Kdo vystavuje neschopenku v rizikovem těhotenství?

dhav
15. led 2007

Dobrý den, jsem v 9.týdnu těhotenství a neschopenku mám na nadměrné zvracení v těhotenství, kterou mi vystavila gynekoložka, ale já jsem před půl rokem byla na potratu (mrtvý plod v 11.týdnu), takže bych měla být stejně od začátku na rizikovém, ale tu mi má zase vastavit moje praktická lékařka.Nevite někdo jak se v tomto případě postupuje abych nepřišla o další peníze a jak je to s neschopenkou musí se ukončit a praktická mi vystaví novou hned ten den a nebo se ukončovat nebude a přejdu jen do léčení jiné doktorky a ta mi změní diagnózu? Děkuji za radu.D

pejtho
30. bře 2011

Ahoj holky, měla bych dotaz ohledně vycházek. Jsem ve 24tt a poprosila jsem doktora o neschopenku, protože v práci často cestuji a dlouhé trasy mi už nedělají moc dobře.
Doktor mi neschopenku vystavil, ale jen s vycházkami 2hod dopo a 5 hodin odpo. Myslela jsem, že mi napíše vycházky bez omezení - někteří lékaři to prý píší.
Jinde jsem četla, že to napsat nemůžou, ale že u těhotných se automaticky neschopenka počítá jako za neomezenou a kontroly na těhotné nechodí. Na to pak jinde čtu, že kontrola přišla a hned několikrát...

Takže z toho o moc chytřější nejsem 🙂 Máte někdo stejný problém nebo nějakou konkrétní zkušenost? Moc díky!

petrunka01
30. bře 2011

@pejtho ahoj..já při prvním těhotenství jsem vycházky nedodržovala a nikdo nikdy nepřišel.Teď u druhého jsem ze začátku vycházky neměla vůbec,pak 4 hodiny denně a teď už mám neomezené.Já bych se nespolíhala,že na těhotný kontroly nechodí.Mně sestra říkala,ať vycházky dodržuju,že choděj.Fakt bych to neriskovala,ale záleží samozřejmě na tobě.Rozsah vycházek záleží na doktrorovi,Taky jsem slyšela,že nesměj dávat neomezený a já je mám,prostě si doktoři ulehčujou práci,protože je pak prý taky kontrolujou,proč teda tu ženskou nechávají doma,když má neomezený vycházky.

stajinka
23. kvě 2011

Holky chci se Vás zeptat ,jsem těhotná asi 4 týden,ale jelikož dělám v nemocnici mezi starýma lidma musím jít na neschopenku.dělám tam 9 let bez přestávky,tak se chci zeptat kolik budu pobírat peněz ,člověk má další a další placení,ale zdraví je jedno tak by mě to zajímalo kolik budu dostávat nemocenskou.Děkuji

marcet
23. kvě 2011

@stajinka nemocenskou ti vypočítají z platu......takže těžko říct kolik to bude.....

jituskagucak
1. lis 2011

ahoj , ja jsem ve 3mesici a asi pujdu na neschopenku ale bojim se abych dostala nejake penize ja jsem studentka ve skole nemam problem to mam zarizene ale nevim jestli budu dostavat penize kdyz jdu na neschopenku uz tet?Mate nekdo podobny problem?? dik Jitka

lalu24
7. led 2013

Ahoj holky, jsem tu nová, tak nevím, jak mám začít, mám dost velkej problém a to, že mě můj gynekolog, nechce nechat doma na neschopence, jsem po zamlklým potratu a jsem znova těhotná, dělám v obchodě, kde se tahám z těžkým zbožím, lezu po štaflích apod.. Poslední dobou jen zvracím a celý den proležím, vím je to přece normální v těhotenství, ale už při prvním těhotenství jsem měla bolesti břicha a pupku, mám obavy, že se to může stát znovu a nevím, jak si to mám zařídit. V práci semnou nikdo nemluví, protože ted marodim u obvodního. Děkuji za odpovědi

evaviki
7. led 2013

@lalu24 zmen gynekologa..

lussi2
7. led 2013

@lalu24 tak ten tvoj dr. je nejaky divny, ja som tiez dvihala v praci tazke veci a hned ma nechal doma, a po druhom potrate nebolo ani reci. ja byt tebou tak zmenim gynekologa

lalu24
7. led 2013

Děkuji za odpovědi, budu muset, než mi vystaví kartičku, mám na to deset dní, tak snad se zadaří. Nejhorší je to, že celý roky člověk nemarodí, přechází chřipky, angíny, bolesti močáku a pak když potřebujete pomoc, nebo chcete jít marodit, tak Vám řeknou nemáte nárok, na to mají jiný nárok, ja to chápu, že jsou ženy, kteří mají horší problémy, ale já chci být taky máma a jednou to v klidu donosit a nestresovat se, 😢

19721979
8. únor 2013

dobrý den v srpnu se nám narodilo mrtvé dětátko ve třicátém týdnu těhotenství prošli jsme s manželeem nelehkou cestou a já jsem opět těhotná mám nevolnosti vzsoký tlak cítím se moc unavená pracuji na směny jako prodavačka i dlouho do noci i dvanáctihodinové směny a navíc dojíždím do práce cca.tři hodiny denně jsem v devátém týdnu požádala jsem lékaře aby mě nechal doma na rizikovém ale odmítl mohl by mi někdo poradit jak postupovat navíc mi je 40roku děkuji petra

hanka1970
18. led 2014

AHOJ HOLKY MÁM DOTAZ S PŘÍTELEM TED ČEKÁME MIMI JE MY 44 LET A NEVÍM JAK TO CHODÍ S TÍM RIZIKOVÝM TĚHOTENSTVÍM. JAK PENÍZE JESTLI BUDU MARODIT A KOLIK ZABERU KDYŽ MÁM 22 TIS. HRUBÉHO MŮŽE NĚKDO PORADIT DĚKUJI 🙂

petruska_novaku
3. bře 2014

Holky, jsem čerstvě těhotná a k mimču nám pomohli v CARu, dává se automaticky neschopenka při problémech s otěhotněním? Mám PCO...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru