• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Můžu Dr. nahlásit poslední ms o týden později než byla?

16. srpna 2011 
@denousek Hlavni je ovu, Od te se vse bere a bohuzel v tabulkach je MS 14dni pred ni. A podle me ja bych to tu dr nevysvetlila tak jsem zalhala.
7. srp 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla podobnou zkušenost,jeden měsíc jsem MS vůbec neměla a počítali mi těhu více,než jsem byla..pravda,že mě honili po kontrolách a UZ a krev a hnali skoro na revizi,ale jakmile se srdíčko ukázalo,jelo se podle UZ a MS nikoho nezajímalo...Asi bych nelhala a řekla pravdu..Ale asi hodně záleží na tom,jakýho máš doktora... :wink:
7. srp 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no je to tak ze u nas je to tak ze se pojede fakt podle ms uz jsem tu jedno ditkoodrodila :slight_smile: takze kdyz reknu ze ms nevim presne ale ovu 21.7. není to žadny lhani at si to spocitaji...
7. srp 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych asi zalhala. Měla jsem totiž podobný problém, mám dlouhé cykly, takže mimčo bylo o týden mladší než podle UTZ, ale v porodce to prostě brali podle MS a málem mě hnali předčasně na vyvolávačku. Nakonec se Mireček rozmyslel přesně na termín dle UTZ, takže to bylo v poho.
7. srp 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@zvirka taky si myslimze tim nic nepokazim... na konci nic prenaset nebudu protoze to bude prece takjak to ma byt.. kdybych mela ovu 14DC a ne 21DC tak to tak stejne je..
7. srp 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mam to stejne, ovu byla az 27DC, dr. jsem hlasila posledni ms podle skutecnych dat, do prvniho screeningu porad rikal, ze je mimi mensi, ale ja si myslela svoje, a pri screeningu ve 12tt na utz vysla velikost v podstate podle ovu a podle toho se jede... ja si myslim, ze je to v podstate jedno, ty vis nejlip, kdy jste mimi upekli a to, ze ti dr. bude rikat, ze je mensi, nemusis brat v potaz.... ja mu taky vnucovala termin ovu (dolozeno ovu testy + bazalni teplotou), ale nechtel na to slyset... Jen jsem zvedava, jak to bude v porodnici, ale jsem odhodlana nenechat se natlacit do vyvolani driv, nez po terminu, kterym jsem si podle ovu jista...
7. srp 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cabalkova no prave pak ti to budou treba chti vyvolat ze... :frowning2:( a to se ti rekne ze se nedas jenze ti budou vyhrozovat ze mimi musi ven tak podlehnes budes jim verit..
7. srp 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj -me se treba dr. ptal, jestli vim kdy jsem otehotnela, ze to pak lepe spocitaji.
Asi bych uvedla spravne datum a upozornila bych lekare, ze mas ovulaci pozdeji.
7. srp 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja bych tohle teda taky neresila. jako tyden plus minus nehraje preci zadnou roli.. nech tomu volny prubeh.. ditko se ti muze narodit klidne o 2 mesice dopredu.. nebo muzes 2 tydny prenaset.. podle me nejaky tabulky to neres.. rekla bych tak jak to je.. do vyvolani porodu te nikdo nutit nemuze.. a jen abys mela v papirech napsano ze TP bude tehdy a tehdy podle toho jak tobe se tolibi.. no nevim nevim.. preci jen jsou to doktori a my sme jen zensky.. sice zname sve telo.. vime co a jak.. ale ony nestudovali medicinu pro nic za nic.. podle ultrazvuku pozna jak se mimi ma.. takze.. nech tomu volny prubeh..
7. srp 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neboj, nic ti nikdo vyvolavat nebude. Mas dva terminy - podle MS a podle UTZ. S zadnymi daty nemanipuluj a nahlas vse tak, jak bylo.
Napr. ja mela MS totalne nepravidelnou po vysazeni HA, za pul roku jsem mela treba jen 2 menstruace, takze jsem ani nepoznala, ze jsem tehu. Terminy porodu se mi pak lisily skoro o mesic. Prvni podle MS jsem mela v prvni pulce cervna a druhy podle UTZ az zacatkem cervence. Az na to, ze jsem v tom mela pekny gulas ja a nevedela kdy teda, bylo vsechno uplne fuk. Smerodatnejsi je stejne vyvoj a termin podle ultrazvuku, ktery ti reknou na jednom z prvnich vysetreni.
7. srp 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych to po vlastní zkušenosti udělala :slight_smile: . Můj doktor jede podle klasického 28denního MS cyklu a s žádnou úpravou termínu se neobtěžuje, pokud ten rozdíl termínu podle UZ a podle MS není minimálně o týden :slight_smile: . Já jsem taky otěhotněla až 21.DC a vůbec to nebral v potaz, i když jsem ho na to upozorňovala. Bohužel ve 12.týdnu na UZ ten rozdíl nebyl tak velký :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Tak jsem pak "přenášela" o 10 dní a malý se narodil dva dny před plánovaným vyvoláváním, které jsem ukecala na co nejpozději. Měl krásných 3560g, nezakalenou plodovku a placenta taky byla O.K. Takže za mě ano :wink: .
7. srp 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mě by to nenapadlo. Taky jsem měla ovu až 19. den, a co? Vždyť se termín koriguje podle velikosti v 1. trimestru a hlavně vždyť se musí i screening provádět včas.
7. srp 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem u Danyho datum poslední MS posunula o 6dní, protože ovulka byla 19DC. Teď (zítra jdu na kontrolu) taky řeknu o týden pozdější datum MS, protože ovulka byla až 21DC. Někteří doktoři příliš bazírují na datu poslední MS a opravdu nemám náladu furt vysvětlovat, že mám delší cykly a miminku nic není, není menší než by mělo být. Sice ten týden +- není tak významný, ale před prvním těhu jsem ovulovala klidně až 30DC a tam bych to zkorigovala docela určitě. Takhle si aspoň ušetřím vysvětlování a možná i trochu nervů, protože na začátku je člověk schopnej řešit každý den, o který vypadá miminko menší, nebo že ještě není srdíčko apod.
8. srp 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
už je to hotovo,posunula jsem to z 1.7 na 7.7. a ovu tak byla misto 21DC tak 15 dc a je to uplne jedno ...hlavbe ze vim kdy byla .-) tak je to pohoda :slight_smile:)
14. srp 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denousek tak príma :slight_smile:
Já jsem též řekla o týden jiné datum a rozdíl v TP podle PM a podle UTZ je jeden den :grinning: Nevím proč vůbec někam TP podle MS zapisují, když má ovulku každá žena jinak. Jsem ráda, že mi nikde nestraší nesmyslně brzké datum porodu.
15. srp 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@andelka jj přesne tak..kdybych nevěděla kdy mám ovulaci tak si to nelajznu ale kdyz to vim ktak přece o nic nejde.. :slight_smile: chci to mit pekne at to hezky sedi :slight_smile:
15. srp 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denousek Nevim jestli si pomuzes, nam 14 dni bylo porad 5 tydnu a furt vsechno tocej na kolecku, takze ja s 31 dennim cyklem MS se nechytam a pocitam si to sama :slight_smile:
15. srp 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no me jde o konec tehu u nas se rodi podle ms a nikoho ovulace nezajima..aby mi zbytecne o tyden driv nevyvolavali porod
15. srp 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denousek
@cacenka_d mně vadí že to tam prostě vůbec píšou, jak je to napsané, tak to tam straší a s délkou těhu a porodem to nemá co dělat. Minule jsem naštěstí nepřenášela, snad by to brali podle termínu ze screeningu, ale tam zas vypadal větší (to určili TP 7.5., a podle ovu bylo 13.5. - narodil se přesně mezi tím 10.5.), takže bych si moc nepomohla. Ale lepší, když to tam nestrašilo.
15. srp 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla ovulaci až 23. den! A termín porodu mi napsali podle ultrazvuku, který sedí s ovulací, ne podle MS!!! Stejně ti v tom 12. týdnu ten termín porodu upraví a nebudou hledět na to, kdy jsi měla menstruaci!
15. srp 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kachorka no, někde na to hledí právě že dost. A na začátku ti klidně Dr řekne " Vždyť nemůžete vědět kdy jste měla ovulaci" :angry: Tak proč si nezjednodušit život :wink:
15. srp 2011 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@kachorka no vis jak kde..u nas prave neee :frowning2:
15. srp 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Nenech se vystarasit, me mama udajne prenasela (prave ten nas delsi cyklus) a narodila jsem se mela 2,61 kg, coz mi neprijde moc prenoseny :slight_smile:
16. srp 2011 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cacenka_d jo, mně mamka taky přenášela o 14dní, pak jí porod vyvolali a měla jsem 3,2kg - též fakt obr, že :grinning:
16. srp 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka No a to je presne ono, ja jim na ty tabulky prdim, az se bude hrasek citit tak pujde :slight_smile:
16. srp 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no joooo ale pak uz se zase kazi plodovka :confounded:
16. srp 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek