Magnesium, kys. listová a jiné vitamíny v těhotenství

helulicek
31. bře 2009

Čau holky,
ohledně jiných vitaminů a kys. listové jsem sem tam našla nějaké téma, ale co magnesium? Jaký máte zkušenosti či názor na užívání v těhotenství!?? Beru ho už cca 6 týdnů na předpis a vypadá to, že ho budu brát až dokonce...někde jsem ale slyšela, že to není zrovna nejlepší 🙄
Jinak kyselinu listovou beru od začátku těhu.
Ještě...neberete někdo chlorellu od greenway?

kvakulka
31. bře 2009

Magnézium beru, pomáhá mi na bolesti hlavy, křeče, zácpu, spaní (je to takový můj všelék🙂, myslím jen že se nemá brát až úplně do konce těhotenství ve velkých dávkách, aby se neoslabovala děloha k porodu.

ava
31. bře 2009

ahoj helu, věřím tomu, že čím méně chemických vitamínů a látek, tím lépe. Otázkou je, proč magnézium brát. Předepisují ho všem paušáln, což mi přijde hrozné. Brala jsem ho jen v období, kdy mi v noci křečovalo lýtko a nebo bolelo v podbřišku. Jinak ne. Je to zcela zbytečné (doktor ti bude tvrdit opak samozřejmě). Od 35tt se nesmí brát vůbec, protože potlačuje kontrakce, tělo by mělo mít čas se od něj očistit. jinak je děloha jak kus hadru a těžko může úspěšně rodit...

ava
31. bře 2009

jinak - magnézium můžeš získat i jinou formou, z mandlí apod., vše se dý vygooglovat 😉

kocicinka
31. bře 2009

Ahoj, já taky beru magnézium. Je pravda, že by se nemělo brát až do konce, v porodnici říkali max. do 36. týdne, ale já hodlám přestat tak ve 32. týdnu.Jinak beru ještě aktiferrin- železo taky na předpis a už nic jiného. Těhu vitamíny sice doma mám- centrum maternu, ale neberu je, aby mimino zas nebylo moc přežraný 😀

kvakulka
31. bře 2009

Ava- on je problém, že z přírodních zdrojů se dostatek hořčíku špatně dostává, protože je půda vyčerpaná, a tak potraviny, které dříve obsahovaly hodně magnézia, ho už moc nemají a skoro všichni tak mají právě magnézia nedostatek...

helulicek
autor
31. bře 2009

Já se právě snažím dostat vitamíny do těla přirozenou cestou. Jen teď v zimě je to trochu s těma vitaminama těžší ☹
Magnesium jsem začala brát na bolesti břicha, měla bych ho brát dle Dr každej den, ale beru to spíš tak obden. Nebo když cítím pnutí v podbřišku. Chtěla jsem jen vědět, do kolikátýho týdne ji tak brát.
Kys.listovou každej den, pak chlorellu - je to čistě na přírodní bázi a má všechno co tělo (i když není těhu) potřebuje 😀
Umělý vitaminy (maternu atd.) brát totiž nechci... 😠

kocicinka
31. bře 2009

Já si taky myslím, že přírodní cesta je nejlepší. Teď už snad bude k dispozici více ovoce a zeleniny, v zimě to byla mizérie. Doufala jsem, že se mi podaří zvládnout těhotenství bez vitamínů, ale krevní testy mi ukázali, že jsem chudokrevná, pak s přidaly hrozné křeče v lýtkách a hemeroidy, takže jsem se vitamínům a lékům nevyhnula 😠
Jinak hořčík v přírodní podobě obsahuje minerálka Magnezia, piju tak jednu láhev za den, přijde mi to lepší, než práškovat.Ale křeče v lýtkých mám furt, jen už to není tak časné.Na tvrdnutí břicha to nepomáhá vůbec. Ale to tvrdnutí je prý přirozené, děloha se tím připravuje na porod.
Avo do kolikátého týdne si brala to magnézko a v jakém množství?

jeudi
31. bře 2009

ahojky ja beru magnesium a pokud ho budes muset brat cele tehu tak by ti gyn mela OD 36tt vysadit alespon myslim ze to tak je jinak kyselina listova se ma brat a me lekarka psala jeste jod 🙂

p.e.t.u.l.k.a
31. bře 2009
kocicinka
31. bře 2009

Já kyselinu listovou brala jen první trimestr, do cca 13 týdne. Myslela jsem, že pak už to nemá smysl, mimi už je hotový. Tak doufám, že jsem něco nezanedbala 😕

jeudi
31. bře 2009

to snad az tak nezanedbala ale kyselina listova je ulezita pro vyvoj miminka pro jeho mozek atd,ale driv nic takoveho take nebylo a take nejsme blby 🙂

p.e.t.u.l.k.a
31. bře 2009

Já jsme taky brala před otěhotněním listovku a pregnium do 3 měsíce, teď beru železo, protože jsme ho měla hodně málo a po odběru plodové vody mi předepsal Magnesium na pohyby aby nebyly tak silné

p.e.t.u.l.k.a
31. bře 2009

Jeudi to máš pravdu a blbé nejsme 😀

jeudi
31. bře 2009

petulka:magnesium na pohyby?to slysim poprve nebylo to nahodou na tvrdnuti briska? 🙂

p.e.t.u.l.k.a
31. bře 2009

Ne říkal na pohyby ono to utlumuje i švagrová to brala

jeudi
31. bře 2009

aha ja to mam na tvrdnuti briska tak nevim .koukala jsem uz mas take hezke brisko cekas take v lete vid??me dnes jedna pani rikala:vy uz to mate za par co??a pak se divila ze jsem teprva v 6mesici 🙂

kocicinka
31. bře 2009

Jako že to utlumuje to dítě? Nebo ty pohyby pak tolik necítíš? Jsem z toho volaká zmetená 😕

jeudi
31. bře 2009

ja prave slysela ze si to maminky casto pletou s pohyby miminka to tvrdnuti tak ja nevim ..tak jsem zase o kousek chytrejsi 🙂 to jsem fakt nevedela

p.e.t.u.l.k.a
31. bře 2009

JJ TP mám 31.7. a pochopila jsme to abych ty pohyby tolik necítila 😉

jeudi
31. bře 2009

tak to jo,to bych asi nechtela necitit sve miminko tak jak bych mela,ale kdyz to jinak nejde 😒

p.e.t.u.l.k.a
31. bře 2009

Já jsem měla po tom odběru PV trochu bolesti, tak asi proto a švagrová to brala prý aby se i tolik nezavodňovala , ale víš jak 100 Dr 100 jiných názorů 😉

p.e.t.u.l.k.a
31. bře 2009

Však zítra jdu do poradny tak se na to zeptám, ale Edíka teď cítím i přes magnesium, hlavně když posloucháme odpoledne písničky 😀

helulicek
autor
31. bře 2009

Teda holky, vy jste se rozepsaly 🙂 🙂 No mě teda napsala to magnesium na to tvrdnutí a bolení břicha, že by to mělo vliv na pohyby, tak o tom nevím....Jinak magneska (mineralka) mi nějak nepomáhala ☹
Jinak sem tam beru rybí tuk, ne že by mi rybky nechutnaly, ale nejsou jaksi v jídelníčku až tak časté...

jmisa
31. bře 2009

Já brala v počátku listovku (první trimestr) a Magne B6. To Magne z důvodu, že jsem byla na IVF a tam nám to doporučili kvůli dráždění dělohy. Brala jsem ho asi do 10 tt, protože původně jsme čekali dvojičky, ale jedno mimčo zaniklo, tak aby se předcházelo dráždění dělohy u vstřebávání toho mimča.

Nyní už neberu nic, jím pestře a předpokládám, že v našich zeměpisných šířkách nejsem podvyživená stran vitamínů.

Akorát teď si kupuju na pití magnezii, ale tu lahev mám tak na 4 dny, prokládám to jiným pitím. S tvrdnutím ani křečema problém nemám.

helulicek
autor
31. bře 2009

Já myslím, že ta listovka není tak úplně od věci, přece jen si myslím, že teď v té zelenině to není to pravý ořechový a i tak se ničí při zpracování zeleniny....podle mě, není špatný si ji občas dát do těla v podobě léku, kterej je vyráběnej na přírodní bázi

ava
31. bře 2009

kocicinka - brala jsem Magnosolv (rozpustný), ale tak 1 sáček týdně, ne denně, jak mi předepsali. Skončila jsem cca v 33. týdnu, protože chci dělohu nechat očistit. Nechápu, jak může doktor předepsat něco na to, aby se dítě méně hýbalo - to bych mu asi dala hned pecku mezi oči, taková hovadina! A to sis petulko ani nenechala vysvětlit? Já cítím pohyby jako od kulturisty, ale jsem šťastná, že děťátko žije a já ho cítím. Kdyby mi to chtěl někdo znemožnit, asi mu pěkně od plic řeknu, co si o tom myslím!

helulicek
autor
31. bře 2009

Mě tedy říct doktor, že je to na snížení pohybů mimča, tak mu tam asi taky něco řeknu a kašlu na to. Podle mě to magnesium pohyby nesnižuje...

marinka
31. bře 2009

Holky, já beru jenom listovku, z jiných vitamínů se mi dělá špatně, prostě tělo je odmítá, tak se nenutím. Ale listovka je určitě hodně důležitá!

kocicinka
31. bře 2009

Ava: přesně tak... já byla celá nervozní z toho, že jsem ještě ve 20.týdnu nic necítila a teď si to užívám. Někdy mě to úplně dojme 😵
Já mám jakési tablety, dr. mi předepsala brát jednu tbl po 4. hodinách, ale taky to nedodržuju. Beru tak 3 denně, plus tu magnezii. Křeče mě ale trápí pořád. Sice už ne každý den, tak 2x za týden, ale je to hrozná bolest tedy 😢

macous
31. bře 2009

Ahoj holky,
tak koukám, že si tady píšete vesele o vitamínech. Mě Dr. nic zatím nenapsal, vždy se ptá zda netvrdne břicho, že bysme nasadili kdyžtak magnézko, ale to se zatím neděje, takže jen piju minerálku magnézii a sem tam si zobnu jeden Femibion - tak 2 tablety za týden, víc ne, jím ovoce a zeleninu, Dr. říkal, že po těch umělých vitamínech je mimi zbyteně obr a že co bude potřebovat si stejně ze mě vytáhne 🙂
Jinak k té listovce, má se brát nejlépe cca 3 měs. před otěhotněním a pak do konce 13 tt, potom už nemá moc smysl se tím cpát 😵 alespoň tak mi to říkali shodně všichni Dr. v IVF centru, kde nás otěhotněli 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru