Měly jste posouvaný termín porodu kvůli velikosti plodu?

yvana1982
2. črc 2014

Já chodím tedy pravidelně co 4 týdny na kontroly a vždy mám i UZ, pan doktor mi pokaždé řekne že je to prcek a naposledy při kontrole ve 28 tt mi řek že to vypadá že porodím snad menší dítě než to první (Kubík měl 2250 g a 43 cm porod ve 36 tt) podotýkám že já mám 153 cm. Je pravda že jsem dosud 31 tt přibrala jen 4 kg. Se hrozím další návštěvy co mi řekne. Jaký máte na to názor vy, nemáte někdo podobnou zkušenost?

hehena
2. črc 2014

To mi příde přinejmenším zvláštní. dítě bylo splozeno v jednu minutu jednoho dne. pokud máš pravidelné cykly o 30 dnech, tak pravděpodobně někde uprostřed. takže souhlasím s tím, že termín porodu se stanovuje dle toho a pokud se s termínem hýbe, tak v tom prvním trimestru. že je dítě menší - to mé druhé bylo taky! nebo si snad dr. myslí, že ženy rodí stejné děti?

sukuba1
2. črc 2014

Ahoj, rodila jsem minulí rok v srpnu a také mi v Motole pořád říkali, že holčička je malinká (také jsem za celé těhu přibrala jen 5 kg) a pořád mě posílali na větší ultrazvuky, že jim to přišlo divné. Termín mi v papírech taky furt posouvali podle MS jsem měla rodi 12. srpna a podle nich snad začátkem září 😀 Nakonec jsem rodila skoro podle MS a to 15. srpna, takže v termínu. A také se mě ptali když jsem se narodila já, tak jestli jsem byla také malá atd. Neli se mi narodila se supr mírama 2,7 kg a 49 cm, takže úplně v poho

helcenka
2. črc 2014

To se mi zdá divný, posouvat termín porodu kvůli tomu, jak je miminko velký. Jsou prostě miminka různě velký. Já měla prcka 4 kilovýho, tak to by se mi termín musel posunout alespoň o 3 týdny dříve...
A kolik si přibrala, na tom vůbec nezáleží. Já jsem přibrala jen 2 kila za celé těhu, špatně mi nebylo, nezvracela jsem, těhu cukrovku jsem neměla, takže jsem mohla klidně přibírat... Mimčo mělo skoro 4 kila. A přitom ještě kolem 30. týdne bylo mimčo cca o týden menší než by podle tabulek mělo být...
Žádný stresy a buď v klidu ať z toho ještě předčasně neporodíš, užij si ty poslední týdny. Ať je mimčo velký jak chce, hlavně že je zdravý.

spaagetka
2. črc 2014

Termín porodu se stanovuje v prvním trimestru, protože plody stejného stáří jsou stejně velké a měření je přesné(pokud to teda doktor umí). Později se na prccích projevují genetické dispozice od rodičů případně vady či cukrovka atd. Takže pokud jste s tatínkem podprůměrně velcí, je dost pravděpodobné, že se doktorovi zdá i mimčo menší. Nelam si s tím hlavu a těš se z bříška 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru