Kdy jít ke gynekologovi po zjištění těhotenství?

lindeva
10. led 2017

Zdravim vas a rada bych se zeptala, zda mate nektera stejnou zkusenost. 9.11. jsem prodelala laparku pro mimodelozni tehotenstvi-odstraneni praveho vejcovodu, bez revize delohy. Muj gynekolog mi rekl, ze po dalsim cyklu se muzeme hned znovu snazit, ze neni treba cekat ty 3 mesice. Menzes prisla 10.12. a ted mela byt 7.1. ale uz jsem to nedostala a na testu dve carky. Vim, ze je to hrozne brzy, ale mam strach, aby se to znovu neopakovalo :( K tomu vsemu jsem v srpnu 2016 samovolne potratila. Tak nevim jestli mam jit k doktorovi hned (je mi jasne, ze tam jeste nic neuvidí, ale treba to aspon potvrdi a nasadi nejake leky) nebo jeste pockat. Nekde jsem i cetla, ze po takovych komplikacich, by mela jit zena hned. Jsem z toho uplne na nervy :(

dzejnany
10. led 2017

tak já šla taky brzo, sice na ultrazvuku nešlo nic vidět, ale vzala mi krev která potvrdila těhotenství (ale menší hodnoty jsem měla), pak řekla že za 14 dní se mám přijít ukázat to by mělo být už srdíčko. Ale upozornila mě, kdybych krvácela nebo měla křeče, hned dojít. Nakonec vše ok, fazolka se uhnízdila kde měla a už mi tady raší 2,5 roku 😀. Držím palečky.

monix94
10. led 2017

Já jsem třeba doktorce napsala co a jak, že bych chtěla objednat na kotrolu, kdy byla poslední MS, a že teď nepřišla a mám pozitivní TT. A sestra mě sama objednala teď na pátek, kdy bych měla být 5+0. Myslím si, že dr sám/sama dobře ví, kdy tě na kontrolu objednat. 🙂 Určitě bych se s ním domluvila, za to nic nedáš. Když, tak tě objedná na jiný týden. 🙂

kackacka37
10. led 2017

Klid uz to bude dobry🙂zavolej si na gyn a porad se primo s doktorkou kdy přijít. Myslím (nevím) ze by se mimodeloznimu dalo nejak předejít, a taky myslím (nevim😉)ze pristi tyden (cca 5tt asi) by uz neco mohla videt.

astyna
10. led 2017

V tvém případě bych šla co nejdříve ikdyž zastávám spíš názor počkat. aspon ti vezmou krev a zjistí, zda je aspon ten gestační váček v děloze.

tarianna
10. led 2017

já jsem hned volala, a sestra mě objednala podle termínu poslední ms tak, aby už mohla udělat ultrazvuk

lindeva
autor
12. led 2017

Tak

lindeva
autor
12. led 2017

Tak dneska odpoledne jdu k doktorovi, zaclo me i pobolivat bricho, tak doufam, ze to bude v poradku...

kackacka37
12. led 2017

Drzime palce , napiš

lindeva
autor
12. led 2017

Ahoj

lindeva
autor
12. led 2017

Ahoj holky, tak jsem dnes byla u doktora... Zatím ale nic neviděl, podle něj jsem podle poslední menzes teprve 4+4 a ultrazvuk to prý zachytí nejdříve až tak od 4+6, 4+7. Prý mám ale vysokánskou sliznici 🙂 vzal mi krev na hcg, zítra si budu volat pro výsledky a příští týden zase na kontrolu. To už by mělo jít něco vidět. Tak se pořád modlím, aby to bylo tam, kde to má být... a omlouvám se za předchozí krátké zprávy "tak" a "ahoj"...zradila mě technika :D

kackacka37
19. led 2017

Tak uz vis neco víc?

lindeva
autor
20. led 2017

Ahojky, tak na poslední kontrole se ukázalo, že je to NAŠTĚSTÍ v děloze 🙂 🙂 sice viděl zatím jen gestační váček, ale i tak jsem strašně šťastná! 🙂 dostala jsem Duphaston, který beru ráno a večer. Na další kontrolu jdu 31.1., kdy mi bude brát krev a prej pokud bude vše v pohodě, vystaví mi už průkazku...?! Což mi přijde docela brzo... Neřekl mi ani který jsem týden, prý až na té další kontrolu, kdy změří embryo, tak podle toho...

kackacka37
20. led 2017

Ahoj, to jsem ráda, to bude dobrý 🙂podle menstruace jsi tak 5+6, porod v pulce září, tak drzim palce, hlavně kdyz je to tam kde má, tak pak zase napiš 😉

lindeva
autor
22. led 2017

@kackacka37 jj podle menzes sice joo, ale říkal, že to vypadá mladší, že i ten gestační váček je malinký... tak uvidíme příště, snad už půjde něco vidět 🙂 teď hlavně vydržet do té další kontroly, páč jsem tak natěšená, že bych šla nejradši hned zítra :D

kackacka37
23. led 2017

To chápu, no ono to uteče a věřím, ze vse dobre dopadne 😉

lindeva
autor
31. led 2017

Ahojky, tak mám za sebou dnešní kontrolu a vše je naprosto v pořádku!! 🙂 a viděla jsem i tlukoucí srdíčko, takže paráda 🙂 dle doktora jsem 7+0 takže zítra začínáme 8. týden. Vše je v pořádku, plod už má skoro centimetr :D brali mi krev na všechny ty pohlavní nemoci a cukry a za tři týdny jdu znovu na kontrolu, kdy mě už prý objedná na ten první screening. Jo a vypsal mi už i tu těhu průkazku. Jsem tááák šťastná, tak doufám, že to všechno půjde dobře a bez komplikací 🙂

kackacka37
31. led 2017

Tak to je super zpráva, vidíš, tak preju hodně štěstí 😉

kackacka37
28. únor 2017

@lindeva Ahoj tak jak to vypada, vse v pořádku doufám 😉i nadále

lindeva
autor
1. bře 2017

@kackacka37 Ahoj, zdravím 🙂 aaaano, naštěstí vše v pořádku, minulý týden jsme měli zase kontrolu na gyndě, mimčo už šlo pěkně vidět, i ručičky, nožičky 🙂 no a příští týden 7.3. jedeme na genetiku. Strašně se těším a doslova už odpočítávám dny 🙂

kituska20
1. bře 2017

Ahoj já jsem to zjistila na začátku srpna a šla jsem v půlce září. Klidně bych šla i později.

lindeva
autor
1. bře 2017

@kituska20 ahoj, já to řešila hlavně kvůli tomu, že jsem předtím prodělala mimoděložní těhotenství, kdy se na to přišlo někdy v 7 - 8 tt a bylo to už dost akutní, šla jsem hned na sál. Proto jsem řešila jestli jít hned, kdyby se to náhodou opakovalo, aby nebylo pozdě 🙂

kituska20
1. bře 2017

@lindeva tomu rozumím v tom případě bych šla určitě dřiv. Ale koukám že se zadařilo tak hodně štěstí🙂

lindeva
autor
1. bře 2017

@kituska20 ano, naštěstí je tam, kde má být a vše je v pořádku tak jsem nesmírně šťastná 🙂 děkuji moc 🙂

kackacka37
1. bře 2017

@lindeva tak to je super, to mam taky radost, ja uz min patek porod 6 dni po terminu a uz jsme od pondeli doma😘

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru