Kam můžu na EKG?

lepsa
26. říj 2016

Ahoj holky, dnes jsem byla na těhu prohlídce u obvodní. Vypsala mi žádanku na EKG - můžu jít kamkoliv? Na žádance není uveden žádný DR. Ona mě poslala k tomu, který je na poliklinice, kde je i moje DR. Jenže tam jsou jen do 14 hodin, takže dnes jsem to nestihla. Problém je, že je to na druhém konci Prahy než bydlím. Tak jsem si říkala, jestli můžu zajít s tou žádankou i někam jinam 🙂

tery_s
26. říj 2016

@lepsa Pokud nemáte uvedeno na zadance přímo kam vás OL odesílá, můžete jít kamkoli na interní ambulanci případně ambulanci kardiologie - pro klid, aby jste někam nejela zbytečně, zavolejte si předem pro případné objednání. A mimo otázku, k OL jste na tehu prohlídku nemusela je to vyšetření navíc a běhání po EKG pokud nemáte problémy dlouhodobě nebo se s ničím nelecite, neměl by vám gynekolog nařídit prohlídku u obvodaka.

lajla
26. říj 2016

Pokud nejsou potíže,ekg není třeba...jinak zvláštní..většina obvodaku dělá u sebe
Můžete jít kam chcete, ale objednejte se

lepsa
autor
26. říj 2016

Tak to jsem nevedela,ze to neni treba. Sestra na gynekologii mi pri minule poradne vynadala, ze jsem tam jeste nebyla. Navsteva u obvodni byla uplne zbytecna. Zeptala se jen jestli mam alergii, jestli jsem bxla na operaci s brichem a jestli se nelecim se stitnou zlazou. Moji odpoved napsala do prukazky a sla jsem.

lajla
26. říj 2016

@lepsa to ať si sestra trhne nohou, normálně ji odpovězte, že nic není Vaše povinnost...a ať si pisti na své známé ne na pacienta

jascha
3. lis 2016

presne tak, nic neni Vasi povinnosti.. Kuprikladu u me EKG nikoho nezajimalo, byt jsem jeho mereni absolvovala (a taky po terminu uvedenem v prukazce🙂 ) a ted si ho namerili az v poradne (jsem 40.tt). Nicmene jsem mereni EKG absolvovala, obvolala polikliniky pobliz a objednala se na konkretni cas tam, kde mi to vyhovovalo i polohou. Mereni EKG samo o sobe trva asi dve minuty i se svlekanim/oblekanim, takze nic casove narocneho 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru