Kolik jste přibraly v těhotenství?

womann
1. čer 2006

Ahojky,ja jsem v 9.mesici a uz mam asi 18 kilo nahore.Jak jste na tom vy?

ivet
1. čer 2006

Ahoj woman, já jsem teď v 5. a mám nahoře 5 kilo...doufám, že to půjde pomaleji, už tak mám dost a kdybych ještě hodně přibrala 😒 A před sebou ještě celou polovinu 😉

honzina
1. čer 2006

Ivi, ale móóóc ti to sluší!!! Fakt! Věř mi!!! 😉 🙂

ivet
1. čer 2006

Honzi, Ty jsi zlatíčko 😵

helabella
1. čer 2006

Ahojky, tak já právě začala 6.měsíc a mám nahoře 5,5 kg. Zatím jsem se nemusela moc hlídat, ale bojím se, že teď to bude horší, jak bude mimi růst. Ideální je prý přibírat tak půl kila za týden. Ale myslím, že i když je to o něco víc, tak se nic neděje (teda pokud to není celkem třeba 30kg), po porodu nebudeme mít ani čas se pořádně najíst, tak to půjde dolů samo 🙂 🙂

ivet
1. čer 2006

helabella, právě, teď začne mimi růst a to může jít nahoru mnohem rychleji 😉 No, ale co...moje mamka přibrala 25 kg (tedy čekala sice dvojčtat, ale stejně...)....no a shodila to taky všechno 😉 Jak říkáš, nebude ani čas se najíst, tak snad to nějak půjde 😉

zuza
1. čer 2006

Ahojky,tak ja uz mam doma sestinedelniho raubire a za cele tehu obdobi jsem pribrala 7 kg (mimisek mel porodni vahu 3,95kg),ted v tom behu s malym mam o ctyri kila mene nez jsem mela pred tehotenstvim.
Ale kamaradka byla pravy opak,pribrala 30 kg,ale asi to bylo spojene s tim,ze tesne pred otehotnenim prestala kourit.
Ale co bychom pro ty nase zlaticka neudelaly 😅

helabella
1. čer 2006

Zuzo, moc blahopřeju k mimískovi 🙂 Tak držím palce, ať všechno zvládáte.

Ivet, co jsem slyšela, tak to fakt není až takový problém to pak shodit, takže zatím se tím netrápím. Ale uvidíme na kolik se nakonec vyšplhám 😀 Kdy máš termín?

honzina
1. čer 2006

Zuzi, gratuluju k raubířovi! A posílám mu pohlazení! Jak se ti líbí být mámou? Doporučuješ to i nám - nerozhodným? Měj se moc krásně! 🙂

zuza
1. čer 2006

honzina:muzu rict,ze byt mamou je uzasny pocit.Par hodin po porodu jsem ani nemohla uverit,ze to je moje dite,ale clovek si rychle zvykne a dneska bez nej neudelam ani ranu.Staci,kdyz jedu do mesta na nakup a manzel ho doma hlida,po par hodinkach ve meste si uz pripadam jako bezruka 😀
Jinak vsem nerozhodnym to muzu doporucit.Je pravda,ze ten nas klucina je zlaticko,skoro celou noc spi,na jidlo se budi 1-2x,takze se krasne vyspime.

ivet
1. čer 2006

Zuzi, moc moc gratuluju k mimískovi a přeju hlavně hodně zdravíčka!!!
Helabella, termín mám 1.11.....a jediný odstrašující případ "neshození" kil u švagrové, ale tam to je o něčem jiném - celkový přístup k životu, pohybu a jídlu 😉 Já doufám, budu jiná, tak spoléhám na to, že aktivitou půjdou kila opravdu dolů sama 😉

ladunka
1. čer 2006

Ahojky vespolek, ahoj Ivet 🙂
Také jsem v pátém měsíci a mám navíc pět kilo. Byla jsem před těhotenstvím hodně hubená, takže mi zřejmě zhubnutí pod původní váhu po porodu nehrozí. Moc přibrat nechci, nejsem zvyklá se tahat s takovou váhou, ale pouhých sedm kilo je pro mne zcela nedosažitelná meta - to budu mít nahoře za měsíc 🙂
Zatímco doteď jsem bříško vystrkovala, aby bylo vidět, teď začíná být už pomalu nepřehlédnutelné a začínám uvažovat, jak ho opticky zmenšit 🙂

myska
1. čer 2006

Čauky, tak já jsem taky v 5. měsíci a nahoře mám zatím 2 kila, doufám, že tak pomalu to půjde i později, ale jsem realista, takže... 🙄 Jen mě děsí břicho po porodu 😕 , abych ho dala jakžtakž zase dopůvodního stavu, ikdyž vím, že tak jak vypadalo už asi vypadat nebude 😒 😠 😅

ivet
1. čer 2006

Ahoj Ladunko...no jo, tak to máš štěstí, že jsi byla docela hubená. To já jsem měla nějaká kilíčka navíc už před těhotenstvím a teď jdou nahoru další....7 kilo za celou dobu je tedy neskutečný sen, to budu mít taky nahoře za měsíc....no prostě budu doufat, že to dolů půjde. Ale jinak tedy bříško neschovávám, ani ho opticky nezmenšuju - naopak jsem na něj hrdá a všude ho ukazuju 😉

Myško...tak nemožné není nic...ale i kdyby, za ty malé uzlíčky štěstí to stojí, no ne? 😵

ladunka
1. čer 2006

Ivet, já dokonce nebyla jen docela hubená, já byla hodně hubená, až mě můj tatínek pravidelně informoval o tom, že takhle hubená nemám v těle dost tuku, abych vůbec přišla do jiného stavu 😒 No trošku se mýlil 😀
Moje maminka je skoro stejné vyžle jako jsem byla já, teď má kolem 52 kil, a při prvním těhotenství se vypracovala na 25 kilo navíc, a při druhém pouze na 6!!
Ivet, to zní moc hezky, jak jsi psala o Tamaře 🙂 Bylo by pěkné, kdyby v tom byla s námi 😉

helabella
1. čer 2006

Ladunko, to jsou teda rozdíly -- myslím u tvý mamky. Přibrat jenom 6 nebo 7 kg si ani neumím představit 🙂 Taky jsem začínala s nějakým tím kilem navíc, takže bych to celkově chtěla udržet kolem těch 12 kg. Bříško neschovávej, stejně už to za chvíli ani nepůjde 🙂

ladunka
1. čer 2006

helobello, ono to vůbec nejde už teď 🙂 Já ho zdaleka nechci schovávat, vždyť kolikrát si ho ještě budu moci v životě užít, jen bych si přála, aby zůstalo v určitých estetických mezí 😀 😀
No, mě to tedy není jasné, jak to mamča zvládla...
Ale zatím všechny mé kamarádky maminky jsou hubenější než bývaly před těhotenstvím. Takže statisticky se s tím dá téměř počítat 🙂

helabella
1. čer 2006

Je fakt, že když jsem naposledy byla na ultrazvuku a pozorovala maminy, které už to mají za pár, tak jsem nějak nemohla uvěřit, že moje bříško taky dosáhne takových rozměrů 😀
Zatím je takové přiměřené -- je vidět, že jsem těhotná, ale v tramvaji všichni dělají, že to není vidět, aby mě náhodou nemuseli pustit sednout. 🙂 Ale je pravda, že když je teď zase taková zima a chodím nabalená, tak to není tak výrazné.

ladunka
1. čer 2006

Jojo 🙂 Já chodím s Ivet na břišní tance pro těhotné a některá bříška jsou opravdu obří, ale některá zase taková úhledná...
Mě už jedna slečna v tramvaji sednout pustila, ale to zrovna byl závan teplého vzduchu 🙂

caara
1. čer 2006

Tak vam sem hodim par cisel pro predstavu:o))

24tt plus 5,5kg
30tt plus 10kg
35tt plus 13.5kg
39tt plus 16.7kg
41tt se uz radeji nevazim:o))))

ladunka
1. čer 2006

Caaro, hodně štěstí, ať máš brzy krásný porod a ještě krásnějšího potomečka!
Tedy, to jsou skoky v tom Tvém přehledu. Někteří doktoři ale říkají, že váhový přírůstek je do určité míry genetickou záležitostí, tak co bychom se nervovaly 😉

gedren
1. čer 2006

Ahoj,

ja jsem nekde kolem 16-17tt a pribirat jsem zacla ted - jeste pred tejdnem ani deko 🙂. Ted znicehoznic zaclo bricho rust kazdym dnem a uz mam o dve kila vic. Jinak jsem hubenidlo hubeny, takze pokud mi z tehotenstvi nejaka vaha navic zbude, tak se ani nebudu zlobit 🙂.

1980mat
2. čer 2006

Já sice těhotná nejsem, ale moje budoucí švagrová teď čeká druhé. Celý život je taky hubená (před těhotentvím měla 175 cm, 52 kg). U obou těhotenství na ní nebylo nic vidět tak do 4 měsíce a pak bříško začalo růst extrémně rychle (tak kolem 6,7 měsíce). Přibrala 15 kg. Ale hned týden po prvním porodu měla postavu jako miss. Nemohli jsme v rodině uvěřit, že týden po porodu má postavu jako modelka. Než otěhotněla podruhé, přála si, aby při druhém těhotenství přibrala, aby jí pár kilo zůstalo. Ale domnívám se, že se jí přání nesplní. Bude rodit za měsíc a kromě bříška ( které je samozřejmě už dost veliké) nikde nepřibrala. Nohy i ruce má stále hubené, zadeček téměř plochý. Zatímco švagrová mé budoucí švagrové má dnes rodit také druhé dítě a ta naopak při obou těhotenstvích dost přibrala a po prvním porodu jí zůstala silná stehná a větší zadeček. Holt to má každá jiné.

hata
4. čer 2006

Ahoj,při prvních dvou jsem přibrala 23-24-byla to hrůza a šlo to špatně dolů,před půl rokem se nám narodil poslední Matyášek a přibrala jsem 12 a mám to už dole i víc 😉,daleko víc jsem se kontrolovala co jím a šlo to

xara
5. čer 2006

Ahoj holky,mám necelý týden do porodu a přibrala jsem 16 kg!Do 20.tt. to nebylo skoro nic,bříško jsem měla téměř neviditelné a pak začalo růst a teď mám pocit,že roste snad ze dne na den!!! 😀
Ale vůbec se teď váhou nestresuju,hlavně ať je mimi zdravé a pak věřím,že bude šrumec a kilča půjdou dolů! 😉
Všem pohodová těhotenství,krásná,zdravá miminka,žádný stres a krásný den přeje Xara a Sára v bříšku 🙂

ivet
5. čer 2006

xaro, tak Tobě přeju klidný a pohodový porod a pak hodnou holčičku 😵

ladunko, to by bylo bezva, kdyby taky byla těhulka, takové hezké souznění by to bylo 😵

skraut
5. čer 2006

Ahoj holky já jsem v 34tt a mám nahoře 11,5 kg, ze začátku to byly 2kg nahoru za měsíc, teď to trochu stojí, ale pak zničehonic (ze dne na den) nahoře 1kg, takže doufám že už to moc nahoru nepoleze. Užívejte si těhotenství je to super cítím jak se vrtí v bříšku 🙂

zrzecka
12. čer 2006

Na me balo tehotenstvi videt asi az v pulce 6 mesice.To si toho teprve zacali vsimat lidi v praci.A i pak si mysleli,ze jsem jen pribrala...Pred porodem jsem mela 8kg navrch,tak to slo,ale stejne jsem si pripadala jako slonice....Vzdycky jsem si desne prala vetsi prsa,ale prekvapilo me,ze kdyz jsem je pak v tehotenstvi mela,tak se mi to vubec nelibilo 😉 a ted jsem spokojena stema mejma zase malejma 😉

lakme
12. čer 2006

Přibrala jsem 35-40kg. Teď mi chybí dát dolu posledních 10 kg. 🙂 Ale dolu to jde hoodně těžko.

janav
14. čer 2006

Ahoj holky... tak já jsem teď v půlce 5. měsíce a už mám navrch 7 kg!!! To ze mě bude pěkná koule, jestli to takhle půjde dál!!! Je fakt, že jsem nabrala hlavně v prvních třech měsících - pomáhalo mi, když mi bylo blbě, že jsem se najedla... takže kila šly nahoru... ale teď už se měsíc držím na stejný váze, tak se to snad trošku uklidní... ale co, ať těch kilo naberu kolik chci, hlavně když bude miminko zdravý a šťastný!!!

zuzule
14. čer 2006

Tak já mám nahoře 2 kg, ale jsem teprve v 15. týdnu, tak uvidíme jak to bude pokračovat 😀 Ale poslední dobou mám pořád hlad, tak nevím, nevím... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru