Máme nebo čekáme mimi - holčičku

klarves
8. čer 2009

Ahoj maminky a těhulky,
zakládám tohle téma, (snad už tu není, nenašla jsem ho 😉 ), protože mám doma čtyřměsíční holčičku, ale kolem sebe jen maminky se samýma chlapečkama, takže nemám s kým probírat čistě holčičkovský témata (naušničky, šatičky atd.)
Tak budu moc ráda, když se tu najdou maminky nebo těhulky, co mají obdobný "problém" a přidáte se 😉
Děkuju 🙂

denisa31
30. čer 2009

asi jí zkrátím spaní přes den, aby byla večer utahanější a budeme to zkoušet 😒 taky u nás zabírá to houpání jak tu psala klarves, ale až bude mít deset kilo, tak to asi fakt nepůjde 😢

janeyzelvicka
30. čer 2009

Ahoj holky,
my jsme byli na dovči v Tatrách, takže se objevuju až teď 😀
Koukám, že se řeší spaní: Kris je strašně malý spavec, když chci mít přes den klid, musím ji vzít do náruče a ona při kojení usne. a spí na mě. Ne, že by jinak dělala nějaký rambajz, ale kdybych ji dala do postýlky, tak by prostě neusla, ona musí všecko vidět, cokoli ji zajímá... a kdyby přes den nespala, vůbec jí to nevadí... aktivista 😀

denisa31
30. čer 2009

Ahoj Janey, co dovča, jak to malá snášela? My letos budeme doma, myslim, že je na delší pobyty ještě malá a příští rok se uvidí.
Ohledně spaní, tak na mě by klidně prospala celý den. Aby nespala vůbec, to by byla už večer utahaná
a ukňouraná, takže to řeším zlatou střední cestou, na dvě hoďky jí dam do kočáru, usne a jsme spokojené obě

janeyzelvicka
30. čer 2009

Deny, s tím spaním, třeba to bude ještě všelijaké, nám ze začátku malá spala snad celý den, a pak najednou se to zlomilo, nemusela spát vůbec, v noci krásně, pak někdy obtíže se zubama, tak to bylo horší... Pořád výkyvy.

Na dovči bylo moc fajn, malá se nosila u taťky na zádech jako batůžek. V noci to sice bylo krušnější, asi jí vadilo, že to není "její známá postýlka", ale přežili jsme. Trochu problém byl, že nechtěla mít na hlavě ani kšiltku, ani šátek, furt si ho strhávala a tím se možná trochu přehřála, na konci dovči měla horečku, ale do 24 hodin to naštěstí bylo pryč...

klarves
autor
1. črc 2009

Ahoj holky,
tak hlásím, že beznaušničkový nebudeme už moc dlouho. Příští středu jsme objednaný na píchnutí, tak jsem na to teda zvědavá. Deni a co Jolanka? Nehnisá to?

denisa31
1. črc 2009

Ahojky,
klarves to je teda rychlost🙂 ale já si taky myslim čím dřív tím líp. Myslím, že se nám to hojí celkem dobře (ťuk ťuk), ale takový ten sajrajtík jí zezadu z toho teče a pak se tam dělají jakoby stroupky, takže neustále mažu a protáčím

Jsem se tě ještě chtěla zeptat v čem dáváš malou spát, mi přijde, že už je docela hyc, ale zase nevim jestli nechat holý ruce...Holky klidně i vy ostatní co máte starší holky, budu ráda, když poradíte, jak jste to v létě řešily. Třeba dneska jezdilo venku hodně úplně malých miminek s bosýma nožičkama, na to já teda ještě odvahu nemám.

A ještě jsem viděla brutálně růžovej kočárek. Jsem si říkala tak pro Jolanku na panenky, ale každý máme holt jiný vkus.

klarves
autor
1. črc 2009

Jojo Deni, když se pro něco rozhodnu, tak to musí být nejlépe hned 😉
Tak já jí dávám poslední dobou spinkat jen v bodíčku, když je jo teplo tak s krátkým rukávem a na nožky jen ponožky, páč ona jí ta peřina je stejně až někam ke kolenům 😝 A dneska na prochajdě měla jen šatičky, ale ponožky jsem jí taky nechala. Už je teplo, tak bych se holých ručiček nebála.
Tak my máme pro změnu brutálně oranžovej kočárek, kuk album 😀

denisa31
1. črc 2009

Na ven je malá taky vyletněná, ale říkala jsem si, když se v noci nehýbe...tak zkusím už letní spací overálek, nedávám žádný spacáček ani peřinu, máme doma teplo. Nevim teda co budu dělat, až budou venku letní tropy 😕 To aby spala nahatá. 😀

My máme kočár červeno šedej, event. bude i pro kluka

janeyzelvicka
1. črc 2009

Já malou dávám momentálně spát v tenké košilce, případně v bodyčku. Bez ponožek. Ona je dost horkokrevná a fakt se strašně potí.

Kočárek máme modrý 😀

denisa31
1. črc 2009

janey i bez ponožek? to ani ty nožičky ničim nepřikryješ? To by asi byla v noci zima i mě, no možná to přeháním

janeyzelvicka
1. črc 2009

Samozřejmě je přikrytá dečkou... ale jinak nic ani na nohy, ona si ty ponožky stejně zouvá... ale jinak je většinou, když na ni v noci kouknu, pěkně zpocená...

denisa31
2. črc 2009

se ptám asi blbě, co...mě to bylo divný 😀 U nás právě dečka zatím nepřipadá v úvahu, protože by to měla okamžitě přes hlavu, takže ponožky to jistí. Se mi hrozně přetáčí a nejradši spí podél té kratší strany postýlky, i když už se tam skoro nevejde

atreides
2. črc 2009

loni jsem Niny vozila jen v dbodynku, ponožky jsem podle potřeby sundávala
na noc bodynko a ponožky jsem jí nechala, páč se pořád odkopávala a jinak měly studený nožky

martina26
3. črc 2009

Ahoj holky, já teď nějak nestíhám, dočetla jsem poslední stránku tak se polepším. 🙂 To je tím že začaly prázdniny. Tomik pořád někde lítá a já s ním. Teď se vypravil k babice, malá spí tak mám klid.

Dneska jsme byly s kristýnkou na 4 měsíční kontrole tak máme 6 kg a 60 cm. Přetáčí se na bok, vypravuje o sto šest, krásně pase a přitáhla se do sedu a chvilku v něm vydržela. Doktorce se moc líbila tak jsem se jako matka pyšnila.

Jinak taky dávám malou spát jen v bodýčku a bez ponožek a je přikrytá dečkou. Taky se stašně potí a my máme ještě malou ložnici v podkroví, takže je tam hic tuplem. V kočárku taky jezdíme už bez punčoch ale dečku máme pořád pro jistotu s sebou.

Ad dovolená: leto jedeme do Hradce nad Moravicí, je to v Jeseníkách hotel Belaria. Docela se těším. Máme to na týden tak uvidím jak to zvládneme. Hotel je ale přizpůsobený i pro takhle malé děti, to jako že tam jsou postýlky no a hlavně dva bazény se slanou vodou. To hlavně pro Toma.

denisa31
3. črc 2009

ahoj holky,
Marti gratuluju k úspěšné prohlídce, Kristýnka je šikula 🙂 Nás čeká paní doktorka zase za 14 dní, tak jsem pokaždý zvědavá jak dopadneme.

Dneska v noci jsem zkoušela jen to bodýčko + přikrytí a byl jí hyc, takže u nás to jistí ten overálek a víc nic.
A taky se mi dneska vzbudila ve 4 ráno, nevim jestli tim horkem, no a do sedmi jsem ji přemlouvala k dalšímu spánku, ale zadařilo se a do půl desátý jsme chrněly obě🙂

Janey ten tvůj kočárek se mi moc líbí, jsem chtěla takovej podobnej tyrkysovej, ale pak jsem do něj nešla, jsem si říkala, že si ušetřím kecy okolí, že jsme netrefili pohlaví a podobný chytrosti ☹ Takže máme spíš unisex🙂

janeyzelvicka
4. črc 2009

Deni, mě se ta tyrkysová líbila už od začátku 😅 já mám modrou hrozně ráda, a malou taky často oblíkám do modré. Růžovou nemusím 😀 ať si myslí kdo chce, co chce, mě je to fuk a oni se maj aspoň o čem bavit 😅

Dneska jsem malou dala spát jen v tričku a plínce, ani nožky moc nemá přikryté, potí se fakt hrozně, přes den je vždycky zpocená, uslintaná... takové fajně voňavé mimi 😀 😀

klarves
autor
7. črc 2009

Ahoj holky,
vidím, že probíráte pocení holčiček, naše Vikča, jak má hodně vlásků, tak se potí příšerně. Normálně se nám teď přes víkend stalo, že jsem jí vyndala z autosedačky a měla ty vlásky úplně mokrý a mokrá byla i ta autosedajda a postranice, co jsou kolem hlavičky. A to vždycky, než nasednem do auta, tak na chvíli zapnem klimu, ať tam není takový vedro, ale po cestě ji moc radši nezapínáme, to střídání teplot by zrovna asi nebylo moc dobrý. A to na to fakt dáváme pozor, abysme jí nedávali do rozpálenýho auta, parkujeme v garážích, máme na sklech ty auto záclony...
A ráno bývá taky spocená. A to ještě máme tu debilní peřinu, takže to taky nic moc.
Holky, my jdem zítra ráno na ty naušničky. Mně je normálně špatně, jak se bojim 😔 Už je tu mam naložený v lihu, nakonec jsme s tchýní koupily nový, protože ty od našich měly blbý zapínání a ty po mně jsou takový předpotopní, tak jsme vybraly malý zlatý s růžovým kamínkem. Jsou jemňounký, malinký, akorát pro mimi. Ty po mě mají kolem kamínku (granát) ještě takovej list nebo co, takže je to zbytečně velký a výrazný.
Deni, jakou si s sebou měla čepičku? Asi takovou tu na zavazování, co je přes ouška, viď? Ty normální hrozně kloužou, Vikča v nich nikdy nemá ty ouška přikrytý.

andu
7. črc 2009

Klar, zdravím 😉 Jdete na náušničky? 😉 Já je malé chci píchnout co nejdřve, ať si za to ještě netahá 😉

klarves
autor
7. črc 2009

Ahoj andu, jo jo, jdem. Taky jsem právě z tohohle důvodu malou objednala. Furt jsem váhala, naše dětská mi řekla, že mam počkat nejdřív po druhý hexe, ale holky tady mě přesvědčily, že je to blbost čekat, že čím dřív, tím líp. A na tom orl, kam zítra jdeme, taky říkaly, že stačí očko proti TBC a že starším holčičkám se to hůř píchá a právě jak říkáš, mužou si za to tahat 😉

denisa31
7. črc 2009

Ahoj Klarves, oni ani po mě čepičku nechtěli, ani plenu, malou svázali do toho jejich nemocničního hadru a pak jí ty ouška krásně zalepili, takže by to ani moc tahat nešlo. Já jsem jí čepici radši dala, máme tu přes uši, nakonec se to vyplatilo, protože v kočáru asi jak se hnula, tak jí to odpo začlo krvácet no a nevim jak bych to z toho pak vyprala, kdyby to nechytla čepice☹ Ale pokud nemáš čepici přes uši, tak je podle mě k ničemu, aby se pařila. Tak držím palce na ten zítřek, určitě to bude v poho. PS: kdyžtak mám pár fotek z naušnic v albu, ať si uděláš obrázek

klarves
autor
8. črc 2009

Deni, teda Jolance to tak sluší 😵 😵 😵 Krásná holčička. Hele, koukám podle fotek, že používáte Pampers sleep and play, teď je mají v Albertovi za 179Kč, sem vzala balík a odpo ještě asi skončím tak pro dva 😉 Já je mám hrozně ráda, protože nádherně voní. Jak jsem je vezla domů z nákupu, tak furt čucham, co to tak krásně voní a ono to bylo cítit i přes ten obal 😀
A naše akce náušničky:
Teda to byl zážitek. Já myslela, že mě tam dovnitř nepustí, tak jsem se připravovala, jak budu trnout za dveřma, až uslyším ten pláč, ale na to, že budu u toho jsem se teda nepřipravila!!!
Malá začala pokňourávat už když jí svazovaly tím hadrem, aby sebou nešila, ale sestřička byla milá, smála se na ní, mluvila na ní, takže se uklidnila, ale spíš byla vykulená, co se to s ní děje, navíc do tý doby spala v kočárku a já jí musela vzbudit. Ale to první píchnutí Teda, tak zoufalej pláč...žádný hysterický řev, ale takovej strašně zoufalej pláč, normálně jsem z toho měla slzy v očích a nadávala si, co jsem to provedla, jí tohle nechat dělat A když jsem si představila, že nás čeká ještě druhý ouško. Malá se úplně zalykala a nemohla popadnout dech, tak jí sestřička v tom hadru vzala a uklidňovala jí, pak jí znovu položila a dr. byla hrozně rychlá, to druhý ouško už nebylo tak hrozný, spíš ještě malá rozdýchavala to první. Ale když jsem si jí pak vzala, tak se zklidnila a po cestě domů usnula. Když se vzbudila, tak už se i smála, tak snad dobrý. Já se teda ještě po cestě domů pořádně klepala
Ale dobrý, máme to za sebou, tak teď už jen, aby to nehnisalo!!!

denisa31
8. črc 2009

Klar ty jsi byla přímo u toho, fakt? My teda stáli normálně za dveřma, ani nám nikdo nenabídl jít dovnitř, bych teda stejně asi nešla, akorát nám naopak řekli, ať se kdyžtak jdeme projít někam ven. Malé taky vadil spíš ten hadr, jsem tam tak pokoukávala od těch dveří....
Taky ti řekli potírat řepíkem? On spíš každý radí ten líh, tak já už se na ty odvary vyprdla, malá od toho měla akorát zaprasený oblečení.
Vikinka je taky nádherná, ty vlásky, závidíme🙂

klarves
autor
8. črc 2009

Jo, normálně mě vzaly dovnitř, vůbec se neptaly, prostě automaticky. Ale fakt nic pěknýho, takhle vidět, jak jí trápí a ještě když jsem jí na to sama dobrovolně objednala 😔 V tu chvíli jsem se fakt za to nenáviděla, ale teď jsem ráda. Malá je v pohodě, ikdyž jí to potírám tím framykoinem a protáčím náušničky, tak se ani neozve, takže jí to zřejmě už nebolí. I si otáčí hlavičkou, kolikrát koukam, že se jí tím ty naušničky hejbou samy, ani bych je pomalu nemusela protáčet a v pohodě, leží si na oušku a nic. Z toho jsem měla trošku strach, že to pak bude mít ještě citlivý a ono asi dobrý. Předepsaly mi jen framykoin, jsou to antibiotika, tak to mám chvíli mazat, ono mi to prý alespoň půjde líp protáčet a pak to mam lihovat. A teď mě napadlo, nezeptala jsem se, jak s koupáním? Dneska jsem radši nekoupala, jen jsem jí otřela žínkou.
Deni, já jsem nakonec byla na orl v Husovce, našla jsem to na netu, je to soukromý a pozvaly mě hned ráno na sedmou, kdy tam nejsou ještě lidi. Já z tý FN měla trošku strach, abych tam s miminem nečekala mezi nemocnejma lidma dvě hodiny. Ale kdybych věděla, že mě k tomu pustí... ale jinak přístup moc hezkej, na malou byly natřesený a milounký 😉

klarves
autor
8. črc 2009

Jo a ještě k těm vláskům, teď zrovna není co závidět, lepí se nám na ty ouška a má je upatlaný od tý mastičky 😉 Takže teď zrovna by bylo lepší, kdyby měla tu hlavičku holou 😉

denisa31
9. črc 2009

já se taky třásla než jsme tam šly, ale na druhou stranu jsem si říkala, mají to všechny holčičky, tak to zvládnem taky a teď jsem ráda, jedno ouško už máme skoro zahojený, druhý trošku horší, ale snad to bude za pár dní ok. My koupali hned první den, jen jsem dávala pozor, aby se jí ty náplasti nenamočily jak mi radila doktorka, takže jsme dali jen malinko vody. Malé se ze začátku taky protáčely samy, ale přijde mi, že jak se jí to teď začíná hojit, že má ta kůže tendence dělat jakoby stroupky, takže teď protáčím a lihuju, předtím jsem to spíš jen hlídala.

My tam šly v půl desátý ☹ no ale naštěstí nás vzali hned dovnitř

A ohledně těch plen, tak nedávno je měli za 199 v Globusu, tak jsem udělala zásoby, tak máme myslim na celý léto. Ale že by voněly se mi teda nezdá

klarves
autor
9. črc 2009

Deni,
ty v oranžovým obalu? Vždyť voní nádherně 😕
No z toho hojení mám taky strach, tak uvidíme. Já jsem teď už taky ráda, ale včera jsem si nadávala, ikdyž vím, že to mají skoro všechny holčičky 😉

denisa31
10. črc 2009

tak mi to nedalo a šla jsem je očuchat a voní fakt krásně. Ale mám ve skříni několik balíků a že by se z toho linula nějaká extra vůně, tak to fakt ne a při používání jsem si toho taky nikdy dřív nevšimla.

ad naušnice - tak kámoška je chce nechat malé píchnout než půjde do školy, tak to mi přijde mnohem horší, to si myslim, že by Jolanka utekla s píchnutým jedním uchem ☹

martina26
10. črc 2009

Ahoj holky

Klarves tak gratuluju k náušničkám. Mne dovnitř nepustili, ale zato jsem bulela za dveřma. Myslím že ve vnitř bych to snášela hůř.

Deni tak to mi přijde taky pozdě nechat píchat náušničky před školou. To bych u tak velké slečny volila radši nastřelení.

My pro změnu zápasíme se zánětem zvukovodu. Kristýnce předevčírem vytekl z ouška takový žlutý mázek tak jsem letěla na ušní no a máme zánět zvukovodu. Tomik od mala trpí na záněty uší a ségra ho bude asi zvesela následovat. Já jsem z toho fakt na palici. malou ale ouško na dotek nebolí a ani horečky nemá. Takže oučko proplachujeme Opthalem a kapeme kapičky. na kontrolu jdem ve středu tak snad to bude dobrý.

Zítra se chystáme na výlet na Kuks, jsou tam Slavnosti koní a lidových řemesel tak by to mohlo být hezké. Už se těším. 🙂

klarves
autor
10. črc 2009

Ahoj holky
Deni 😀 , jsem s tím tak dlouho otravovala, že voní, až si to běžela očuchat, jo? 😀
Já si toho všimla hned prvně, když jsem je kupovala. Asi jsem v minulym životě byla pes nebo co😀 😀 😀 Mně to fakt voní i přes ten obal 😅
Tak takhle pozdě bych je taky nedala píchnout. Tohle si aspoň nebude pamatovat, ale v šesti letech 😖
Marti, tak to mě mrzí s těma ouškama ☹ Moje neteř to má taky furt a ségra je z toho taky hotová. Chudinky dětičky, takový trápení 😔
Užijte si víkend kočky 🙂 Pa pa

denisa31
11. črc 2009

Ahoj holky,

Marti, přeju brzký uzdravení. Já si právě myslela, že když máte naočkovanýho pneumokoka, že je to pak s ušima lepší, ale jestli k tomu má nějaký dispozice, tak se tomu holt nevyhneš 😢

klar to jsi mě pobavila s tim psem 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru