• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kdy budu znát datum nástupu na mateřskou?

2. února 2011 
Chtěla jsem se zeptat, kdy přesně budu znát datum nástupu na mateřskou? V práci se mě na to ptají. Vím, že se jde 6 až 8 týdnů před předpokládaným termínem porodu. Asi se bere termín podle ultrazvuku než podle menstruace. Ale mě by zajímalo, jestli se tento termín v průběhu těhotenství mění. Nebo jestli se počítá s tím termínem podle velkého ultrazvuku v 1.trimestru. Jsem nyní ve 20.týdnu. Díky za odpovědi.
2. únor 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iv123 mně to vždy vypočítala dr už při první návštěvě poradny a zapsala do průkazky
2. únor 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
mě dr. napsala rozmezí nástupu na mateřskou hned na první stránku těhu průkazky, když jsem ji dostala, pak jsme jen vyplnili, zda pudu 8 nebo 6 týdnů před, ale to sme řešili až v 30tt
2. únor 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí

Myslím, že TP by měli brát podle utz v 1. trimestru a ty sama (pokud nejsi na rizikovce - to bys musela jít těch 6 týdnů před porodem) si můžeš vybrat, kdy v tom období 6-8 týdnů před TP na mateřskou nastoupíš :wink:
2. únor 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes jsem se na to ptala svého gynekologa. Počítá se to 6 až 8 týdnů před termínem porodu, který se stanovil podle prvního velkého ultrazvuku.
2. únor 2011 v 18:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem to řešila s dr,až někdy kolem 30tt s tím,že asi půjdu 8 týdnů předem,čekala jsem dvojčátka,ale nějak jsme to nestihli a já šla až 6 týdnů :grinning: Nic mě nebylo,vše bylo v pořádku,tak jsem šla"normálně :grinning:
2. únor 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iv 123, nástup na mateřskou dovolenou se stanovuje podle předpokládaného termínu porodu podle poslední menstruace. Tento termín je neměnný pokud by si tedy nerodila dříve než těch 6 - 8 týdnů před porodem. TErmín podle ultrazvuku se může změnit podle velikosti miminka.
2. únor 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek