Máte tu někdo zkušenosti s Gynprodylem?

darlinkajanis
1. kvě 2016

Jsem po dvou potratech. Tak nechci aby se to opakovalo! 😖 moc děkuji holky za odpověd. 😉

mirin89
11. črc 2016

Tak doufám, že budeš u jiného dr. spokojenější a že se miminko brzy zadaří. Koukala jsem do letáčku a i v tom letáčku píší, že se má brát od 17. dne cyklu 10 dní, tak nevím, proč tobě řekla jen 8, ale snad ty 2 dny nemají zas takový vliv...

mirin89
14. črc 2016

@hualenka Tak včera ráno jsem krvácela, pak celý den nic a dneska už to vypadá více méně na normální MS po celý den, poslední prášek jsem brala 4. 7. a dostala jsem to 13. 7., takže až po osmi dnech, cyklus dlouhý 34 dní, tak teď se jen bojím, aby ovulace u mě neprobíhala až po 17. dnu cyklu a tím gynprodylem abych si jí ještě nezastavila, budu se na to muset optat na příští kontrole... Pak dej vědět, co nový dr. a zda se vám s gynprodylem zadařilo 😉 Přeju hodně štěstí!

hualenka
19. črc 2016

@mirin89 určitě se ozvu. Také přeji hodně štěstí 🙂

hualenka
21. črc 2016

@mirin89 ahoj tak co, nějaké změny ? 🙂 Bývalá dr ještě neposlala kartu, tak budu volat nové v pondělí... je to dlouhé a neustále myslím na to dávkování. Teď beru a nějak se necitim svá...

mirin89
21. črc 2016

@hualenka No, já jdu v úterý na gyndu, tak uvidím, co mi dr. řekne. Jinak jsem si nejprve myslela, že gynprodyl zabral a že menstruace bude kratší, měla jsem jí slabou a po sedmi dnech ustávala tak jsem mysleal, že končí, no a najednou hup a začala být zase silnější, tak nevím, takže 7 dní slabá menstruace a teď 2 dny normální menstruace, takže zatím celkem 9 dní, uvidím k jakému číslu se nakonec doberu. Dřív to bylo 15-17 dní, s tím, že prvních 10 dní slabě, pak normálně, tak dle toho to vypadá, že bych to teď měla mít kratší dobu, ale i tak mi to přijde dlouhé, jsem čekala, že se to zkrátí tak na max. 7 dní, tak uvidíme, co bude dál 🙂

hualenka
21. črc 2016

@mirin89 teda, to musí být nepříjemne dlouhé a otravné.
V nedeli mám poslední prasek, tak jsem zvědavá kdy MS dojde tentokrát. Vzpomela jsem si, že mi tenkrát dr řekla ať se hlavně snažíme v době braní, ale tys psala zes někde četla že v době braní to má účinnost jako antikoncepce... povim Ti, ze je to opravdu chaos který vyřeší fakt jen příroda, ale s pomocí... jak dlouho si brala antikoncepci ?

mirin89
21. črc 2016

Jako antikoncepce působí gynprodyl v případě, že se nasadí před tím než proběhne ovulace, pokud je nasazen správně, měl by spíš početí podpořit nebo asi spíš hnízdění, když v té době má být už po ovulaci. Já brala antikoncepci asi 9 let.

hualenka
21. črc 2016

@mirin89 aha. Já 12. Pracujete na prvním mimcu ?

hualenka
21. črc 2016

@mirin89 jak dlouho mas od vysazení?

mirin89
21. črc 2016

@hualenka Vysazeno mám 2 roky a pracovat teprv začneme, přítel se na to necítil, ale teď už to vypadá, že bychom to konečně mohli začít zkoušet 🙂 A jak jste na tom vy? Jak dlouho se snažíte a jak dlouho máš vysazeno?

hualenka
21. črc 2016

mirin89 Vysazeno před rokem.
Jednou po zamlklem tehu.
A teď se snažíme od ledna.

darlinkajanis
autor
22. črc 2016

také jsem se snažila několik let. Ale pak jsem si řekla že už to nemá cenu se cpát práškama a snažit se, nechala jsem to na přírodě. A přišlo to hned. tak vám přeji holky ad vám to brzo dopadne.

hualenka
3. srp 2016

@mirin89 ahoj, tak nová pani dr. je boží... dávkování samozřejmě upravila. Jinak je vše v pořádku a pristarem... co ty ?

mirin89
3. srp 2016

@hualenka To jsem ráda, že jsi spokojená, bereš to tedy teď taky 10 dní od toho 17. dne cyklu? Já když byla u dr. tak mi řekla, že mám brát gynprodyl ještě další 2 cykly a pak jít na kontrolu, zda se ms ještě víc zkrátí, zatím se zkrátila jen o fous, takže je třeba to ještě upravit. Když jsem se ptala na tu ovulaci, tak mi řekla, že napřed je třeba vyřešit ten cyklus a upravit délku menstruace a pak teprv případně řešit ovulaci, tak snad ví, co dělá. Doufám... 🙂

hualenka
4. srp 2016

@mirin89 16ty den 10 dní. Budu to brát ještě do ledna, tedy pokud se nezdaří. Když se nezdaří tak se to začne řešit ještě jinak proč se nedaří.

mirin89
4. srp 2016

@hualenka Tak teď to bereme skoro stejně, akorát já teda od toho 17. dne, ale ten asi zas takovou roli nehraje, dneska budu brát sedmý prášek, tak jsem zvědavá, kdy to pak dostanu. A jak máš dlouhé cykly? Já tak 30 - 32, ale teď přitom užívání gynprodylu jsem měla 34 dní, to už se mi zdá docela dost...

hualenka
5. srp 2016

@mirin89 před gynprodilem taky 30-32 pak s to vycházelo 24-26 a teď by to mohlo být 28. Je to tím ze to dostanu hned druhý den dopoledne, nepochopitelné...

mirin89
5. srp 2016

@hualenka To je stejně zvláštní, jak to na každýho působí jinak 🙂

orionkao
28. zář 2016

Dobry den, zacla sem brat Gynprodyl 17 den,vzala prvni vecer tabletku,ale druhy vecer si ji vzit zapomnela.Jak mam dal pokracovat v uziani?

mishel88
6. říj 2016

Já jsem 24tt a predepsala mi je doktorka kvůli velkým bolestem při chůzi, bojí se že bych mohla předčasně rodit...

mishel88
20. říj 2016

Chtěla bych ještě podotknout,že třetí den po užití jsem byla ospalá, musela jsem si snížit dávku, cítila jsem se dezorientovaná.. Měla to některá zvas? Je to normální nebo jsou to vedlejší účinky?

mamka37
24. říj 2016

Ahoj holky asi Vás potěšim. Jsem po dvou zamlklych tehu. 3 měsíce jsem brala právě Gyngopryl a dnes kontrola a nosím v sobě dvě zdravá dvojčåtka a srdíčka bijou. Do tohoto bodu jsem se v předchozích tehu ani nedostala. Pan doktor i do budoucna zněl optimisticky. Tak snad se postesti i Vám.

zdenule23
1. lis 2016

Holky potrebuji radu dříve než o ni požádam svého doktora.. Beru gynprodyl jiz 3 mesic nebyl doposud zadny problem az s vyjimkou minuleho mesice kdy jsem mela na levem vajecniku cystu.. Beru gynprodyl 19-25 dc vzdy vecer pred spanim a vcera jsem mela jiz 25 dc a od rana mirne spinim lehce cervenou krev.. Je mi divne to ze po dobrani jsem ms mela vzdy 5 den a ted toto.. Mam ten pocit ze neco neni v poradku. S pritelem se nebranime moznosti ditete.. Ovulaci nehlidam ale mam to ted kratce pravidelne vzdy 29 dc se spusti menzes.. Ovulace mela byt zrejme minulou nedeli,nehlidam bt ci nedelam testy ale tu onou nedeli jsem byla vice chtiva nez kdy jindy aji jsem byla vice dole vlhci je mozne ze opravdu jsme trefili ony den sex byl cely vikend.. Omlouvam se za detajly nevim jak jinak to nazvat

zdenule23
1. lis 2016

To spineni je od vcerejsiho rana prubezne cely den a dnes opet ale jen na toaletak a ms byla 7.10

mirin89
1. lis 2016

@zdenule23 A s čím chceš poradit? Z toho příspěvku jsem to nepochopila 🙂 Já měla MS po gynprodylu jednou hned druhý den, pak až za 10 dní, doktorka tomu taky nerozumněla, tak nevím, co je normální 😀 Ale prohlédla mě a všechno bylo v pořádku, tak nevím 🙂

zdenule23
1. lis 2016

@mirin89 dekuji.. mluvila jsem uz telefonicky sekarem ... mam dojit az dalsi tyden na kontrolu a pak se uvidi

alaska365
3. bře 2017

Holky potřebuji pomoc co nejdřív. Beru perorálně gynprodyl na úpravu menstruace, 4.3. mám odjet na hory až do 10.3. Menstruaci mám dostat hned toho 4., tak mi má doktorka dala právě gynprodyl, ať si ho vezmu jeden/dva dny před menstruací a budu ho brát 2x denně tak dlouho, jak ji budu chtít oddálit. (Max. 15 dní) Jde mi o tohle: po prvním podání jsem měla závrať a bolest břicha, když ležím, může mi to být jedno, ale bojím se, že když si to vezmu ráno na horách, seknu sebou někde na svahu. 😖 Mám to brát nebo ne?

raduzzza
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
123market
22. srp 2017

Ahojte maminky mela bych takovej dotaz byla sem na gynekologii a jsem v 6 tydnu tehotenstvi a dala mi doktorka gynprodyl abych ho uzivala rano a vecer nemuze to nejak ovlivnit plod ditete nerada bych o neho prisla dekuji mov predem za radu

jkoubi
22. srp 2017

Ahojky,
S tehotenstvi sice zatim zkusenost nemam (bohuzel), ale gynprodyl jsem uzivala rok v kuse.. a co vim od Dr. protoze jsme to dost probirali, tak gynprodyl by ti mel pridat a zaroven udrzet hladinu hormonu v tele.. Navic je to neco podobneho (podle CAR prakticky stejne) jako Utrogestan a ten co si tak pamatuju, tak kolem me bralo spoustu kamaradek behem tehotenstvi. Ja bych se nebala....😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru