Krátký vztah a brzké otěhotnění ve 21 letech

blanka94
6. lis 2015

Ahoj holky. S přítelem jsem 4 měsíce, známe se 7 let, našli jsme k sobě cestu bohužel až ted, o to lepší to je. celé 4 měsíce spolu žijeme, šli jsme do toho po hlavě a taky se nám neplánovaně povedlo otěhotnět... podle kalkulačky bych měla být v 7,. týdnu. Oba jsme si toho zažili hodně, byť je nám oboum 21 let. Vím že je to všechno moc rychle, už mě požádal o ruku (ještě před tím, než jsme zjistili těhotenství). K lékaři jdu ale až 18. 11. dřív mě neobjednali. Vím že je to asi špatně a spousta lidí na nás bude koukat divně, ale stalo se, jsme štastní a nějak se to zvládnout musí. Nerozhlašuju to zatím po okolí, takže nemám žádnou oporu a spíš se bojím, že se všichni otočí zády. Ale já mám z miminka hroznou radost, bojím se zda to zvládnu, ale říkám si-zvládla to spousta přede mnou tak proč ne ja a moc se na to těším.
Co si o tom myslíte?

jamia
6. lis 2015

@blanka94 Myslím si o tom, že je to vaše věc a každému po tom může být prd. Já jsem otěhotněla po půl roce vztahu, za 4 měsíce byla svatba, a jestli to někomu připadá divné, není můj problém 🙂

class
6. lis 2015

ahoj my jsme s přítelem spolu byli jeden měsíc a otěhotněla jsem,bydlela jsem u rodičů do narození malého,protože jsem si nebyla jistá tím zda bude schopen se o nás postarat.nakonec se tomu postavil čelem a já se i s malým k němu nastěhovala už jsme spolu 9let a mame další dvě děti držím palce at vám to vydrží 🙂

no_title
6. lis 2015

Držím palce 🙂. Pokud máš strach z reakce okolí, řekni to ostatním (zvlášť rodičům) až po 12. týdnu, kdy už s tím nejde nic dělat 😉. Já to taky říkat nebudu, dokud nebudu ve 4. měsíci, vím, co by u rodičů následovalo..

sarasi
6. lis 2015

Ahoj, me je 20 let a jsem uz v 31tt, take lidi rikaji jak je to brzo a nevim co vsechno, ale dulezity je jak na to koukas ty. Ti kteri te maji radi se k tobe neotoci zady nikdy, alespon poznas kazdyho pravou tvar 🙂 Drzim palce a hlavne se nestresuj

evapater89
6. lis 2015

Ahoj.. Někdy osud jde na to rychle. Mam podobný příběh. Ja už kendou vdaná byla, ale neklapalo to a i syna z prvního manželství mám a to už 5leteho kluka. Rodila jsem v 21 a mít dítě je to nejkrásnější a vše prijde přirozeně. Syn byl plánovaný takže pro me veliká radost, ale strach je tam také asi je to tak přirozené. No konečně k tématu krátkého vztahu. Nikdy by mě nenapadlo jak to dopadne. Mam Ted manžela. Ktery dříve byl kamarád asi 12let jsme se znali. Ale jen velmi málo, vždy jsme po sobě koukali a vždy jsem cítila motylky v žaludku při setkání. Nicméně ja i on kame měli dlouholetý vztah. Ja po rozchodu s manželem jsem byla asi 2roky sama a nyní manžel mi sem tam psal a snažil se o me. Ja neměla zájem. Zkusil to další rok a kdyz jsem viděla jak se chova starostlive ke me, k synovi.. No proste ideální partner. On v te dobe již také rozejity s přítelkyní.. No tak jsme spolu začali a již po měsíci mluvil o svatbě, o dětech.. Což me se moc líbilo, ale nechtěla jsem nic uspechat. Asi po dvou měsících jsme se nastehovali k němu. Stále vše uzasne.. A po tristvrte roku jsme začali olanovat svatbu a to jsem říkala, ze se podruhé vdavat nebudu. A v červnu letos jsme se vzali. V červenci jsem otehotnela a ted jsem v 21.týdnu.. Vše je skvělé. Je stále úžasný, ne ze by chyby nebyly, ale člověk to musí brat jako celek.. A prijde mi ze sw zname věčnost a ze to tak hlavně je správně. Ze mame byt spolu a vůbec se ani jeden nepozastavujeme na tom, ze jsme vše uspechali. Ted bychom radi na hypotéku nas domeček. Jelikož bydlime v generacnim domku i s rodiči a to já nesnesu. Jsem velmi samostatná a po příchodu nového potomka si nedokážu představit fungovat v tak velké rodině.. Moc Vám to přeji. Z okolí i ze své zkušenosti vím, ze je lepší se vrhnout po hlavě do něčeho krásného nez dlouha léta čekat- tak to bylo s prvním manželem a vše bylo takové jako z povinnosti. Držím palce a tise gratuluji k miminku ❤

veraga
6. lis 2015

@blanka94 Sice jste spolu krátce, ale přece jen se znáte 7 let. To je dost dlouhá doba 🙂. A vlastně žádná doba pro zásnuby nebo pořízení dítěte není dobrá nebo špatná. Žádná totiž negarantuje, zda vztah vydrží. Pokud se oba na miminko těšíte, názory ostatních vám můžou být ukradené. Ostatní váš život nežijí. Těšte se a na názory nedejte. A že se bojíš, zda to zvládneš, je normální. Ať je nám 18 nebo 40, ať jsme deset let vdané nebo čerstvě zamilované, bojíme se všechny 🙂.

babbota
6. lis 2015

Já jsem odešla od manžela (po delší době, co to mezi námi neklapalo) k příteli a do třech měsíců jsem bbyla těhotná. Předtím jsme se s manželem snažili 7 let a i po podstoupení IUI to nešlo, takže jsem se nijak nechránila a šup, bylo to. Nikdy mi nikdo nic neřekl a ani se hloupě neptal, kažému je po tom putna. Takže jsem měla celkem bouřlivý rok, protože v jednom roce jsem odešla od manžela, otěhotněla s přítelem, rozvedla se , vdala se a porodila 😝 😀 Máme spolu už 2 kluky a jsem šťastná. Přeji ti pohodové těhotenství a buďte spou šťastní 🙂

monini28
6. lis 2015

@blanka94 Samozřejmě že to zvládneš - přesně jak říkáš, zvládly to jiné (a některé mnoohem mladší než ty), zvládneš to taky. Já otěhotněla ve 23 neplánovaně, přesto jsme měli oba velkou radost, ale vzhledem k tomu, že jsem do té doby žila řekněme dost bohémským životem, neměla sem ani nic našetřeno (mno, teď si samozřejmě říkám "já husa hloupá..."). Je to každodenní boj, ale budete mít svůj uzlíček štěstí 🙂
Na rychlost toho všeho se neohlížej, hlavně že tě má přítel rád a že se ukázal jako chlap (že neuteče při představě nějaké zodpovědnosti). A souhlasím se @sarasi , praví přátelé (a doufám že i rodina) tě podpoří, na ty odpadlé se vyprdni. Hlavně ať jste všichni zdraví 😉

urum
7. lis 2015

je to vas zivot, a nepotrebujete pozehani nikoho k vasim volbam. Je to vase stesti, a musite si ho zaridit sami, a je uplne jedno, co si nekdo jiny mysli. Kazdy vi uplne presne, jak ma zit ten druhy, takze na okoli kaslete a uzivejte si jeden druheho.

smallinka
7. lis 2015

Tak těžko říct, já má zkušenot opačnou, svatba po 8 letech, děti po 10 letech. Teď jsme spolu 12 let. Manžela znám snad lépe než sebe. Moc jsme spolu zažili a milujeme se 🙂 .... a svatba, dítě a společné bydlení beru jako třešničku na dortu za ty léta spolu 😉 Když je všechno naopak, vůbec nevím jaké to je...Je to sice pěkné, jste čerstvě zamilovaní, ale také se moc neznáte. Podle mě, pokud máte všechno hned, je to riskantní a budete to mít těžší...protože se budete poznávat zároveň už i s dítětem....Ale myslím si, že pokud k sobě patříte tak to takhle má být 🙂 Přeji hodně štěstí a zdravé miminko.

evapater89
7. lis 2015

@smallinka je krasne slyšet ze po tolika letech se s manželem moc milujete ❤ at Vám to vydrží už na celý život 😊

smallinka
7. lis 2015

@evapater89 děkujeme 🙂 jsem moc šťastná, máme dvě krásné holčičky. hodně s manželem komunikujeme a to je asi ono. Počáteční zamilování vyprchá to je jasné a pak jde hlavně o to, jak se řeší problémy, co jeden od druhého očekáváme (abysme to nehledali někde jinde) - takže za mě komunikujte spolu a vše půjde krásně, samozřejmě bez intimity to taky nejde, tak na to taky nezapomínejte 😉 Vám také přeji hodně štěstí 🙂

libara
7. lis 2015

Vdávala jsem se po necelých 4 měsících. Před tím jsme se neznali. Už je to 19 let od svatby a je to pořad super. Rozhodně bych neměnila vůbec nic. Historce o našem " dlouhém" vztahu se všichni smějí.....dáváme ji k dobru na různých akcích. Pokud si život s ním umite představit a milujete ho ......tak co řešíte??? Život vám ukáže, že ohlížet se na okolí je k ničemu. Kdo bude chtít vás promluví i kdyby jste žila jako světice. Je to jen váš života je jen na vás, jak ho budete žít. Každopádně vám moc držím palce a doufám, že něco takového napište i vy za nějakých 19-20 let o generaci mladší holce.

siiia
7. lis 2015

buď ráda prosímtě a užívej si to 🙂 já měla 2,5 letý vztah a když jsem neplánovaně otěhotněla, tak mě přítel kopl do zadních partií v 5.měsíci těhu a o dítě se nezajímá dodnes... exot jsem já, jaktože se dospělý (34 let), zabezpečený chlap takhle zachoval po 2,5 letém vztahu... a víš co? taky na to prdím, co si lidi o tom myslí a co o mě říkají 🙂 buď ráda, že i po tak krátké době tě nežene na potrat jak mají dnes někteří mužští v oblibě a chce si tě dokonce vzít a na děťáto se spolu těšíte 🙂 užívejte si tohle všechno, co máte a nenechte se rozhodit myšlenkami, co okolí na to 🙂

blanka94
autor
7. lis 2015

Holky děkuju za názory i zkušenosti, nechám to osudu a uvidíme jak to dopadne, doufám že dobře 🙂

dankakotrbova
7. lis 2015

Znali jsme se 2,5 měsíce, kdy se ke mě nastěhoval, za měsíc jsem otěhotněla, máme 16 měsíčního kluka a čekáme dalšího. Šli jsme do toho po hlavě a tak to mělo být (oba jsme berani, takže možná i proto 😉 ).
Jestli budete chtít, oba, vše bude jak má a život bude krásný 🙂

luckylee
7. lis 2015

Hlavne je to vas zivot a pokud jste stastni tak nic dulezitejsiho neni.A uz vubec ne nazory ostatnich.Hele mi je 24 s pritelem jsme spolu skoro 3roky a ja jsem v 5tem mesici.Bydlime spolu pres pul roku a stejne se najdou lidi kteri mi rikaj ze jsem na dite moc mlada,jsme spolu kratce a se svatbou mame pockat a nasetrit na poradnou veselku.To hlavne proto ze se chceme vzit ted co nejdriv a jen s rodici a sourozenci.Partner v dzinach,ja obyc saty.Na obed do restaurace,kafe a do 18h doma protoze mam vychazky na PN.Nam to vyhovuje,jsme tak spokojeni ale stejne se tem kecum nevyhnem.😀

micha.bello
7. lis 2015

Já Vám to moc přeji. A budu držet palce, abyste vždy všechno zvládli a měli jste zdravé miminko. 😉 Já měla první dceru ve 20 letech a tehdejšímu příteli bylo 23. Takže jako mladá maminka Vám to oběma moc přeji. Hodně štěstí. 😉 😉

bartovka83
7. lis 2015

Reknu to takhle. Ja byla s manzelem tri a pul roku, kdyz jsme se brali, za dalsi tri roky se narodila dcera, postavili jsme dum a za pet let po dceri se narodil syn. Vse bylo krasne az idilicke a pak prisel zlom a po 12 letech jsme sli od sebe. Chci tim rict, ze je jedno, ze je jedno jestli jste spolu spoustu let nebo par mesicu. Co se ma stat se stane a pokud se mate radi a na miminko se tesite, tak okoli nereste. Je to vas zivot a je jen na vas jaky ho budete mit. A ze budete mlada maminka? No a. Driv to bylo naprosto bezne a jak pisete zvladly to jine, zvladnete to taky. Preji hodne stesti 🙂

mogwaika
7. lis 2015

@blanka94, my jsme s chlapem šest let, malému je pět. A nemá pocit, že jsem do toho šla bez hlavy, prostě byl ten pravý 🙂

blanka94
autor
9. lis 2015

Moc vám všem děkuji za podporu, jsem ráda že jsem tyhle stránky našla 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru