Magnosolv v těhotenství. V jakém případě jste ho dostaly na předpis?

magdalenabarsva
16. srp 2023

Ahoj holky, užíváte v těhotenství Magnosolv nebo jiný hořčík? Kromě těhotenských vit.? Já beru Femibion, ale hodně mě bolí záda a tak jsem očekávala, že stejně jako kamarádkám mi Dr. předepíše Magnosolv. Kamarádky mají jiného gynekologa a moje doktorka je moc hodná, takže přecházet v těhotenství nechci. V jakých případech jste ho dostali na předpis? Moje doktorka mi řekla, že těhotným hořčík určitě nepředepisuje.....

mama_mila
16. srp 2023

Mně Magnosolv Dr v těhotenství předepsal, když jsem měla bolesti břicha a podbřišku (ne tvrdnutí), myslím, že to bylo na přelomu druhého a třetího trimestru. Stávalo se mi to, když jsem chvíli chodila, třeba když jsem šla do obchodu. Kolikrát jsem nemohla udělat ani pár kroků, jak to bylo nepříjemné. Hořčík mi docela pomohl, brala jsem jeden sáček denně.

boruvkovykoblizek
16. srp 2023

@magdalenabarsva hořčík by se měl v těhotenství určitě doplňovat. Beru od druhého trimestru, doktor mi předepisuje pravidelně. Ale pokud nepredepise, muže se užívat volně dostupný preparát z lekarny.

irmamala
16. srp 2023

Napsala mi ho dnes, když jsem se zmínila, že mi tvrdne břicho. Ale kvůli receptu snad nebudeš měnit doktorku, si kup horčík v lékárně.

veunka17
16. srp 2023

Já si o něj říkám. Pomáhá mi na migrény, buď obvodní nebo gynekologovi

lvl16
16. srp 2023

Mně ho gynekoložka předepsala na křeče v nohou. Nemyslím si, že by ale pomohl na bolesti zad. Brala jsem ho celé těhotenství a záda mě bolela stejně 🙂.

gdpr
16. srp 2023

Ja som mala celé tehu Femibion, od 2triestra železo kvôli zlým výsledkom a nakoniec od 3trimestra aj mangoslov lebo mi začalo tvrdnúť brucho... Inak na bolesti chrbta nepomohli by tejpy alebo nejaké tehu cvičenie? Tejpy koncom tehu som mala a uľavilo sa mi s nimi.

martt
16. srp 2023

@magdalenabarsva Mně ho gynekolog v tehotenstvi napsal kvůli křečím nohou a pak i kvůli výsledkům krve. A na bolesti zad v tehotenstvi mi nepomáhál.

pe_tu_ss_ka
16. srp 2023

Zkusila bych jinou formu a lepší vstřebatelnost hořčíku (za mě super natios ráno malat a večer bisglycinate).

goovana
16. srp 2023

@magdalenabarsva pokud nechce předepsat tak koupit volné dostupný v lékárně

luhana
16. srp 2023

@magdalenabarsva
Užívala jsem ho v prvním a ted i ve druhém těhotenství. Predepisuje mi ho neuroložka na migrény. Gynekologovi si o něj proto říkat nemusím.

magdaveselkova
16. srp 2023

@magdalenabarsva nedoporučuje??? Já ho měla během všech tří těhotenství na křeče v břiše.

magdalenabarsva
autor
16. srp 2023

@veunka17 taky jsem ho právě dlouho brala, ale pak už to praktik nemohl předepisovat a můj neurolog je naprosto příšerný a 7 let jsem u něj nebyla tak jsem se těšila, že mi ho předepíše na gyndě...

magdalenabarsva
autor
16. srp 2023

@irmamala samozřejmě, chtěla jsem předejít nevhodným radám, na které občas narážím v diskuzích.

mata2hari
17. srp 2023

V těhotenství mě braly v noci hrozné křeče do nohou.. gynekolog Magnosolv sám nabídnul a předepisoval..

xxx3d
17. srp 2023

@magdalenabarsva moudrá to žena, tvoje gynekoložka
není lepší doplnit hořčík prostě stravou?
oříšky, lněné semínko, banány...

magdalenabarsva
autor
23. srp 2023

@xxx3d lněné semínko se nesmí a banány zase prý mají hodně draslíku, takže si dám tak max 1 denně

xxx3d
23. srp 2023

@magdalenabarsva lněné semínko je poklad, ale nemusí ti sedět, ok, nahradíš jinou potravinou.

jennalora
5. zář 2023

@mama_mila stejný případ 🤦

kubesovaadelka
5. zář 2023

@magdalenabarsva magnosolv my na gynde předepsali neboť jsem měla mravenčení v končetinách, křeče v nohách a tvrdnutí břicha. Ale měla jsem toho víc, riziko preeklapsie na to jsem taky cosi brala a na neklesající vysoky tlak plus chodoktevnost. Takže možná i proto, neboť volně prodejné magnézium pro těhotné mi nepomáhalo. Ale pozor. Magnosolv nesmíš brát až do konce těhotenství mi bylo řečeno, když jsem žádala asi 14 dní před předpokládanym termínem porodu, tak mi moje Dr říkala, že teď ho brát nemůžu, že pak "neporodim" , nebo něco ve smyslu, že to udržuje plod. A pravda, rodila jsem víc jak týden po termínu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru