icon

My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

avatar
tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 14. čer 2026 · 4137 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Po IVF/ICSI se v diskusi běžně uváděly ranní nevolnosti, zvýšená únava, citlivá prsa a potřeba jíst často (někdo uváděl každé 2 hodiny).
  • Zácpa a nadýmání v prvním trimestru byly řešeny domácími prostředky: kompot ze švestek, vařený hovězí vývar, zvýšený příjem ovoce a vlákniny, Activia a na plynatost Espumisan.
  • Praktické kroky po pozitivním testu zahrnují krevní β‑hCG v laboratoři (v diskusi uvedeno 210 Kč a výsledek často po obědě), ultrazvuk pro potvrzení srdeční činnosti (příklad v diskuzi: 1,92 cm v 8+5 podle UTZ) a vystavení těhotenské průkazky u gynekologa.


Nejčastější otázky

Q: Jaké příznaky těhotenství se typicky objevují po IVF/ICSI?
A: V diskuzi byly nejčastěji jmenovány ranní nevolnosti, nucení jíst častěji (někdo uváděl každé 2 hodiny), zvracení v akutních případech, bolavá prsa a celková únava.

Q: Jak rychle a za kolik jsou výsledky krevního těhotenského testu v laboratoři?
A: V jedné zmínce laboratorní test stál 210 Kč a pokud žena přišla ráno, výsledek byl dostupný po obědě; v jiných případech laboratoře posílaly výsledek do 2 hodin nebo až následující den podle provozu.

Q: Jaké domácí prostředky pomáhají proti zácpě v těhotenství?
A: V diskuzi se doporučovaly švestky nebo švestkový kompot, vařený hovězí vývar, zvýšený přísun ovoce a celozrnných potravin, Activia a dostatek tekutin; na plynatost byl používán Espumisan.

Q: Kde účastnice diskuse řešily reprodukční léčbu a k jakým specialistům jezdily?
A: Některé diskutující zmiňovaly dojíždění do ReproFitu v Brně k MUDr. Macháčovi a další zmiňovaly konzultace na fakultní nemocnici (FN v Olomouci).

Q: Jaké léky a pomůcky se v souvislosti s IVF a těhotenstvím zmiňovaly?
A: V textu se objevily názvy Espumisan, Pregnyl, glostík (zmíněn jako lék užívaný 3.–7. den cyklu), dále Ibalgin (užití při migréně), a také zmínky o přípravě léků v Genettu.

Q: Jaká je praxe ohledně počtu přenášených embryí a šance na dvojčata po asistované reprodukci?
A: V diskuzi jedna účastnice uváděla, že po umělém oplodnění je podle ní 50% šance na dvojčata; v diskusi se také popisovalo, že přenesení dvou embryí zvyšuje pravděpodobnost dvojčat.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Zácpa a nadýmání jsou v prvním trimestru běžné a ženy hledají dietní úpravy a prostředky jako švestkový kompot, vlákninu a dostatek vody.
  • Ultrazvuk s potvrzením srdeční činnosti je v raném těhotenství považován za uklidňující vyšetření.
  • Výsledky krevního těhotenského testu závisí na laboratoři; v diskusi byl uveden příklad 210 Kč a dostupnosti výsledku v den odběru.


Sporné názory

  • Domácí porod versus porod v nemocnici: někteří zmiňovali domácí porody (v Nizozemsku), jiní považují domácí porod bez lékaře za riziko.
  • Látkové pleny versus jednorázové: některé diskutující preferují jednorázové pleny kvůli praktičnosti, jiné hájily látkové pleny z ekologických či ekonomických důvodů.
  • Přenos dvou embryí versus jedno embryo: někteří podporují přenos dvou embryí kvůli vyšší šanci na úspěch, jiní varovali před riziky těhotenství dvojčat.


Otevřené otázky

  • Jaký stimulovací protokol je pro konkrétní pacientku optimální (minimální stimulace versus plná stimulace) a kdy je vhodné jít na další cyklus po neúspěchu?
  • Jaká je skutečná statistická pravděpodobnost dvojčat po různých protokolech asistované reprodukce v konkrétních centrech?


Zmíněné značky a firmy

Reprofit, MUDr. Macháč, Genettu, H&M, Bebeto Vulcano, Modrý koník, Family Frost, Billa, FN v Olomouci

Zmíněné produkty a metody

IVF, ICSI, IUI, hatching, minimální stimulace ("minimálky"), embryo transfer (ET), glostík, Pregnyl, Espumisan, Ibalgin, Activia, látkové pleny, jednorázové (papírové) pleny, koupele a masáže hráze

Místa a osoby

Brno, Olomouc, Praha, Holandsko, FN v Olomouci, Reprofit, MUDr. Macháč

avatar
suzanna
13. dub 2010

pajka kazdy den kolem 16 stupnu a krasne slunecno,takze az nam zacne lejt k vam dorazi slunicko 😉
Ja jsem si ten clanek precetla taky a je jasny,ze nejsetrnejsi je ten screening ,pri te amniocentoze jsou prece jen vetsi rizika a jak pisou 100% to take neni....ja ted varim gulasek tak se pak pujdu poradne nacpat 😀 ja uz mam fakt obr pupek ,se pak tesim na ty fotky brisek holek s dvojcatkama 🙂

avatar
pajka00
13. dub 2010

Taky by u vás mohlo trošku sprchnout...není dobré jen slunečné počasí 😉
tak dobrou chuť, já končím v procesu, beru deštník a vyrážím směr knihovna, protože už čekám upomínku...🙂)
Hezký zbytek dne..ráno se zas přihlásím..jak jinak než z práce🙂

avatar
evik73
13. dub 2010

Ahoj holky,tak dnes po krvi a HCG 496,takže pozitivní 🙂 🙂 Čekala jsem sice víc,snad bude vše v pořádku 😉 Za týden znova krev a UTZ.....
Pěkné odpoledne všem!!!! 😅

avatar
tulanek
autor
13. dub 2010

Super Eviku,gratuluju,ted uz bude jen a jen dobre a budes si uzivat maminkovani,uvidis 🙂 mam radost!!!!!!!!!!!!! 🙂

avatar
evik73
13. dub 2010

Ahoj Tuli,děkuju ti moc....doufám,že si to užiju,ale pokud budou dvě,tak asi moc néé,budu se strašně moc bát ☹ Teda budu se bát i u jednoho,ale ty dvojčátka jsou větší risk...ale ty se neboj,jsi mladá a máš mladou dělohu 🙂 😉 A jak se máte s Tulánčatama?Asi hodně odpočíváš viď,že tady nejsi moc vidět?

avatar
suzanna
13. dub 2010

eviku tak super. 🙂 Jasne,ze je vse v poradku 14 dni od poceti se hcg pohybuje od 3- 426 a 21 dni od poceti mezi 17- 7340 kolikaty jsi ted tyden ?

avatar
tulanek
autor
13. dub 2010

Eviku,budes se bat stejne u jednoho jako u dvou 😉 Doufam,ze se mame dobre 🙂 zitra NT+ screening,tak nervicky trocha pracujou,ale snad bude vse v poradku,verime jim,bobickum moc 🙂 odpocivam a hlavne nejni nic noveho,takze nemam moc co psat,prispeju,kdyz se neco deje,kdyz jsou novinky-myslim,jak od vas,tak od nas 🙂 ale uz to neni takovy to,ze by bylo o cem psat kazdy den 🙂 myslim na tebe moc,at je vse v poradku a jsi fakt jen a jen spokojena!!!!! 🙂

avatar
pavcahola
13. dub 2010

Ahoj ted jsem si napsala pár řádku s jednou holkou které až na NT zjistily že tam nejsou dvě ale tři miminka jsem z toho docela vykulená. 😝

avatar
vysocanka
13. dub 2010

Pavcahola a co ti napsala?

avatar
suzanna
13. dub 2010

stane se ze,kdyz vlozi dve vajicka tak se to jedno jeste rozdeli na dve takze jsou z toho trojcatka 🙂 tak to je pak mazec 😀

avatar
tulanek
autor
13. dub 2010

No zrovna vcera jsme se o tom s Tulanem mym bavili,ze by to byla sranda 🙂 nepsala sis s Mrkvickou???U ni jsem to cetla totiz 🙂 musi to byt poradnej sok,ale musime si zase uvedomit,ze to jsou spis vyjimky,kdyz se neco takoveho stane...

avatar
vysocanka
13. dub 2010

joo to vim ze se muzou rozdelit, ale nechapu jak na to mohli prijit az na NT

avatar
suzanna
13. dub 2010

NT ultrazvuk vidi vic nez normalni tak proto asi a nekdy lezi za sebou....jo jsou to zazraky 🙂

avatar
suzanna
13. dub 2010

holky desne me zase boli hlava nevite co by mi pomohlo? Nekde jsem cetlas,ze pepsi s citronem tak jsme si ji dala,ale asi to nezabere...

avatar
vysocanka
13. dub 2010

me pomaha magnesium

avatar
suzanna
13. dub 2010

to taky beru,ale mam to dnes od zad tak si jdu jeste zkusit udelat teply caj s medem a jdu si lehnout do tmy,nechci si brat paralen ☹

avatar
vysocanka
13. dub 2010

SUZI to bude asi nejl.
tak hlavne aby to brzo preslo!

avatar
kacmelina
13. dub 2010

Vysočanka:
Já doufám, ono se říká, že holčičky jsou života schopnější víc, než chlapečci. Tak doufám, že se bobek bude držet. Musí být silnej!!!! 🙂

Suzi:
To budu a hlavně mu budu celou dobu domlovat, aby tam zůstal až do konce, že ho má maminka i tatínek rádi, tak nesmí utéct 🙂

Broukb:
Já jsem taky Fifinku pořádně obrečela, zvířata miluju a když nějaký umře, vždycky je to pro mě, jak kdyby umřel člověk 😢
Jinak mi volali, že zítra bude nejspíš ET, že to tam je v poznámce a že budou volat ještě ráno mezi 8-9hod 🙂 Tak snad je natolik silnej, že vydrží... Moc bych si to přála 🙂

avatar
vysocanka
13. dub 2010

Kaci moc drzim palecky!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

avatar
kacmelina
13. dub 2010

Vysocanka:
Děkuju, děkuju!!!!! Už aby byl bobek u mě 🙂 snad bude ET zítra, jinak do čtvrtka už nevydržím!!! 🙂

avatar
suzanna
14. dub 2010

krasne slunecni rano 😎
kacmelina drzim palecky na ET 😵
Tak paralen me vcera neminul,ale vzala jsem si jen pulku tak snad malymu moc neublizuju......ale stejne me ta hlava stve,ze me tak casto boli...

avatar
pajka00
14. dub 2010

ahoj holky...suzy, nic si z toho nedělej, mně bolí hlava tak 5x do týdne. Snažím se prášky nebrat...ale tak 1x za týden mě to nemine, protože bych se zbláznila. Paralen mi stejně nezabere, ale jen mi to zmírní....Vůbec se paralenu neboj, to ti i Dr.řekne, že to neublíží....to se dává i miminům...samozřejmě v jiné formě....Není to žádný driák.
A jaké slunečné ráno???? Tady už třetí den leje!!! 😒 Už jsem z toho znechucená, protože je to fakt hnus.
Kačmelina-držím palce, ať je vše OK!!

avatar
tulanek
autor
14. dub 2010

Ahoj holky 🙂
tak mame po NT+
miminka jsou naprosto v poradku,to linea nucheae mame kazdy 1,0mm...Zaciname dnes 13tt a kazdy ma 10cm 🙂 bylo to naprosto uzasny,jsem hotova 🙂 jeste krev aby byla v poradku a budu rvat z okna do ulice,jak jsem stastna 😀

avatar
suzanna
14. dub 2010

pajka ptala jsme se gyn. a rikal,ze paralen nevadi no a taky mi pripada,ze se kazdych 14 dni musim s tou hlavou prat a nic jineho nez pulka paralenu mi proste nezabere 😒 a malej byl tak klidnej v brisku ,ze jsme si rikala je nadopovanej tak spi 😒 no moc dobrej pocit z toho clovek nema,ze to bez prasku proste nevydrzi.
tuli to je supeeer moooooc gratuluji ke zdravym miminkum 😵 😵 😵 a mas fotecku??

avatar
pajka00
14. dub 2010

tuly, tak to jsou macci teda!! ten můj prcek proti těm tvým dvěma🙂) Super, velká gratulace!!! Uvidíš, žei krev bude OK!
Suzy půlka paralenu? To je dávno pro 3leté dítě 😀 a to máš výčitky?? Mně normálně na hlavu nic jiného než 400 ibalgin nezabere....takže já bych měla mít výčitky. Ale je fakt, že v těhu jsem si to vzala 2x..., protože Dr. říkala,že pokud se to opravdu nedá vydržet, je menší zlo prášek než ta velká bolest pro dítě. Jinak vůbec a snažím se to vydržet...a když je nejhůř, tak ten paralen.

avatar
tulanek
autor
14. dub 2010

Fotecky mam dve,ale zase je sem nemam jak dostat,zkusim nafotit 🙂
No jsou to kusani teda,takhle by meli byt veliky za tyden,jsem koukala 🙂 asi to bude tema vitaminama 😀 a rikala jsem doktorovi,ze jsou docela hbity,prej ne docela,oni jsou hbity oba a dost 😀 jeste tu krev a jdu se vyspinkat a stipnout se,jesli se mi to nezda 🙂

avatar
evik73
14. dub 2010

Ahoj holky 😉
Tulánku taky se připojuji a mooooooc gratuluji ke krásným, zdravým a čilým mimískům....to až se narodí,tak budeš lítat jako čamrda,pěkně ti proženou perka 😀 😀 A rychle fotečky,jsme zvědavé 😀 🙂
S bolestmi v těhu je to na prd!!!!Ale vydržet se to nějak musí že?

avatar
broukb
14. dub 2010

Jééééé Tuli já mám za vás takovou radost 😵 😵 😵 pusinky...to jsou teda nějak obvzlášť velký ne?? ty moji pupíci jsou o dva dny starší a říkala doktorka, že vypadají o týden větší a v pátek mi dr řek, že maj 5cm??No třeba je jen blbě změřili 😝 Dneska jsme měli jít taky na NT,ale ještě si 6 dní počkám 😉 Ale jak čtu nty vaše krásný zprávystrašně se těšim 🙂 A jaký to bylo dojemný viď???A co bereš za vitamínky??
Suzi z půlky paralenu si fakt nic nedělej 😉 to Justýnkovi určitě neublíží.
Evi a jak se cítíš ty ty naše těhulinko??doma bylo radosti co? 😀

avatar
suzanna
14. dub 2010

Holky tak kdyz rikate,ze paralen neublizi tak se mi ulevilo.... 🙂
Muj prcek meril 11+1 tt 5,1cm tak tuli ty tvoji jsou obri a nebo je dr meril jinak 🙂

avatar
suzanna
14. dub 2010

Jo jinak uklizim jak diva 😀 mam nejak moc energie...a byla tady sousedka na kave ta co chtela hlidat tu kocku a prisla se mi omluvit,ze na to mela sama myslet,ze to od ni bylo nezodpovedny...no jsme si to vyrikali a je to.....

Strana