Kdy se tvoří mléko v prvním těhotenství?

nikousek1
14. led 2015

Ahoj, čekám své první a zajímalo by mě, kdy se v prsech tvoří mléko?

palomitacheca
14. led 2015

@nikousek1 jeste pred porodem se muze a nemusi uvolnovat mlezivo. Mne treba teklo uz nekdy po 20.tydnu. A opravdu mleko se mi po 1.porodu spustilo 3.den.

nolies
14. led 2015

U mě u obou těhu se mlezivo vytvořilo kolem 28.týdne a u prvního mlíčko asi 4.den.

nikousek1
autor
14. led 2015

@palomitacheca Aha a co když se mi vytvoří až po porodu? Je to pak problém?

palomitacheca
14. led 2015

@nikousek1 ted myslis mlezivo, nebo mleko?
Mleko se tvori az po porodu - u syna az ten 3.den, u dcery se spustilo uz 2.den zrejme diky predchozimu kojeni syna.
U toho mleziva je to individualni, nekomu zacne tect uz v tehotenstvi, nekomu ne. Jestli tobe se jeste netvori, tak to vubec nic neznamena. Jeste je spousta casu 🙂 a klidne to muze taky prijit az po porodu.

nikousek1
autor
14. led 2015

@palomitacheca ano, myslela jsem spíš to mlezivo :D špatně uvedená otázka. Jinak děkuju. A čím se potom krmí, když mlíčko neteče po porodu ty první dny?

pisisvori
14. led 2015

@nikousek1 mě se u ani jednoho těhu mlezivo před porodem netvořilo...až po porodu 1-2 dny, u obou i po císaři a přiložení xxx hodin po porodu už 3 den mléko bylo a dcery obě pily a přibraly. 1. dceru jsem kijila plně 6m, pak do 12 s příkrmy a od 12 do 16m večer a v noci. 2. dcera kojená taky plně do 5m pak sem tam UM(kvůli přibírání = pije hrozně malé dávky) a myslím, že taky kojit budu nejméně do roka......žádné problémy jsem neměla.

svija
14. led 2015

@nikousek1 - nehroť to, mě se taky před porodem v prvním těhotenství netvořilo vůbec nic, až po porodu to bylo první 1-2 to mlezivo a postupně ten 2-3 den se začalo postupně tvořit mléko. A pro miminko to bylo naprosto dostačující, kojila jsem dlouho 🙂 .

pisisvori
14. led 2015

@nikousek1 oni mají zásoby s bříška 1-2-3 dny vydrží🙂, 2-3 den už je většinou mlezivo a pak mlíčko🙂

nikousek1
autor
14. led 2015

@svija nic nehrotím, jen chci být v obraze ;)

romantika
14. led 2015

první tehu mlezivo snad od 20tt. mliko asi 2-3 den. druhé tehu mlezivo az po porodu, mliko myslim, uz 1-2 den.

palomitacheca
14. led 2015

@nikousek1 krmi se prave tim mlezivem, to je prvni vyziva miminka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru