Můžu hrát badminton v prvním trimestru?

akmitaf
3. zář 2014

Ahoj dnes mi Dr. potvrdila těhotenství - cca konec 6 týdne. Zítra mám jít s kamarádkami na badbiš a manža mě tu z toho zrazuje. U Dr. mě nenapadlo se zeptat. Tak co myslíte - je fakt, že se tam skáče a natahují se ruce a je to docela náročné, ale zase mi není nějak špatně, tak nevím. Nechci si pak něco vyčítat. Moc díky

lenicka07
3. zář 2014

@akmitaf Pokud půjdeš tak bych se na tvém místě šetřila, ale osobně si myslím že by to vadit nemělo. Já sice na sport zrovna nejsem, ale když si např. vzpomenu jak jsem po 7 měsíců těhotenství absolvovala denně 80 km po šíleně rozbité silnici do práce a z práce. To bylo natřásání 🙂 Dělala jsem vždycky všechno, věšela prádlo a záclony (prý se to nemá 😕 v sedmém měsíci rejpala zahrádku a tři dny před porodem skládala dřevo třeba 😀 ... Ale uvažuj taky o tom že máš jedinečnou šanci se nechat od manžela opečovávat, tak bych toho využila, nikam nešla, a přenechala mu třeba to věšení prádla a záclon a další domácí práce s tím že se budu šetřit 😀

werunkaw123
3. zář 2014

Těhotenství není nemoc, pokud jsi v pořádku tak bych se sice nikterak nepřepínala, ale hrát klidně šla.. Tělo si případně samo řekne kdy má dost. Neměla bych obavy

vanilkacka
3. zář 2014

Ahojky, už se zname z diskuze o Reprofitu 🙂 Moc gratuluji k potvrzenemu tehotenstvi. Osobne bych nesla delat tento druh sportu. Prece jen tam budes skakat a hodne se natahovat. I kdyz tehotenstvi neni nemoc,tak bych byla opatrna. Pokud se nepletu, tak jsi to taky nemela uplne jednoduchy. Kdyby se cokoliv stalo, i kdyby nebyl pricinou badminton, tak si to budes asi hodne vycitat.

veri0007
3. zář 2014

@akmitaf Je to na tvém zvážení, jsi teď v nejrizikovějším období kdy se nejvíce potrácí. Teď to je buď všechno nebo nic. Já teď čekám své vymodlené miminko a sama jsem už od začátku vypustila sporty jako badminton a squash. Jsou moc trhané a nárazové. Třeba ale moje známá hrála volejbal bez jakéhokoli strachu ještě v pátém měsíci, což jsem už považovala za bláznovství. Teď je otázka, zda ti za ty několikadenní či týdení nervy a strach stojí ta hoďka nebo dvě zábavy?

akmitaf
autor
4. zář 2014

holky moc díky - asi se nás tam sejde dost, tak s sebou vezmu malou a omluvím se, že nemám hlídání - taky nechci, aby o tom holky zatím věděli

akmitaf
autor
4. zář 2014

Tak pro zajímavost - odehrála jsem dva sety a bylo mi zle, tak to je vyřešeno - moje poslední dva sety v tomto těhu.

zmrzka89
4. zář 2014

jo tak to chápu - řešila jsem podobné...
@veri0007 hrála jsem volejbal, ale jak jsem zjistila, že jsem těhotná, bála jsem se jít na trénink, aby to na mě někdo nepoznal, kdybych zjistila, že nemůžu - že si tělo řekne... Tak jsme s manželem šli nejprve na badminton a jakože na zkoušku a pak se rozhodnu...
@werunkaw123 manžel mi pořád tvrdí, že těhotenství není nemoc, už jsem mu to zakázala říkat, protože mě s tím vyloženě sr*l, že já sama si poznám kdy můžu a kdy nemůžu. No a musím říct, že teda na badmintonu jsem moc nemohla - právě ty trhavé pohyby, kdy musim teď hned vystartovat mi byly nepříjemné - bolí mě břicho i když kýchnu, občas musím zpomalit i rychlou chůzi a to jsem si zpočátku říkala to stejné klišé a plánovala si sportovat do nevím kdy... Takže teď hledám nějaký vhodný sport. Holky se mě teď ptaly na spining, ale nevědí, že jsem těhotná...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru