Kdy mám jít na gynekologii? Mám skoro týden zpoždění MS

amendee12
8. únor 2016

Maminky kdy mám jit na gynekologii poslední Ms byla 2.1.2016 a ted mám skoro týden zpožděni. Myslíte že už bude neco vidět?? Děkuji 🙂

ivis_b
8. únor 2016

testy máš pozitivní? Jinak v 5. týdnu toho moc k vidění nebude, ale pokud máš pozitivní test, tak si zavolej k Dr. a oni tě objednají na vhodný termín, každý doktor to dělá jinak - někdo zve hned, někdo třeba až v 8. týdnu.

amendee12
autor
8. únor 2016

Ano mám a čárky zesilují, jsem 3měs. Po potratu, tak jsem zvědavá.

terry1512
8. únor 2016

Já sem skoro stejně jako ty a Jdu 15.2 budu v 6tt.Určitě zavolej a objednej se.

nomidlo
8. únor 2016

Poslední MS jsem měla stejně jako ty, dnes jsem byla u lékaře a na ultrazvuku jde již rozeznat váček. Takže u někoho to jde poznat již celkem brzy.

pavlina112
9. únor 2016

Já jsem na tom podobně, poslední MS byla 1.1.2016 a minulý pátek tedy 5.2.2016 jsem byla v nemocnici, protože jsem měla hrozné křeče. Na UTZ šla vidět pouze špendlíková hlavička a HCG bylo 841 a další kontrola byla teď v pondělí 8.2. Na UTZ, už šel vidět gest. váček s náznaky plodu a říkala, že to od pátku dost poskočilo a HCG, už nebrala, že to není třeba, když to jde vidět hezky na UTZ. Na další kontrolu jdu za týden 15.2. a prý, už by měla vidět srdíčko. Dostala jsem utrogestan pro jistotu a zavádím 2 na noc. Toto jsou kontroly pořád v nemocnici a na svou gyndu jsem objednaná, až 25.2. To čekání je pro mě hrozné, snažím se být pozitivní, ale stejně mi to nedá a lezu na různý diskuze a jsem z toho pak nervní a bojím se....Holky snad to bude vše ok, pište sem průběžně jak na tom jste. Taky se pořád pozorujete? Je to hrůza fakt 🙂

amendee12
autor
9. únor 2016

Já jsem před 3měsícema potratila v 7 týdnů tak mam strach vždycky když mám bolesti už se bojím co se bude dit, ale utrogestan mas proč? Když to mas v pořádku? To mě dali až když jsem krvacela a pak nakonec stejně o to prisla, jinak ja jsem objednána na pátek tak už se nemůžu dočkat 🙂

amendee12
autor
9. únor 2016

@terry1512 tak mě říkala jZe jsem 6 týden a mám přijít v pátek poprvé

pavlina112
9. únor 2016

@amendee12 utrogestan mám z toho důvodu, že nám to dlouho nešlo, tak jsem ho dostávala vždy a dr. mi ho pro jistotu dala, říkala, že ničemu neuškodí a budu aspoň klidnější, ale moc se mi to tak nezdá 🙂 já vůbec nevím jak bych měla být daleko, mně to dr. vůbec neřekla a ve zprávě mám asi 5 týden. Já měla dost dlouhé cykly, tak asi to bude tím. Tak ti držím palečky a snad to bude teď v pořádku, jsme přece pozitivní ne 🙂 Ty jdeš, už teď v pátek?

amendee12
autor
9. únor 2016

Tak to jo. Třeba mě ho taky už dá kdyz jsem po revizi. Uvidíme no. Jo jdu tedka v pátek už se tesim. Doufám že se udržuje. No pozitivní už moc nejsem ale snažím se

lenjii
9. únor 2016

Zavolejte si na gynekologii. Řeknou vám, kdy máte přijít.

pavlina112
9. únor 2016

@amendee12 no to naprosto chápu, já byla taky tolikrát, už zklamaná, že se prostě bojím, ale každý den děkuji za zdravé a prosperující miminko a snad to pomůže, nic jiného stejně nezbývá než čekat. Tak jsem zvědavá co tam v pátek tedy uvidí a doufám, že to do toho pondělí vydržím, je to nekonečné, že 🙂

adau
9. únor 2016

Zavolej si že máš pozitivní test, oni už si Tě objednají jak bude potřeba :o)

amendee12
autor
9. únor 2016

@pavlina112 jo jak se člověk na něco těší tak je to nekonečný🙂 a čeká nás to 9mesicu. Bude 1 mimco?

amendee12
autor
9. únor 2016

@adau ano js a už jsem objednána.

pavlina112
9. únor 2016

@amendee12 no to máš pravdu a ano 1 🙂 tak mi pak dej vědět jak to dopadlo v pátek, budu na tebe myslet 🙂 já jsem objednaná na pondělí a ještě k tomu, až na odpoledne, ráno neměli volno, tak o to horší pro mě :(

amendee12
autor
9. únor 2016

Budem v klidu a dopadne to. Musíme věřit. Jasné napisu tak se zatím opatruj 🙂 a odpočívej

pavlina112
9. únor 2016

@amendee12 přesně tak jak říkáš 🙂 budu ráda, když budu mít nějakou podporu a dle všeho jsme úplně stejně daleko 🙂 já to nikomu ještě nechci říkat, dokud nebudeme mít jistotu 😉

pavlina112
9. únor 2016

@amendee12 a ty jdeš v pátek na úplně první kontrolu po tom co jsi zjistila dvě čárky na testu?

amendee12
autor
9. únor 2016

U nás to taky nikdo neví, je to fajn si pokecat s někým co? Jo ji úplně první od ty doby co to vím. Ale nějak je bolí břicho snad to nic nebude.

pavlina112
10. únor 2016

@amendee12 tak to jsme na tom úplně stejně s tím břichem. Kolikrát mám úplně křeč, že se musím předklonit a trvá to třeba, tak 10-20 vteřin a pak mám zase bolest jako před MS. Dnes v noci jsem se i dvakrát vzbudila kvůli bolesti břicha, ale pak jsem hned usnula. Četla jsem, že to je normální a dr. říkala, že pokud se to dá vydržet, tak je to ok, ale to víš, že mám z toho divný pocit kolikrát. A to nemluvím o tom, že jsem dnes potkala ráno kamarádku a začala se bavit nějak o těhotenství a že to první těhotenství stejně většinou nevyjde, že to samo odejde, že žensky často potratí, tak mě to moc nepovzbudilo teda....... ☹

amendee12
autor
10. únor 2016

@pavlina112 tak tomu vůbec never to není pravda já jsem měla u prvního těhotenství hematom kolem plodů tak mě dal prášky a do 3 měsíce se vstřebal. A mám zdravého 4leteho syna 🙂 a spousta mých kamarádek red byla poprvé těhotná a všichni porodily úplně v klidu bez komplikací vůbec se nestresuj bude všechno v pořádku tak jak má být🙂 uvidis

nomidlo
10. únor 2016

Hlavně zbytečně neplašit. Ten pocit, že má přijít menstruace nebo bolesti/křeče má prý 70% žen. Myslím, že je vážně nejdůležitější se chovat rozumně a příliš nehysterčit. 🙂

amendee12
autor
10. únor 2016

@nomidlo jo to mas pravdu ale když už jednou něco prodelas špatného v tehu tak ten strach už je.

pavlina112
10. únor 2016

@amendee12 jo je to fakt, člověk se snaží být v klidu a pozitivní a nevyvádět zbytečně, ale stejně se minimálně jednou za den taková situace vyskytne, kdy prostě má člověk strach. Věřím, že to bude v pořádku a že konečně máme štěstí po tom co nás vše potkalo, tak snad se nám to v pondělí potvrdí 🙂

amendee12
autor
10. únor 2016

@pavlina112 jo určite věřím tomu a moc držím palce, je to dlouhý vid? Já jdu sice v pátek ale přijde mě že se to táhne jak smrky😀

nomidlo
10. únor 2016

To naprosto chápu. Každá která to zažila se trochu bojí. Ale o to víc to chce se pokud možno netrapit. Stres a strach jsou nejhorší.

amendee12
autor
10. únor 2016

@nomidlo ja jsem v klidu uvidíme na kontrole buď to bude OK nebo ne🙂

pavlina112
10. únor 2016

@amendee12 přesně jak píšeš no 🙂 já jsem zvědavá jak dopadneš v ten pátek a na sebe se moc těším na pondělí 🙂

amendee12
autor
10. únor 2016

@pavlina112 jo jo nápisem si🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru