Jsem těhotná - hurá! - přitom mám několik "ale"

dalmatinka2004
9. led 2017

Ahoj holky,

mám moc otázek...
Po půl roce snažení se konečně zadařilo - ráno jsem našla na testu 2 čárky! MS jsem měla dostat před 5 dny. První test jsem dělala až dneska.
Tak a teď ta ALE:
1. v době, kdy jsem pravděpodobně otěhotněla, tak jsem zrovna v prvním týdnu měla šílenou chřipku. Dva dny jsem si brala Ibalgin (proč? protože jsem byla přesvědčená, že tento měsíc jsem neměla žádnou ovulaci - měřím si bazální teplotu už víc jak půl roku a vždy jsem dle teploty ovulaci bezpečně poznala - tentokrát se teplota nikam nehnula a já si vzala do hlavy, že to je prostě jeden "neplodný" měsíc - to se prý stává - je mi už 34, takže jsem prostě usoudila, že tenhle měsíc se určitě nic dít nebude - jaká ironie, co? :P ...)
2. o svátcích jsem si u rodičů dala s mamkou šampus, na vánočních trzích sem tam svařák, punč nebo medovinu... i na Silvestra trochu šampusu a teď o víkendu dvě sklenky vína na oslavě.
3. včera jsme byli na koncertu Lucky Bílé a při vstupu do arény jsme museli projít takovým tím bezpečnostním rámem... to by těhule taky neměly, ne?

No a tak mám teď 1000 obav, jestli vůbec může být plod aspoň trochu v pořádku, když jsem mu hned od začátku dávala takovou šílenou sodu...??? Chřipka je sama o sobě hrozný záhul, pak ten ibalgin, nějaký alkohol a včera ten rám... :( Strašně se bojím - máte někdo podobnou zkušenost? A bylo pak miminko v pořádku?

Zatím jsem to nikomu neřekla - chci si nejdřív dojít k dr.

keksikova1
9. led 2017

@dalmatinka2004 možná ti naberou krev, aby viděli.. nevím.. já bych byla ráda, i když na druhou stranu jsem ráda, že jsem se to dozvěděla až později (i když taky brzo-jsem plašan a I. trim pro mě byl strašnej). Já jsem to nevydržela ani den, musel za mnou do práce, (zrovna jsem sloužila, takže jsem tam byla víc, než 24h) :D Ale u nás to asi bylo něco jinýho, vypadalo to, že to nepůjde vůbec a pak stačilo minimum, malá je náš malý velký zázrak 🙂 A kafe okecáš, prostě chceš zkusit žít trochu zdravěji, no.. 🙂

klarinka999
9. led 2017

@dalmatinka2004 ahojky...Já jsem otěhotněla přes antikoncepci,bylo mi 25 a veselé jsem se bavila v životě,tančila,chodila na diskotéky, kouřila jsem,pracovala ve fyzicky náročné práci 16-ctky,po práci na drink,kafe 3 každý den...Jeden den jsem šla na ochutnávku vína a vypili jsme toho fakt hodně a ještě v baru jsme tančili hříšný tanec včetně zvedáky😂😂😂 no a druhý den jsem zjistila že jsem v 7 týdnu 😉uuuups řekla jsem si jak je to možné...A klukovi teď v lednu bude 9 let a je naprosto zdravější😉 takže ničeho se neboj a věř vše bude v pořádku... Teď záleží i na tobě jak se budeš cítit tak se bude vyvíjet miminko... Přeju hodně zdravíčka 😚

kac_kac
9. led 2017

Hlavně klid, ze všeho nejhorší je smrt z vyděšení.
Když jsem neplánovaně otěhotněla poprvé a zatím netušila, tak jsem si užila obrovskou pařbu (přestěhovali jsme se a byli jsme se prvně přivítat se sousedy v hospodě) Měla jsem z toho dost strach, ale můj doktor mi tvrdil že v raném těhotenství než se vytvoří placenta jsou podobné excesy jen ve variantě "buď a nebo" Buď jsem tělu dala zabrat tak že na následky ihned potratím (vůbec si nevšimnu že jsem byla těhotná) a nebo si mimino ani nevšimne že by měl být problém.

helinka88
9. led 2017

Holky, měla jste některá bolesti jako při MS? Byla jsem v pátek na krvi a měla jsem 99.3 a slabou // na testu..v pátek mám jít na kontrolu, ale ty bolesti ještě mívám... Není to už tak časté jako minulý pátek, ale podbrisek poboliva stale.. Páteční a včerejší testy..

kac_kac
9. led 2017

@helinka88 Je to tam 🙂 gratuluju.
Bolesti v podbřišku v intenzitě běžných MS bolestí jsou úplně normální.

helinka88
9. led 2017

@kac_kac ono to boli třeba 5minut v kuse a pak zase nic pul dne trebas, nekdy to boli mene a casteji.. Mam straaaach, ze to je mimodelozni 🙁

kvakuska
9. led 2017

@dalmatinka2004 pokud dobře počítám, tak ve čtvrtek budeš končit 5tt (bráno podle data tvé poslední menstruace) ... na narozky tvého chlapa budeš ve 12tt, to mu jako fakt nechceš říct dřív? ... vždyť v tu dobu už budeš mít možná za sebou prvotrimestrální screening ...
Moje kamarádka také chlapovi dlouho chtěla tajit že je těhotná a on potom, místo aby byl rád, tak byl hrozně naštvaný že si tu radost užívala sama a jemu nic neřekla, připadal si vyloučený, jako kdyby jí nestál za to, aby se s ním o tu radost podělila 😕

kac_kac
9. led 2017

@helinka88
Doktor by ti řekl víc.
Řešila jsem v jednom těhotenství téměř neustálou bolest v podbřišku a právě mě doktor ujišťoval že je to úplně běžné a logické (začíná se roztahovat děloha, někoho to bolí, někoho ne) bolest v intezitě MS bolestí je prej zcela v pořádku.
Mimoděložní pozná jen doktor s UTZ. Držím palce ať je mimino tam kam patří.

blecha94
9. led 2017

To je úplně normáoní start, řekla bych. Každá dělá něco "zakázanýho", když ještě netuší, že je v tom. 😀 Já měla Postinor, zrovna po maturitě, takže jsem to x-krát zapíjela s kamarády a u nejrůznějšího příbuzenstva, 2x z toho jsem byla zpitá vážně hodně, byla jsem 2x v aquaparku kde jsem různě blbla a taky ve vířivce, každej večer jsem si dávala svojí oblíbenou vařicí vanu, no a za pár týdnů se na mě z monitoru na gyndě šklebilo desetitýdenní těhotenství. 😀 Týden potom jsem měla hroznou virózu s horečkama, která hezky navázala na období celodenních nevolností, kdy jsem do sebe až do 16. týdne nedostala lautr nic a jenom jsem blila jako Alík. A dcera je zdravá, chytrá a krásná, samozřejmě po mamince. 😂

vineta
9. led 2017

@kvakuska Souhlas, muž by to měl vědět co nejdřív, je snad rovnocenný partner, jistě bude chtít radost (i starost) prožívat se svou ženou...

helinka88
9. led 2017

@kac_kac dekuji moc za podporu

dalmatinka2004
autor
9. led 2017

@kvakuska No máš pravdu - tak dlouho to asi fakt nevydržím... celý den mě to hlodá... ve čtvrtek jdu na gyndu, tak podle toho, jak to dopadne, tak se pak stejně asi pochlubím, protože je to docela záhul to udržet v sobě - a to to vím zatím jen pár hodiny :D

dalmatinka2004
autor
9. led 2017

@vineta jj, souhlasím - po prohlídce ve čtvrtek mu to určitě povím...

odula
9. led 2017

Zdar, gratuluju. Chtela bych jenom říct, ze prvních cca 10 dni po oplodnění zárodek s tělem matky vubec nekomunikuje, takže dle mého ibac (ktery se btw nemůže az ve třetím trimestru) i šampo je naprosto v klidu. (ja lecila v druhym týdnu tehu chřipku rumem :D) Co se týče rámu, není to rentgen ale em (elektromagnetický esli se nemejlim) takže to je ještě ve větším klidu. Tak - hodně štěstí a užívej si co to jde 🙂

eat
10. led 2017

@dalmatinka2004 jestli te to uklidni, mam uplne stejny start. Alkohol a hned po ovulaci chripka jako hrom. Ale věřím ze je vse OK. Tak se taky hod do klidu a nestresuj🙂 A jinak moc gratuluji 🙂

anetulkaaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
madi16
22. črc 2017

Ahoj holky, tento týden jsem zjistila, že jsem těhotná, miminko jsme si přáli. Cca před 3týdny mě štípnul komár a udělal se mi na tom místě podezřelí flek, začala jsem na to brát hned homeopatika, teď už blek není storo vůbec vidět, mám to přes to raději pořešit s lékařem, jít pro jistotu na testy na boreliozu? Nějaký podobný zážitek, něco co by mě uklidnilo? Děkuji

netopejr
22. črc 2017

@madi16 Borelióza je zjistitelna az za několik tydnu. Flek neni urcujici - můžeš it ukazkovej jak z učebnice,a žádná borelióza to neni, nebo můžeš mit štípanec úplně bez fleku a borelióza to bude. Zed nemůžeš dělat nic, si to akorat ulož do paměti nebo do notesu, teď by s tim stejne nikdo nemohl nic dělat. Pravděpodobnějsi je nějaká reakce, infekce... Vždycky se muze neco stat, blba chripka.... Věřit, ze to je ok a bude i všecko další. 😉

keksikova1
22. črc 2017

@madi16 nesmysl,borelióza 1)není přenášena komáry. 2) kdybys mela boreliózu pravděpodobně neotehotnis a kdyby ano,už jsi dávno potratila. 3)flek se objevi az po několika týdnech po nakažení,stejne tak protilátky. Probrat s lékařem to samozrejme můžeš, ale není co by s tim dělal.. klid,to je hlavni, komárů te ještě kousne. .

radulka57
22. črc 2017

@keksikova1 to není pravda, boreliozu můžou přenášet i komáři, potratit se nemusí.. ale snad to tak nebude a bude vše ok.

madi16
22. črc 2017

právěže flek se objevil asi během dvou dnů a to jsem začala na to brát homeopatika a o těhu jsem ještě ani nevěděla, ale asi už jsem byla a nebo se mimi uhnízďovalo. Teď už je flek teda skoro pryč, ale pro jistotu no...a i z komára se může přenést znám plno lidí, děkuji za odpovědi 🙂 uvidíme, snad to bude v pořádku

keksikova1
22. črc 2017

@madi16
@radulka57
Pokud kousne v Čechách, neprenasi. (Prim.MUDr. Roháčová).
Flek se objevi po delší době a pokud boreliózu má rozjetou,bud by neotehotnela,nebo potratila..každopádně by to věděla. V prvních týdnech tehotenstvi je to všechno, nebo nic..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru