Kdy testovat?

nikolhruba
2. čer 2020

Ahoj s přítelem jsme měli sex 21.5. menstruaci nemám (kojím), kdy můžu zkusit těhotenský test? Od 3dne po styku mě tak poboliva v podbřišku..

sudylichozrout
2. čer 2020

Tak pokud nemáš menstruaci, nemáš ani ovulaci a tudíž nemůžeš otěhotnět. Jedině, že by se ti akorát spouštěl cyklus a trefili byste první ovulaci po porodu. Mně se to stalo, otěhotněla jsem 7 měsíců po porodu z první ovulace. Test udělej za 14 dnů od styku.

klokanka31
2. čer 2020

@sudylichozrout Tak to je velký omyl. Já menstruaci neměla 3 měsíce (hodně nepravidelný cyklus), a otěhotněla jsem. A v porodnici se mnou byla holka co prý nikdy neměla menstruaci, a narodilo se jí dítě...

sudylichozrout
2. čer 2020

@klokanka31 Neni to omyl, je to biologie. Folikularni faze muze mit klidne i 100 dnu, nez prijde ovulace (ale neni to v poradku). To byl tvuj pripad. Ty jsi mela jen prodlouzenou folikularni fazi, ale mela jsi cyklus. K te historce z porodnice se nevyjadruji, to je naprosta konina.

krupka3
3. čer 2020

Samozrejme se muze stat, ze trefis prvni ovulaci pred (pripadnou) prvni MS po predchozim porodu, uz tak otehotnela spousta zen. Ale ta pravdepodobnost je samozrejme nizsi. Test bych delala tak 10 dni po styku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru