Může miminku uškodit častý ultrazvuk?

senja
4. lis 2008

Ahoj holky, trapi me jedna vec: Mam asi 5tt. Pred tydnem jsem poprve za tehotenstvi byla na UZV - pan doktor mi potvrdil nitrodelozni tehotenstvi a rekl, abych se stavila na dalsi UZV za tyden, coz ma byt zitra (rizikove tehotenstvi). Mezitim ale pred 2 dny v noci jsem dostala delozni krece, tak jsme s manzelem jeli na gynekologickou ambulanci. Protoze predtim mi muj doktor nerekl ve kterem jsem tydnu, na ambulanci jsem nahlasila 6tt, coz bylo podle mych vypoctu ode dne posledni menstruace. Nasledovalo vaginalni UZV, behem ktere ambulancni gynekolog prohodil, ze embryo neni videt a ze to neodpovida 6tt, ale 5tt a napsal diagnozu zamlkly potrat s tim, ze mam se stavit za svym doktorem, jak jsme se s nim predtim domlouvali, ze treba jsem jen spatne spocitala. Na to, ze se zamlkly potret potvrdi radsi nemyslim, ale zas pokud je miminko v poradku, pak takova frekvence UZV (3x za tyden) by mu asi uskodila. Co myslite?

miriamka
7. lis 2008

Baby,nebojte,casty uzv neskodi...ja som ich musela absolvovat len v 1 trimestri cca 4 kvoli cyste co som mala,a potom dalsie 4 do konca tehu,a este 3D a nic sa nestalo...maly je tu a je ok 😉

samayka
7. lis 2008

urcite mate pravdu 🙂 nemoze byt skodlivy ked sa babatenka rodia zdrave aj bola mamina na uzv castejsie. ale ked sa tak zamyslim nad tym co hovoril moj lekar, ze naco rusit... aj mna ked niekto zobudi tak mi to "neskodi" - som sice potom jedos, ale to uz je moja vec 🙂 takze v tomto to asi bude - rusit niecim neskodlivym je predsa len rusenie.

denduska
7. lis 2008

ahojte baby, tak mne povedal kamoskin svokor, ktory je biofyzik, ze sice nevie ci moze uzv uskodit babatku, ale ze, citujem "ultrazvukove vlny maju vysoku frekvenciu, cize doslova trasu membranami buniek"..a to je vlastne princip, preco vidime obraz, lebo sa na rozhrani roznych prostredi odrazaju naspat s roznou intenzitou..dufam som to napisala zrozumitelne 😅 a ze to hreje, to je fakt..ved ked vam zubar odstranoval zubny kamen uzv tak viete ze je to horuce 🙂
ja som bola na uzv 7x...prvy v 6.tt, potom 9tt...11tt....17tt (zrubala som sa na podlahu)..20tt..30tt..36tt 🙂 a zatial je vsetko OK.
vraj to ma najvacsi vplyv na psychicke funkcie skor..a musi to vysetrenie trvat viac ako 5 minut v kuse.
(ale na 3D som nesla radsej 😅 )

lulusy
7. lis 2008

Ahojte,
ja som do 3 mesiaca bola na usg cca 10 krat a viac ! Bolo podozrenie, ze babo sa nevyvija a mala som podobny problem ako Ty senja.
V 6 tt mi gyn povedal ze nie je nic vidiet, potom si ma vzal pod svoje kridla gyn. mojho znameho a pozoroval ma kazde 4 dni, po necelych 2 tyzdnov mi povedal, ze je vsetko v poriadku, ze uz aj srdiecko bije, robil mi vsemozne testy na genetiku, pocas usg sa zameriaval na vyrodene vady a rastepy, ci nahodou nieco nehrozi a niekedy to trvalo aj 15 -20 min. Babo je podla vysledok v poriadku a rastie ako ma, teraz som 27 tt a vsetko je OK.
Momentalne chodim do poradne kazde 2 tyzdne a vzdy som na usg. (som na rizikovom) Dr. ma ubezpecil, ze to nijako neohrozuje babo, ze kde som sa k niecomu takemu dostala, ze je to holy nezmysel!
Ked to spocitam, tak zatial som bola na usg cca 17 krat aj viac a k tomu 2 krat 3D usg, ktory trval aj 30 min.

petronelie
7. lis 2008

Ahoj holky, já jsem byla taky mockrát na UTZ, řekla bych, že se to blíží k dvacítce. Dvakrát jsem lehce krvácela, tak jsem chodila na kontrolní atd. Sice někde píšou, že častý UTZ škodí a jsou i lékaři, kteří to říkají, ale já věřím tomu svému, říkal, že to je tak krátké působení, že to nijak absolutně uškodit nemůže a že dnes jsou už kvalitní mašiny 🙂 Takže já bych byla v klidu 😉

etnicka
7. lis 2008

vsetkeho vela skodi 😉

denduska
7. lis 2008

presne tak..podla mna nikto si nemoze byt 100% isty ze to nijak neskodi...aj roentgen bol kedysi neskodny, titanic nepotopitelny a zem plocha 😒
vsetko s mierou.

maximm
7. lis 2008

denduska-etnicka : ja som bola zatial na 5 UTZ,, keby som nemala problemy (syndrom miznúceho dvojcata a ranku na krcku maternice) tak by som urcite nemala tolko UTZ,, ked je zena zdrava tak je nepotrebne robit casto UTZ,,
ja som si robila tiež starosti ci je UTZ skodlivy ale chodim do prenatalneho sanatoria kde mi povedal doktor ze UTZ neskodi ,, zena ktora krvaca je stastna ako blska ked vidí na UTZ ze jej babo je v poriadku a rastie... a roentgen bol skodlivy vzdy a vedeli o tom ,,ale nemali vela sanci ako zistit poruchy plodu ked este neexistovali UTZ a robil sa len vo výnimocných prípadoch ,,,, 😎

emjee
25. lis 2008

banikovci1 • 23tt • Včera o 21:33
Ahojte tehulky, maminky ... mala by som na Vás jednu prosbu, teraz som bola 2x na ultravuku, klasickom v ambulancii, kde kontrolovali bábinko, bolo to v priebehu týždňa a teraz vo štvrtok som objednaná na 3D ultrazvuk, nie je to často, neublíži to bábinku, taký častý ultravuk?
Ďakujeeeeem Vám za odpovede 🙂

bershka • 27tt • Včera o 21:40
ahoj, ja som tak isto bola. neboj nic

banikovci1 • 23tt • Včera o 21:43
ďakujem bershka 😉

ditka1 • Včera o 21:48
neboj neuskodi mu to ja som doteraz mala 9ultrazvukov a vo stvrtok ideme na 4D,sme v 27t.

novinka • 39tt • Včera o 22:23
ahoj banikovci, ja som bola za cele tehu cca 4x na UTZ ale poznam baby (a je ich dost), co im Mudr. robi UTZ pri kazdej kontrole, t.j. kazde 2 tyzdne. urcite to neskodi, neboj 😉

llaayllaa • 1d • Včera o 22:31
UTZ babenku neuškodí,neboj,radčšej nech je robený pravidelne,aspon vieš,že je všetko v poriadku.Ale niekto hovorí,že 4D UTZ robený často a príliš dlho velmi babu neprospieva,ale to nieje tvoj prípad,píšeš že tebe robili klasicky UTZ,takže v pohode,bud bez obáv 😀

konja
25. lis 2008

Tak mě dělala doktorka utz při každé poradně.Teda těch dlouhých, kdy opravdu mimi důkladně prohlížela bylo jen pár (zhruba 3), ostatní utz byly jen rychlé aby si doktorka zkontrolovala polohu a hlavně srdíčko. No a aby toho nebylo málo, tak jsem byla jednou na důkladném utz v nemocnici protože jsem krvácela, potom na velkém utz v nemocici v 20tt a pak dvakrát na 3D utz 😉 . Takže malá jich absolvovala opravdu dost a je v pořádku. A i já byla klidnější, protože jsem věděla, že mimi se má dobře a hlavně jsem ho mohla vidět 😀

petrach
25. lis 2008

ahoj holky 🙂
mam dotaz,jsem v 18tt.,za sebou 3 utz.,rizikove tehu-syndrom mizejiciho dvojčete atd.-jdu 12.12. na 3Dutz. jsem objednana 2 mesice dopredu a ted me doktor objednal na 17.12. na podrobny utz. ve 20tt. myslite že to mimču muže uškodit? mate nektera podobnou skušenost? diky za radu 🙂

coccinella
27. zář 2013

Ahojky,
našla jsem na internetu tento článek a z více zdrojů jsem zaznamenala, že ultrazvuky nejsou zrovna prospěšné miminku.. tak jen o tom chci informovat, obrázek si udělejte samy..
pá 🙂
http://medium.mysteria.cz/text_scr/2008_8_ultrazvu k.pdf

coccinella
27. zář 2013

Omlouvám se za špatně zkopírovaný odkaz, vkládám funkční:
http://medium.mysteria.cz/text_scr/2008_8_ultra...

kiki68
4. říj 2013

neviem aky by tam mohol byt problem,clovek predsa USG frekvenciu nevnima, cize nam aj babu to moze byt podla mna dost jedno.

diusik
4. říj 2013

Ja som minule citala,nejaky rakusky ptofesor sa vyjadril,ze vela ultrazvikovane deti mozu mat problemy s citanim,vraj nejaka studia...

shaga
4. říj 2013

Nie ja som chodila na ultrazvuk raz do tydna, pocas celeho tehotenstva a mam krasna a sikovnu dceru 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru