Mám strach. Jaké pohyby nedělat v těhotenství?

vlasticka5
14. únor 2023

Ahoj holky, vždycky jste mi dobře poradily, tak se na vás obracím znovu. Ležela jsem na levém boku a natahovala jsem se pro věc za mnou, ale tím způsobem, že nohy a břicho na levém boku, jen jsem prizvedla hlavu a rukou se pro věc otočila.. docela mě zabolelo břicho uprostřed, trochu i jakoby „zapálilo“ asi jak se natáhla kůže.. myslíte, že to pro jednou nevadí? Na netu jsem našla, že rotační pohyby ve druhém (ve kterém jsem) a třetím trimestru neprovádět. Placentu mám vepředu, tak snad se nemohlo nic stát.. :? Jsem prvorodička, tak jsem ze všeho vykulená.. chvilku mě břicho pobolivalo, teď už ne (v klidu) jen pak třeba při otáčení a vstávání z postele (už mi to jde hůř)

lv
14. únor 2023

Nemohlo. Prostě jsi natáhla vaz, tak zabolel.

vlasticka5
autor
14. únor 2023

@lv a placenta i když je na přední straně, tak je zřejmě taky dobře chráněna?

lv
14. únor 2023

@vlasticka5 ano. Hýbej se, jak potřebuješ, mimo nějakých extrémů, můžeš cvičit, pracovat, skoro vše. Pokud nemáš rizikové těhotenství, s potíži.

vlasticka5
autor
14. únor 2023

@lv no, že začátku jsem měla potíže se špiněním, brala globulky a pak jsem byla na odběru plodovky..

petulkadodo
14. únor 2023

@vlasticka5 Kromě ležení na břiše a cíleného posilování břicha můžeš cokoli.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru