Kontroly na práce neschopné těhotné. Přišly na vás?

eicul82
9. led 2012

Přišla na někoho z vás kontrola ze sociálky, když jste měly neschopenku kvůli rizikovému těhotenství? Slyším dost názorů, že na těhotný nechodí a z mého okolí znám jen jeden případ, kdy na kontrolu přišli a to opakovaně.... 😒 Tak jsem si řekla, že udělám průzkum 🙂

mochenkaa
29. bře 2012

Mě přišla kontrola včera. Poprvé po 4,5 měsících. Vycházky mám od 13 hod a přišla cca 12:15.

kammka
29. bře 2012

no tak jak to tady namátkově čtu, tak bych teoreticky nemohla ani s dcerou do špitálu na mandle, ani s ní k lékaři, pokud by to nebylo akutní, neb já mám přece dřepět doma.. a ven jen v době vycházek..bydlím na vsi a jen cesta k mému gynekologovi mi trvá hodinu.. to by mi snad odpustili, že jdu se sebou k dr., ale v pátek si mám jít pro lístek pro peníze, tak jsem dumala, jak to provést...nakonec se vyskytl nějaký problém, tak to sfouknu i s kontrolou, a kontrolu, která měla být za týden zruším.. taky by mně zajímalo, když mám zaměstnavatele na Praze 4 a bydlím v okrese benešov, neschopenku mi vyplácí OSSZ Praha 4, jaká je šance, že na mně přijde kontrola??? to jezdí na vejelt meziměsto, já to mám třeba jen do práce 40km a ta sociálka je v Trojické...nebo si dávaj echo meziměstsky a pošlou sem někoho z Benešova???

jinak k těm neschopenkám z důvodů rizikového pracoviště: jsem taky zdravotní sestra, když jsem otěhotněla prvně, řekl mi dr., že až dostanu průkazku, tj. bude srdeční akce, tak mám zažádat v práci o změnu zařazení z důvodů těhotenství, měli by mi najít práci v nerizikovém prostředí za stejné peníze, taky samo v jednosměnném provozu.. ale jak to udělat ve špitále, to teda nevím... nakonec jsem stejně potratila.. v dalším těhu mi napsal PN ale se slovy, že je to jen na rizikový první trimestr, kvůli prodělanému potratu, po kterém jsem se léčila injekcema půl roku. pokud bude vše ok, tak opět, zažádat jak jsem psala výše.. ale dostavilo se krvácení, hematom se nevstřebával.. pak jsem potratila v rámci rodičovské, takže jsem to neřešila.. loni v září chem.těhu... takže nic, šla jsem do práce hned.. teď jsem doma od prosince a při každé kontrole mi dr. vyhrožuje, že mně příště pošle do práce.. ale už teď jsem s čípkem a děložním hrdlem dva týdny napřed, tak to snad nemyslí vážně.. s tím dojížděním si to nedovedu představbit, sice mám už jinou práci, na ambulanci, ale taky dost infekcí, nicméně nejhorší by pro mně bylo to celodenní sezení u kompu....

djn
29. bře 2012

@salomee Vidím, že jsi na tom stejně. Jsem za neschopenku ráda, v práci s nervozním vedením by to bylo na mašlu. Doma mám klídek a pohodu.
S manželem jsme už 8 let a za tu dobu jsme procestovali skoro celou republiku (miluju turistiku po naší malé zemi), vždycky na týden někde zajistím ubytování a obcházíme a objíždíme okolí. Miluju to, od jara se na to těším. Momentálně je mi velice dobře, jaro se hlásí a vidina, že mě bude dobře, a přesto budu sedět doma mne dohání k šílenství. Uklidňuju se tím, že už jsme toho projezdili dost a v říjnu nás čeká obrovská radostná změna (lepší než jedno léto).

mochenkaa
29. bře 2012

@kammka Já jsem ze Zlína a firma má sídlo na Praze 8. Ale zapomněla jsem se včera ženské zeptat jestli je odsud. Ale myslím, že jo. Přece by nejela 3-4 hod jen kvůli kontrole 😀

kammka
29. bře 2012

@djn na to ti každej řekne, že výbavičku můžeš pořídit po nástupu na mateřskou, budeš mít na to šest neděl... ☹ 😒 já třeba teď nosím kalhoty zaplé jen napůl a zavázané na šňůrku, druhé mám o dvě čísla větší...jinak bez šance si nějaké koupit, když jedu k dr., tak mi to tak vychází, že mi jede hned bus zpět a tady na vsi není nic..

kammka
29. bře 2012

@mochenkaa nejde podle měn o sídlo, ale o adresu zaměstnání, kam nosíš měsíc co měsíc lístek na peníze, který máš na místě podepsat???

mochenkaa
29. bře 2012

@kammka papír na peníze donesu do pobočky ve městě. Ti ho hned posílají do Prahy.

djn
29. bře 2012

@kammka No, to chci vidět, na mateřské s oteklýma nohama v největším pařáku na poslední chvíli budu jezdit MHD po Brně. Výborné! To mi jistě prospěje! Asi přeháním. Však ono to nějak dopadne. Kdybych byla v práci, tak bych toho taky moc nestihla. Třeba včera bych tam dřepěla do pěti, domů přijela v šest unavená a hladová. Takhle jsem si i s pár hodina vycházek pěkně v klidu nakoupila, uvařila...

salomee
29. bře 2012

@kammka No kvůli tou čípku jsem já právě na neschopence a to mě dr. poslal s dýlkou, kterou jiní lékaři považujou ještě za super normu... tak jsem z toho byla špatná. Teď bych ale stejně nevydržela ani sedět nějak dýl.. takže já si vlastně nemám nač stěžovat, teď už to nějak doklepu.

kammka
29. bře 2012

@djn no já netvrdím, že je to ok.. a je pravda, že kdybys chodila do práce, tak si piš, že budeš šťastná, když dojedeš dom a odpadneš...
@salomee já předpokládám, že mně do práce už nepožene a jestli mi s tím hodlá vyhrožovat, tak už mu opravdu něco řeknu...
@mochenkaa a jako jsi dělala práci??? mně tvrdila sestřička, že na sestry na rizikovém snad nikdy ko nepřišla...

ladenka
29. bře 2012

@anubis tyhle bolesti jsem měla taky, poslední dva měsíce těhu jsem téměř nemohla sedět, spíš pololežet, doufala jsem, že to s porodem přejde, ale třeba při jízdě v autě mě to bolí dodnes, nevím co to je 😖

romca13
29. bře 2012

já předpokládám, že kontrola ze socky chodí z toho okresu, kde se zdržujeme během neschopenky, ne??, teď když jsem si změnila na tři týdny místo, tak pochybuju, že by na měl jela kontrola z Brna do Východních čech,,,ale ze tam případně pošlou někoho právě z východních čech,, konkrétně okres Svitavy,,,,

kammka
29. bře 2012

u nás se chystá pršet.. by mně zajímalo, co by se mnou kontrolorka provedla, kdyby mně načapala, jak na zahradě v době mimo vycházky sundávám prádlo ze šňůry....
MUSÍ BÝT VŠICHNI V PYŽAMU? zajímalo by mně, jaké aktivity jsou na PN přípustné :-/
my si máme jet v květnu pro štěně, 200km daleko, do města kde žije moje rodina... teta atd.,,mám chuť tam být celý víkend..... taky když budu á tři hodiny venčit štěndo na dvorku, nebo tam jen tak sedět na zadku na lavičce a plést, je to už přestupek, když jsm vlastně doma??? protože kdybych bydlela v činžáku a šla tou dobou do parku si sednout na sluníčku na lavičku, tak za to tu pokutu dostat můžu...

tohle berte posím jako nadsázku.. já vim, že brečim na špatným hrobě.. ale do vedení pojišťoven se stejně nedostanu a ani do parlamentu nemám chuť kandidovat... 😉

salomee
29. bře 2012

😀 Kdybych dělala sestru ve svým stavu, tak nemám šanci. To mě stačila i moje práce a to jsem byla v pátým měsícu ještě celkem v pohodě... teď mi stačí fakt málo a jsem KO i tak.
@kammka O co jde zrovna doktorovi, aby honil těhotnou z rizikového do práce, to teda fakt nechápu... když to fakt není teď už žádná dovča s těma šesti hodinama denně...a na penězích taky nevyděláš☹

kammka
29. bře 2012

@romca13 no asi jo.... ale jak se to dozvědí.. a jak se sem dopraví, to tam maj na to auto????sem se busem dostane, ale zpátky... 🙂

romca13
29. bře 2012

jinak když jsem si byla právě žádat u Dr. o změnu adresy místa pobytu, tak mi právě dr. říkal, že dřív se to dalo risknout, že na těhule moc nechodily,ale teď že by to od ledna rozhodně neriskoval, že to dost zpřísnily a chodí hodně,, a to on je takovej, žebyl hodně proti tomu, aby bylo pouze 6 h denně, přijde mu to jako šílený nesmysl,,,,

anubis
29. bře 2012

@ladenka
Prý je to žlučník-jak tam vše roste,tak to tlačí....ale je divné,že už v pátém měsíci.A tebe to jako bolí i ted?tak to je divný 😢

kammka
29. bře 2012

@salomee no u mně je to šest tisíc rozdíl.. to není málo.. ale je fakt, že neutratím za dojíždění, minimálně nakupuju, za jiné věci než za jídlo neutrácím vůbec, neb není kde...takže pokud jde o peníze, tak je to skoro nastejno, ale ten klid, ten je nakonec stejně k nezaplacení....

mochenkaa
29. bře 2012

@kammka normálně v kanceláři 😉
Já byla oblečená normálně nadoma. Tričko a kraťasy. A jak je to se zahradou nevím, ale podle mě jsi na svém pozemku, místě kde máš napsanou adresu na neschopence, tudíž doma 😉 Jen slyšet zvonek

romca13
29. bře 2012

@kammka no já předpokládám, že auta asi mají,, že určo nejezdí busem 🙂 a dozví se to tak, že doktor musí napsat na sociálku hlášení, že mi mění místo pobytu během PN a ten ohlašovací lístek musí na socce být nejpozději v den, kdy já budu už na nové adrese,, přímo jsem si volala na socku,abych postupovala správně,, takže minimáoně tak 4 dny dopředu to poslat,,,,
a jak správně píšeš,,taky by mě zajímaly povolené aktivity na PN,,, přece mě nikdo nemůže nutit být v pyžamu,, to je snad blbost, ne?? ale třeba s tou zahradou by mě to zajímalo,, nebo kdbych seděla před domem na schodech a zrovna mi přišla kontrola,,, tak co??? jsem jako doma, nebo nejsem doma????

kammka
29. bře 2012

@mochenkaa my zvonek ani nemáme, měli jsme psa, ale v pátek nám čubina umřela.. takže zvonek nic... to mně může nutit OSSZ investovat do zvonku, kterej stojí skoro tisícovku??? nehledě na to, že i když byl zvonek funkční, tak jsem ho, když šla malá spát, nebo já, vypínala... já si často lehnu i přes den, dokud můžu...

lenka5731
29. bře 2012

@kammka kammka, přesně tak. na neschopence mám sice míň peněz, ale když si spočítám, kolik jsem projezdila do práce, kolik stály drahé svačiny (nebylo kde jinde koupit ani čas jít někam do supermarketu), obědy a další náklady spojené s prací, tak se mi skoro vyplatí být doma. Navíc nemusím brzy ráno vstávat a mám svatej klid - nehledě na to, že nelítám jako čokl s jazykem na vestě, s jedním dítětem to už není jen tak 😝

romca13
29. bře 2012

@kammka bohužel dle nového zákona jsi povinna mít instalovaný zvonek a mít ho řádně označen :( vyjímka je pouze při rekonstrukci domu,, někde jsem to četla,,,,

ladenka
29. bře 2012

@anubis jo, i rok a půl po porodu, mě to přesně v tom místě úplně stejně bolí

kammka
29. bře 2012

@romca13
@mochenkaa my máme tak velkou zahardu, že mnohé maminky to maj do parku blíž z paneláku, než já na druhej konec zahrady, kde mám šňůry s prádlem... 😀 😀 😀
a co třeba povlíkání postelí, než natáhnu prostěradla na matrace, tak se dost nadřu... navíc můj chlap jede v květnu na tejden pryč..no ale na to mám těch 6 hodin vycházek...každopádně např do kotelny se mi nevejde dříví na tejden dopředu.. a v lednu byl taky tejen pryč.. co takhle ty kontrolory pokaždý když přijdou zaúkolovat...helejte se, já jsem na rizikáči, podle vás můžu tak leda pro housky, co kdybyste mi vytřela a vyluxovala, můj muž je na služebce, nebo mi sem pošlte pečovatelku, aby mi to udělala, za cenu pro důchodce, díky... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

upřímně, já v práci jenom sedím a čučím do kompu...daleko aktivnější jsem doma.. máme zvířátka. ale třeba to dojíždění, ta hodina ráno a odpoledne.. to je mazec.. když jedu k dr., tak mám co dělat, abych se nepo.. a to jsem teprve v pátým měsíci...třeba ten vejelt pro čokla pro mně bude naprostej veget... budu sedět v autě, který mi zastaví, kde bude třeba.. nebudu muset vařit.. dítě v sedačce, nebo ji zabaví táta.. já nevidím absolutně smysl v tom domácím vězení.

kammka
29. bře 2012

@romca13 ok, my jsme stále v rekonstrukci, nemáme ještě kolaudační souhlas.. tak jsem v klidu 🙂)díky za info, hned jsem klidnější.. tak já tu nefunkční věc radši demontuju ze vrat pryč...

kammka
29. bře 2012

@romca13 a kde ten zákon je??? nebo je na neschopence?? já ani nevím.. aspoň odkaz, kde ho najdu, by měl každej kdo je na pn dostat, aby se měl šanci poučit.. co když nepůjde proud??? bez proudu mi to nezvoní...no myslím, že můžu být v klidu, vzhledem k probíhající rekonstrukci.. najdu šroubovák a jdu na to... 😀 😀 😀 😀 😀

romca13
29. bře 2012

@kammka už nevím, kde jsem to našla,,ale tuhle větu o tom nefungujícím zvonku si pamatuju moc dobře,, protože tam psali, že už se tyto nejčastější výmluvy nebudou moctpoužít,,ale kde přesně jsem to četla nevím,,, ještě zkouším zjistit, jak je to s tou zahradou,,,píše se tam, že tě musí zastihnout v místě hlášeném na neschopence,, předpokládám, že i zahrada patří s čp pod dům, takže by něměl být problém,,,ale musí tě zastihnout,, pokud tě nezastihnou a budeš jim tvrdit, že jsi byla na zahradě, tak asi smůla,,,,, no nevím,, těžko říct,, a asi taky každá sociálka a každá jednotlivá kontrola k tomu může přistupovat trochu jinak, jedna nad tím mávenu rukou a druhá tě nechá vydusit, když mu neotevřeš v pyžamu :DDDDDDD to je s nadsázkou :DDDD
je možnost si samozřejmě tam zavolat a zjisti, jak to funguje,,,

kammka
29. bře 2012

@romca13 taky by mně zajímalo, kolik času mám na exhumaci, když spím a někdo by na mně zazvonil...upřímně, stalo se mi už víckrát, že jsem něco slyšela, třeba telefon, ale došlo mi to až večer.. 😀 😀 😀 už jsem si i vytípla sms, aniž bych to věděla... nebo spíš až za pár dní mi seplo, že mi nějaká přišla a že nevím od koho a co psal.. takže se klidně může stát, že na mně někdo zvoní a já než vstanu, tak uběhne mnoho minut.. zajímalo by mně, co by dělala úřednice, kdybych jí řekla, že mám od dr. doporučení vstávat po probuzení pomalu, neb se mi při rychlém zvednutí z pelechu motá palice.. že mám po probuzení pár minut počkat, jinak hrozí mdloby a ztráta vědomí.. jen mně napadají finty... 😉

kammka
29. bře 2012

ale co.. zrezivělé torzo zvonku jsem odmonotvala, my máme i provizorní vrata, takže....stačí zajet na stavební úřad, kdyby něco...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru