Kdy končí nevolnosti? Jsem v 6. týdnu

prin
16. srp 2007

Ahoj holky,zakládám toto téma, protože určitě nejsem jediná koho to zajímá a kdo si to prožívá. Jem v šestém týdnu těhotenství a je mi docela zle. Sice zatím nezvracím, ale nic moc. Je mi blbě v podstatě celý den, ale jak říkám, de to. Zajímalo by mně kdy vám začaly a skončily nevolnosti??

cibule
26. srp 2007

Taky se říká, že u holky je Vám prý víc zle, nebo zle od začátku a tak.... ALe je to podle mě nesmysl. Moje teta má tři holky. U první a poslední problila celý těhotenství a u prostřední už měla nechystaný modrý oblečky, protože si bylo 100%jistá, že to bude kluk Jan - no a je to Jana 😀 Já mám zase dva bráchy a mamce nebylo zle ani u jednoho z nás a vzhledem k tomu, že jsem nejmladší si máti taky myslela, že žádná změna, tak že to bude zase kluk a tak jsem měla být Jirka 😀 Proto jsem dosti zvědavá, co tam mám teda schovanýho já, když je mi snad od oplodnění zle, ale zatím vždy rozdýcháno a tak bez zvracení, zato často s celodenním ležením s kýblem u hlavy 😝 Těďka mi bylo asi 3-4 dny dobře, ale zase se to Zatím lehce vrací a to tak, že mi zle bývá spíš po obědě a večer. Včera jsem měla dokonce stav, kdy jsem si musela sednout, protože se mi třepaly nohy a myslela jsem, že sebou švihnu 😒 Začínám objevovat, kolik různých typů nevolností s sebou těhotenství může přinášet 😀 😀 😀
Jinak ovoce a zeleninu tu já zase můžu, mě zase spíš dělá obavy to, že téměř těďka nejím maso (nejde mi to přes krk) a nemůžu ani vidět vajíčka.... 😝
Ono to má asi fakt každý jiný. Já jsem těhotná úplně poprvé a blbě mi je.

krista
26. srp 2007

Holky já mám nevolnosti snad od 4tt, ze začátku jsem si nemohla zvyknout - pořád jíst, pak mi z toho stejně bylo zle 😒 No teď jsem si myslela, že to bude ustupovat a ono prd, nejhorší je to hlavně večer, tak strašně mě bolí žaludek že se musím vyzvracet abych mohla aspoň usnout ☹ No jsem zvědavá jak dlouho si ještě užiju 😅

cibule
26. srp 2007

Kristo, tak to jsme na tom podobně, hlavně s tím začátkem nevolností. 😝 Akorát, že já se nevyzvracím, zato se kolikrát z toho špatně i budím a občas jak už jsem psala slintám na kýbl.... 😒

liby1
27. srp 2007

Holky držím s vámi, už tak od 5-6 týdne zvracím, někdy ráno, jindy večer, už i odpoledne, jakmile ucítím něco, co mi nevoní, tak letím na záchod, fakt hrůza. A taky jsem přestala jíst čokoládu, před těhu jsem si musela denně koupit nějakou mlsku, ale teď nemůžu čokoládu ani vidět.

pamuk
27. srp 2007

mně začalo být zle tak v 5tt, to jsem nemohla jídlo ani cítit ani vidět. Pak se to lehce uklidnilo a v 11tt se to zase ozvalo a to tak, že neudržím jídlo dýl než hodinu. Neskutečně mě to vyčerpává. Začala jsem alespoň zase pít Nutridrink, abych měla nějakou výživu. Doufám, že už to brzy přejde.

kaceenka81
27. srp 2007

holky já zvracela od 7tt do 12tt,ale to mi bylo tak špatně že jsem se málem nezvedla ani z postele.ale jinak občas mi bylo špatně celé těhu,a ted od 30tt opět po ránu občas zvracím a je mi blbě...takže já si to docela "vyžrala" ☹

cibule
27. srp 2007

No, já myslela, že ta třídenní pauza od nevolností byla už jejich koncem. No,...asi ne 😠 Včera a předevčírem probíhala opět discipína slint a kýbl 😒 Takže byla pouza, ale pryč to není. Zatím ale ještě nezvracím 😉

krista
27. srp 2007

Nejhorší je, když mám ten pocit nejistoty, že jakoby pořád natahuju že budu zvracet a do toho musím jít třeba nakoupit, jak má člověk takhle existovat 😅 Kdybych se aspoň vyzvracela ráno a pak mi bylo dobře byla bych ráda, ale mě to trápí celej den a pak k večeru mám ještě usínat s pachutí po zvracení 😠 I když si 100x vyčistím zuby toho se člověk s tý huby nezbaví 😖

cibule
28. srp 2007

Jo, je to hnus. Já si zase poslední dny připadám jak na houpačce. Před tím jśem měla nevolnosti celodenní. Pak byl tři dny ten klid a teďka se třeba ráno cítím dobře a odpoledne (hlavně po obědě) je mi zle. To mi je někdy až do večera a někdy i večer. No, ale včera jsem dosti málo jedla, jaksi mi to nelezlo a bylo mi až kromě po obědního pocitu zle dobře až do večera, kdy jsem se trochu najedla, pak zase chvilková nevolnost a dobrý.... Tak čekám, jak to bude vypadat dneska 😀 Já bych taky radši brala to špatně ráno a pak mít klid. Takhle se člověk furt bojí, aby někde třeba neudělal ostudu 😠

kalo
28. srp 2007

Holky, já si užila taky slušné nevolnosti. Skončily ale úplně najednou, ze dne na den! Přesně nevím, ale kolem 12 týdne. Tak držím pěsti, vydržte!!!! 😉

krista
28. srp 2007

Cibule úplně ti rozumím, už jsem v 11tt tak uvidíme kdy mě to začne opouštět a tebe taky přejdou určitě brzo 🙂 !!!!!!! Pak začnu žít a ne skuhrat 😀

liby1
28. srp 2007

jestli to skončí 12 týdnem, tak to bude jako zázrak, jen aby to vyšlo 😀

kladenacka
28. srp 2007

Tak jsem si najivně myslela, že mám zvracení za sebou. Viz toto téma 1. stránka, ale bohužel... Od včerejška je to zpátky. Včera jsem naštěstí stačila do jet do práce a pak jsem trávila asi čtvrt hodinku na toaletě a dneska jsem si musela odskočit na toalety na Dejvické. Docela hrůza. 🙄

smoulinda
28. srp 2007

Ahojík 😉
Tak mně nevolnosti skončili v 7. měsíci těhotenství, takže tak 😝 😀

prin
autor
28. srp 2007

Tak mně bylo špatně hned od druhého týdne. Teď jsem v 8+2 a skoro týden je mi dobře. Může se mi to ale kdykoli vrátit, doufám že to nezakřiknu. Ještě že je to pro dobrou věc 😀 😀 Zase máme ale jistotu, že je mimísek v pohodě a v pořádku. Tak hlavu vzhůru do dalšího dně!! 🙂 🙂 🙂

cibule
28. srp 2007

No, mě teďka bývá zle jen obšas a ne celý den, narozdíl od toho, jak jsem to měla před tím. To bylo fakt hrozný. Měsíc v kuse a furt zle 😒 Dneska ráno jsem řvala u záchodu, jak mi natahovalo, ale ven to nešlo. Každopádně nevolnost byla řádná 😠 Teďka je mi zatím dobře, pro změnu mě začlo ale pobolívat břicho, takže z toho moc radosti nemám.... No, snad je vše v pořádku. Každopádně, Kladeňačko, když čtu Tvůj, nebo Smoulindin příspěvek, mám vážné obavy, že se mi ty nevolnosti vrátí v plné míře a snad nebude ještě hůř.... 😕
Kristo, Ty už jsi 12tt 😀 Jak se cítíš? Musíš pak napsat, mělo by Ti to, pokud Ti to vyjde dle odborných příruček brzy povolit 😀

krista
29. srp 2007

Smoulinda v 7.měsíci? 😅 ☹ Chuděrko 😖
My jedeme koncem září k manželovým příbuzným a budeme tam asi 5 dní, chápu že je u těhotný normální že zvrací, ale stejně mi bude trapně pokud mě uslyší každé ráno celý barák jak si povídám s mísou (a já u toho potichu být neumím 😝 ).

Cibule teď jsem 11tt+1 MK zaokrouhluje tak si počkám ještě týden a pak uvidím 😀 😝 Ale nevěřím tomu že to přejde ze dne na den, to je každej den jiný, poslední dva dny jsem vstávala po šesté a bylo mi zle i ráno, když vstávám až tak v 8 tak mi ráno zle neni 😕 Tak já nevim už co mám dělat 😅 😝 Asi si nevyberu, hlavně večer vždycky rychle usnout, aby mě mímo nevyhnalo ještě v noci na záchod a je to 😀

Cibule a ty jsi kolik tt? Třeba tě to přejde dřív 😀 😉

cibule
29. srp 2007

No právě, že teďka (dneska přesně) teprve 9tt. Tak se mi to moc nezdá, že by mě to už jako ustoupilo na pořád.... 😒 No, ale třeba jo. Ty nevolnosti, co mám teďka (cca 5 dní)jsou celkem v pohodě, natahuje mě chvíli ráno a pak dobrý, nědy se mi udělá zle po obědě a někdy je mi zle i večer, ale je to jak který den. Někdy je to jen ráno a pak pohodička. Tak takhle by mi to zase tak moc nevadilo. 😉 No uvidíme, co bude dál 😀

zdenik123
29. srp 2007

holky mně skončily kolem 10.týdne 😉

krista
29. srp 2007

No mě štve že je mi blbě když mám prázdnej žaludek a když se najim tak je mi ještě hůř tak kterou variantu si mám vybrat že, zase nemůžu nechat mimi hladovět, kdyby šlo jen o mě tak se na to vyprdnu, ale už takhle na mě známý blbě koukaji, když mám 2 kila dole, že vypadám jakobych dietařila 😔 a to fakt nechci 😉

Tak si potom písneme jak jsme dopadli! 😀 🙂

krista
29. srp 2007

Zdenik jsi šťastná žena 😀

miluska.woolley
29. srp 2007

Mne zacaly nevolnosti ustupovat v 12tt. Ale jak rikaji holky, obcas se mi udela spatne i ted. Hlavne kdyz se zapomenu najist.
Kristi, ja zhubla 4 kg a doktor mi rekl, ze je to uplne normalni. Ze si nemam delat starosti, mimi dostane co potrebuje.

zdenik123
29. srp 2007

krista....pak jsem je měla občas....ale už né denně... 😉 jinak 4,5 měsíc jsem se cítila bezva...měla jsem hodně elánu....teď ten šestý....je o něco horší, ale taky to jde...sedmým se to asi zlomí úplně a budu se jen kulit 😀

krista
29. srp 2007

Miluska to jsem ráda 🙂 Já jsem si vždycky klepala na čelo když jsem se dozvěděla, že nějaká těhule drží dietu aby náhodou nepřibrala 😖 a teď sama hubnu, ale nechci no 😉

Zdenik 😀

zdenik123
29. srp 2007

já je pak taky mívala občas....ale to už v pohodě....myslím, že pokud člověk denně nezvrací tak to pořád jde...je to taková kocovina od rána do večera...já měla problém, že chodím pořád do práce...a do 3.měsíce jsem to tajila...takže odbíhat z jednání by byla sranda, naštěstí když jsem zvracela tak večer a to taky kolikrát tím, že jsem se přetláskala...jak mi bylo chvilku líp, tak jsem do sebe naprala co jsem mohla 😀

cibule
29. srp 2007

Zdenik: Jé, tak že bych to tak měla i já? 😀
Krista: To znám 😒 Nejíš, je Ti blbě, najíš se a je Ti ještě hůř 😠 Ale taky jsem jedla jen kvůli miminku, i když to pak třeba bylo horší 😉 A taky jsem zhubla, sice jen kilo, ale myslím, že teďka už ho mám zpátky. Byla jsem hubená už tak dost (169/52) a ještě když jsem nemohla moc jíst, už mi lezly žebra....Jsem se bála abych pak třeba neskončila v nemocnici. Snad už mi to "celkem dobře" teda vydrží, i když jsem nezracela. Dietu teda nechci 😀

krista
29. srp 2007

Holky, já vám sem kdyžtak napíšu po porodu kdy mi zkončí nevolnosti 😀 (jestli mi zkončí) protože kdykoliv si začínám myslet, že je to lepší tak se to tak strašně zhorší, že snad bych to nechtěla zakřiknout 😝 😀

pecule
29. srp 2007

ahoj ,mně bylo špatně od 8tt do toho 12tt a pak to pomalu ustupovalo,ale bylo mi hrozně jak po opici a říkala jśem si ,že už v životě nechci mít dítě 🙂 a co je na tom tak krásnýho bejt těhotná.Co všude čtete.Nejlepší je to od 16tt do 28tt to mi bylo nádherně a ted se mi to vrací vše zpět.Je mi blbě od žaludku a je mi na omdlení,tlak kolísá nahoru a dolů 😒 a k tomu jsem pěkně nemotorná 🙂Holky vydržte ,ty první tři měsíce jsou krušný,ale pak je to o.k.a hlavně každá to snášíme trochu jinak. 😵

robi
29. srp 2007

ahoj holky,
jsem v cca 7-8 tt (mam delsi periodu, tak to presne nevim) a od pondeli rano zvracim (to je trikrat do dnesniho dne, coz nic neni), ale pekne me to zmaha. musim si rano privstat, abych si odbyla tuto nutnost, pak hygiena a do prace, ale je to hruza. mela bych na Vas dotaz, jak tohle zvraceni udelat co nejmin neprijemne ☹ ? idealni je nezvracet, ale jak to udelat?
uz ted se netesim na zitrejsi rano!! jsem v zacatku tehotenstvi a uz sotva lezu (unavena, nevyspala, pri delsim stani na zvraceni....)
celym tim mym "stavem" jsem prekvapena a ty nevolnosti mi dodavaji...

cibule
29. srp 2007

Krista: Jak mě bylo pár dnů dobře, tak dneska jsem zase jak po opici a to už od rána. Takže opět zatím jen dávení a CELÝ den blbě 😒 Snad to bude jen dneska.... Jo a pak napiš 😀
Robi, já nevím... Já se nevyzvracím a celý dne je mi zle a ležím s kýblem u hlavy. Tak si někdy říkám, že kdybych nebyla taková posera a radši to vyhodila ven, bude mi možná dřív líp...... Můžeš ale zkusit zázvorový čaj, nebo těhu lízátka. Taky prý pomáhá studená kofola a mě dělal docela dobře chlazený meloun. Já naštěstí do práce nemusím, mám PN, což je jediný štěstí, nevím, jak bych jako pracovala, když na mě přijde to zle......

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru