Můžu Dr. nahlásit poslední ms o týden později než byla?

denousek
5. srp 2011

Ahojky mám problémek... mám pozitivni tehu test 12.8. jdu k dr.. bude se me ptat na první den poslední MS.. podle toho se pak řídí i na uzv jak je plod velky a tak..jenze kdyz se to tak blbe pocita od posledni ms tak se hned mysli na to ze ovulace byla 14den!jenze ja jsem ji mela az 21DC... mohu tedy prvni den poslední ms nahlasit misto 1.7. na 7.7.? aby to pak vsechno lip sedelo a nemusela jsem poslouchat ze plod o tyden nesedi?vim to jiste ze ovulace byla o tyden pozdeji..díky

mami29
7. srp 2011

@denousek Hlavni je ovu, Od te se vse bere a bohuzel v tabulkach je MS 14dni pred ni. A podle me ja bych to tu dr nevysvetlila tak jsem zalhala.

honzulka
7. srp 2011

Já měla podobnou zkušenost,jeden měsíc jsem MS vůbec neměla a počítali mi těhu více,než jsem byla..pravda,že mě honili po kontrolách a UZ a krev a hnali skoro na revizi,ale jakmile se srdíčko ukázalo,jelo se podle UZ a MS nikoho nezajímalo...Asi bych nelhala a řekla pravdu..Ale asi hodně záleží na tom,jakýho máš doktora... 😉

denousek
autor
7. srp 2011

no je to tak ze u nas je to tak ze se pojede fakt podle ms uz jsem tu jedno ditkoodrodila 🙂 takze kdyz reknu ze ms nevim presne ale ovu 21.7. není to žadny lhani at si to spocitaji...

zvirka
7. srp 2011

Já bych asi zalhala. Měla jsem totiž podobný problém, mám dlouhé cykly, takže mimčo bylo o týden mladší než podle UTZ, ale v porodce to prostě brali podle MS a málem mě hnali předčasně na vyvolávačku. Nakonec se Mireček rozmyslel přesně na termín dle UTZ, takže to bylo v poho.

denousek
autor
7. srp 2011

@zvirka taky si myslimze tim nic nepokazim... na konci nic prenaset nebudu protoze to bude prece takjak to ma byt.. kdybych mela ovu 14DC a ne 21DC tak to tak stejne je..

cabalkova
7. srp 2011

Mam to stejne, ovu byla az 27DC, dr. jsem hlasila posledni ms podle skutecnych dat, do prvniho screeningu porad rikal, ze je mimi mensi, ale ja si myslela svoje, a pri screeningu ve 12tt na utz vysla velikost v podstate podle ovu a podle toho se jede... ja si myslim, ze je to v podstate jedno, ty vis nejlip, kdy jste mimi upekli a to, ze ti dr. bude rikat, ze je mensi, nemusis brat v potaz.... ja mu taky vnucovala termin ovu (dolozeno ovu testy + bazalni teplotou), ale nechtel na to slyset... Jen jsem zvedava, jak to bude v porodnici, ale jsem odhodlana nenechat se natlacit do vyvolani driv, nez po terminu, kterym jsem si podle ovu jista...

denousek
autor
7. srp 2011

@cabalkova no prave pak ti to budou treba chti vyvolat ze... ☹( a to se ti rekne ze se nedas jenze ti budou vyhrozovat ze mimi musi ven tak podlehnes budes jim verit..

eloana
7. srp 2011

Ahoj -me se treba dr. ptal, jestli vim kdy jsem otehotnela, ze to pak lepe spocitaji.
Asi bych uvedla spravne datum a upozornila bych lekare, ze mas ovulaci pozdeji.

luciebx
7. srp 2011

ja bych tohle teda taky neresila. jako tyden plus minus nehraje preci zadnou roli.. nech tomu volny prubeh.. ditko se ti muze narodit klidne o 2 mesice dopredu.. nebo muzes 2 tydny prenaset.. podle me nejaky tabulky to neres.. rekla bych tak jak to je.. do vyvolani porodu te nikdo nutit nemuze.. a jen abys mela v papirech napsano ze TP bude tehdy a tehdy podle toho jak tobe se tolibi.. no nevim nevim.. preci jen jsou to doktori a my sme jen zensky.. sice zname sve telo.. vime co a jak.. ale ony nestudovali medicinu pro nic za nic.. podle ultrazvuku pozna jak se mimi ma.. takze.. nech tomu volny prubeh..

anatanka
7. srp 2011

Neboj, nic ti nikdo vyvolavat nebude. Mas dva terminy - podle MS a podle UTZ. S zadnymi daty nemanipuluj a nahlas vse tak, jak bylo.
Napr. ja mela MS totalne nepravidelnou po vysazeni HA, za pul roku jsem mela treba jen 2 menstruace, takze jsem ani nepoznala, ze jsem tehu. Terminy porodu se mi pak lisily skoro o mesic. Prvni podle MS jsem mela v prvni pulce cervna a druhy podle UTZ az zacatkem cervence. Az na to, ze jsem v tom mela pekny gulas ja a nevedela kdy teda, bylo vsechno uplne fuk. Smerodatnejsi je stejne vyvoj a termin podle ultrazvuku, ktery ti reknou na jednom z prvnich vysetreni.

svija
7. srp 2011

Já bych to po vlastní zkušenosti udělala 🙂 . Můj doktor jede podle klasického 28denního MS cyklu a s žádnou úpravou termínu se neobtěžuje, pokud ten rozdíl termínu podle UZ a podle MS není minimálně o týden 🙂 . Já jsem taky otěhotněla až 21.DC a vůbec to nebral v potaz, i když jsem ho na to upozorňovala. Bohužel ve 12.týdnu na UZ ten rozdíl nebyl tak velký 😝 . Tak jsem pak "přenášela" o 10 dní a malý se narodil dva dny před plánovaným vyvoláváním, které jsem ukecala na co nejpozději. Měl krásných 3560g, nezakalenou plodovku a placenta taky byla O.K. Takže za mě ano 😉 .

knobloska
7. srp 2011

Mě by to nenapadlo. Taky jsem měla ovu až 19. den, a co? Vždyť se termín koriguje podle velikosti v 1. trimestru a hlavně vždyť se musí i screening provádět včas.

andelka
8. srp 2011

Já jsem u Danyho datum poslední MS posunula o 6dní, protože ovulka byla 19DC. Teď (zítra jdu na kontrolu) taky řeknu o týden pozdější datum MS, protože ovulka byla až 21DC. Někteří doktoři příliš bazírují na datu poslední MS a opravdu nemám náladu furt vysvětlovat, že mám delší cykly a miminku nic není, není menší než by mělo být. Sice ten týden +- není tak významný, ale před prvním těhu jsem ovulovala klidně až 30DC a tam bych to zkorigovala docela určitě. Takhle si aspoň ušetřím vysvětlování a možná i trochu nervů, protože na začátku je člověk schopnej řešit každý den, o který vypadá miminko menší, nebo že ještě není srdíčko apod.

denousek
autor
14. srp 2011

už je to hotovo,posunula jsem to z 1.7 na 7.7. a ovu tak byla misto 21DC tak 15 dc a je to uplne jedno ...hlavbe ze vim kdy byla .-) tak je to pohoda 🙂)

andelka
15. srp 2011

@denousek tak príma 🙂
Já jsem též řekla o týden jiné datum a rozdíl v TP podle PM a podle UTZ je jeden den 😀 Nevím proč vůbec někam TP podle MS zapisují, když má ovulku každá žena jinak. Jsem ráda, že mi nikde nestraší nesmyslně brzké datum porodu.

denousek
autor
15. srp 2011

@andelka jj přesne tak..kdybych nevěděla kdy mám ovulaci tak si to nelajznu ale kdyz to vim ktak přece o nic nejde.. 🙂 chci to mit pekne at to hezky sedi 🙂

cacenka_d
15. srp 2011

@denousek Nevim jestli si pomuzes, nam 14 dni bylo porad 5 tydnu a furt vsechno tocej na kolecku, takze ja s 31 dennim cyklem MS se nechytam a pocitam si to sama 🙂

denousek
autor
15. srp 2011

no me jde o konec tehu u nas se rodi podle ms a nikoho ovulace nezajima..aby mi zbytecne o tyden driv nevyvolavali porod

andelka
15. srp 2011

@denousek
@cacenka_d mně vadí že to tam prostě vůbec píšou, jak je to napsané, tak to tam straší a s délkou těhu a porodem to nemá co dělat. Minule jsem naštěstí nepřenášela, snad by to brali podle termínu ze screeningu, ale tam zas vypadal větší (to určili TP 7.5., a podle ovu bylo 13.5. - narodil se přesně mezi tím 10.5.), takže bych si moc nepomohla. Ale lepší, když to tam nestrašilo.

kachorka
15. srp 2011

Já měla ovulaci až 23. den! A termín porodu mi napsali podle ultrazvuku, který sedí s ovulací, ne podle MS!!! Stejně ti v tom 12. týdnu ten termín porodu upraví a nebudou hledět na to, kdy jsi měla menstruaci!

andelka
15. srp 2011

@kachorka no, někde na to hledí právě že dost. A na začátku ti klidně Dr řekne " Vždyť nemůžete vědět kdy jste měla ovulaci" 😠 Tak proč si nezjednodušit život 😉

denousek
autor
15. srp 2011

@kachorka no vis jak kde..u nas prave neee ☹

cacenka_d
16. srp 2011

@andelka Nenech se vystarasit, me mama udajne prenasela (prave ten nas delsi cyklus) a narodila jsem se mela 2,61 kg, coz mi neprijde moc prenoseny 🙂

andelka
16. srp 2011

@cacenka_d jo, mně mamka taky přenášela o 14dní, pak jí porod vyvolali a měla jsem 3,2kg - též fakt obr, že 😀

cacenka_d
16. srp 2011

@andelka No a to je presne ono, ja jim na ty tabulky prdim, az se bude hrasek citit tak pujde 🙂

denousek
autor
16. srp 2011

no joooo ale pak uz se zase kazi plodovka 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru