Magnetická rezonance v ranném těhotenství

kocicinka
10. říj 2011

Zdravím a dotaz: právě jsem si udělala t. test a na něm jsou duchy. Neznatelná čárečka. Očekávaná MS se má dostavit pozítří. Zítra mám jít na vyšetření magnetickou rezonanci,před plánovaným chirurgickým zákrokem na kotníku. Ta se ale v počátečních měsících těhot. nedoporučuje. Mám plašit a zrušit to? Fakt nevím.Je tu nějaký zdravotník, který by se mohl eventuelně vyjádřit, nakolik je toto vyšetření rizikové?
Díky moc

dasa24
10. říj 2011

ahojky, ja bych to neriskovala, mela jsem neco podobneho co ty, jen jsem mela jit na rentgen ( pred operaci) den pred ocekavanou MS jsem mela slabe pozitivni test, tak jsem rentgen i operaci odlozila ,i kdyz je pravds ze na rezonanci jsi urcite objednana ale stejne bych tam rano zavolala a rekla jak ba tom jsi🙂))

kocicinka
autor
10. říj 2011

Díky, já tam ráno půjdu a řeknu jim o tom testu. Uvidím, co mi řeknou. Dá se to vyš. částečně nahradit sonem,i když nemá takovou výtěžnost. Ta operace snad nevadí, budou to dělat ve spinální anestezii, ta je prý v těhot. dovolená.
Já právě nevím, jestli jsem vůbec těhotná, třeba ne a rušila bych to zbytečně.

dasa24
10. říj 2011

urcite jim to rekni 🙂 zkus testnout jeste rano, jestli mas testik🙂))
do operace uz budes urcite vedet jestli jsi tehotna🙂 ja jsem radsi hned druhy den po zmeskani a pozitivnim testiku sla na HCG aby se mi to jeste potvrdilo,porad jsem tam musela vyresit tu operaci.
Na tvoji operaci ve spinalni anestezii bych se urcite jeste poptala vic dr. jestli to nevadi kdyz budes tehotna.
Preju ti aby ti vse dobre dopadlo🙂)) a dej vedet🙂

kocicinka
autor
10. říj 2011

Jojo, test mám a mám ho položený na WC, abych na to ráno nezapoměla 🙂
Hele a co to bylo za zákrok, že to šlo odložit, teda jestli se můžu zeptat.Já mám gangliom( takovej rosolovitej útvar) na kotníku , už je dost velkej a překáží tam, takže operace asi bude muset být.....

melis7
16. říj 2011

@kocicinka zajímalo by mě,jak jsi dopadla.Jinak ani operace se v těhotenství nedoporučuje.Samozřejmě pokud není akutní.Tak nevím,jestli ti to odoperují.

kocicinka
autor
28. lis 2011

@melis7 já jsem zapomněla odpovědět 😲 Na té rezonanci mi samozřejmě, podle mého očekávání, řekli, že mi to neudělají, přestože jsem si nebyla ještě těhotenstvím úplně jistá. Takže jsem to dala se vším všudy k ledu, půjdu na to, až odrodím, když mi gangliom na noze nevadil 7 let, tak už se to ten půlrok nezblázní. Život ohrožující to není, tak co 🙂

melis7
30. lis 2011

@kocicinka tak gratuluju k těhotenství.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru