂

netopejr
24. led 2017

@megynka13 Jenom pratelska rada: Opravdu dost doktoru vykládá objektivne nesmysly. Neznají, co by měli znát. Rádi nesmysly a skodlive veci. Nezkoumají,co majo zkoumat, chtějí si zkoumat neco jiného,protože pisou nějakou tudiz potrebujou vzorky. Co na tom, ze jde o zatezove vyswtreni. Taky je jim často jedno, ze pacienta,napr. těhotnou, uvedou do rizikoveho stavu podáním některých nedikamentu. Muze přijít o dítě. Co na tom, není jejich. Taky jsem absolvovala odborné vyšetřeni na specializovaném pracovišti, a protože se zajímám, tak vim, ze cast informaci nezbytne nutných jim chyběla,když je po mne nechteli, a fakt jsem lehla, když jsem našla popsane "jak to vysetreni vypadat NEMÁ". Výsledky samozrejme mimo, kničemu,zavery zcestne a ublizily by mi strašlivě. Fakt lituju stary lidi bez přístupu k informacím, nebo jakykoli lidi, kteří si napr. z důvodu nizsiho IQ anebo proto, ze je to proste nenapadne, informace nenajdou. Ja bych byla v invalidním a s uplne mylnyma diagnozama. Slepá důvěra není na miste. Lekari jsou stejny lidi jako v jinych profesoch: Někteří tomu nerozumí,někteří se dale nevzdelavaj, někteří lžou, mnohým jsou pacientu jedno. A samozřejmě jsou mezi nimi mnozi skvěli,uzasni, empatičtí a tak, s kterýma se da diskutovat, vse potřebné vysvětli. Tem poklona a tak by to melo byt.

isabelafuentes
8. únor 2017

@katkakaterina Jak jste se rozhodla? 😊

cizinkaa
8. únor 2017

@isabelafuentes jeji ucet uz je zruseny...

isabelafuentes
8. únor 2017

@cizinkaa Aha,a co to znamena? Proc ji ho zrusili?

cizinkaa
9. únor 2017

@isabelafuentes ona si ho zrusila sama...

kamca1014
14. únor 2017

Dobry den mam dotaz strasne me to uzira s pritelem jsme se v lete rozesli dlouho jsme se nebavili potom jsme spolu zacli jen mit sex spala jsem snim 13.8 a 18.8 a to jsme meli sex kdy me napustil takhle receno jenze sme se zase pohadali a 21.8 se pilo a ze zurivosti jsem spala s nekym jinym ktery se udelal jinam jenze po par tydnech sem otehotnela a nejsem si jista jestli je to meho pritele nebo toho druheho . Nemohli by ste mi rict nejaky nazor .

absintka19
14. únor 2017

@kamca1014 vice detailu, kdy posledni MS, jake mas cykly, jaka byla ochrana...co znamena udekal jinde? Chce to vice faktu...vite jdy byla ovulace? Kdy jste zjistila pozit.test? Byla jste u dr?

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
hermelinah
14. únor 2017

@kamca1014 teď už to neřeš a nestresuj se, nic to nezmění a pokud na tom joo trváš, v květnu si to můžeš nechat zjistit 🙂

absintka19
14. únor 2017

@absintka19 kdyz te to tolik zere, tak se zeptej Nikoly co si o tom mysli...nebo 'maminky' Lucie....

ewik84
14. únor 2017

Pokud je dite barmana, prosim o konakt na nej. Pokud jeho spermie dokazaly prezit v tele tolik dni a jeste silnou menses, mohly by prolomit i tu moji neplodnost 😂

kamca1014
14. únor 2017

@hermelinah tak zjistit to chci spis kvuli pretelovi nechci mu ublizit tim ze on si udela testy a dite treba nebude jeho

kamca1014
14. únor 2017

@absintka19 prvni den posledni menstruace byla 5.8 ovulacni dny jsem mela 18.19 20 21 . No muj pritel se do me udelal kdy sme spolu spali toho 18 . 21 sem spala bohuzel po opiti s kamaradem ale ten se neudelal do me. Po dvoch tydnech jsem mela pozitivni test kdyz sem nedostala mentruaci . Termin mam 13.5

hermelinah
14. únor 2017

@kamca1014 a teď ví, že je šance, že nebude jeho? Je to těžké, veškeré výpočty stejně nebudou jistota, ty tři dny jsou si myslím docela malý rozestup na nějaké propočítávání 🙂

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
kamca1014
14. únor 2017

@hermelinah no prave neni si jisty proste v te dobe sme spolu nechodili az pitom se nejak ke me vratil a zjistila sem ze jsem tehotna

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru